Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Help me my dear friends, please!!!

Tegnap lemostam az autómat és ha már volt rá időm megnéztem az olajszintet és azt hittem rosszúl látok. Elsőre olajos volt a pálca, de amikor 2x, 3x kihúztam a nívópálcát sajna csak a hegye volt olajos. 10000 km-rel ezelőtt lett beletőltve olaj (csurig, szinte megfúlladt a pálca) olyan jó 4 liter. Nem szivárog az olaj mert a kocsi alatt sosem volt tócsa vagy akár csak folt. Mi lehet a baj? Tudom az olajos témát már szétrágtuk de ez most muszáj volt.

A válaszokat előre is köszi:

Viktor

Ez 10.000 E alatt valóban nem sok fogyás, de érdemes utántölteni legalább 1x félidőben, vagy többször keveset mert ha 1 lityi kifogy, illetve lemegy a minimum alá akkor az káros lehet, attól függetlenül hogy normális mennyiség fogy.

Link to comment
Megosztás:

Help me my dear friends, please!!!

Tegnap lemostam az autómat és ha már volt rá időm megnéztem az olajszintet és azt hittem rosszúl látok. Elsőre olajos volt a pálca, de amikor 2x, 3x kihúztam a nívópálcát sajna csak a hegye volt olajos. 10000 km-rel ezelőtt lett beletőltve olaj (csurig, szinte megfúlladt a pálca) olyan jó 4 liter. Nem szivárog az olaj mert a kocsi alatt sosem volt tócsa vagy akár csak folt. Mi lehet a baj? Tudom az olajos témát már szétrágtuk de ez most muszáj volt.

A válaszokat előre is köszi:

Viktor

Semmi sincsen. Ez ilyen, eszi az olajat, főleg így 7-8 év után. Nem tudom hány km van benne meg milyen olaj, de esetleg a következő cserénél próbálj valami sűrűbbet. Nekem 123k van benne és már a 10w-40 -t is eszi 2-3dl/1k km.

Link to comment
Megosztás:

Húú, ez de ocsmány. És jól látom, hogy a pókháló matrica szigetelő szalaggal van csinálva? ;)

Mondjuk a második kipuf is ütős! ;)

Belső Optika:

Fénytechnika

Led-es világítás

Egyéb

Rengeteg plüssálat a kalaptartón. Sok KaCsa, külömböző méretüek. ááááááá, mit optika! :P

...és tényleg szigszalag ;)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a tucatautó-kérdés. Ugye, amiből 12-nél többet adnak el, az már tucatautó... ;) Egyébként általában pont azok szokták „letucatozni” mondjuk a G Astrát is, akiknek igazából Suzuki Alto-ra sem tellne... Szóval, ez amolyan K-európai hülye kivagyiskodás. Sokaknál nem a praktikum, meg a teherviselő-képesség dönt az autóvételnél, hanem, hogy „a hülye szomszédnál jobb autónk legyen, kerül, amibe kerül...” ;)

Persze, aki a G Astrát szereti (és veszi), rossz ember nem lehet. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hehe

Különleges ajánlat lehet olyan emberek számára, akiknek fontos a megjelenés, illetve nem akar tucatautót!!!

Mintha pont ettől harsogna a sajtó, hogy milyen sokat vettek belőle a válság ellenére is. Lassan annyi lesz az utakon belőle, mint G Astra. ;)

Ez is "tucatautó" lesz egy éven belül, mint itthon az összes Opel, Ford, Volkswagen... Bár nem tudom mi a gond azzal, ha egy autóból sok fut... Az csak a márkát dicséri.

Link to comment
Megosztás:

Ez is "tucatautó" lesz egy éven belül, mint itthon az összes Opel, Ford, Volkswagen... Bár nem tudom mi a gond azzal, ha egy autóból sok fut... Az csak a márkát dicséri.

Ebből a klasszikus értelemben vett tucatautó soha az életben nem lesz. 7-8 millás kocsit soha nem az. Biztos, hogy nem lesz unicum, de tucatautó sem. Tucatautó az astra, meg annak idején az átkosban a trabi meg a lada, de nem azért mert szar, hanem mert jó az ár érték aránya. És jól használható.

Link to comment
Megosztás:

Ebből a klasszikus értelemben vett tucatautó soha az életben nem lesz. 7-8 millás kocsit soha nem az. Biztos, hogy nem lesz unicum, de tucatautó sem. Tucatautó az astra, meg annak idején az átkosban a trabi meg a lada, de nem azért mert szar, hanem mert jó az ár érték aránya. És jól használható.

Nézd meg B vectra-ból is mennyi futkos már az utakon, pedig az is 5-7milla volt anno. Majd mikor kezd ez is 4+ korba lépni szépen megugrik a számuk. Bár kérdés mi a tucatautó kritériuma... Ha a buszmegállóban állva minden 5. az vagy ha minden 20. az... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg B vectra-ból is mennyi futkos már az utakon, pedig az is 5-7milla volt anno. Majd mikor kezd ez is 4+ korba lépni szépen megugrik a számuk. Bár kérdés mi a tucatautó kritériuma... Ha a buszmegállóban állva minden 5. az vagy ha minden 20. az... ;)

Ez igaz.

Link to comment
Megosztás:

nem baj hogy elfogyott az olaj, legalább is nem nagy baj mivel úgy is olajat kellene cserélni a vasban.nekem az olaj evős motor van a paripában de szerencsére nem eszi de heti 1szer így is megnézem. Neked is ezt kellene tenni

Ok. Kövi hónapban megyek is cseréltetni mert után lett töltve a munkahelyemen de nem 10W40-nel.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg B vectra-ból is mennyi futkos már az utakon, pedig az is 5-7milla volt anno. Majd mikor kezd ez is 4+ korba lépni szépen megugrik a számuk. Bár kérdés mi a tucatautó kritériuma... Ha a buszmegállóban állva minden 5. az vagy ha minden 20. az... ;)

Azért ez sántít, ha mondjuk 2009-ben eladnak 80.000 db-ot, akkor 2013-ban sem lesz 125.000 négy éves Insignia az utakon.

Hátsó ablaktörlőt hol lehet kapni? Nekem ilyen gyári spoileres van, aminek majdnem hengeres alakja van lekerekített élekkel... Valamint ennek mi a mérete?

Volt már erről szó és úgy emlékszem az volt a konklúzió, hogy a felfogatása miatt azt csak opeléknél.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez sántít, ha mondjuk 2009-ben eladnak 80.000 db-ot, akkor 2013-ban sem lesz 125.000 négy éves Insignia az utakon.

Volt már erről szó és úgy emlékszem az volt a konklúzió, hogy a felfogatása miatt azt csak opeléknél.

És mennyi lehet egy ilyen törlő, valamint minden márkakereskedésben kapni?

Insignia: Minden attól függ, hogy hány cég ruház be ilyenbe Passat vagy Mondeo helyett, mert ugye ez a 3 kocsi képviseli a nagyobb cégek középvezetői garnitúráját vagy a kisebbeknél a felsővezetőkét. És nem is MO-n a lényeg, hanem a németeknél akik most különben is nagyon meg akarják menteni az Opelt. Az itthon futkosó B Vectrák nagy része is külföldről valamint itthonról levetett céges darab.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg B vectra-ból is mennyi futkos már az utakon, pedig az is 5-7milla volt anno.

Azért ez a tucatautókérdés összetetteb ennél sztem. Az én QP-m is 5.5-8M Ft között volt újkorában, ma mégsincs belőle több mint 30db (saccra) Magyarországon, de ez valószínűleg annak is köszönhető hogy a 2 ajtó és a kupé kialakítás miatt kevésbé alkalmas mindennapi használatra, mint egy B Vectra mondjuk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.