Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

ÖÖÖÖ, most akkor lehet én tudom rosszul, de az olajszintet nem üzemmeleg motornál kell nézni? ;)

Papíron de. ;) De én Vectra-nál s mindig így nézem. Arra általában sajnos nincsen időm, hogy megvárjam a 90-t, utána leálljak várjak 4-5 percet és nézegessem, hogy mi mennyi. Tudom, bennem van a hiba. Amikor meg megállok este a kocsival már olyan sötét van, hogy nem is látok és már az ágy is nagyon húz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt se hittem volna: Kibabrál velem egy nivopálca. Egyszerűen nem tudom megmérni az olajszintet.

Az én G-mben ez az 5 osztatú bordás trutyi van egy flexibilis drót végén.

Na most este megállok, reggel indulás előtt kihúzom 5/5, de mivel ez lehet felfröcsögés ezért letörlöm (jó sok idő alatt, mire kijön a bordázatból az olaj), majd vissza. 5-10mp megint ki és a következőt látom alulról felfelé az 5 osztatban olaj/olaj/olaj/száraz/olaj. Akárhányszor próbálkozom a 4. mindig üres az utsóban meg mindig van....

Akkor most mennyi olajam is fogyott feltételezve, hogy a pálcán az 5 osztat 1 litert feltételez, már ha annyit jelent egyáltalán...? 4 deci (2osztat) fogyott 2000 alatt VAGY 2 deci (1osztat) fogyott VAGY esetleg semmi? ;)

Na erre adjon választ valaki. ;)

Ja, nekem is azt mondták az opel szervízben, hogy azért látom túltöltve, mert nem tudom megmérni az olajszintet. Egyébként fordítsd meg a tengelye körül 180 fokkal és akkor egyenletes szintet kapsz. Ja, eddig világ életemben hideg motornál (ahogyan keréknyomást is is hideg abroncsoknál mér az ember) kellett olajszintet mérnem. Meglepődnék, ha opeléknél meleg motornál kellene. Milyen papíron találtad ezt?

Link to comment
Megosztás:

ÖÖÖÖ, most akkor lehet én tudom rosszul, de az olajszintet nem üzemmeleg motornál kell nézni? ;)

Ez butaság ! ;)

Az ideális körülmény az ellenőrzésre a reggeli indulás előtt ( lenne ) mert akkor mutat igazán valós képet

a mennyiség. ( Vízszintes talajon ! )

A teknőben lévő olaj egy jelentős részét ugyanis a szivattyú menet közben elnyomja a motorba, ami 5-10 perc alatt nem tud visszafolyni... :P

Ezért, ha tehetitek, akkor inkább indulás előtt nézzétek, amikor az udvarból elindultok!

Az utcán már kicsit ciki egy Opelnél a motorháztetőt nyitogatni, ezt hagyjuk meg más márkák képviselőinek ! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt se hittem volna: Kibabrál velem egy nivopálca. Egyszerűen nem tudom megmérni az olajszintet.

Az én G-mben ez az 5 osztatú bordás trutyi van egy flexibilis drót végén.

Na most este megállok, reggel indulás előtt kihúzom 5/5, de mivel ez lehet felfröcsögés ezért letörlöm (jó sok idő alatt, mire kijön a bordázatból az olaj), majd vissza. 5-10mp megint ki és a következőt látom alulról felfelé az 5 osztatban olaj/olaj/olaj/száraz/olaj. Akárhányszor próbálkozom a 4. mindig üres az utsóban meg mindig van....

Akkor most mennyi olajam is fogyott feltételezve, hogy a pálcán az 5 osztat 1 litert feltételez, már ha annyit jelent egyáltalán...? 4 deci (2osztat) fogyott 2000 alatt VAGY 2 deci (1osztat) fogyott VAGY esetleg semmi? ;)

Na erre adjon választ valaki. ;)

Neked olyan speciális könnyű olajat tölthettek a verdába, hogy nem száll le a felső réteg, megmarad alatta egy légpárna. Teljesen normális. ;)

Amúgy indulás előtt, vízszintes talajon nézd, bár ez gondolom alap. (Hideg olajnál! Anno jogsi megszerzésekor nem tanították nektek, mit hogyan kell ellenőrizni???)

A jelzőt és a "drótót" is húzd végig egy sima konyhai törlőpapíron, az szívja az olajat rendesen, nem kell vele szórakozni.

Utána határozott mozdulattal told a helyére, majd ugyanúgy húzd is ki. (semmi csavargatás közben)

Ha így nem jó, ahogy írták is, 180 fokban csavard el, és csináld úgy végig.

Nem olyan ördöngös dolog ez, meg ugye mindenki gyakorolja is, ahogy illik...

Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak: valószínű, hogy a 3. osztásig van a szinted.

Link to comment
Megosztás:

Azért az durva lenne !! ;) ;)

De ha lehet, akkor ne a T...co parkolóban szervizeljél...

Nem-e? Tavaly ősszel megyünk épp a madarasba asszonnyal, erre a parkoló hátsó, üres traktusában látom, hogy egy G-s kolléga derékig a verdában, olajos rongy a placcon, stb.

Nosza, kanyar arra: "Üdv! Tudok segíteni valamiben esetleg?"

"Nem, köszi, olajat cserélek."

:P ;)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tanacsot szeretnek kerni toletek, hogy mit tegyek:

Van egy 2005-os G-s Astram, amiben 66000 km van. Multhet csutortokon a kocsi leallt magatol es nem lehetett beinitani, amig a motor meleg volt. A szerelo mara kideritette, hogy az elektronikus vezerloegyseggel (tuzeloanyag befecskendezo berendezes) van baj. Azt mondja, hogy az meghibasodott.

Mivel ezt az autot fel eve vettem hasznaltan utanajartam a dolgoknak annal a marka kereskedonel, ahol forgalomba lett allitva. Kiderult, hogy az elozo tulaj is mar ezzel a problemaval kuzdott es a szerelom is megerositette, hogy a mostani ilyen egyseg is mar nem a gyari. Kiderult, hogy az elozo tulaj 2007-ben mar ezt kicsereltette egy bontobol szerzett darabra, hiszen egy uj alkatresz 240E forint.

Most en is egy hasznalt ilyen alkatreszt teszek bele. Az lenne a kerdes, hogy mi okozhatja az ilyen jellegu meghibasodast? Konstrukcios hiba ez? Mit csinaljak a kocsival hasznaljam es remenykedjek benne, hogy 1.5 evig jo lesz vagy inkabb most adjam el?

Udv, I.

Link to comment
Megosztás:

Ez butaság ! ;)

Az ideális körülmény az ellenőrzésre a reggeli indulás előtt ( lenne ) mert akkor mutat igazán valós képet

a mennyiség. ( Vízszintes talajon ! )

A teknőben lévő olaj egy jelentős részét ugyanis a szivattyú menet közben elnyomja a motorba, ami 5-10 perc alatt nem tud visszafolyni... ;)

Ezért, ha tehetitek, akkor inkább indulás előtt nézzétek, amikor az udvarból elindultok!

Az utcán már kicsit ciki egy Opelnél a motorháztetőt nyitogatni, ezt hagyjuk meg más márkák képviselőinek ! ;)

Csak hogy tisztába tegyük a dolgokat, kezelési, karbantartási kézikönyv 230. oldala, motorolajszint ellenőrzése: "A motorolajszintet vízszintesen álló gépjárműnél és álló, üzemmeleg motornál kell ellenőrízni. Az ellenőrzés előtt, a motor leállítása után várjon legalább öt percet, hogy a motorban lévő olaj az olajteknőbe visszafolyjon....." Egyébként logikus is, és én így is tanultam annó, tekitettel arra, hogy az olaj is tágúl ha bemelegszik, illetve az olajszintnek meleg motornál kell stimmelnie. Ha hülyeséget írok bocs, de én mndíg így csinálom, csak én 10-15 percet szoktam várni, hogy tuti lecsorogjon az olaj....

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy tisztába tegyük a dolgokat, kezelési, karbantartási kézikönyv 230. oldala, motorolajszint ellenőrzése: "A motorolajszintet vízszintesen álló gépjárműnél és álló, üzemmeleg motornál kell ellenőrízni. Az ellenőrzés előtt, a motor leállítása után várjon legalább öt percet, hogy a motorban lévő olaj az olajteknőbe visszafolyjon....." Egyébként logikus is, és én így is tanultam annó, tekitettel arra, hogy az olaj is tágúl ha bemelegszik, illetve az olajszintnek meleg motornál kell stimmelnie. Ha hülyeséget írok bocs, de én mndíg így csinálom, csak én 10-15 percet szoktam várni, hogy tuti lecsorogjon az olaj....

Igazad van, de megérne egy utánjárást, mennyi is az az adódó térfogatkülönbség.

Meg aztán ott az a dolog, hogy az én tudományom szerint a változás a lényeg.

Amennyiben először is hideg motornál néztem, majd utána mindig ugyanúgy, mennyit befolyásol a térfogatváltozás...?

Ez inkább megszokás kérdése szerintem.

Én kocsimosáskor szoktam megnézni, amikor éppen csak kiállok a garázsból, majd lemosom a verdát.

Utána ellenőrzés, majd mehet vissza a "szobájába".

Amúgy kíváncsivá tettél, ha nem felejtem el, megnézem meleg motornál is. (most 3. és 4. osztás között van)

Link to comment
Megosztás:

Ja, nekem is azt mondták az opel szervízben, hogy azért látom túltöltve, mert nem tudom megmérni az olajszintet. Egyébként fordítsd meg a tengelye körül 180 fokkal és akkor egyenletes szintet kapsz. Ja, eddig világ életemben hideg motornál (ahogyan keréknyomást is is hideg abroncsoknál mér az ember) kellett olajszintet mérnem. Meglepődnék, ha opeléknél meleg motornál kellene. Milyen papíron találtad ezt?

Aham, köszi!

És akkor mos ennél a redvás bordázott pálcánál az 1 osztat a minimum az 5 a maximum? Hol kellene állnia normálisan és honnan látom a túltöltött állapotot? ;) Néztem kezelésimben, de ott nem ilyen pálca rajza van. ;) Valamint még mindig kérdés, hogy hány dl egy osztat? ;)

Link to comment
Megosztás:

Aham, köszi!

És akkor mos ennél a redvás bordázott pálcánál az 1 osztat a minimum az 5 a maximum? Hol kellene állnia normálisan és honnan látom a túltöltött állapotot? ;) Néztem kezelésimben, de ott nem ilyen pálca rajza van. ;) Valamint még mindig kérdés, hogy hány dl egy osztat? ;)

Alsó és felső nívó között 1L a különbség,ha jól tudom a többit szorozd ki.Az én autómban lévő nívópálca alján 1 sárga műanyag van,ami henger alakú,amin van x hosszon egy bemarás.Namármost a bemarás kezdete az alsó a vége a felső nívó,ha ez fölött van túl van töltve.Remélem elég egyértelmű

Link to comment
Megosztás:

Alsó és felső nívó között 1L a különbség,ha jól tudom a többit szorozd ki.Az én autómban lévő nívópálca alján 1 sárga műanyag van,ami henger alakú,amin van x hosszon egy bemarás.Namármost a bemarás kezdete az alsó a vége a felső nívó,ha ez fölött van túl van töltve.Remélem elég egyértelmű

Vectra-ban nekünk is ilyen van, de az én astramban ez az ufo szarság van, majd du lefényképezem, hátha valaki még nem látott ilyen bordásat.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok érdeklődnék valaki tud árat mondani olyan ablaklehúzó kapcsolóra ami négy elektromos ablakot vezérel

és két simára ami a hátsó ajtóhoz megy

A Csergőben a 4-es kapcsolócsoport ~36e Ft, a hátsó ajtókba való meg ~7000/db.

Előbbi ha minden igaz gyári, utóbbi ident.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.