Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Már tulvagyok az első szélvédőjavításomon is, 9e sincs a kocsiban, és még 7 hónapos allig mult... :lol:

teherauto..... kő vs. kocsim. :lol:

üdv a klubban... mondjuk én még nem cseréltem ki, várom, hogy a főnök tud e bugázni betétlapot teherautóstól.

Mennyibe fájt?

Link to comment
Megosztás:

Már tulvagyok az első szélvédőjavításomon is, 9e sincs a kocsiban, és még 7 hónapos allig mult... :lol:

teherauto..... kő vs. kocsim. :lol:

Nah, hát ez ilyen.

Nekem az első "szélvédő-hibát" egy madár harapta ki a szélvédőből a csőrével. Valószínűleg nem élte túl...

Lassan lecserélem a törlőlapátokat (40e km után :lol: ). Nagy különbség van a márkák között szerintetek, vagy vegyem azt, amelyik először az utamba akad?

Link to comment
Megosztás:

Nah, hát ez ilyen.

Nekem az első "szélvédő-hibát" egy madár harapta ki a szélvédőből a csőrével. Valószínűleg nem élte túl...

Lassan lecserélem a törlőlapátokat (40e km után :lol: ). Nagy különbség van a márkák között szerintetek, vagy vegyem azt, amelyik először az utamba akad?

Szvsz nem ár kicsit többet rááldozni, mert pl az olcsó tessco-s nekem nem élt túl egy szezont sem, nemhogy egy évet, pláne nem 40 ezret :lol:

A minőségibb jobban megéri, azzal 2 évet töröltem. A minőségi nem mindig = a sokezet forintossal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szvsz nem ár kicsit többet rááldozni, mert pl az olcsó tessco-s nekem nem élt túl egy szezont sem, nemhogy egy évet, pláne nem 40 ezret :lol:

A minőségibb jobban megéri, azzal 2 évet töröltem. A minőségi nem mindig = a sokezet forintossal :lol:

Hát ha ez ilyen bizonytalan, akkor olyat veszek, mint amilyen most van (SWF). Ez bevált!

Pollenszűrőt is cserélek. :lol:

Ott van értelme a márkásnak?

Jah, és még vmi: merjek Internetről olajat rendelni? Drasztikus különbség van az Internetes és a bolti árak között, csak nem tudom, hogy ez minőségi eltérést is takar -e.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ez ilyen bizonytalan, akkor olyat veszek, mint amilyen most van (SWF). Ez bevált!

Pollenszűrőt is cserélek. :lol:

Ott van értelme a márkásnak?

Jah, és még vmi: merjek Internetről olajat rendelni? Drasztikus különbség van az Internetes és a bolti árak között, csak nem tudom, hogy ez minőségi eltérést is takar -e.

Én az olajshopból rendeltem, a boltokban itt vidéken drágább, de ha BP környéki vagy akkor lehet találsz olcsóbbat. Minőségbeli eltérés nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Én az olajshopból rendeltem, a boltokban itt vidéken drágább, de ha BP környéki vagy akkor lehet találsz olcsóbbat. Minőségbeli eltérés nem lehet.

Tudom, debreceni vagyok, és itt majd duplája az Internetes árnak a bolti. De ha ugyanaz, akkor megnyugodtam.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Tudom, debreceni vagyok, és itt majd duplája az Internetes árnak a bolti. De ha ugyanaz, akkor megnyugodtam.

Köszi!

A Corsába 6 éven keresztül rendeltem netről (motorolajbolt.hu), sosem volt vele baj.

Most is onnan rendeltem az Astraba, ez más típusú, de ez sem tűnik rossznak.

Bolt/benzinkút szeret rádobni rendesen.

Azért kis netes boltból csak óvatosan, de a régiekben szerintem lehet bízni, végül is nem véletlenül maradtak fenn.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, debreceni vagyok, és itt majd duplája az Internetes árnak a bolti. De ha ugyanaz, akkor megnyugodtam.

Köszi!

én is debreceni vagyok,és már többször rendeltem az olajshop.hu-ról.ráadásul bizonyos összeg felett ingyenes a házhozszállítás.

tehát ha pl 2 autóhoz rendelsz olajat,ingyen,és igen jó áron juthatsz hozzá,szerintem :lol:

Link to comment
Megosztás:

én is debreceni vagyok,és már többször rendeltem az olajshop.hu-ról.ráadásul bizonyos összeg felett ingyenes a házhozszállítás.

tehát ha pl 2 autóhoz rendelsz olajat,ingyen,és igen jó áron juthatsz hozzá,szerintem :lol:

Mikor lesz az olajcseréd?

Rendelünk együtt? :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Lassan lecserélem a törlőlapátokat (40e km után :lol: ). Nagy különbség van a márkák között szerintetek, vagy vegyem azt, amelyik először az utamba akad?

Gyári esetleg? Az sem drága, egy lapát (komplett) talán 600 Ft-ba is belekerül... :lol:

Vagy Bosch. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg! A bal oldali lapátot fel lehet rakni a job oldalira is ugye? Nekem a bal oldalin van csak gyárilag légterelő, de jó lenne a jobb oldalira is már csak azért mert szimmetrikusan szebb lenne, bár előnyét még nem éreztem.

Nerm lehet, mert más méret. Általában csak a baloson van terelő (Boschnál "S" jelölés) - persze ha veszel terelős lapátot a jobbos méretében, akkor felrakhatod. Talán autópályatempónál van értelme, kis sebességnél mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha jól értem a hosszuk különbözik? Ezek szerint van jobbos légterelős is, csak venni kell? de ha opeléknál veszek akkor ők tudnak adni gyárit ilyen jobbos kivitelben? Nekem még a gyári van fennt január óta 2200km-nél tartok a zsír új vassal. :lol: Amúgy én 190-nél sem éreztem a különbséget, ugyanúgy törölt mindkét lapát és simán kiláttam.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha jól értem a hosszuk különbözik? Ezek szerint van jobbos légterelős is, csak venni kell? de ha opeléknál veszek akkor ők tudnak adni gyárit ilyen jobbos kivitelben? Nekem még a gyári van fennt január óta 2200km-nél tartok a zsír új vassal. :lol: Amúgy én 190-nél sem éreztem a különbséget, ugyanúgy törölt mindkét lapát és simán kiláttam.

Gyáriban csak olyan van, amit gyárilag az adott gyár autóira felraktak. A jobbos kisebb, tehát esetleg régebbi Corsa, vagy ilyesmi törlőket lehet megnézni. A rögzítés asszem mindnél ua. az "esernyőnyeles" változat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.