Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az nem sok :huh:

A futott km nem feltétlenül van egyenes arányban a sárgás-emulzió képződéssel...

A fő ok: téli üzemben sok hidegindítás, rövid távok és nem utolsó sorban gyenge minőségű olaj...és a "csillag-garázs" is segíthet a termelésben.

Hihetetlen de minden autó termel emulziót...még a zsír-új gépek is....

Egyszerű kémia: a hengerekben kicsapódó víz keveredik az olajjal...

Link to comment
Megosztás:

Van, olajlecsapatónak hívják egyébként, és duenen hirdették régebben :huh:

Ehhez kell még egy gyűjtőtartály és egy szűrő. Így lehet értelmesen leválasztani

a kartergázkivezetést a szívósorról (hogy ne szennyezze azt).

De ez leginkább idősebb vagy nagy teljesítményű motoroknál lényeges.

ezt elfogadják a műszakin???

Link to comment
Megosztás:

van egy 2001 es 1.4 16 szelepes G astrám elvilleg 96.000 km van benne.

A motortérből kattogo(klattyogó) hangot (alulról inkább)hallok kb 1500 fordulatszámig utánna nem. Beindításnál tiszta hang még alapjárat visssza nem esik legyen Tél nyár tök mindegy. véletlenszerűen jön elő a hang és tünik is el. Hidrotőke cserélve és ugyanaz a bajom.

Fogyasztás 7 liter olajat nem eszi és nem is füstöl csak van egy csattogós lepkém

Segítség vagy valami ötlet előre is köszönöm

még mindig semmi előre jutás mondjuk szervizbe azóta nem vittem mer a Vizitdíjat drágának találom főleg ha semmi értelmes választ nem kapok.

Valami pesti szervíz ami mondjuk télleg jó márkaszervíz vagy valami tuning matyi??,

Lassan kiderül nem vagyok egyedül ezzel a "klattyogós" problémával, más kolegánál is jelentkezett.....

Vki mondjon már vmi okosat, mi a fene csinálja??? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmit nem fogsz érezni, max a hangján lehet hallani. Nekem már volt kartergázcső dugulás, akkor a szelepfedéltömítést

nyomta ki, és másnál is láttam már ilyet. Láttál már kartertömítést és szelepfedéltömítést egymás mellett? Mert kicsit eltérő a keresztmetszetük ám... :huh:

A fogyijához meg abszolút semmi köze nincs.

Ezt a szelep dolgot nem igazán vágom, de az biztos hogy a kartergáz kivezetése csak a szívósorba, vagy külön gyűjtőtartályba mehet.

Más kivezetés nem szabályos.

Tényleg dinamikusabb lett a motor alsó tartományban és finomabb a hangja is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Utólagos xenon is szabálytalan...........

És elvben működne??????????

Elvben igen, hacsak a szűrőbetét nem ázna szanaszét hamarosan.

A tartályos-lecsapatós verziót elviekben elfogadják, persze ehhez nem egy

makacs maradi vizsgabiztos kell, hanem aki ismeri az eu-s szabályokat,

amik már itt is érvényben vannak.

Persze ha egyáltalán észreveszik, mert hát nagyon ott van az emberi tényező :huh:

Link to comment
Megosztás:

A futott km nem feltétlenül van egyenes arányban a sárgás-emulzió képződéssel...

A fő ok: téli üzemben sok hidegindítás, rövid távok és nem utolsó sorban gyenge minőségű olaj...és a "csillag-garázs" is segíthet a termelésben.

Hihetetlen de minden autó termel emulziót...még a zsír-új gépek is....

Egyszerű kémia: a hengerekben kicsapódó víz keveredik az olajjal...

A futott km annyiban van arányban ezzel, hogy minél több a km, annál több a kartergáz, és annál több

emulziót is szállít kifelé a csövön. Persze leginkább a levegő páratartalmától és hőmérsékletétől függ a

dolog, ez biztos :huh:

Amúgy nem csak a hengerekben csapódik ki a pára, hanem a karterben is (pont a karterkivezetésen át

szellőzik át a motor, amikor áll). És nem csak a pára okozza a gondot, hanem a hidegen dús benzin-levegő

keverékből is nagyon sok benzin csapódik ki, ami keveredik az olajjal.

Télen fokozottan érvényes ezért az a dolog, hogy egy hosszabb út után érdemes ellenőrizni inkább az

olajszintet, mert ilyenkor kiégnek a lecsapódott anyagok, és ilyenkor lesz valós az olajszint érték.

Link to comment
Megosztás:

A futott km annyiban van arányban ezzel, hogy minél több a km, annál több a kartergáz, és annál több

emulziót is szállít kifelé a csövön. Persze leginkább a levegő páratartalmától és hőmérsékletétől függ a

dolog, ez biztos :huh:

Amúgy nem csak a hengerekben csapódik ki a pára, hanem a karterben is (pont a karterkivezetésen át

szellőzik át a motor, amikor áll). És nem csak a pára okozza a gondot, hanem a hidegen dús benzin-levegő

keverékből is nagyon sok benzin csapódik ki, ami keveredik az olajjal.

Télen fokozottan érvényes ezért az a dolog, hogy egy hosszabb út után érdemes ellenőrizni inkább az

olajszintet, mert ilyenkor kiégnek a lecsapódott anyagok, és ilyenkor lesz valós az olajszint érték.

ÍGY VAN!!

Valaki írta feljebb, hogy jópár decivel több olaj van az autójában az olajba kerülő benzin miatt.

Ez azért nem teljesen így van. Igaz, hogy kerül bele, igaz, hogy rontja az olaj kenőképességét.

Viszont üzemmeleg motornál a benzin nagy része (ha nem az összes) elpárolog az olajból, hiszen az adott esetben 100 fokot is jóval meghaladó motorolaj-hőmérsékletet a benzin nem bírja párolgás nélkül, még akkor sem, ha tökéletesen elkeveredett az olajjal. Így tehát nem a benzin miatt fog csalni a nívópácán az olajszint, főleg nem 0,5-0,6 litert.

Link to comment
Megosztás:

Viszont üzemmeleg motornál a benzin nagy része (ha nem az összes) elpárolog az olajból, hiszen az adott esetben 100 fokot is jóval meghaladó motorolaj-hőmérsékletet a benzin nem bírja párolgás nélkül

Így van, viszont ez csak hosszú úton érvényesül, főleg ilyen hideg időben. Ha valaki rövid utakat tesz meg, hiába melegszik fel

a végére a motor, még nem elég ahhoz, hogy kidobja magából a lecsapódott anyagok nagy részét. Szal rövid utak esetén mindig

csak több lesz a lecsapódott anyagok aránya.

Link to comment
Megosztás:

:D

Szerintem tök jó :D

Olcsóbban nem hinném hogy találsz ilyet, mert csak egy forgalmazója van :huh:

Bár ha kitalálod ki az, és beszélsz vele, biztos tud mondani okosat az ár csökkentésére :D

Még jó, hogy itt az Opelfórumon is itt van.

Nem szoktam vaterázni, és most látom, hogy ki is árulja. :lol:

Tudsz róla bővebb infót mondani?

Pl.: a bajuszkapcsoló az mire jó?

Mennyire kell megbontani az elektromos rendszert, illetve garanciavesztéssel jár, ha a garanciális autóba beépítem?

Link to comment
Megosztás:

Tudsz róla bővebb infót mondani?

Pl.: a bajuszkapcsoló az mire jó?

Mennyire kell megbontani az elektromos rendszert, illetve garanciavesztéssel jár, ha a garanciális autóba beépítem?

Ákos már írta is a linket, ami egyébként az aláírásomban is szerepel, ott elég sok okosságot megtudsz róla :huh:

Bajuszkapcsoló csere azért kell, mert annak a végén van a két kezelőgomb a BC-hez.

Garancia nem veszik, hasonlóan mint egy utólagos riasztó beépítésénél sem.

Az elektromos rendszert nem igazán kell megbontani, egy helyen kell csak vezetéket vágni, a kijelző kötegében,

ott egy kis interfészpanel megy a vezetékkötegbe. Későbbi esetleges eltávolításnál csokival visszaállítható a gyári

állapot.

Link to comment
Megosztás:

Ákos már írta is a linket, ami egyébként az aláírásomban is szerepel, ott elég sok okosságot megtudsz róla :huh:

Bajuszkapcsoló csere azért kell, mert annak a végén van a két kezelőgomb a BC-hez.

Garancia nem veszik, hasonlóan mint egy utólagos riasztó beépítésénél sem.

Az elektromos rendszert nem igazán kell megbontani, egy helyen kell csak vezetéket vágni, a kijelző kötegében,

ott egy kis interfészpanel megy a vezetékkötegbe. Későbbi esetleges eltávolításnál csokival visszaállítható a gyári

állapot.

Köszönöm szépen az infókat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én már írtottam ki 2002 es Z16XE-ből...

Nem is tudom, honnan ismerős nekem az a 2002-es Z16XE... :huh:

Klattyogásos problémára: nem figyeltétek meg, hogy megszűnik-e kuplung kinyomásra a klattyogás? Mert nekem az előző zsír új Z14XE G astrámon és a mostani sokat futott Z16XE-nél is hallani néha (főként üzemmeleg állapotban, néha hidegen is, alapjáraton is, de nem mindig) ilyesmit, ami kuplung kinyomásra megszűnik. Egy ideig kerestem a megoldást, de nem találtam. Azóta már letettem róla, hogy megszüntessem. Egyáltalán nem zavaró, valószínű nem káros, ha a 135 ezret futott Z16XE-ben is még semmi egyéb kárt nem okozott és tényleg csak néha hallani...

Link to comment
Megosztás:

...Két és fél évig szivatott, míg tegnap rájöttem, azaz kitisztítottam ezt a csövét és szinte teljesen megszünt. Még hallani hidegen, de alig - alig. Meleg motornál gyönyörű a hangja, mint talán még soha. Nem beszélve a dinamikáról: szinte meglódult az autó....

Bocsi, csak most olvastam a műszaki problémák toikban, hogy a klattyogásod akkor már megoldódott a karter cső tisztítással, ha jól értem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.