Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az óra/dátum/külsőhőmérséklet kijelzőn lévő két gombot ha egyszerre pár mp-ig nyomva tartod, akkor menet közben kiírja az aktuális sebességet, meg egy másik adatot is amire még senki sem tudta a pontos választ hogy mi az. Szerintem az ECU-ról ad némi infót vagy a rajta lévő szoftverről de ez csak tipp.

Jaja, köszi az infót, majd kipróbálom :huh:

Már csak azt kellene kideríteni, hogy amit énis felfedeztem, azok milyen számok/adatok lehetnek :lol:

A másik amit még nem tudok, hogy mit takar a Twinport?

Link to comment
Megosztás:

Jaja, köszi az infót, majd kipróbálom :huh:

Már csak azt kellene kideríteni, hogy amit énis felfedeztem, azok milyen számok/adatok lehetnek :lol:

A másik amit még nem tudok, hogy mit takar a Twinport?

A TWINPORT lényege, hogy a szívó oldalon hengerenként az egyik szívócsonknál van egy pillangószelep, mely alacsony teljesítmény esetén elzáródik (ECU vezérli), így csak az egyik csonk felől van áramlás. Ez elvileg erős turbulenciát okoz az asszimetricitás miatt, mely állítólag tökéletesebb égést biztosít. Következménye kisebb károsanyag kibocsátás, kisebb fogyasztás. Ha odalápsz neki, akkor kinyit és minden megy a régi módon... Asszem...

Link to comment
Megosztás:

Te könnyebben lerendezted :lol:

Ja, elég lazán veszem...

Viszont, hogy jó pontot szerezzek Nálad, megkerestem Csalán szaki hozzászólását, íme:

Jé, mit találtam, tök érdekes: :lol:

http://autotechnika.hu/uploads/files/archi...04/08/14-17.pdf

Ezúton is köszönöm, hogy a fórum rendelkezésére bocsátotta ! :huh:

Kedves imiderecske, olvasgassad egészséggel !

Link to comment
Megosztás:

Ja, elég lazán veszem...

Viszont, hogy jó pontot szerezzek Nálad, megkerestem Csalán szaki hozzászólását, íme:

Ezúton is köszönöm, hogy a fórum rendelkezésére bocsátotta ! :huh:

Kedves imiderecske, olvasgassad egészséggel !

Én is elolvasom... úgy látszik elsiklottam felette akkor. TNX

Link to comment
Megosztás:

A Danubius-ról az jut eszembe ha már a visszaemlékezéseknél tartunk, hogy gyerek koromban amikor a Balatonnál nyaraltunk, mindig németül szólt benne a műsor, a kolbászosnál, a lángososnál, a gofrisnál, és a fagyisnál is. Már már azon gondolkodtunk, hogy megtanuljuk a német nyelvet, hogy értsük az időjárás előrejelzést :lol:

Haha! :lol:

Annak idején - boldogult sorkatona koromban ('87-'88) - kitelepüléskor a híradósok kitették a tábori hangszórókra a Danubiust. Akkoriban még 6-22 óra közt német nyelvű volt, éjjel pedig magyar. Nos a mi ágyuagyú pol.tisztünk kikapcsoltatta, mert németül szólt! :huh:

Aztán jött a 24 órás magyar adás meg a Bumeráng, majd ez utóbbi ment a Slágerre.

Ma hallgattam a Neo FM-et és hát szánalmas iskolarádiós próbálkozásnak hatott a Lovász-Gangxsta gyötrődés. Nem szórakoztatott, sőt halálos unalom. Majdnem elaludtam rajta.

Döglégyről jut eszembe: a Slágeren azt mondta élő adásban, hogy sajnos nem tudnak fellépni a koncerten egyéb elfoglaltságuk miatt, de velük vannak. Úgy tűnik ez az "egyéb elfoglaltság" a zsebben lapuló Neo FM-es szerződés lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Haha! :lol:

Annak idején - boldogult sorkatona koromban ('87-'88) - kitelepüléskor a híradósok kitették a tábori hangszórókra a Danubiust. Akkoriban még 6-22 óra közt német nyelvű volt, éjjel pedig magyar. Nos a mi ágyuagyú pol.tisztünk kikapcsoltatta, mert németül szólt! :huh:

Aztán jött a 24 órás magyar adás meg a Bumeráng, majd ez utóbbi ment a Slágerre.

Ma hallgattam a Neo FM-et és hát szánalmas iskolarádiós próbálkozásnak hatott a Lovász-Gangxsta gyötrődés. Nem szórakoztatott, sőt halálos unalom. Majdnem elaludtam rajta.

Döglégyről jut eszembe: a Slágeren azt mondta élő adásban, hogy sajnos nem tudnak fellépni a koncerten egyéb elfoglaltságuk miatt, de velük vannak. Úgy tűnik ez az "egyéb elfoglaltság" a zsebben lapuló Neo FM-es szerződés lehetett.

Állítólag Dublinban forgattak Klippet.

Link to comment
Megosztás:

Vagy a főzős műsorok után jönnek az ivósok!? :huh: :lol: :lol:

Na látjátok, erről beszélgettem én PGA cartárssal, a nagy magyar celebvalóság ügyében.

Lőjetek le vagy amit akartok, de nekem az ilyen GANXTA, MAYKA, DOPEMAN, alakok még a hétvégi házam pottyantós WC ülőkéjét sem tisztítgathatnák. Nulla alakok.

Ezzel nem is lenne baj, de a médián keresztül még károsak is.

Ez nem demagógia, meg kell nézni Amerikában milynek a fiatalok, akik ehhez hasonló érzelmi tölteteken nőnek fel.

Lövöldözés iskolában stb... Ránk is ez vár pár éven belül!

Link to comment
Megosztás:

Nos,az X vs. Z motorok közt a különbség nem csak ennyi! Illetve amit találtál ahhoz sok egyéb dolgot is módosítottak a motoron.

A teljesség igénye nélkül:

X 14-16XE:

- főtengely jeladószenzor az ékszíjtárcsáról vette a jelet, szenzor rögzítés az olajszivattyúnál

- kétrészes alu szívócső

- katalizátor a középső kipufogódob előtt

- gyújtórendszer hengerenkénti kábelekkel + hengerfejre rögzített gyújtótrafóval

- szekunder levegő befúvatás a kipufogó csonkban

Z 14-16XE:

- főtengely jeladószenzor rögzítés a motorblokkban, jeladótárcsa a főtengelyre rögzítve

- egyrészes spirális szívócső

- két katalizátor : egy a leömlő csonkkal egybeépítve, a második a középső kipufogódob előtt

- gyújtórendszer trafóhíddal

- vezérlőegység rögzítése a hengerfejen

- módosított dugattyúk

Többet ne akarjál tudni, nem egészséges ! :huh: :lol: :lol:

akkor csak azt áruld el, hoyg van az, hogy a vectra X16XEL mociján van szekunder befújás a G jén pedig nincs...legalábbis az enyémen tuti nincs....

Link to comment
Megosztás:

Haha! :huh:

...

Ma hallgattam a Neo FM-et és hát szánalmas iskolarádiós próbálkozásnak hatott a Lovász-Gangxsta gyötrődés. Nem szórakoztatott, sőt halálos unalom. Majdnem elaludtam rajta. ...

Tegnap éjfélig nem vállaltam semmilyen munkát, végig rádióztam. Kíváncsi voltam a ,,vég,,-re. Éjfélkor még belehallgattam egy picit az újba, majd kihúltam a rádiót. Reggel hazafelé indulva az autóban elindult a rádió. Rossz volt amit hallottam, kikapcsoltam. Itthon lefekvéshez készülve rádió bekapcs, megint az a rossz érzés... Belerondítottak az életem megszokott kerékvágásába.

Emlékszel a Szombat esti extázis-ra? :lol: Ritkán hagytuk ki. A haverokkal összejöttünk, és néhány sör mellett hallgattuk. Volt olyan egyszer, hogy nálam volt a csaj és ,,elwótunk,, . Csakhogy akkor is ment a rádió, és noha ezerrel dolgoztunk egymáson, az egyik fülem vette az adást.

Képzeld el; a csaj izzik, én melózok rajta, egyszer csak úgy elkezdtem röhögni, hogy nem bírtam abbahagyni. Utána meg a szituáción röhögtem, meg a csaj okosan leső ábrázatán. :D Na a sexnek lőttek, mégis a sok közül ez lett az egyik legemlékezetesebb estém. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor lettem Bocskoros :lol: . Persze amikor átment a Slágerhez, én is áttekertem. Néha az agyamra ment a bunkósága meg a nagyképűsége, de összességét tekintve szerettem hallgatni. Jól kiegészítették egymást a Borossal meg a Vogával, a csajok meg voltak a fűszer.

Amúgy nem adtam fel. Most is szól, csak most a sz.gép hangszórójából. :huh:

Az a kaka hogy a sok hely közül ahol hallgattam, most (egy darabig) csak itt tudom hallgatni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lettem Bocskoros :lol: . Persze amikor átment a Slágerhez, én is áttekertem. Néha az agyamra ment a bunkósága meg a nagyképűsége, de összességét tekintve szerettem hallgatni. Jól kiegészítették egymást a Borossal meg a Vogával, a csajok meg voltak a fűszer.

Amúgy nem adtam fel. Most is szól, csak most a sz.gép hangszórójából. :huh:

Az a kaka hogy a sok hely közül ahol hallgattam, most (egy darabig) csak itt tudom hallgatni.

Na ja.

Online tovább él! :lol:

a neo himnusszal kezdte, a class meg tankcsapdával....

szánalmas mind2

Még normális honlapjuk sincs, ideiglenes helyről sugároznak...szégyen.

f*sz nélkül b*szni indultak

Link to comment
Megosztás:

Tegnap éjfélig nem vállaltam semmilyen munkát, végig rádióztam. Kíváncsi voltam a ,,vég,,-re. Éjfélkor még belehallgattam egy picit az újba, majd kihúltam a rádiót. Reggel hazafelé indulva az autóban elindult a rádió. Rossz volt amit hallottam, kikapcsoltam. Itthon lefekvéshez készülve rádió bekapcs, megint az a rossz érzés... Belerondítottak az életem megszokott kerékvágásába.

Emlékszel a Szombat esti extázis-ra? :lol: Ritkán hagytuk ki. A haverokkal összejöttünk, és néhány sör mellett hallgattuk. Volt olyan egyszer, hogy nálam volt a csaj és ,,elwótunk,, . Csakhogy akkor is ment a rádió, és noha ezerrel dolgoztunk egymáson, az egyik fülem vette az adást.

Képzeld el; a csaj izzik, én melózok rajta, egyszer csak úgy elkezdtem röhögni, hogy nem bírtam abbahagyni. Utána meg a szituáción röhögtem, meg a csaj okosan leső ábrázatán. :D Na a sexnek lőttek, mégis a sok közül ez lett az egyik legemlékezetesebb estém. :huh:

"... aztán a homokozóban hosszas kutatás után előtűnt egy rendszám: BZK-001. Rögtön tudtam, hogy Bázakerettyére kell mennem..."

FRANK DREBIN in Saturday night Extase :lol:

drebin.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na ja.

Online tovább él! :huh:

a neo himnusszal kezdte, a class meg tankcsapdával....

szánalmas mind2

Még normális honlapjuk sincs, ideiglenes helyről sugároznak...szégyen.

f*sz nélkül b*szni indultak

A Class valami foxtrottal vagy mivel kezdte. Oda is áttekertem egy pillanatra. Borzalmas volt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.