Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Aham, az enyim 2007/12/17-i vásárlás, elötte lett gyártva pár héttel...

Azért abban a "pár hét"-ben ne legyél biztos, esetenként jó sokáig tudnak állni a kocsik raktáron mielőtt eladják őket...

Hogy pontosan kiderítsd az évjáratot, ahhoz az alvázszámot kell megnézned, annak is a 10. karakterét, az mondja meg hogy melyik modellévben készült az autód. Példa:

W0L0JBF19X1123456

Kiemeltem hogy jobban látszódjon, a példában az "X" karakter jelöli az évjáratot, ami esetünkben '99-es modellévre utal. Ami téged érint: a 2007-es modellév jele ugyanitt egy 7-es szám, ha pedig 2008-as modellévű az autód, akkor értelemszerűen "8" áll ezen a helyen.

Link to comment
Megosztás:

Azért abban a "pár hét"-ben ne legyél biztos, esetenként jó sokáig tudnak állni a kocsik raktáron mielőtt eladják őket...

Hogy pontosan kiderítsd az évjáratot, ahhoz az alvázszámot kell megnézned, annak is a 10. karakterét, az mondja meg hogy melyik modellévben készült az autód. Példa:

W0L0JBF19X1123456

Kiemeltem hogy jobban látszódjon, a példában az "X" karakter jelöli az évjáratot, ami esetünkben '99-es modellévre utal. Ami téged érint: a 2007-es modellév jele ugyanitt egy 7-es szám, ha pedig 2008-as modellévű az autód, akkor értelemszerűen "8" áll ezen a helyen.

2008-as modellévű alvázszám szerint, illetve több müanyag elemen is 2007/10-2007/11-es dátum van megjelölve. <_<

Szóval max 1.5 hónapos lehetett, amikor megkaptam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

na ma megismerkedtem egy ######a sráccal opel alkatrészekkel foglalkozik

lementem hozzá 500km re lakik tőlem oda vissza

van egy csomó alkatrésze kombi és 5 ajtós

központi vezérlőt + kulcs belsejét 7.000ft

hátsó elektromos ablakok bowdenes szerkezet 2db gyári +kapcsoló négyes+ kárpit 40.000

+kábelköteg hozzá amiben benne vannak az oldallégzsákkábelei 5.000

+olyan kárpitos ülések mint amilyen nekem van lufikkal + vezérlővel + érzékelők 50.000

jobbos küszöb ,tartókkal grátisz

nagyon korrekt gyerek csak ajánlani tudom pü be írd meg mi kéne megkérdezem van e neki

Link to comment
Megosztás:

2008-as modellévű alvázszám szerint, illetve több müanyag elemen is 2007/10-2007/11-es dátum van megjelölve. <_<

Szóval max 1.5 hónapos lehetett, amikor megkaptam. :lol:

A 2008-as modellév 2007.08- tól 2008.07.-ig tartott.

Értelem szerűen a többinél is így kell számolni...

Link to comment
Megosztás:

na ma megismerkedtem egy ######a sráccal opel alkatrészekkel foglalkozik

lementem hozzá 500km re lakik tőlem oda vissza

van egy csomó alkatrésze kombi és 5 ajtós

központi vezérlőt + kulcs belsejét 7.000ft

hátsó elektromos ablakok bowdenes szerkezet 2db gyári +kapcsoló négyes+ kárpit 40.000

+kábelköteg hozzá amiben benne vannak az oldallégzsákkábelei 5.000

+olyan kárpitos ülések mint amilyen nekem van lufikkal + vezérlővel + érzékelők 50.000

jobbos küszöb ,tartókkal grátisz

nagyon korrekt gyerek csak ajánlani tudom pü be írd meg mi kéne megkérdezem van e neki

Hmm elköltöttél több, mint 100k HUF-t bontott extrákra?! Nice....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jár a gyárihoz,amugy tényleg 2 féle olajszürö vanaz 1.4 twinportoknál vagy ez nem igaz?Van aki azt állitja hogy van papir és valami fémes szürö?

Lehetséges ez igy?

A fém szűrők az XE motrookhoz valóak, én is kaptam egyet otthon van elfekvőben.

Két féle van az egyik alacsonyabb vastagabb,a másik magasabb vékonyabb,de szerintem mindkettő papír.Bocs ha nem jól tudom. <_<

Ja, jól be is szopattak vele az utolsó olajcserénél, csak azt nem értem miért nem néztem meg magam epc-ban a cikkszámát.

Link to comment
Megosztás:

...

Ja, jól be is szopattak vele az utolsó olajcserénél, csak azt nem értem miért nem néztem meg magam epc-ban a cikkszámát.

Szerintem az mindegy, hogy magas/alacsony/széles/keskeny stb. - a lényeg, hogy a felfogatásnál ugyanazok legyenek a méretek. Pl. én a Stilonál kb. 3 félét raktam fel a különböző olajcseréknél. A külső méret a gyártótól függ, de a lényeg a "szájrésze"....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az mindegy, hogy magas/alacsony/széles/keskeny stb. - a lényeg, hogy a felfogatásnál ugyanazok legyenek a méretek. Pl. én a Stilonál kb. 3 félét raktam fel a különböző olajcseréknél. A külső méret a gyártótól függ, de a lényeg a "szájrésze"....

A filtereseknél nem. Nincs szájrész, mivel az egész filter megy bele. Úgy képzeld el, mintha a fém szűrő gyárilag rá lenne hegesztve a motorra, a tetejét le tudnád csavarni és csak a belét cserélnéd. Szóval vagy jó bele és vissza tudod csavarni a tejét, vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

A filtereseknél nem. Nincs szájrész, mivel az egész filter megy bele. Úgy képzeld el, mintha a fém szűrő gyárilag rá lenne hegesztve a motorra, a tetejét le tudnád csavarni és csak a belét cserélnéd. Szóval vagy jó bele és vissza tudod csavarni a tejét, vagy nem.

helyes a meglátás, csak motorazonosat lehet bele tenni, eltérővel kakit sem érsz, mert nem fog belemeni.

Link to comment
Megosztás:

Láttam ma egy astra h cabrió-t, lenyitott tetővel+ utánfutó.

Szép látvány volt.

Remélem olyan szocreál Wartburg-kerekes fo.s barna, hullám-alulemez borítású utánfutó volt <_<

Na jó, persze a kényszer néha szül fura szitukat node az tényleg fura, hogy Cabrio-n van vonóhorog :lol:

Link to comment
Megosztás:

hali mindenkinek. nincs valakinek vagy valamelyik ismerősötöknek bal hátsó elektromos ablak mechanika bowdenes

ami leégett v. tönkrement?

a motoron van egy műanyag bowden vezető karika nekem ez kellene

légyszíves nézzetek utána fontos volna

vagy egyáltalán lehet e kapni

ha igen az ára is érdekelne

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.