Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem Pesten használom a dugóban és araszolgatásban, általában nem is fékezek túl erősen. Átlagos használatban van. Akkor lehet, hogy mégiscsak probléma van vele és meg kellene nézetnem?

Mivel elöl tárcsafék van, ezért az látványosan porol. Teljesen normális jelenség, ha egyforma mindkét oldalon, akkor semmi gond nincs. Gyakrabban kell mosni és kész.

Link to comment
Megosztás:

Pl. Nagy tömegben nem lazán rápittyenteni, hanem rendesen kulcsozni, meg egyébként is kétszer zárni (a retesz is kattanjon be)

Alapvető a hiba !

Kapható az interneten párezer forintnak megfelelő valutáért típusspecifikus zártörő/nyitó nyerskulcs. És akkor már a riasztód is hatástalan. Ugyanezzel barmolják szét a gyújtáskapcsolódat is.

Link to comment
Megosztás:

én azért nem mondanám hogy felesleges lenne

szerintem az Astra G és társai pont az a kategória (értékben is, és mennyiségben is) ahol nem fognak mindenáron ragaszkodni az adott autóhoz, hiszen minden sarkon találni belőle... ha látszik rajta hogy foglalkoztak az autóval (pl UV gravír, váltózár, zárdugó stb) akkor inkább fog keresni a szomszéd utcában egy másikat, és nem fog rizikózni...

én eléggé körbejártam ezt mikor megvettem az autóm, vannak dolgok amik az adott szituációban tényleg feleslegesek (pl lakótelepi parkolóban riasztó), de amúgy lehet értelmes védelmet építeni az autóba... szerintem megéri.

Erről van szó, sok gyári állapotú (vagy céges) autó parkol az utcán, keres egy másikat. Amelyikben nincs utólagos védelem.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz, de egy szervízkönyv szerintem messze van az objektívnek tekinthető bizonyítéktól... Vagy ha igen, akkor az elmúlt 15 év használtautóvásárlói perek százezreit indíthatnák az eladók ellen...

Üres szervízkönyvet bontóban árulnak. Már csak egy márkaszervizest kell "megkenned"..

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó, sok gyári állapotú (vagy céges) autó parkol az utcán, keres egy másikat. Amelyikben nincs utólagos védelem.

Ismerőstől vittek már el agyonvédett riasztós és kormánytakarós szutyokkal felszerelt kocsit. Nem lett meg. Szerintem ha egy autót el akarnak vinni el is fogják. A szombat esti kocsikázásra vágyó hülyegyerektől meg a gyári cucc is megvédi.

Remélem ezekkel a hozzászólásokkal nem hívtam ki magam ellen a sorsot...

Link to comment
Megosztás:

Ismerőstől vittek már el agyonvédett riasztós és kormánytakarós szutyokkal felszerelt kocsit. Nem lett meg. Szerintem ha egy autót el akarnak vinni el is fogják. A szombat esti kocsikázásra vágyó hülyegyerektől meg a gyári cucc is megvédi.

Remélem ezekkel a hozzászólásokkal nem hívtam ki magam ellen a sorsot...

speciel pont a riasztó meg a kormánytakaró az a két cucc amit én nem raknék az autómba, de pláne nem tartanám ezektől agyonvédettnek. (magyarul szerintem ezek ma már semennyit sem érnek)

Astra G-t nyilván nem kocsikázni visznek, arra valóban van egyszerűbb megoldás is, viszont sajnos az alkatrészeknek elég jó piaca van és ezeket az autókat inkább ez fenyegeti... ez ellen pedig léteznek hatásos eszközök (pl UV gravír, ugyan ettől nem lesz nehezebb elvinni az autód, de így hogy sok van belőle, lehet hogy nem fogja bevállalni pont a tiedet, mert talán ugyanígy nem fog rizikózni majd a bontós sem, stb...)

Link to comment
Megosztás:

Jó a fólia a kocsidon! Én is most csináltattam - a lurkók miatt mondjuk - az enyém is jobb lett tôle. Bár az elsô ablakokhoz nem mertem nyúlni a kopók miatt...

Várjál, várjál!

Mielőtt még más is csőbehúzná magát :D

1. Ez nem az én kocsim hanem tommirra

2. Ez az eredeti kép

3. A tuning csak Photoshop :D

... de ezek szerint jól sikerült :)

Link to comment
Megosztás:

valaki mondja meg hogy hol lehet 5 ajtóshoz való hátsó ablaktörlő gumit vásárolni ócsón

vagy olyan helyet ahol nem aranyért mérik az egész lapátot.. ahogy láttam mindenhol az egy hátsó annyi mint kompletten a két első valeo...

Erről jut eszembe, a nyáron kértem ajánlatot sok helyről kipufogóra, fékdobra, fékpofára, ablaktörlőre, biztonságiövre.

Némelyik ajánlat/válaszlevél elég érdekes volt. Mindenesetre beledobáltam a számokat egy táblázatba, a rendelkezésre álló infókkal.

Ha valakit érdekel, innen letöltheti.

Link to comment
Megosztás:

Tommirra!

kicsit optikáztam a nagyseggűn: :D :D

http://dl.getdropbox.com/u/1009646/opelforum/tommirra.jpg

köszi. :D good job.

és még szülinapom sincs. :D

legközelebbi ünnep a fiamé j.hónapban lesz 1 éves.

nagyából eltaláltad. :)

annyi, hogy nekem a szemes nem jön be.

a felnieid nagyon, el is van mentve róla kép. /egy szürkészöld térburkolós betonkerítéses udvaron lőtt kép/

jó fiú vagyok. elől nem fóliázok. jobb a békesség.

opc alap.

nekem jó a régi rendszám is.

a "freeze design" is bejön. tök jó.

majd a zasszonynak megmutatom mit szól hozzá. :D

egy virtuális sörre meghívhatlak? :D

Link to comment
Megosztás:

köszi. :D good job.

és még szülinapom sincs. :D

legközelebbi ünnep a fiamé j.hónapban lesz 1 éves.

nagyából eltaláltad. :)

annyi, hogy nekem a szemes nem jön be.

a felnieid nagyon, el is van mentve róla kép. /egy szürkészöld térburkolós betonkerítéses udvaron lőtt kép/

jó fiú vagyok. elől nem fóliázok. jobb a békesség.

opc alap.

nekem jó a régi rendszám is.

a "freeze design" is bejön. tök jó.

majd a zasszonynak megmutatom mit szól hozzá. :D

egy virtuális sörre meghívhatlak? :D

:D

hányadikán lesz egy éves a kicsi?

mert a kisebbik fiam nekem november 12-én lesz egy éves :D

... pedig a szemes színével tököltem a legtöbbet, hogy jó legyen :D

ja és én sem tennék előre fóliát, de azért jobban néz ki....

Link to comment
Megosztás:

:D

hányadikán lesz egy éves a kicsi?

mert a kisebbik fiam nekem november 12-én lesz egy éves :D

... pedig a szemes színével tököltem a legtöbbet, hogy jó legyen :D

ja és én sem tennék előre fóliát, de azért jobban néz ki....

2007.07.07.én házasodtam. a gyerek 2008.11.11. született. :D

bocs. a g astra elég konszolidált de pl a h astra, bizonyos bmw-k és octáviák-tól sírok.

pedig a szin egyszerű. B21. mint a julien-é. :)

az biztos hogy jobban üt.

Link to comment
Megosztás:

2007.07.07.én házasodtam. a gyerek 2008.11.11. született. :D

bocs. a g astra elég konszolidált de pl a h astra, bizonyos bmw-k és octáviák-tól sírok.

pedig a szin egyszerű. B21. mint a julien-é. :D

az biztos hogy jobban üt.

már megint kicsi a világ :D

magyarázd meg a photoshopnak :)... főleg, hogy ez enyémről loptam ami meg fekete ugyebár

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én is a segítségeteket szeretném kérni. A múltkori 3D téma és a mostani fényképboltolás meghozta a kedvem, hogy nekiálljak egy G Caravan-t lemodellezni (3DSMax). Ehhez lenne szükségem nézeti rajzokra. Sajnos a legjobb amit találtam az alábbi. Szükség lenne még egy felülnézetre is, de nincs a letölthető katalógusokban sem...

link

Tudtok esetleg segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Ó köszönöm a dicséretet Tommirra autójával kapcsolatosan.

Valóban jó lett, de nagy segítség volt a dologban, hogy az én autómról volt egy kép nagyon hasonló szögből.

Így "viszonylag egyszerűen" meg tudtam csinálni.

Persze nem volt tök ugyanaz a perspektíva, úgyhogy kellett rajta mókolni...

Banjani.. majd kiválasztok egy képet kársztálylingos képeid közül és megcsinálom..

üdv..

Velem azonban ma szomorúbb dolgok történtek ... részletek az általános műszaki problémák topic-ban...

Link to comment
Megosztás:

Freeze!

Ez ütős lett.

A felnik,a fólia, a FREEZE felirat,a szemes,a hűtőrács.... kúl. :D

Ha nem látom utána az eredetit,tényleg eredetinek hittem volna,ügyes meló volt.Grat hozzá!

Egyszer talán nekem is lesz mind az 5 kiegészítő. :D

az 5-ben a FREEZE DESIGN felirat is benne van :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.