Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nekem szerencsére hamar megvolt az első 1000 km, nagyszülőkért kellett lemennem vidékre,őket hozni és vinni. Szerintem mindenképpen érdemes egy vidéki utat beiktatni, plána ha ilyen közlekedési viszonyok között használod a gépet, szerintem azért még a bécsi is belefér.

Amúgy milyen felszereltséggel veszed a masinát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tudnátok nekem ill. a kisautómnak segíteni? Ez egy '99 2.0 DTL astra g. A hűtővíz üzemi hőfoka 80 fok volt max. Kicseréltem a termosztátot. Új házat nem kapott. Az újal a 70-t alig érte el. Mit kell még kicseréljek szerintetek? A hőfokvisszajelző biztos jó. Most visszaraktam a régit. A 80 mégis közelebb van a gyárilag előírt 92 fokhoz.

Előre is köszönjük:

cseli és az astrája

Link to comment
Megosztás:

Jééééééééé!!?? Nekem is ilyen van!! :shock: :D :P

..és nekem se nagyon megy 80 -85 fok fölé a vízhőfok! Lehet, hogy az a normális?? :?:

a 70 fok az télleg gáz! Hosszabb utakon semegy feljebb??

azt írod 99 -es évjárat...neked is van a köszöbön díszléc?? jubileumi kiadás? milyen felszereltség?? Írjál pár sort róla lécci akár priviben is!! Mikor vetted, mennyiér6t, hol? (külföld - belföld) ....stb...

Csumi!

Link to comment
Megosztás:

Jééééééééé!!?? Nekem is ilyen van!! :shock: :P :D

..és nekem se nagyon megy 80 -85 fok fölé a vízhőfok! Lehet, hogy az a normális?? :?:

a 70 fok az télleg gáz! Hosszabb utakon semegy feljebb??

azt írod 99 -es évjárat...neked is van a köszöbön díszléc?? jubileumi kiadás? milyen felszereltség?? Írjál pár sort róla lécci akár priviben is!! Mikor vetted, mennyiér6t, hol? (külföld - belföld) ....stb...

Csumi!

A 85 az akár jó is lehet, nekem sem áll mindig csontra középen (90) a mutató. Általában és alaphelyzetben picit előtte szokott állni kb 2 mm-el, bár ez inkább talán olyan 88 körül lehet... Egyébként sztem máskor ne a cseverészős topikba írjátok a műszaki problémákat, mert szerintem jobban struktúráltabb, könyebben átláthatóbb a fórum, ha egy a témához közelebb álló topikba írtok...

Viszont ami talán ide illik legjobban: sikerült ma éjszakára nyitva hagynom a garázsajtóm egyik felét úgy, hogy még a villanyt is égve felejtettem. Szerencsére nem tűnt el semmi, de nagyon beszartam, mikor nyitva találtam ma reggel... És az is szerencse, hogy a reggeli Liget téri torlódás hatására úgy döntöttem, hogy ma inkább mégsem megyek kocsival. Ellenkező esetben akár 2-3 napig is nyitva állt volna asszem... :oops: Szóval ez vagyok én... :D

Link to comment
Megosztás:

A 85 az akár jó is lehet, nekem sem áll mindig csontra középen (90) a mutató. Általában és alaphelyzetben picit előtte szokott állni kb 2 mm-el, bár ez inkább talán olyan 88 körül lehet... Egyébként sztem máskor ne a cseverészős topikba írjátok a műszaki problémákat, mert szerintem jobban struktúráltabb, könyebben átláthatóbb a fórum, ha egy a témához közelebb álló topikba írtok...

Viszont ami talán ide illik legjobban: sikerült ma éjszakára nyitva hagynom a garázsajtóm egyik felét úgy, hogy még a villanyt is égve felejtettem. Szerencsére nem tűnt el semmi, de nagyon beszartam, mikor nyitva találtam ma reggel... És az is szerencse, hogy a reggeli Liget téri torlódás hatására úgy döntöttem, hogy ma inkább mégsem megyek kocsival. Ellenkező esetben akár 2-3 napig is nyitva állt volna asszem... :oops: Szóval ez vagyok én... :D

Én egyszer a Corsámra hittem azt, hogy nyitva felejtettem. Nekem nem volt ilyen szerencsém. Nem felejtettem nyitva, kinyitották :P

És ugrott a CD-s Clarionom :D

Na azóta autónál első dolgom, riasztó beszerelés :evil:

Link to comment
Megosztás:

Jééééééééé!!?? Nekem is ilyen van!! :shock: :D :P

..és nekem se nagyon megy 80 -85 fok fölé a vízhőfok! Lehet, hogy az a normális?? :?:

a 70 fok az télleg gáz! Hosszabb utakon semegy feljebb??

azt írod 99 -es évjárat...neked is van a köszöbön díszléc?? jubileumi kiadás? milyen felszereltség?? Írjál pár sort róla lécci akár priviben is!! Mikor vetted, mennyiér6t, hol? (külföld - belföld) ....stb...

Csumi!

A kicsi kocsim X20DTL. A gyártási éve 1999 de mo-on csak 2003-ban lett nyilvántartásba véve. Céges autó volt. A cég megszünt. Ott dolgoztam. :D 1.800.000 volt az ára. 188.000 km van benne. A motor hál isten jó állapotban van. (Kivéve ez a hűtés para) Úgy tünik vigyáztak rá külföldön. Mióta itt van mo-on azóta ismerem, hogy lett használva. A futómű kicsit kopog úgyhogy ráfér egy szervíz. Sztem lengéscsillapító lesz. No meg van egy pici olajfolyás. Nem para azt mondták. Elég jó felszereltséggel rendelkezik. Légkondi, elektr. ablak elöl, 2 airbag, tempomat (ami nagyon állat), ja és a hátsó futómü hidraulikusan állítható.

Március 1-je óta van nálam a kocsi. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Nincs tojás a gázpedálom alatt, nem is taposom ki a kicsi lelkét de a fogyasztás nem megy 7 liter fölé. Jó autó.

Hopp!! Van még egy para. A motort aluról beborítja egy hangtompíró burkolat. Na az hiányzik. Sajna nem találok bontót ahol lenne ilyen. Csak gyári az meg kicsit húzós.

Te meg vagy elégedve az astráddal? Fogyasztás meg ilyenek....

Cseli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tud valaki oldalra az ajtó szélére olyan légterető szegélyt?

Hol mennyiér? Kéne mert itt a meleg nincs kondi az ablakon + nagyon hangos a szellő :roll:

Az Extrafelszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések topikban Jim épp nemrég ajánlott fel ilyet... :P Versenyezzetek Hagával: ki ad több sört érte? :D Bár Haga előnyből indul, ő klubtag... :roll: Gyorsan lépj be te is! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szép a jószág.

A motor azóta is ilyen tiszta? Az enyém elég retkes de nem merem lemosni hátha beázik vmi. (Diesellel még nem volt dolgom :D )

Nyugodtan moshatod, én is leszoktam. Csak a gyújtásmodult tekerem körbe kis zacsival, aztán brigenyo és magasnyomású mosó a kútnál. Még sose ázott be, de az előző F se.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan moshatod, én is leszoktam. Csak a gyújtásmodult tekerem körbe kis zacsival, aztán brigenyo és magasnyomású mosó a kútnál. Még sose ázott be, de az előző F se.

Télleg npasi! A kormányhuzatoddal hogy állsz? Voltam szombaton aw-ben, de már csak ezüst/fekete volt :D. Neked is ilyen van? Nekem igazából elsőre nem tetszett ez a színösszeállítás. De aztán lehet, hogy megtetszik a tieden.. már ha egyáltalán ilyen van neked.

Link to comment
Megosztás:

Télleg npasi! A kormányhuzatoddal hogy állsz? Voltam szombaton aw-ben, de már csak ezüst/fekete volt :D. Neked is ilyen van? Nekem igazából elsőre nem tetszett ez a színösszeállítás. De aztán lehet, hogy megtetszik a tieden.. már ha egyáltalán ilyen van neked.

Nekem fekete+szürke van. Még gyűjtöm az erőt,no meg az időt a varráshoz. Vagy várom a segítséget a tanult kollegáktól vmi jó kis bőrfércelő nevével és számával.

Jó lenne, ha szombatig elkékülne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem fekete+szürke van. Még gyűjtöm az erőt,no meg az időt a varráshoz. Vagy várom a segítséget a tanult kollegáktól vmi jó kis bőrfércelő nevével és számával.

Jó lenne, ha szombatig elkékülne.

Mi meg tőled várjuk a megoldást... :D Sajna én nem tudok személyesen ajánlani senkit. Max kinézek egyet az internetről vagy vhonnan, de gondolom ezt te is megtehetetted volna, ha látatlanba szerettél volna választani egyet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.