Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

valaki mondja meg hogy hol lehet 5 ajtóshoz való hátsó ablaktörlő gumit vásárolni ócsón

vagy olyan helyet ahol nem aranyért mérik az egész lapátot.. ahogy láttam mindenhol az egy hátsó annyi mint kompletten a két első valeo...

én most cseréltem benne simán gumit, de nem a fémsíneset, hanem ilyen műanyag síneset (egyben van nem jön szét) a végén fém bepattintóval.

Nem tudom mennyire lesz tartós, de egyenlőre jól töröl.

Volt vagy 300 Ft egy darab amiből méretere kellett vágni.

Gondoltam egy próbát megér, aztán ha nem jó veszek rendeset.

Elől viszont már nem vált be annyira, mert az egyik morogva jár, valahogy mintha merev volna a gumi,. de az is lehet, hogy én raktam fel rosszul.

szerk: sajnos az első lapátopknál szét kell feszíteni az utolsó karmot, ami a gyári gumit tartja, mert az szűkebb. Egyrészt mer nem jön ki az eredeti, másrészt nem megy bele az új. Én itt rontottam el valamit, azért nem igazán jó az egyik elől.

Link to comment
Megosztás:

én most cseréltem benne simán gumit, de nem a fémsíneset, hanem ilyen műanyag síneset (egyben van nem jön szét) a végén fém bepattintóval.

Nem tudom mennyire lesz tartós, de egyenlőre jól töröl.

Volt vagy 300 Ft egy darab amiből méretere kellett vágni.

Gondoltam egy próbát megér, aztán ha nem jó veszek rendeset.

Elől viszont már nem vált be annyira, mert az egyik morogva jár, valahogy mintha merev volna a gumi,. de az is lehet, hogy én raktam fel rosszul.

én egy noname 40cm teszkós ablaktörlővel próbálkoztam, hogy majd jól kiszedem belőle a gumit és beleteszem a régibe, de valahogy nem lett jó bele a profil :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis problémám, a hátul a középső ülésnek a biztonsági övével.....

Van a bizt. övnek a heverderbe 2 kis műanyag pont elvileg az között mozog a csat....na arra lettem figyelmes hogy nekem a legalsó kis műanyag karika alá ment és hátul nem lehet bekapcsolni emiatt (mivel olyan kicsi dereka senkinek sincsen) mit csináljak? húzzam vissza erőszakkal a két kis műanyag közzé?

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis problémám, a hátul a középső ülésnek a biztonsági övével.....

Van a bizt. övnek a heverderbe 2 kis műanyag pont elvileg az között mozog a csat....na arra lettem figyelmes hogy nekem a legalsó kis műanyag karika alá ment és hátul nem lehet bekapcsolni emiatt (mivel olyan kicsi dereka senkinek sincsen) mit csináljak? húzzam vissza erőszakkal a két kis műanyag közzé?

elvesztettem a fonalat:)

Link to comment
Megosztás:

elvesztettem a fonalat:)

:rolleyes:

Tehát a problémás rész a középső ülés biztonsági övével van..

Van az övnek a hevederjén 2 db műanyag kis gomb ami megakadályozza hogy a csat mozogjon (a 2 kis műanyag között mozog )

na nekem nem tudom hogy miért az alsó gom alatt van a csatom és emiatt nem lehet bekapcsolni mert senkit sem ér be derék résznél

na itt egy kép (nem az én autómról csak ezt találtam hirtelen) http://jpg.autoweb.hu/-h08151048_8.jpg

így lehet h könnyebb lesz tehát figyeljétek a középső biz. övnek a kapcsát, nekem az nem így áll hanem lejön az ülésig

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Tehát a problémás rész...

így lehet h könnyebb lesz tehát figyeljétek a középső biz. övnek a kapcsát, nekem az nem így áll hanem lejön az ülésig

Szóval valahogy átugrott a műanyagon és most alatta van. Szerintem vissza kell húznod, erőltesd egy kicsit. Talán kend be vazelinnel, hátha segít. Gondolom van otthon egy két tubussal... <_<

Link to comment
Megosztás:

tehát akkor tényleg a két műanyag között kell hogy legyen.....

Igen. A két műanyag szegecs kb 40 centire van egymástól, az enyém azok között mozog.

Szerk.: ha kissé felfelé állítod a nyelvet, nem tudod áthúzni a műanyagon? Így próbáltad már? Valahogy csak átment rajta, ha most alatta van.

Link to comment
Megosztás:

Fiuk!

Ma este sikerült balfuck módjára lehorzsolnom az alufelnim peremét a járdaszéllel parkoláskor.

Szokták ezt javítani, vagy törődjek bele, hogy örök mementóként emlékeztet majd a balfuckságomra?

üdv :rolleyes:

Uhh, szegény...

Nem hallottam ilyesmiről, de talán a többiek igen.

Erről jut eszembe. Ti észrevettétek már, hogy az első kerekeknél a dísztárcsák lyukainál sokkal koszosabb, mint a hátsóknál? Elöl mindig fekete kosz van, míg hátul alig látszik valami. Vajon miért?

Link to comment
Megosztás:

Nem Pesten használom a dugóban és araszolgatásban, általában nem is fékezek túl erősen. Átlagos használatban van. Akkor lehet, hogy mégiscsak probléma van vele és meg kellene nézetnem?

Ha mindkét oldalon egyforma, akkor szerintem nincs gond. Sok alufelnit látni új autókon, amik koszosak a fékportól, figyeld meg az utcán.

Link to comment
Megosztás:

elől mindig sokkal erősebben jelentkezik a fékpor. Nekem is ilyen, ez természetes...

nomeg karcos is már :rolleyes:

Egyébként illik a ferodol port lemosni a felniről,vagy a disztárcsáról minimum 2 hetente,mert nagyon erős maró hatása van a lakkra nézve,és mellesleg nem kicsit rákkeltő.

Link to comment
Megosztás:

Fiuk!

Ma este sikerült balfuck módjára lehorzsolnom az alufelnim peremét a járdaszéllel parkoláskor.

Szokták ezt javítani, vagy törődjek bele, hogy örök mementóként emlékeztet majd a balfuckságomra?

üdv :rolleyes:

hát a karcra nem sok gyógyir van,azt ujra kell fényezni,nem biztos hogy megéri foglalkozni vele...

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Tehát a problémás rész a középső ülés biztonsági övével van..

Van az övnek a hevederjén 2 db műanyag kis gomb ami megakadályozza hogy a csat mozogjon (a 2 kis műanyag között mozog )

na nekem nem tudom hogy miért az alsó gom alatt van a csatom és emiatt nem lehet bekapcsolni mert senkit sem ér be derék résznél

na itt egy kép (nem az én autómról csak ezt találtam hirtelen)

így lehet h könnyebb lesz tehát figyeljétek a középső biz. övnek a kapcsát, nekem az nem így áll hanem lejön az ülésig

értem:) érdekes dolog,egyszer az enyém is átogrott,megfogtam oszt paraszti erő neki:)

Link to comment
Megosztás:

elől mindig sokkal erősebben jelentkezik a fékpor. Nekem is ilyen, ez természetes...

nomeg karcos is már :rolleyes:

Kérdezz rá a javításra itt: http://www.felnijavitas.eu/index.php?modul_id=rolunk

vagy itt: http://www.gumifelni.hu/gumi_felni_kipufog...lra/&c=list

Többet nem néztem, de google-ben keress rá az "alufelni javítás" címszóra. Ha van eredmény, majd írd be a fórumra, kíváncsi vagyok mennyiért csinálják.

Link to comment
Megosztás:

Kérdezz rá a javításra itt: http://www.felnijavitas.eu/index.php?modul_id=rolunk

vagy itt: http://www.gumifelni.hu/gumi_felni_kipufog...lra/&c=list

Többet nem néztem, de google-ben keress rá az "alufelni javítás" címszóra. Ha van eredmény, majd írd be a fórumra, kíváncsi vagyok mennyiért csinálják.

Aha köszi... időközben én is rátaláltam az első linkre és írtam is nekik, bár ahogy most reggel nézem nappali fénynél, nem olyan vészes, lehet, hogy nem foglalkozok vele, mert szerintem 10.000 körüli ajánlat fog jönni majd...

Atom:

Igen, tisztítani kell gyakran és is rendszeresen lemosom, bár töredelmesen bevallom, nem a rákkeltősége miatt (monduk ami keréken ragadt az már ott is marad, nem megy az embörbe belefele) hanem mert csúnya.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.