Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Meglessz!!! Miben nyilvánul meg ez a dugulás? Rángatás, fogy.növ????????????

ha tökéletesen kipucolsz egy több éve nem tisztított karter csövet akkor nagyon is érezni fogod a különbséget...főleg 2-es fokozatban pörgősebb lesz a motor és szebb lesz a hangja is....és így a fogyija is csökken....

a szelepfedél tömítést ritkán nyomja ki a kartercső dugulásnál...ez inkább a kopottabb motoroknál jön elő...a kartercső eldugulása inkább a karter tömítést nyomja ki...

Valaki mondja már meg, hogy más autó típusoknál ahol szelep van beépítve és csak a gázt távozhat , ott a sárgás olaj-emulzió hova kerül!!!!????

Link to comment
Megosztás:

ha tökéletesen kipucolsz egy több éve nem tisztított karter csövet akkor nagyon is érezni fogod a különbséget...főleg 2-es fokozatban pörgősebb lesz a motor és szebb lesz a hangja is....és így a fogyija is csökken....

a szelepfedél tömítést ritkán nyomja ki a kartercső dugulásnál...ez inkább a kopottabb motoroknál jön elő...a kartercső eldugulása inkább a karter tömítést nyomja ki...

Valaki mondja már meg, hogy más autó típusoknál ahol szelep van beépítve és csak a gázt távozhat , ott a sárgás olaj-emulzió hova kerül!!!!????

Szerintem semmit nem fogsz érezni, max a hangján lehet hallani. Nekem már volt kartergázcső dugulás, akkor a szelepfedéltömítést

nyomta ki, és másnál is láttam már ilyet. Láttál már kartertömítést és szelepfedéltömítést egymás mellett? Mert kicsit eltérő a keresztmetszetük ám... :huh:

A fogyijához meg abszolút semmi köze nincs.

Ezt a szelep dolgot nem igazán vágom, de az biztos hogy a kartergáz kivezetése csak a szívósorba, vagy külön gyűjtőtartályba mehet.

Más kivezetés nem szabályos.

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom figyelmedbe a az előző hozzászólásaimat is...!!!!

A helyedben én még kitisztítanám a blokk és a szelepfedél közt lévő karter-csövet is...sőt valószínű a szelepfedél alatt is tele van ezzel az olaj-víz emulzióval....

Kérdéseim??

Milyen olajat használsz?

Rövidtávokon használod???

CASTROL Magnatec 10-40! Igen az esetek 90% városi rövidtáv.

Ezekre a csövekre gondolsz?:karter_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmit nem fogsz érezni, max a hangján lehet hallani. Nekem már volt kartergázcső dugulás, akkor a szelepfedéltömítést

nyomta ki, és másnál is láttam már ilyet. Láttál már kartertömítést és szelepfedéltömítést egymás mellett? Mert kicsit eltérő a keresztmetszetük ám... :huh:

A fogyijához meg abszolút semmi köze nincs.

Ezt a szelep dolgot nem igazán vágom, de az biztos hogy a kartergáz kivezetése csak a szívósorba, vagy külön gyűjtőtartályba mehet.

Más kivezetés nem szabályos.

Ez a külön gyűjtőtartály érdekelne...

Anno a 20-as években Ladákhoz láttam valami tákolmányt..."olaj-leválasztó" néven

Lehet ilyet kapni a kereskedelemben valami modernebb formában????

Egy picit körülményes a 2 gyorsbilincset le-föl kapkodni...

Link to comment
Megosztás:

Gabesz!

Van vmi előrelépés a "klattyogás" terén?

Csácsá hát sajnos nem jutottam előrébb azóta csak figyelem amiket írtok. de vettem hifit a kocsiba ugyhogy :huh:

de bármi hasznos információt megköszönök tőletek

egyszer majd csak megszünik, vagy veszek 1 másikat és annak kifogom a tipushibáját

Link to comment
Megosztás:

van egy 2001 es 1.4 16 szelepes G astrám elvilleg 96.000 km van benne.

A motortérből kattogo(klattyogó) hangot (alulról inkább)hallok kb 1500 fordulatszámig utánna nem. Beindításnál tiszta hang még alapjárat visssza nem esik legyen Tél nyár tök mindegy. véletlenszerűen jön elő a hang és tünik is el. Hidrotőke cserélve és ugyanaz a bajom.

Fogyasztás 7 liter olajat nem eszi és nem is füstöl csak van egy csattogós lepkém

Segítség vagy valami ötlet előre is köszönöm

még mindig semmi előre jutás mondjuk szervizbe azóta nem vittem mer a Vizitdíjat drágának találom főleg ha semmi értelmes választ nem kapok.

Valami pesti szervíz ami mondjuk télleg jó márkaszervíz vagy valami tuning matyi??,

Link to comment
Megosztás:

Ez a külön gyűjtőtartály érdekelne...

Anno a 20-as években Ladákhoz láttam valami tákolmányt..."olaj-leválasztó" néven

Lehet ilyet kapni a kereskedelemben valami modernebb formában????

Egy picit körülményes a 2 gyorsbilincset le-föl kapkodni...

Van, olajlecsapatónak hívják egyébként, és duenen hirdették régebben :huh:

Ehhez kell még egy gyűjtőtartály és egy szűrő. Így lehet értelmesen leválasztani

a kartergázkivezetést a szívósorról (hogy ne szennyezze azt).

De ez leginkább idősebb vagy nagy teljesítményű motoroknál lényeges.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.