Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nagykalapács? <_<

Polírozással átmenetileg igen fájintosan néz ki, de ezzel a művelettel a mattság és a karcok mellett az UV-védő réteg is a múltba vész. Viharos gyorsasággal beköszönt a kiinduló állapot.

Ok, most mar elegge biztos, hogy csere lesz. Aztan meg vigyazas - nem mint az elozo tulaj...

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne atyafiak!

Gondolkodom a fóliázáson, több okból is:

1. Jól néz ki <_<

2. Állítólag hőszigetelő is van (bár ebben annyira nem hiszek, hogy sokat hozna fekete kocsinál)

3. Fényt viszont szűri és a gyereknek nem lenne rossz. A tappancsos cicafejet meg utálom :lol: az ablakba csukott textilpelenka meg kissé balkán :lol:

kérdések tehát:

- jól tudom-e, hogy a szélvédő kivételével a többi fóliázása szabályos?

- Milyet ajánlotok (gondolom sokféle típus van, valami fekete kéne)

- Nagyságrendileg mennyibe volna ez G Caravanra

- Mik a tapasztalatok az élettartamot illetően?

- Égyéb ötelet, mondanivaló? :lol:

Kösz...

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Van egy 3 hónapos ASTRÁM 5000km van benne elsö olajat csetrélném belöle, a gyárinak mondott GM olajat merjem e bele tenni 5w30 as GEINUE GM olaj, szervizböl vettem, azt mondták ök is ezt teszik bele

Csak első olajat, hátsót nem kellene ? <_<

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne atyafiak!

Gondolkodom a fóliázáson, több okból is:

1. Jól néz ki <_<

2. Állítólag hőszigetelő is van (bár ebben annyira nem hiszek, hogy sokat hozna fekete kocsinál)

3. Fényt viszont szűri és a gyereknek nem lenne rossz. A tappancsos cicafejet meg utálom :lol: az ablakba csukott textilpelenka meg kissé balkán :lol:

kérdések tehát:

- jól tudom-e, hogy a szélvédő kivételével a többi fóliázása szabályos?

- Milyet ajánlotok (gondolom sokféle típus van, valami fekete kéne)

- Nagyságrendileg mennyibe volna ez G Caravanra

- Mik a tapasztalatok az élettartamot illetően?

- Égyéb ötelet, mondanivaló? :lol:

Kösz...

Az első oldalablakokra is lehet, de csak meghatározott fényáteresztésűt tenni. Olyan kopaszfeketeBMW-s feketét elvileg oda nem tehetsz. A lényeg, hogy kapj műbizonylatot és akkor elvileg no problem.

Link to comment
Megosztás:

Ha valami fáintos lámpát veszel tegyél föl majd fotót!

Okker.

Ket variacio van: gyari hella, illetve gyari xenonos - igaz abbol utangyartott (bar ez DS2 vagy milyen foglalatos, ezt is kellene szereznem). csak nem merem megvenni, nehogy szoljanak a rendorbaaaak.<_<

Link to comment
Megosztás:

Az első oldalablakokra is lehet, de csak meghatározott fényáteresztésűt tenni. Olyan kopaszfeketeBMW-s feketét elvileg oda nem tehetsz. A lényeg, hogy kapj műbizonylatot és akkor elvileg no problem.

Fóliában gondolkodsz a következőket vedd figyelemebe ( saját tapasztalat):

- Ha körbe varratod a kocsit, és műbizonylatot is adnak róla, akkor azzal kb. a popódat törölheted ki.

- A műbizonylat a vezetőtől ( B oszlop) hátrafélé ér valamit. Amit látsz BMW fekete, meg tükrős fólia, az mind szabálytalan. Az első ablakokon illetve a szélvédőn nem lehet 70% kevesebb fényáteresztő fólia. ( ez a sima alap szinezett üveg kimeríti) A többit, most már a hátsót is fel is falazhatod.

- nekem volt körbe fóliám az előző autómon. Érdekes volt rendőrt látva letekerni az első két ablakot KÉZI ablakemelővel, mert ugye villanyos ablakom nem vót.

+ Műszaki vizsgán elvileg nem megy át ha fóliázott a két első ablak.

Én úgy voltam vele, hogy jól néz ki, hasznos is tud lenni nagyon, de mivel se villanyablak nem vót, nem akartam tovább azon görcsölni, hogy mikor emelnek ki a sorból, és kapartatják le a műszaki matricát. ( már ha van ilyen, mert csak olvastam róla) Tény, hogy nem szabályos és büntethető.

Nagyon sok extrém fóliázást láttam FORGALOMBAN. Egy kirívó este volt, mikor egy öreg autón Tükrös fóliábal körve varrva, az első szélvédőn egy 50-60 cm-s sávot hagytak ki, és azon néztek ki a figurák. Már bánom, hogy nem fényképeztem le. Érdekes volt!

Szal érdekes!

Link to comment
Megosztás:

Az első oldalablakokra is lehet, de csak meghatározott fényáteresztésűt tenni. Olyan kopaszfeketeBMW-s feketét elvileg oda nem tehetsz. A lényeg, hogy kapj műbizonylatot és akkor elvileg no problem.

Az első oldalablak áteresztőképessége min. 70% kell legyen. Ha gyárilag színezett az üveg, már meg is van, szóval oda plusz fólia csak akkor mehet, ha nem színes az üveg. De most látom, már Handbrake is megírta.....

Link to comment
Megosztás:

Az első oldalablak áteresztőképessége min. 70% kell legyen. Ha gyárilag színezett az üveg, már meg is van, szóval oda plusz fólia csak akkor mehet, ha nem színes az üveg. De most látom, már Handbrake is megírta.....

Köszi mindenkinek a fóliás dolgokat!

Ja és megnéztem: a szélvédő 75% os a többi meg 70% os, tehát a fólia akkor max a hátsó fertályra mehet <_<

Köszi még1x

Módosítva : freeze
Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne atyafiak!

Gondolkodom a fóliázáson, több okból is:

1. Jól néz ki <_<

2. Állítólag hőszigetelő is van (bár ebben annyira nem hiszek, hogy sokat hozna fekete kocsinál)

3. Fényt viszont szűri és a gyereknek nem lenne rossz. A tappancsos cicafejet meg utálom :lol: az ablakba csukott textilpelenka meg kissé balkán :lol:

Nekem 3. éve van fenn, de nagyon hálás. Főleg gyerkőc miatt csináltattam , napon szerintem nincs érezhető különbség felmelegedés terén...

Szerintem a kéket is megcsináltatom..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most kicsit össze zavarodtam. A sebesség túl lépés akkor most hogy, van mert ma azt olvastam hogy az emberek félre értik a sebesség túllépés büntetésének módját. Én eddig úgy tudtam hogy 50 nél 64 felett bütettek. Erre ma azt olvasom hogy 50 nél 55 felett helyszini bírság. Most akkor hogy van? Nincs itt egy rendőr aki tudná a helyes választ. Az eredeti értelmezésem tehát hogy 50 nél 64 tök jó volt az egy autós barát és még sem veszélyes engedmény volt.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz erre találták ki a tolatóradart :lol: <_<

Kicsit árukapcsolás :lol: nem tudtok olyan fóliázót aki ajándékba ad ilyet, ha a csomit is fóliázod? :lol: :lol: :lol:

Egyébként engem nem zavarna a sötét ablak, mert a céges Toyota mikrobusz is ilyen, nomeg leginkább tükörből tolatok. De az asszony megijedne sötétben sztem.

Link to comment
Megosztás:

Most kicsit össze zavarodtam. A sebesség túl lépés akkor most hogy, van mert ma azt olvastam hogy az emberek félre értik a sebesség túllépés büntetésének módját. Én eddig úgy tudtam hogy 50 nél 64 felett bütettek. Erre ma azt olvasom hogy 50 nél 55 felett helyszini bírság. Most akkor hogy van? Nincs itt egy rendőr aki tudná a helyes választ. Az eredeti értelmezésem tehát hogy 50 nél 64 tök jó volt az egy autós barát és még sem veszélyes engedmény volt.

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:200....03.&376824

64-től bírság van, 30k. Alatta 55-64 között szabálysértési eljárás keretében lehet bírságolni 5-10-15k forintra általában.

Amúgy aki 55-64 között büntet az kibaszottul kötekedni akar és megbüntet ha nem ezért, akkor másért. Mellesleg, amikor 60-t mutat az óra, akkor kb 55-56-el megy a kocsi, ha váltóméretes gumi van fent. <_< Tehát ha "60"-al mész tuti nincsen gond.

"A közigazgatási bírság alsó határánál kisebb sebességtúllépés esetén továbbra is szabálysértési eljárás keretében szabhat ki pénzbüntetést a rendőrség."

Link to comment
Megosztás:

Nekm olyan mint Paja kollegáé,ha jól tudom 35%-os.Az autó,ha egész nap a napon áll ugyan úgy felmelegszik,de menet közben,ha oldalról süt a nap nem égeti a kezem az ablakon keresztül.Plussz,a klíma használat is jobban érvényesül.Körbefóliázva 30 papír volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekm olyan mint Paja kollegáé,ha jól tudom 35%-os.Az autó,ha egész nap a napon áll ugyan úgy felmelegszik,de menet közben,ha oldalról süt a nap nem égeti a kezem az ablakon keresztül.Plussz,a klíma használat is jobban érvényesül.Körbefóliázva 30 papír volt.

Node akkor most mi van ezzel a vezető oldali ablakkal... jó.. tudom nem lehet elvileg, de mégis sok mindenkinek van és gondolom nem veszik le a műszaki vizsgakor...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.