Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:200....03.&376824

64-től bírság van, 30k. Alatta 55-64 között szabálysértési eljárás keretében lehet bírságolni 5-10-15k forintra általában.

Amúgy aki 55-64 között büntet az kibaszottul kötekedni akar és megbüntet ha nem ezért, akkor másért. Mellesleg, amikor 60-t mutat az óra, akkor kb 55-56-el megy a kocsi, ha váltóméretes gumi van fent. <_< Tehát ha "60"-al mész tuti nincsen gond.

"A közigazgatási bírság alsó határánál kisebb sebességtúllépés esetén továbbra is szabálysértési eljárás keretében szabhat ki pénzbüntetést a rendőrség."

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Node akkor most mi van ezzel a vezető oldali ablakkal... jó.. tudom nem lehet elvileg, de mégis sok mindenkinek van és gondolom nem veszik le a műszaki vizsgakor...

Kedves freeze !

Ez itt a kiskapuk országa...itt mindent lehet! Kis boríték, kis félrenézés a vizsgán ! <_<

Undorító és ezért is tartunk ott, ahol...

Link to comment
Megosztás:

Hát ebben van igazság...

És egyet is értek, de nem leszek álszent. Inkább szemlesütve mondom, hogy és is kihasználtam már jó pár kiskaput az élteben.

É mivel egy kicsit magamra is vettem ezen célzást, mivel tűnhet úgy, hogy eröltetem ezt az első üveg dolgot (bár csak a kíváncsiság hajtott) azt mondom, hogy az vesse rám az első követ, aki nem tett még ilyet sosem.

Persze ezt az első ablakot most kihagyom.

Link to comment
Megosztás:

Kedves freeze !

Ez itt a kiskapuk országa...itt mindent lehet! Kis boríték, kis félrenézés a vizsgán ! <_<

Undorító és ezért is tartunk ott, ahol...

Nekem is körbe van 18%-os fényáteresztővel, de mivel hivatalos helyen csináltannam, a műbizonylatot csak a hátsó szélvédőüveg éa a vezető üléssor mögötti oldalüvegre adták ki, egyébként lehet átmenetes is, hogy lássák, hogy előre nem akartál olyan sötétet tenni, hátha megesik rajtad a szívük. Én nagyrészt autópályán közlekedek, ott meg nemigazán állítanak meg a zsekák ezért. Majd a műszakin applikálok valamit.Ja és teljesen egyetértek Dom cartárssal, plusz nálunk a fólia mellett a Gyerkőcnek bejátszik a pelus vagy fekete tappancsos napellenző.

99405.jpg

99406.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem is körbe van 18%-os fényáteresztővel, de mivel hivatalos helyen csináltannam, a műbizonylatot csak a hátsó szélvédőüveg éa a vezető üléssor mögötti oldalüvegre adták ki, egyébként lehet átmenetes is, hogy lássák, hogy előre nem akartál olyan sötétet tenni, hátha megesik rajtad a szívük. Én nagyrészt autópályán közlekedek, ott meg nemigazán állítanak meg a zsekák ezért. Majd a műszakin applikálok valamit.Ja és teljesen egyetértek Dom cartárssal, plusz nálunk a fólia mellett a Gyerkőcnek bejátszik a pelus vagy fekete tappancsos napellenző.

Nem szeretném, ha félreértenétek, nekem semmi bajom Veletek ! Felőlem lefóliázhattok mindent az autón...

A bajom azzal van, hogy ezekkel a " műbizonylatokkal " az ember kitörölheti a seggét ! De arra sem jó, mert kemény...

Egyszer véletlenül kikeveredsz mondjuk Ausztriába vagy Szlovéniába ilyen " fóliazsákkal" vagy pl. full szabálytalan Xenonnal , ahol aztán a rendőr úgy megvág 500 EUR-ra, csak úgy füstöl !

Aztán utána fájhat a fejetek, de arra meg ott a Saridon ! <_< :lol:

Hiába szép a járgány, ha állandóan azért izgulsz, hogy mikor kapnak le !

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretném, ha félreértenétek, nekem semmi bajom Veletek ! Felőlem lefóliázhattok mindent az autón...

A bajom azzal van, hogy ezekkel a " műbizonylatokkal " az ember kitörölheti a seggét ! De arra sem jó, mert kemény...

Egyszer véletlenül kikeveredsz mondjuk Ausztriába vagy Szlovéniába ilyen " fóliazsákkal" vagy pl. full szabálytalan Xenonnal , ahol aztán a rendőr úgy megvág 500 EUR-ra, csak úgy füstöl !

Aztán utána fájhat a fejetek, de arra meg ott a Saridon ! <_< :lol:

Hiába szép a járgány, ha állandóan azért izgulsz, hogy mikor kapnak le !

Nekem nem kell messzire mennem szívózós rendőrök miatt. Pont emiatt fogom kihagyni az első üvegeket.

Igaz voltam Szlovéniában is, de akkor még F-em volt és az összes optikai rásegítés egy pár szemöldök volt, az meg nem büntetési tétel :lol: , ráadásul tulajdonképpen végül csak én jutottam ki Szlovéniába, a kocsi csak a Balatonig jutott el egy keszthelyi szervizen javulgatott, míg mi síeltünk, node ez egy másik történet, már korábban leírtam valahol

Szóval a Balassagyarmati rendőröl elhíresülten "kedvesek" itt felénk. És mivel én sokat járok Salgótarján és Vác között Bgyarmat érintésével, nekem nem hiányzik a szívózás.Sajnálom, hogy nem lehet, mert jól jönne a sötétítés elől is és nem csupán azért mert vagányul néz ki. Egyébként nyilván van logika biztonsági okok miatt ebben a szabályozásban.

Meg aztán Caravan-on van még üveg hátul is bőven :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretném, ha félreértenétek, nekem semmi bajom Veletek ! Felőlem lefóliázhattok mindent az autón...

A bajom azzal van, hogy ezekkel a " műbizonylatokkal " az ember kitörölheti a seggét ! De arra sem jó, mert kemény...

Egyszer véletlenül kikeveredsz mondjuk Ausztriába vagy Szlovéniába ilyen " fóliazsákkal" vagy pl. full szabálytalan Xenonnal , ahol aztán a rendőr úgy megvág 500 EUR-ra, csak úgy füstöl !

Aztán utána fájhat a fejetek, de arra meg ott a Saridon ! <_< :lol:

Hiába szép a járgány, ha állandóan azért izgulsz, hogy mikor kapnak le !

No! Ebből a xenonnal és a Saridonnal tökéletesen egyetértek, a fóliának pedig H-jelű bizonylatosnak kell lennie (de még jobb, ha van rajta E is) és nem csak papíron, a fólián is.

Részletesebben itt.

Link to comment
Megosztás:

Á már nem gáz a fóliázás. Már nem egy rendőr állitott meg az ország igen sok pontján, még nem nagyon piszkálódtak fólia,meg xenonmiatt, pedig volt izzokészletes elsősegélydobozosleltáras ökörtöl kezdve a jó estét piros volta lámpa legközelebb figyeljen viszont látásra mindenféle...... nekem llumar van feltéve mübizonylat meg minden van , és 28 k voltegyébkéntmeg ezért külföldön nem büntiznek, őket nem érdekli, bezzeg ha füstöl a kocsi az má gáz hipp hopp 1000 euro oszt mehetsz gyalog <_<

Link to comment
Megosztás:

Á már nem gáz a fóliázás. Már nem egy rendőr állitott meg az ország igen sok pontján, még nem nagyon piszkálódtak fólia,meg xenonmiatt, pedig volt izzokészletes elsősegélydobozosleltáras ökörtöl kezdve a jó estét piros volta lámpa legközelebb figyeljen viszont látásra mindenféle...... nekem llumar van feltéve mübizonylat meg minden van , és 28 k voltegyébkéntmeg ezért külföldön nem büntiznek, őket nem érdekli, bezzeg ha füstöl a kocsi az má gáz hipp hopp 1000 euro oszt mehetsz gyalog <_<

ez csak félig igaz...

sok rendőr nem foglalkozik a fóliával, de valaki szivatni akar akkor nagyon megtud.

engem beküldtek KPM vizsgára a Coupéval. úgíy hogy a paraszt rendőr megkérdezte, hogy mit csinálok debrecen felé.

elmeséltem neki, hogy most generáloztattam az autóm motorját 400 ezerért, és bejáratom. majd 1 hét mulva megjött a kpm-től a papir, hogy fáradjak be müszakira, mert a rendőr szerint át van alakitva az autóm...

45 ezerért tudtam levizsgáztatni...

10 évig jártam fóliás autóval...

Link to comment
Megosztás:

ez csak félig igaz...

sok rendőr nem foglalkozik a fóliával, de valaki szivatni akar akkor nagyon megtud.

engem beküldtek KPM vizsgára a Coupéval. úgíy hogy a paraszt rendőr megkérdezte, hogy mit csinálok debrecen felé.

elmeséltem neki, hogy most generáloztattam az autóm motorját 400 ezerért, és bejáratom. majd 1 hét mulva megjött a kpm-től a papir, hogy fáradjak be müszakira, mert a rendőr szerint át van alakitva az autóm...

45 ezerért tudtam levizsgáztatni...

10 évig jártam fóliás autóval...

Ez mekkora kötsög már. :S

Link to comment
Megosztás:

A Stilo nekem is körbefóliás. A vizsga +7k a legelső reggeli időpontban, még 8 előtt. Rendőr még az életben nem állított meg a Stiloval az elmúlt 6 évben, lehet azért, mert normálisan közlekedek, és az autó sem feltűnő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, cartársak, a gyerkôceim végett én is gondolkodom a fóliáztatáson, (de én csak hátsó ablakok+5. ajtó, jobb a békesség miatt) látom most itt téma ez, úgyhogy kérdezek: Zugló környékén tudtok valami megbízható fóliázót? az ár jó lenne, ha megállna úgy 30 környékén, és persze mûbizonylat kéne... igazából kereshetnék a neten fóliázót, de jobb, ha valamelyikôtöknek már van pozitív tapasztalata valamelyiknél, mert persze szívni nem akarok. Ha nem publikus, PÜ is jöhet. Elôre is thx.

Link to comment
Megosztás:

Kedves freeze !

Ez itt a kiskapuk országa...itt mindent lehet! Kis boríték, kis félrenézés a vizsgán ! <_<

Undorító és ezért is tartunk ott, ahol...

Ebben egyet értünk, csupán annyival egészíteném ki, hogy a kiskapuk kihasználását maga a jogalkotó teszi egyre szélesebb körben szükségessé. Ha élhetőbb jogszabályokat alkotnának, akkor nem lenne szükség a kiskapukra. Vegyük pl a xenon esetét. Előírnak automata magasság állítást, meg fényszórómosót, de projektoros lámpatestet nem...

Link to comment
Megosztás:

kiskapuk kihasználását maga a jogalkotó teszi egyre szélesebb körben szükségessé. Ha élhetőbb jogszabályokat alkotnának, akkor nem lenne szükség a kiskapukra.

Ne én meg ezzel értek egyet maximálisan!

És az élet megannyi területén

És itt akár a közbeszerzési törvényre is gondolhatunk!!!!

Ez bennem is megfogalmazódott tegnap csak már nem akartam tovább rágni a csontot.

Link to comment
Megosztás:

Ne én meg ezzel értek egyet maximálisan!

És az élet megannyi területén

És itt akár a közbeszerzési törvényre is gondolhatunk!!!!

Ez bennem is megfogalmazódott tegnap csak már nem akartam tovább rágni a csontot.

Csak nem egy közbeszerzéses kollégával van szerencsém itt találkozni?

Fóliára visszatérve ha rendőr vagy vagy tűzoltó akkor lehet neked bármilyen fóliád. A rendőrségek előtt a saját autók mindenhol körbe vannak varrva. Gondoltam rá 1x, ha megállítanak megkérdezem, hogy bocs öreg az enyém körbe van, és a TIÉD ami a kapitányság előtt áll????

Kíváncsi lettem volna az arcára a kartársnak.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem egy közbeszerzéses kollégával van szerencsém itt találkozni?

Fóliára visszatérve ha rendőr vagy vagy tűzoltó akkor lehet neked bármilyen fóliád. A rendőrségek előtt a saját autók mindenhol körbe vannak varrva. Gondoltam rá 1x, ha megállítanak megkérdezem, hogy bocs öreg az enyém körbe van, és a TIÉD ami a kapitányság előtt áll????

Kíváncsi lettem volna az arcára a kartársnak.

MSN-en már beszélgettünk 1x a közbeszerzésről <_<

Egyébként most, hogy mondod itt is van a kapitányság előtt egy körbefóliázott G astra. Az egyik rendőré.

Link to comment
Megosztás:

Á már nem gáz a fóliázás. Már nem egy rendőr állitott meg az ország igen sok pontján, még nem nagyon piszkálódtak fólia,meg xenonmiatt, pedig volt izzokészletes elsősegélydobozosleltáras ökörtöl kezdve a jó estét piros volta lámpa legközelebb figyeljen viszont látásra mindenféle...... nekem llumar van feltéve mübizonylat meg minden van , és 28 k voltegyébkéntmeg ezért külföldön nem büntiznek, őket nem érdekli, bezzeg ha füstöl a kocsi az má gáz hipp hopp 1000 euro oszt mehetsz gyalog <_<

nekem németországba a fólia 100€-ba fájt és addig nem ment el a rendőr, amíg nem kezdtem el leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Én itt a városi rendőrautón nem láttam még fóliát, de talán pont ezért tűnt fel hogy a kocsiban nem voltak emberek csak négy darab szar utazott benne.

<_<

Na azért van kivétel, de sajnos a kerinctelenebb az általános, és igencsak meg tud szivatni.

Nekem az F-nél abba kötött bele, hogy a műbizonylaton csak annyi van, hogy 3db engedélyköteles szélvédő. Miért nincs rajta, hogy melyik.

Teszem hozzá a két első ajtó nem volt fóliázva, csak onnan hátrafelé az összes. Mondtam is neki, hogy ne csak a papírt nézze, hanem a kocsit is, és rájön, hogy a két elsőn nincs, tehát arra nyilván nem vonatkozik a bizonylat, a többit meg elvileg tudnia kéne, hogy az 5db ablakból (kis háromszögek is fóliások voltak ugye) melyik 3 az engedélyes. Mellesleg a H bizonylatszám az érintett ablakokon szerepelt.

Na ezután sikerült úgy felb***nom, hogy a pufóról, felnikről is kérte a bizonylatot. Kicsit keresgéltem, és odaadtam neki :lol: , meg a kezébe nyomtam egy vastagabb TÜV engedélyes bizonylatot, és közöltem, hogy ha nem látná akkor ültetve van a kocsi, szóval a rugókról is itt a bizonylat :lol: .

Ezzel visszaadott mindent és elzavart :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne én meg ezzel értek egyet maximálisan!

És az élet megannyi területén

És itt akár a közbeszerzési törvényre is gondolhatunk!!!!

Ez bennem is megfogalmazódott tegnap csak már nem akartam tovább rágni a csontot.

Projekt reális bekerülési költsége x M = projekt kiszámlázott költsége, mely egyenletben M, minden esetben 1-nél nagyobb valós szám (Mutyi-együttható). <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.