Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

azt irják a gépkönyvben , hogy a megengedett max olajfogyasztás 0,6 L/1000 km.

de akkor azért már vanbaj, ha ennyit eszik...

az enyém is ennyit vagy inkább kicsit többet eszik, és én 2 hét mulva szedem szét a motort, kap egy kis generált karácsonyra :lol:

Na azzal elkéstél :D . Mármint karácsonyra. Egyébként én is vmi max fogyira gondoltam, csak az adatra emlékeztem rosszul. :huh:

Link to comment
Megosztás:

hát ha jól mértem, akkor kb. 1 L/1000 km, de ez városi körülmények között. Országúton teljesen jó olajfogyit produkál...

Nem, a többiek írták utánam, hogy az sok. Olyan 2-3 dl-ben meg kell hogy álljon. A gépkönyv szerint max 6 dl/1000 km.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A folytószelep-tisztításhoz gondoltam beszerzek egy jó kis karburátor-tisztítót...

Említettem egy ismerősnek..szerinte kár pénzt költeni rá...ott a WD 40...

Kérdés: mivel jelentős mértékben petróleumot tartalmaz, nem gond ha tisztítás közben bekerül a motorba??????

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Z14XE, 2001-es gépem olajfogyasztása kb. 3 dl/1000 km (130.000 km). Jó minőségű 10W40-es Fuchs olaj van benne (ezzel, úgy látom, valamelyest csökkenőben lesz a dolog).

Az olaj, gondolom, itt/ezek miatt szökhet:

- főtengely szimering

- hengerfal kopás

- szelepszár szimering

A váltó oldali főtengely szimeringemnél van egy kis izzadás, de ott szerintem elhanyagolható mennyiség megy el (régebben írtátok, hogy ezt eléggé játékos kicserélni...)

Kompressziót hideg motornál kellene méretnem; mennyi időt kell várni a motor leállítása után a méréshez? Milyen érték-intervallum fogadható el normálisnak?

Az esetleges szelepszár szimering benga kiderítésére nem nagyon van ötletem... :huh:

Úgy általában tehát hogyan lehetne felderíteni az olajszökés helyét, a motorblokk megbontása nélkül?

Link to comment
Megosztás:

szeretném ha valaki megmondaná, hogy mi az iskoláért eszik olyan sok olajat az 1.6 16V motorom. és legfőképpen mi a teendő?? a motorban van már úgy 170000 km. a városban elég magas az olajfogyasztás, országúton elenyésző. szeretném még idejében elfojtani a bajt, mielőtt több olajat öntök bele, mint benzint.

előre is köszi

Szia!

Már találkoztam a jelenséggel. Milyen olajat használsz?Lehet csak annyi a probléma,nem megfelelő minőségű olajat használsz.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Már találkoztam a jelenséggel. Milyen olajat használsz?Lehet csak annyi a probléma,nem megfelelő minőségű olajat használsz.

hello

15W 40-est használok és 10000 km-enként cserélek benne olajat. lehet, hogy jobb minőségű olajjal visszaesne az olajfogyi?

Link to comment
Megosztás:

hát az már elég sok ennek a motornak... sajnos végleges megoldás csak a teljes motorgenerál lenne.

viszont érdekelne milyen olajat használsz, és mennyi időközönként volt cserélve.

15W 40 és 10000 km-enként cserélek benne olajat. nem szoktam meghajtani a kocsit, tehát ez nem lehet oka a magas olajfogyinak.

motorgenerál? jézusom... :huh:

mit kóstál egy olyan?

Link to comment
Megosztás:

15W 40 és 10000 km-enként cserélek benne olajat. nem szoktam meghajtani a kocsit, tehát ez nem lehet oka a magas olajfogyinak.

motorgenerál? jézusom... :huh:

mit kóstál egy olyan?

hát nem akarlak elszomorítani, de nem is belevaló olajat használsz. ha ezt már régóta teszed, azzal biztosan meggyilkoltad

a motort. amúgy 99% esélyesnek látom, hogy full motorgenerálod lesz, ami 200-250ezer között áll meg, ha senki nem szúrja

el a dolgát közben :lol:

Link to comment
Megosztás:

hello

15W 40-est használok és 10000 km-enként cserélek benne olajat. lehet, hogy jobb minőségű olajjal visszaesne az olajfogyi?

Szia!

15w-40-es olajat felejsd el,nem belevaló.10w-40-est probáld meg valami jobb minőségben/én castrol GTX-et használok/

De előtte motor beltér tisztítás sem ártana.Ha így is eszi akkor már lehet hogy gond van ,esetleg kicserélném a szelepszárszimeringet és ha még továbbra sem jó csak utána gondolkoznék a generálon.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

15w-40-es olajat felejsd el,nem belevaló.10w-40-est probáld meg valami jobb minőségben/én castrol GTX-et használok/

De előtte motor beltér tisztítás sem ártana.Ha így is eszi akkor már lehet hogy gond van ,esetleg kicserélném a szelepszárszimeringet és ha még továbbra sem jó csak utána gondolkoznék a generálon.

hi

köszi a tippet...

motor beltér tisztítás alatt mit értesz? vegyileg meg tudom én is oldani, vagy szerelő kell szétkapja?

Link to comment
Megosztás:

hello

15W 40-est használok és 10000 km-enként cserélek benne olajat. lehet, hogy jobb minőségű olajjal visszaesne az olajfogyi?

Ajjajjj........

Nem akarlak megijeszteni, de jól megszívattad szegény gépet. Remélem, hogy legalább az ACEA A3 minőségnek megfelelőt használtál, mert ha mondjuk csak API SG/CD -t tud.........................akkor meggyilkoltad a mocit rendesen.

Ha az ACEA A3 minőségnek megfelelőt használtál, akkor bár nem belevaló van benne, de legalább az előírt minőségnek üggyel-bajjal megfelel.

Link to comment
Megosztás:

hi

köszi a tippet...

motor beltér tisztítás alatt mit értesz? vegyileg meg tudom én is oldani, vagy szerelő kell szétkapja?

Autós boltban tudsz venni, motor beltér tisztító adalékot ez kb.2dl -es kiszerelésben van.Olaj csere elött kell beleönteni a motorba, 15 percet járatod, ALAPJÁRATON!! Ez az adalék kitisztítja a motor belsejét, kipucol minden szmütyit, aztán leengeded az olajat és mehet bele a friss olaj.

Link to comment
Megosztás:

Autós boltban tudsz venni, motor beltér tisztító adalékot ez kb.2dl -es kiszerelésben van.Olaj csere elött kell beleönteni a motorba, 15 percet járatod, ALAPJÁRATON!! Ez az adalék kitisztítja a motor belsejét, kipucol minden szmütyit, aztán leengeded az olajat és mehet bele a friss olaj.

Azért csak óvatosan azzal amotor öblítéssel. Olvassátok át az F Astra motorolaj topicját előtte, aztán döntsön mindenki saját belátása szerint. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha az ACEA A3 minőségnek megfelelőt használtál, akkor bár nem belevaló van benne, de legalább az előírt minőségnek üggyel-bajjal megfelel.

Semmi köze a dologhoz, az csak az olaj teljesítményszintjét határozza meg. Azon kívül a tesco-s olajra is

ráírják már ezt, szal nem mérvadó :huh:

A viszkozítási osztályt nézve mindenképpen rosszat tett a motorral, mivel ez a viszkozításosztály

ebben a motorban nem jut el rendesen azokra a helyekre, ahol fontos lenne a kenés (túl "vastag").

Link to comment
Megosztás:

Semmi köze a dologhoz, az csak az olaj teljesítményszintjét határozza meg. Azon kívül a tesco-s olajra is

ráírják már ezt, szal nem mérvadó :huh:

A viszkozítási osztályt nézve mindenképpen rosszat tett a motorral, mivel ez a viszkozításosztály

ebben a motorban nem jut el rendesen azokra a helyekre, ahol fontos lenne a kenés (túl "vastag").

Hogyne lenne köze hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az olaj minősége szempontjából pontosan hogy mérvadó az ACEA szabvány, a melegoldali viszkozitása az ACEA A3 15W-40 -nek hasonló egy ACEA A3 5W-40 -é hez (figyelem, csak "sűrűségről" beszélünk), és így kevésbé okozhatott kárt a motorban. El tud jutni ez is mindenhova.

Az már más kérdés, hogy hidegen mennyivel tart tovább, amíg minden kenési helyet átolajoz.

A 15W-40 olajakat engedi tulajdonképpen a gyár, de csak ha az előírt minimális minőségi szintnek megfelel, azaz az ACEA A3-nak.

Szóval alapjában nem a viszkozitásával van gond, hanem a minőségével (nagy valószínűséggel tisztán ásványi alapú, elavult adalékolású olaj).

Link to comment
Megosztás:

Semmi köze a dologhoz, az csak az olaj teljesítményszintjét határozza meg. Azon kívül a tesco-s olajra is

ráírják már ezt, szal nem mérvadó :huh:

A viszkozítási osztályt nézve mindenképpen rosszat tett a motorral, mivel ez a viszkozításosztály

ebben a motorban nem jut el rendesen azokra a helyekre, ahol fontos lenne a kenés (túl "vastag").

A tesco olajos flakonjában is egy olajtársaság terméke van, szóval minden további nélkül megfelelhet az amúgy már lassan elavuló ACEA szabványnak.

De ha az olaj ACEA A3 minőségnek megfelel, az azt jelenti, hogy szabványban meghatározott és mért értékeknek (párolgási veszteség, nyírásállóság, nyomásállóság, öregedésállóság, film-satbilitás stb.) meg kell felelnie.

Ezért a legtöbb európai autógyártó benzines motorjaihoz ezt a szintet írja elő minimális, és tulajdonképpen elfogadható minőségként.

Legújabb, ACEA A3-04 verziója 2004-ben jelent meg, még tovább szigorított követelményrendszerrel, hosszú csereperiódussal is.

Az ACEA jelentőségét jól jelzi, hogy egyre több japán autóba is az ACEA szabványok alapján adják meg az előírt motorolajat.

Szóval egyáltalán nem egy semmitmondó minősítés.

Link to comment
Megosztás:

Szóval egyáltalán nem egy semmitmondó minősítés.

Akkor szeretném ha a szemem előtt töltenél az autódba egy tesco ACEA A3-as olajat, akár házhoz is megyek :huh:

Amúgy az ACEA szabvány kialakulásáról itt olvashatsz, bár már kicsit elavult ez a leírás, mint a szabvány is:

http://opel16v.hu/metabond/olajok.htm

Ezzel a minősítéssel az olaj teljesítményszintjét határozzák meg, ez a másik fontos jellemzője az olajnak.

Az első viszont a viszkozítási osztály. És a 15W40-es olajat utoljára az opelnél az 1.7 szívódízelbe ajánlották

ebben az éghajlati övben. Aki ezt használja, az vessen magára, ha a motorja megfekszik egy idő múlva.

És abban sincs igazad, hogy mindenhova ELEGENDŐ MENNYISÉGBEN eljut, valamint abban sem, hogy azonos

minden ilyen A3-as besorolású olaj meleg sűrűségi indexe.

Tehát szólj, ha gyakorlati szinten meg akarod dönteni az elméletem és a tényeket, mert akkor megyek, és

felveszem videóra, ahogy felhasználod az említett tesco-s olajat, lehetőleg 15W40-est a saját autódban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogyne lenne köze hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az olaj minősége szempontjából pontosan hogy mérvadó az ACEA szabvány, a melegoldali viszkozitása az ACEA A3 15W-40 -nek hasonló egy ACEA A3 5W-40 -é hez (figyelem, csak "sűrűségről" beszélünk), és így kevésbé okozhatott kárt a motorban. El tud jutni ez is mindenhova.

Az már más kérdés, hogy hidegen mennyivel tart tovább, amíg minden kenési helyet átolajoz.

A 15W-40 olajakat engedi tulajdonképpen a gyár, de csak ha az előírt minimális minőségi szintnek megfelel, azaz az ACEA A3-nak.

Szóval alapjában nem a viszkozitásával van gond, hanem a minőségével (nagy valószínűséggel tisztán ásványi alapú, elavult adalékolású olaj).

A szervízkönyvben 15-ös olajat nem olvastam,hogy bele lehetne tölteni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.