Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Jó estét!

A rádióról annyit h ráálltam a Petőfire. Én nem hallgatom ezt a két fost. Kicsit én is belehallgattam mindkettőbe aztán mondtam, hogy" az anyátokat azt "és irány a Petőfi. Nem is olyan rossz.:lol:

Autóm!

Vége a találgatásoknak! Ma reggel nem kevesebb mint 2 liter vizet kellett beletöltenem a kiegyenlítő-tartályba.-----> HENGERFEJES!!!! :huh: :lol:

Most azért megrendült a bizalmam az opellel kapcsolatba. Soha nem hajtottam észnélkül általában kíméletesen vezetek. 3-4000 fordulaton pörgettem. Autópályán 120-130km/h. Néha azért meg-meg eresztettem de sohasem huzamosabb ideig ami szerintem nem árthat. Erre tessék összecsinálja magát 107600km után!!!!!

Bevittem szervízbe mert nem tudtam eltalálni miért dadog indításkor. Végigfuttatták a diagnosztikát, meg kompressziót mértek. Kivették a gyertyákat és a 4 hengernél vizes/vizköves volt. A kipufogón eléggé párás gázok jönnek üzemmeleg állapotban is. Közölték velem h több mint valószínü, hogy hengerfejes!!!

Olyan mérges lettem hogy arra gondoltam megcsináltatom és túladok rajta a pi...ba. Mindig igyekeztem megadni neki a legjobbat. Kíméltem, rendesen megcsináltam az olajcseréket (eleinte Castrol magnatec 10w40, most legutóbb Mobil1 Synt 5w40 amiből 11000km után fogyott két barázda ami ha jól tudom 4 dl), szűrőkkel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét!

A rádióról annyit h ráálltam a Petőfire. Én nem hallgatom ezt a két fost. Kicsit én is belehallgattam mindkettőbe aztán mondtam, hogy" az anyátokat azt "és irány a Petőfi. Nem is olyan rossz.:lol:

Autóm!

Vége a találgatásoknak! Ma reggel nem kevesebb mint 2 liter vizet kellett beletöltenem a kiegyenlítő-tartályba.-----> HENGERFEJES!!!! :huh: :lol:

Most azért megrendült a bizalmam az opellel kapcsolatba. Soha nem hajtottam észnélkül általában kíméletesen vezetek. 3-4000 fordulaton pörgettem. Autópályán 120-130km/h. Néha azért meg-meg eresztettem de sohasem huzamosabb ideig ami szerintem nem árthat. Erre tessék összecsinálja magát 107600km után!!!!!

Bevittem szervízbe mert nem tudtam eltalálni miért dadog indításkor. Végigfuttatták a diagnosztikát, meg kompressziót mértek. Kivették a gyertyákat és a 4 hengernél vizes/vizköves volt. A kipufogón eléggé párás gázok jönnek üzemmeleg állapotban is. Közölték velem h több mint valószínü, hogy hengerfejes!!!

Olyan mérges lettem hogy arra gondoltam megcsináltatom és túladok rajta a pi...ba. Mindig igyekeztem megadni neki a legjobbat. Kíméltem, rendesen megcsináltam az olajcseréket (eleinte Castrol magnatec 10w40, most legutóbb Mobil1 Synt 5w40 amiből 11000km után fogyott két barázda ami ha jól tudom 4 dl), szűrőkkel együtt.

nyugalom testrész,nem nagyon jellemző ezekre a gépekre ahogy én tudom,lehet hogy belenyúltál,előfordul.....

Link to comment
Megosztás:

nyugalom testrész,nem nagyon jellemző ezekre a gépekre ahogy én tudom,lehet hogy belenyúltál,előfordul.....

De miért pont én. Az aki nem kíméli és leszarja h mikor esedékes pl az olajcsere, vagy egy ilyen autóért soha nem dolgozott egy percet sem mert apa-anya hozzávágta annak biztos nem lesznek ilyen vagy hasonló problémái. Én nem egy-két évig akarom/akartam magamnak ezt az autót mert talán ez életem legjobb kocsija!!

Link to comment
Megosztás:

De miért pont én. Az aki nem kíméli és leszarja h mikor esedékes pl az olajcsere, vagy egy ilyen autóért soha nem dolgozott egy percet sem mert apa-anya hozzávágta annak biztos nem lesznek ilyen vagy hasonló problémái. Én nem egy-két évig akarom/akartam magamnak ezt az autót mert talán ez életem legjobb kocsija!!

Újonnan vetted?

Ha nem akkor bármi előfordulhat, lehet hogy ez előző tulaj hanyagságai most bosszulják meg magukat. Szvsz erre gondolt atom cartárs amikor azt mondta hogy lehet hogy belenyúltál.

Link to comment
Megosztás:

Újonnan vetted?

Ha nem akkor bármi előfordulhat, lehet hogy ez előző tulaj hanyagságai most bosszulják meg magukat. Szvsz erre gondolt atom cartárs amikor azt mondta hogy lehet hogy belenyúltál.

Nem újonnan vettem, de nem is kereskedésből hanem egy öreg úré volt Szegeden aki szintén nem volt hozzá hanyag. Az öreg meghalt és én 64e km-rel megvettem. Mindig szervízeltette az öreg.

Link to comment
Megosztás:

De miért pont én. Az aki nem kíméli és leszarja h mikor esedékes pl az olajcsere, vagy egy ilyen autóért soha nem dolgozott egy percet sem mert apa-anya hozzávágta annak biztos nem lesznek ilyen vagy hasonló problémái. Én nem egy-két évig akarom/akartam magamnak ezt az autót mert talán ez életem legjobb kocsija!!

belenyúltál,előfordul,nem tipushiba.... nem vigasztaló ez,de e z van..

Link to comment
Megosztás:

Nem újonnan vettem, de nem is kereskedésből hanem egy öreg úré volt Szegeden aki szintén nem volt hozzá hanyag. Az öreg meghalt és én 64e km-rel megvettem. Mindig szervízeltette az öreg.

és mennyiért akarod "kidobni"? :lol: ne bomolj...egy AGR többe van szerintem mint ez a csere lesz... :huh: én azt már le sem merem írni mennyi pénz borult bele ebbe a gépbe...de nem bánom...engem az út szélén még nem hagyott az elmult 60ekm alatt(kopp-kopp)...és nem épp nagypapa tempóba megyek vele....igaz most épp 5w-30 van benne...wessz segítségével... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Frezee (ha lesz időd) tudnál nekem mutatni valamelyik képre egy olyan ,,szemöldököt,, mint a tiédnek van?

http://dl.dropbox.com/u/2377176/S7300291.JPG

http://dl.dropbox.com/u/2377176/S7300292.JPG

http://dl.dropbox.com/u/2377176/S7300290.JPG

Köszi! :huh:

Bocs Sebald! 01:00 ig dolgoztam tegnap, nem volt idő rá, de ígérem ha adódik egy kis szabad időm megcsinálom!

Üdv:freeze

Link to comment
Megosztás:

akkor csak azt áruld el, hoyg van az, hogy a vectra X16XEL mociján van szekunder befújás a G jén pedig nincs...legalábbis az enyémen tuti nincs....

Az enyémen sincs ! :huh: :lol:

Milyen évjáratos a Vectra ? Mert az nem mindegy...a szekunder levegős trükköt nem sokáig alkalmazták, azt hiszem 98-környékén tűnt el, mikor a G-k bejöttek a piacra.

A motorkód maradt X16XEL, de műszakilag átfésülték picit, innét már a Vectrákban sem hiszem, hogy találsz ilyent.

Persze, tévedni emberi dolog...

Link to comment
Megosztás:

Max 40-50%.ig öntheted E85-el átalakítás nélkül,semmi baja nem lesz.Hidegben nehezebben indul legfeljebb

és 1-2 ezer km. után a benzinszűrőt kell kicserélned.(mert a tankból feloldja a lerakódásokat.)

A tuning topikban nagyon jó,mindenre kiterjedő E-85 téma van!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.