Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ejha nagyon szép gyerekek! De tényleg. Van aki azt mondja; minden gyerek szép, hát nem. Ők viszont tuti ,,pusztítják,, majd a csajok szívét! :rolleyes:

Viszont milyen ótóba raktad szegényt? Ez a fijat kb. szuzukinak tűnik <_<

A gyerekülés viszont pöpec.

Nekem is van ám http://www.getdropbox.com/gallery/2397078/...0Album?h=8a844e

Link to comment
Megosztás:

űűű

de hol?

(a leeresztő csavar elég mélyen van sztem, hűtő aljánál talán? és mégis csak ennyit töltöttünk rá)

Leereszteni? :rolleyes: Én még soha egy autómon nem engedtem le. Ha alacsony volt a ,,cukor foka,, akkor a kiegyenlítőbe visszamenő cső levesz, fagyállóságtól függően x liter víz leenged, x liter aroma beleönt helyette és jónapot. Persze pár km. után ellenőriz, aztán ha nem jó akkor újra. Nekem mindig max. 5-10 fokot kellett csak lejjebb vinni. Ezen az ótón még nem is kellett.

Link to comment
Megosztás:

Leereszteni? :rolleyes: Én még soha egy autómon nem engedtem le. Ha alacsony volt a ,,cukor foka,, akkor a kiegyenlítőbe visszamenő cső levesz, fagyállóságtól függően x liter víz leenged, x liter aroma beleönt helyette és jónapot. Persze pár km. után ellenőriz, aztán ha nem jó akkor újra. Nekem mindig max. 5-10 fokot kellett csak lejjebb vinni. Ezen az ótón még nem is kellett.

én azért cseréltettem mert nyáron volt egy kis malőr (vízpumpa kivezető csatlakozó-csöve letört) és az elég sok elfolyt fagyállót csak vízzel tudtam hirtelen pótolni, és szerintem nagyon felhígult emiatt

amúgy gondolom valamilyen szinten ez is úgy működik mint a motorolaj, pl oldja a lerakódásokat a hűtőből stb, szóval biztos nem árt ha pár évente lecseréli az ember...

Link to comment
Megosztás:

én azért cseréltettem mert nyáron volt egy kis malőr (vízpumpa kivezető csatlakozó-csöve letört) és az elég sok elfolyt fagyállót csak vízzel tudtam hirtelen pótolni, és szerintem nagyon felhígult emiatt

amúgy gondolom valamilyen szinten ez is úgy működik mint a motorolaj, pl oldja a lerakódásokat a hűtőből stb, szóval biztos nem árt ha pár évente lecseréli az ember...

A GM hűtőfolyadék örök élet meg egy nap, nem lesz vízköves a rendszer és még az orrodat is tisztícccsa. Szerintem 0-ra leengedni nem tudod, max ha kiszeded a hűtőt és felforgatva kifolyatod belőle. Ha van erre ismert mód, majd vki kijavít. Egyébként a 8 liter felső korlát úgy 7 valamennyi megy bele, ha tök üres. Nekem 4 l gm hűtőfolyadék + víz ment bele

Link to comment
Megosztás:

én azért cseréltettem mert nyáron volt egy kis malőr (vízpumpa kivezető csatlakozó-csöve letört) és az elég sok elfolyt fagyállót csak vízzel tudtam hirtelen pótolni, és szerintem nagyon felhígult emiatt

amúgy gondolom valamilyen szinten ez is úgy működik mint a motorolaj, pl oldja a lerakódásokat a hűtőből stb, szóval biztos nem árt ha pár évente lecseréli az ember...

Hát hogy old-e valamit arról nincs tudomásom (attól még lehet), de hogy gátolja a korróziót az biztos. Szóval nem csak télen kell bele fagyálló. Pár öreg szakit már láttam miként vizsgálja a megfelelőséget. Az egyik megkóstolta, a másik megszaglászta, aztán volt aki a síkosságát nézte... Hát én azért maradok a cukorfoklesős módszernél :rolleyes:. A szalonban is ilyennel ellenőrizték. (Nem tudom mi a neve, de ilyennel nézik a szőlő cukor fokát a borászok)

Szerintem cserélni akkor kell ha ,,koszos,,. Anno apám Daciájában olyan volt mint a kávé mikor lecserélte. <_< Persze akkor ha jól emlékszem még nem volt divat a deszt.víz.

Link to comment
Megosztás:

Egy cimbinek gondja van az F astrája tető kárpitjával. Elkezdett leválni. Tudtok valami megoldást?

Faternak már vagy 3 éve "elvált" a tetőkármitja. NAgyon mókás. Ha hideg van akkor bele lóg a fejembe, ha meleg, akkor ######án kifeszül... :rolleyes:

Viccet félre téve, elengedte a ragazstás. F astrá topikban van megoldás. Pénz, idő, kis szabászat. Le kell tépni a szövetet, és újat kell ragasztani.

Link to comment
Megosztás:

Ja van itt még valami... Tudtok valami oldalt ahol fel vannak sorolva az opel motorkódok? Én nem találtam meg de érdekelne méknek mi a jelentése. Meg esetleg hogy az egyik miben külömbözik a másiktól. Az ecotec-twinport külömbségeket is apránként tudtam meg, aztán ha jól emlékszem valaki itt is egész jól elmondta. A vw pdtdi motorjáról tök jó filmet találtam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Faternak már vagy 3 éve "elvált" a tetőkármitja. NAgyon mókás. Ha hideg van akkor bele lóg a fejembe, ha meleg, akkor ######án kifeszül... :rolleyes:

Viccet félre téve, elengedte a ragazstás. F astrá topikban van megoldás. Pénz, idő, kis szabászat. Le kell tépni a szövetet, és újat kell ragasztani.

No jó persze tudom hogy nem ez az F-topic. <_< Csak há még nem keresgéltem rá erre a dologra. Majd d.u. ha itt nem tudja senki. (na ez meglepne :D )

Link to comment
Megosztás:

Ja van itt még valami... Tudtok valami oldalt ahol fel vannak sorolva az opel motorkódok? Én nem találtam meg de érdekelne méknek mi a jelentése. Meg esetleg hogy az egyik miben külömbözik a másiktól. Az ecotec-twinport külömbségeket is apránként tudtam meg, aztán ha jól emlékszem valaki itt is egész jól elmondta. A vw pdtdi motorjáról tök jó filmet találtam. :rolleyes:

Én láttam valahol, hogy a motorkódból melyik betű mit jelent, megpróbálom előkeresni. Annak a filmnek a forrását megosztod velünk?

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy old-e valamit arról nincs tudomásom (attól még lehet), de hogy gátolja a korróziót az biztos. Szóval nem csak télen kell bele fagyálló. Pár öreg szakit már láttam miként vizsgálja a megfelelőséget. Az egyik megkóstolta, a másik megszaglászta, aztán volt aki a síkosságát nézte... Hát én azért maradok a cukorfoklesős módszernél :rolleyes: . A szalonban is ilyennel ellenőrizték. (Nem tudom mi a neve, de ilyennel nézik a szőlő cukor fokát a borászok)

Szerintem cserélni akkor kell ha ,,koszos,,. Anno apám Daciájában olyan volt mint a kávé mikor lecserélte. <_< Persze akkor ha jól emlékszem még nem volt divat a deszt.víz.

Alumínium hűtőről lévén szó ilyen pirosat kell használni. Van 1 literes (Unix 1319.-Ft) és 5 literes (Unix 6996.-Ft)

A mérést fagyálló mérővel v. "fokolóval" végezték, fajsúlyt mértek. Filléres (pár 100 Ft-os) dolog, de nagyon hasznos. Szinte bármelyik benzinkútnál is lehet ellenőriztetni refraktométerrel, ami a fénytörés elvén műxik. Ezekről volna szó.

Link to comment
Megosztás:

Alumínium hűtőről lévén szó ilyen pirosat kell használni. Van 1 literes (Unix 1319.-Ft) és 5 literes (Unix 6996.-Ft)

A mérést fagyálló mérővel v. "fokolóval" végezték, fajsúlyt mértek. Filléres (pár 100 Ft-os) dolog, de nagyon hasznos. Szinte bármelyik benzinkútnál is lehet ellenőriztetni refraktométerrel, ami a fénytörés elvén műxik. Ezekről volna szó.

én ilyen fagyállót használok

Link to comment
Megosztás:

Amugy mindenkinek figyelmébe ajánlom Dugár Sándor urat,aki elég jó áron adja a spoilereket. Ő egy kecskeméti emberke,nekem is ő hozta a komplett szettet. Egy szárnyat kb 20-25ezer forintért ad,és nem sok előkészités kell a fényezéshez..... Dugarspoiler.hu a cim asszem.

Ha még valakit érdekel Caravanra tetőspoiler. Alapozatlan és ragasztós, nem csavaros.

Link to comment
Megosztás:

Alumínium hűtőről lévén szó ilyen pirosat kell használni. Van 1 literes (Unix 1319.-Ft) és 5 literes (Unix 6996.-Ft)

A mérést fagyálló mérővel v. "fokolóval" végezték, fajsúlyt mértek. Filléres (pár 100 Ft-os) dolog, de nagyon hasznos. Szinte bármelyik benzinkútnál is lehet ellenőriztetni refraktométerrel, ami a fénytörés elvén műxik. Ezekről volna szó.

A Unixnál minden drága szerintem. Ha jól emlékszem ugyanezt a GM-es fagyállót adják pl. itt olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

Ja van itt még valami... Tudtok valami oldalt ahol fel vannak sorolva az opel motorkódok? Én nem találtam meg de érdekelne méknek mi a jelentése. Meg esetleg hogy az egyik miben külömbözik a másiktól. Az ecotec-twinport külömbségeket is apránként tudtam meg, aztán ha jól emlékszem valaki itt is egész jól elmondta. A vw pdtdi motorjáról tök jó filmet találtam. :rolleyes:

www.opel-infos.de

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.