Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.Lassan gyújtógyertya csere lesz nálam.Kérdésem az,hogy ti mit ajánlotok? Vegyem meg a gyári GM gyertyát,vagy esetleg van annál jobb is.Most jelenleg BOSCH van benne.Előre is köszi

Szerintem semmi nem indokolja, hogy ne a gyári gyertyát használd. Annál nincs jobb. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Láttátok az időjárás előrejelzést?

http://koponyeg.hu/

Téli gumi szagot érzek :rolleyes:

Én éppen ma vettem gyári 15"-os felnire szerelt Firestone Winterhawk 185/65 téligumikat 4 db-ot. A felnik is tökéletes állapotban vannak és a gumik is kb 90%-osak. 39000ft volt cakk-pakk. Azért adták el mert ellopták az autót ezek meg megmaradtak. Egy piros 1.7-es 4 éves caravan volt. Egy idős házaspáré volt a II. ker.-ben. Nagyon sajnáltam a kisöreget amikor mesélte. Decemberben megvette áprilisban ellopták a házuk elöl. Azt mondták ha egy mód van rá tetessek váltótüskét az autóba mert azt ha fel is törik kocsit macerás lenne még azzal is bíbelődnie a tolvajnak! Erről mi a vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lassan gyújtógyertya csere lesz nálam.Kérdésem az,hogy ti mit ajánlotok? Vegyem meg a gyári GM gyertyát,vagy esetleg van annál jobb is.Most jelenleg BOSCH van benne.Előre is köszi

Opel szervízekben a szervíz 4+ szolgáltatásban benne van ez is és 6 vagy 7e ft szereléssel együtt. Szerintem ott gyárit tesznek bele. Én ott cseréltettem. Csak egy ötlet.

Link to comment
Megosztás:

Láttátok az időjárás előrejelzést?

http://koponyeg.hu/

Téli gumi szagot érzek :rolleyes:

Egyébként idén is biztos az lesz, hogy sokakat meglepetésként fog érni, ha november elején leesik az első hó. Majd Ajkánál a 8-as úton várható lesz megint az útzár, mert a sok birka azt hiszi, hogy nyári gumival fel fog menni a kamionja aztán megpróbálja és mikor rájön, hogy nem megy, addigra késő lesz... Eddig mindig ez volt.

Szerintem a téli gumi olyan, mint a fűtési szezon. Október közepén fel, aztán áprlils közepén-végén le. Addig bármi lehet. Március végi hajnali fagy ugyanúgy árokba rakhat, mint a január közepi méteres hó. Aztán lehet azon sopánkodni, hogy délután már 16°C van...

Viszont még nekem sincs meg a téli gumi. Nemrég vettem a verdát és nem adtak hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként idén is biztos az lesz, hogy sokakat meglepetésként fog érni, ha november elején leesik az első hó. Majd Ajkánál a 8-as úton várható lesz megint az útzár, mert a sok birka azt hiszi, hogy nyári gumival fel fog menni a kamionja aztán megpróbálja és mikor rájön, hogy nem megy, addigra késő lesz... Eddig mindig ez volt.

Szerintem a téli gumi olyan, mint a fűtési szezon. Október közepén fel, aztán áprlils közepén-végén le. Addig bármi lehet. Március végi hajnali fagy ugyanúgy árokba rakhat, mint a január közepi méteres hó. Aztán lehet azon sopánkodni, hogy délután már 16°C van...

Viszont még nekem sincs meg a téli gumi. Nemrég vettem a verdát és nem adtak hozzá...

Egyetértek..

A téli gumi jó és hasznos.. szerencsére nekem van külön felnin, szóval nem nagy macera cserélni

A március végi reggeli fagy sokszor rosszabb mint a téli hó.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondták ha egy mód van rá tetessek váltótüskét az autóba mert azt ha fel is törik kocsit macerás lenne még azzal is bíbelődnie a tolvajnak! Erről mi a vélemény?

Vannak fontosabb dolgok is, amit el kell végezni előbb. Zárdugózás + egyedi immo + motortérzár.

Kábé a váltózár összegének feléből kijön kis túlzással.

Link to comment
Megosztás:

Vannak fontosabb dolgok is, amit el kell végezni előbb. Zárdugózás + egyedi immo + motortérzár.

Kábé a váltózár összegének feléből kijön kis túlzással.

Egy haverom szerint lehet már 60E körül kapni riasztóra köthető GPS-es GSM mudult.

Egyrészt azonnal értesít a megadott számon ha riasztás van, másrészt gps miatt nyomon követhető a kocsi helye.

Ez is jó dolog lehet szerintem

Link to comment
Megosztás:

Egy haverom szerint lehet már 60E körül kapni riasztóra köthető GPS-es GSM mudult.

Egyrészt azonnal értesít a megadott számon ha riasztás van, másrészt gps miatt nyomon követhető a kocsi helye.

Ez is jó dolog lehet szerintem

csak kb ötezerért lehet kapni a piacon az eszközt ami árnyékolja gps/gsm-estül... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor én is maradok az eredeti álláspontomnál amit már régebben kifejtettem:

Egyedi, szabványtalan megoldás az indítás gátlásra

Én például tetettem bele egy risztót, ami nem gyári, viszont elég jó szerkezet (18 E)

Vettem egy nagy palacsintasütőt a kormányra (22 E) (légzsákot is védi, bár elég macerás mindig elrakni az autóban)

Ezenkívül UV gravírt tetettem a gépbe (20 E)

Így összesen 60 E-ben van a védelem, de így is azt az elvet vallom, amit egy profi autótolvaj valami fórumon írt. Ő egyetlen védelmet használ az autóján, az pedig a casco. Úgyhogy még cascom is van, de így sem alszom nyugodtan, mert lakótelepi parkolóban áll a paripa éjjelente.

Ja és ugyanez a fazon írta, hogy a gps/gsm blokkolására létezik egy gyufáskatulyányi kis kütyü, ami 5-10m-es körben minden jelet blokkol. (ezt a kütyüt a profi tolvajok pár rugóért szerzik be)

Link to comment
Megosztás:

Én például tetettem bele egy risztót, ami nem gyári, viszont elég jó szerkezet (18 E)

Vettem egy nagy palacsintasütőt a kormányra (22 E) (légzsákot is védi, bár elég macerás mindig elrakni az autóban)

Ezenkívül UV gravírt tetettem a gépbe (20 E)

Így összesen 60 E-ben van a védelem, de így is azt az elvet vallom, amit egy profi autótolvaj valami fórumon írt. Ő egyetlen védelmet használ az autóján, az pedig a casco. Úgyhogy még cascom is van, de így sem alszom nyugodtan, mert lakótelepi parkolóban áll a paripa éjjelente.

Ja és ugyanez a fazon írta, hogy a gps/gsm blokkolására létezik egy gyufáskatulyányi kis kütyü, ami 5-10m-es körben minden jelet blokkol. (ezt a kütyüt a profi tolvajok pár rugóért szerzik be)

Szerintem is a CASCO az egyetlen védelem. Azt kell beletenni amit a biztosító megkövetel, a többi csak pénzkidobás és felesleges macera / szopási lehetőség (gányolt riasztó bekötések és társai). Ha egy autót el akarnak vinni, akkor azt el is fogják. Ha máshogy nem tréleren, este ház elől. Persze vannak alapdoglgok, amiket meg kell tenni. Pl. Nagy tömegben nem lazán rápittyenteni, hanem rendesen kulcsozni, meg egyébként is kétszer zárni (a retesz is kattanjon be)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is a CASCO az egyetlen védelem. Azt kell beletenni amit a biztosító megkövetel, a többi csak pénzkidobás és felesleges macera / szopási lehetőség (gányolt riasztó bekötések és társai). Ha egy autót el akarnak vinni, akkor azt el is fogják. Ha máshogy nem tréleren, este ház elől. Persze vannak alapdoglgok, amiket meg kell tenni. Pl. Nagy tömegben nem lazán rápittyenteni, hanem rendesen kulcsozni, meg egyébként is kétszer zárni (a retesz is kattanjon be)

én azért nem mondanám hogy felesleges lenne

szerintem az Astra G és társai pont az a kategória (értékben is, és mennyiségben is) ahol nem fognak mindenáron ragaszkodni az adott autóhoz, hiszen minden sarkon találni belőle... ha látszik rajta hogy foglalkoztak az autóval (pl UV gravír, váltózár, zárdugó stb) akkor inkább fog keresni a szomszéd utcában egy másikat, és nem fog rizikózni...

én eléggé körbejártam ezt mikor megvettem az autóm, vannak dolgok amik az adott szituációban tényleg feleslegesek (pl lakótelepi parkolóban riasztó), de amúgy lehet értelmes védelmet építeni az autóba... szerintem megéri.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is a CASCO az egyetlen védelem. Azt kell beletenni amit a biztosító megkövetel, a többi csak pénzkidobás és felesleges macera / szopási lehetőség (gányolt riasztó bekötések és társai). Ha egy autót el akarnak vinni, akkor azt el is fogják. Ha máshogy nem tréleren, este ház elől. Persze vannak alapdoglgok, amiket meg kell tenni. Pl. Nagy tömegben nem lazán rápittyenteni, hanem rendesen kulcsozni, meg egyébként is kétszer zárni (a retesz is kattanjon be)

Hát a tréler ellen tényleg csak a casco a védelem :rolleyes:

A főnököm kocsijában olyan volt, hogy elindult meg minden, de 20 mp után leállt ha nem nyomtál gombot egy titkos helyen.

Hát az út közepén állva inkább otthagyják már a kocsit <_<

Ezek után már a tulajnak is kb 10 perc mire újraélesíti a rendszert.. egyszer én is így indultam el vele véletlenül és kikötöttem az út közepén, főnököm meg tárgyalni volt a messziségben.. vicces délután keveredett ki :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is a CASCO az egyetlen védelem. Azt kell beletenni amit a biztosító megkövetel, a többi csak pénzkidobás és felesleges macera / szopási lehetőség (gányolt riasztó bekötések és társai). Ha egy autót el akarnak vinni, akkor azt el is fogják. Ha máshogy nem tréleren, este ház elől. Persze vannak alapdoglgok, amiket meg kell tenni. Pl. Nagy tömegben nem lazán rápittyenteni, hanem rendesen kulcsozni, meg egyébként is kétszer zárni (a retesz is kattanjon be)

így is lehet hívni, meg egyedi spéci megoldásnak is. Én ebben még hiszek, mert amire nincs szabvány, arra nincs előre felkészülés sem, főleg ha több helyen bontod meg az elektronikus rendszert. olyan elektronikát is hallottam már (egyedileg legyártva), hogy nem is kellett hozzá rejtett gomb, csupán a műszerfalon lévő kezelőszervek egy bizonyos sorrendben való kapcsolgatása élesítette a rendszert ami, ahogy említettem több ponton is szakította a külömböző létfontosságú áramköröket.

Na erre jöjjön rá 2 perc alatt a tolvaj.. kicsit kísérletezik aztán ott hagyja...

...szerintem...

Link to comment
Megosztás:

így is lehet hívni, meg egyedi spéci megoldásnak is. Én ebben még hiszek, mert amire nincs szabvány, arra nincs előre felkészülés sem, főleg ha több helyen bontod meg az elektronikus rendszert. olyan elektronikát is hallottam már (egyedileg legyártva), hogy nem is kellett hozzá rejtett gomb, csupán a műszerfalon lévő kezelőszervek egy bizonyos sorrendben való kapcsolgatása élesítette a rendszert ami, ahogy említettem több ponton is szakította a külömböző létfontosságú áramköröket.

Na erre jöjjön rá 2 perc alatt a tolvaj.. kicsit kísérletezik aztán ott hagyja...

...szerintem...

az ilyesmi nem rossz, az indításgátlónál azt szokták mondani hogy 80%-ban múlik a kivitelezés ötletességén a dolog, és csak 20%-ban magán az elektronikán...

az sem utolsó szempont, hogy mit blokkol vele, mert ha gyújtás+önindító+benzinpumpa szentháromságot, akkor nem sokat ér az egész :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

az ilyesmi nem rossz, az indításgátlónál azt szokták mondani hogy 80%-ban múlik a kivitelezés ötletességén a dolog, és csak 20%-ban magán az elektronikán...

az sem utolsó szempont, hogy mit blokkol vele, mert ha gyújtás+önindító+benzinpumpa szentháromságot, akkor nem sokat ér az egész :rolleyes:

Jah... ez a lényeg

Link to comment
Megosztás:

így is lehet hívni, meg egyedi spéci megoldásnak is. Én ebben még hiszek, mert amire nincs szabvány, arra nincs előre felkészülés sem, főleg ha több helyen bontod meg az elektronikus rendszert. olyan elektronikát is hallottam már (egyedileg legyártva), hogy nem is kellett hozzá rejtett gomb, csupán a műszerfalon lévő kezelőszervek egy bizonyos sorrendben való kapcsolgatása élesítette a rendszert ami, ahogy említettem több ponton is szakította a külömböző létfontosságú áramköröket.

Na erre jöjjön rá 2 perc alatt a tolvaj.. kicsit kísérletezik aztán ott hagyja...

...szerintem...

A gányolást konkrétan gányolásra értem. Amikor fogja a szaki és alaposabb autóelektronikai ismeretek nélkül csak úgy bedobja. Nemrég volt a Totalcaron erről cikk, micsoda szívás tud lenni miatta.

Egyébként nyilván a minimális védelmet meg kell adni, de a biztosítót kár túllicitálni. Náluk jobban senki nem vigyáz az érdekeire, szóval ami nekik elég, az nekem is (és nyugodtan alszom).

Link to comment
Megosztás:

A gányolást konkrétan gányolásra értem. Amikor fogja a szaki és alaposabb autóelektronikai ismeretek nélkül csak úgy bedobja. Nemrég volt a Totalcaron erről cikk, micsoda szívás tud lenni miatta.

Egyébként nyilván a minimális védelmet meg kell adni, de a biztosítót kár túllicitálni. Náluk jobban senki nem vigyáz az érdekeire, szóval ami nekik elég, az nekem is (és nyugodtan alszom).

No CASCO-m nekem is van :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nyilván a minimális védelmet meg kell adni, de a biztosítót kár túllicitálni. Náluk jobban senki nem vigyáz az érdekeire, szóval ami nekik elég, az nekem is (és nyugodtan alszom).

hát nekem van ugyan cascom, de az egy szem gyári immo-val (ennyi volt a feltétele) finoman szólva sem aludnék nyugodtan...

meg ha elviszik, akkor mászkáljak a biztosítóhoz meg a bankba a hitel miatt, mindezt persze autó nélkül, és minusz a biztosítási önrész... én nem vállalnék be ekkora szívást...

casco arra való, hogy ha már ellopják akkor kevesebbet bukjál, erre én semmit nem alapoznék. de kinek mi a megnyugtató... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.