Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Pedig ezt a nőtől vettük, mint a Corsát, de ez sem garancia.
Azért elnézve a környezetemben lévő nőket... (munkatársak, ismerősök)

nem feltétlen a családra gondolok (de ott is akad bőven :lol:)... szóval inkább vennék sokszor egy 20 éves "suhanc"-tól egy autót, mint nőtől...

Elnézést kérek mindenkitől, aki a kivételek közé tartozik... de úgy gondolom, hogy az autó ápolása, az autóra való vigyázás "képessége" / akarata, szeretete... rendszeres szervízelésére való figyelés, stb. képessége többnyire a férfiak privilégiuma.

Mégegyszer hangsúlyoznám, hogy Tiszteletem a kivételnek!

Tapasztalatom az, hogy Pl. a "ne mosasd le gépi mosóban", vagy hogy "rendszeresen, adott kilométerenként vagy adott időszakonként szervizelni kell az autót, még ha nincs is baja", vagy hogy "a kátyús úton óvatosan kell menni", stb-stb. legtöbbüknek újdonság! :)

A cstyling szerint 54.900áfával a pár. :)
Azért nem feltétlen a CS a legolcsóbb forrás az ilyesmire! :)

E-Bay-en úgy 160-170 EUR körül vannak... + általában 20 EUR-ba belefér a postaköltség.

szóval úgy 180-190 EUR-ból kijön.

Ez az aktuális 255-ös EUR árral számolva ca. max 48.500,- Ft... de, ha 160,- EUR-ért veszel, akkor már csak 46.000,- (Itt egy példa)

Az is igaz, hogy így viszont a németektől jön... és kicsit zsákbamacska.

Szóval annyira nem sok az általad nézett ár sem Ricsi. Ez esetben legalább látod, amit megveszel. :)

U.I.: Egyébként az E-bay-en már 135,- EUR-tól van Angel Eyes, de azok még csak 1 gyűrűsek.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ehhez az e-Bay dologhoz amúgy mi kell? Vagy úgy általában hogyan működik? Regisztrálok, licitálok, aztán ha nyerek, utalom a pénzt? Vagy hogy szokott zajlani? Mire kell figyelni? Csak mert én is kinéztem már pár dolgot, de még nem mertem belevágni..

Thx,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ehhez az e-Bay dologhoz amúgy mi kell? Vagy úgy általában hogyan működik? Regisztrálok, licitálok, aztán ha nyerek, utalom a pénzt? Vagy hogy szokott zajlani? Mire kell figyelni? Csak mert én is kinéztem már pár dolgot, de még nem mertem belevágni..

Thx,

Tomka

Itt is lelhetsz némi infót : http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=204&st=0

Link to comment
Megosztás:

Xenon ködlanyó ?

Biztos jól világíthat :)

Még több mint 2 nap van belőle, végén szoktak felpörögni az árak.

Jaja, biztos van egy fénye. :)

Tudom, h a végén szoktak az árak felpörögni, de így már nem is áltatom magam, hogy esetleg. :lol:

A gyári ködlámpa az nem jön be annyira, ezért keresek ilyesmit. Persze nem feltétlen Xenont, csak ha elég olcsó...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ehhez az e-Bay dologhoz amúgy mi kell? Vagy úgy általában hogyan működik? Regisztrálok, licitálok, aztán ha nyerek, utalom a pénzt? Vagy hogy szokott zajlani? Mire kell figyelni? Csak mert én is kinéztem már pár dolgot, de még nem mertem belevágni..

Thx,

Tomka

Szeva Tomka!

Én nem olvastam a belinkelt topic-ot... de elmondom a lényeget.

Először is azt láttam, hogy beijedtél a postától! Hát NO PARA!

- Az régi F Astrám első-hátsó lámpája E-bay-ről jött postán MO-ra! 20,- EUR-ért küldtél el őket HÁZHOZ futárral, Németországból! Ez szerintem bagó!

Egyébként én már jónéhány 100 EUR-t költöttel el az E-bay-en. Pl. az aktuális felnijeimet is ott vettem. Jóóó dolog az E-bay! :lol:

- Ami nagyon fontos az E-bay-en: Mielőtt veszel valakitől valamit, mielőtt licitálsz valamire, MINDIG NÉZD MEG az eladó értékelését!

Az általad belinkelt árút "elopotrading" árulja! Eddig ők 1949 db adás-vételt bonyolítottak le a rendszerben, ezen tranzakciók eredményét a vevők/eladók 98,7%-a értékelte pozitívan. Akár el is tudod olvasni, hogy ki mit írt!

Szóval FOntos, hogy olyan embertől / cégtől vegyél, aki már jónéhány üzletet megkötött és azok többnyire pozitívak is!

- Nem árt, ha olyan eladótól veszel, akinél tudsz PAYPAL-lal fizetni, ugyanis

1. gyorsabb

2. biztonságosabb

3. költség kímélőbb

A PayPal-nál meg kell adnod a kártyaszámodat és ők emelik le a pénzedet és adják oda az eladónak! Megbízható rendszer!!!

- Igen sok olyan cucc van az e-bay-en, amit nem akarnak külföldre postázni, de vannak olyanok is, amik esetében csak nem adják meg a magyar postaköltséget egyből. Érdemes a legtöbb esetben rákérdezni, hogy elküldenék-e Neked Magyarországra (érdemes odaírni, hogy EU) és hogy mennyi lenne az ára!

Többnyire azért hajlandóak elküldeni!

- Gondolom, mint láttad / olvastad az árúk egy részét fix áron, más részét licittel veheted meg.

A licit mindig az utolsó néhány órában szokott igen gyorsan emelkedni! Amennyiben licitálsz, érdemes az utolsó pillanatokban is ott lenni és figyelni, hogy mi lesz! (van, hogy az utolsó percben dob rá valaki egy nagy ajánlatot).

A Licit során először egy tétet adsz meg, majd utána megadhatsz egy MAXIMUM ÁRAT, ami azt jelenti, hogy ezt nem írja ki a rendszer a többieknek, sőt nem is emelkedik fel egyből ennyire az ára, hanem ha pl.

az aktuális ár mondjuk

20 EUR, és a Tiéd ez az ajánlat, és megadsz egy 30 EUR-os maximum árat, akkor ha valaki, pl. megad egy 25 EUR-os ajánlatot, akkor a rendszer automatikusan rá rak 1 EUR-t a Te nevedben (mindez egészen 30 EUR-ig megy így).

Na... így hirtelen ennyi. :)

Ha van kérdésed íííírj! :)

Link to comment
Megosztás:

Én is nagyon gondolkodom ezen, pedig megfogadtam, hogy ez az autó "normális" autó lesz (no tuning). Azt mondták a szervizben, hogy beállítják a lámpákat a normál szintre (mert jelenleg nem lehet állítani őket és este nem látok semmit, úgy levilágít), szóval, utána úgy rögzítik. Egy ideig jó lesz. e aztán csere.

Ja, és nem is mondatm, hogy megvan a kattogás oka. Az ékszíj feszítő csapágy adta meg magát, egy hét múlva szerelik be az újat, most megzsírozták, most csak egy picit kattog. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is nagyon gondolkodom ezen, pedig megfogadtam, hogy ez az autó "normális" autó lesz (no tuning). Azt mondták a szervizben, hogy beállítják a lámpákat a normál szintre (mert jelenleg nem lehet állítani őket és este nem látok semmit, úgy levilágít), szóval, utána úgy rögzítik. Egy ideig jó lesz. e aztán csere.

Ja, és nem is mondatm, hogy megvan a kattogás oka. Az ékszíj feszítő csapágy adta meg magát, egy hét múlva szerelik be az újat, most megzsírozták, most csak egy picit kattog. :lol:

Nem azt írtad anno, hogy most a megvétel után cserélték a görgőket meg a szíjat is? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem mindegy hogy melyik freszítő... vezérműszíj, vagy a hosszanti bordás szíj. :lol:

Egyébként meg nem tudom elképzelni, hogyan zsírozták meg, hiszen porvédő sapka

van a csapágy oldalán, amit nekem agresszióval sem sikerült lekapnom, amikor a

régi ilyen csapágyat szemügyre akartam venni.

Link to comment
Megosztás:

Na, a jó kis Hella lámpám még egész jól tartja az árát. :)

/Még 15 perc../

Remélem lesz még később is ilyen, mire megjön postán az ebay aktiváló kódom.. :)

Tomka

Fura ez a postai kód küldés...

én nem emlékszem, hogy nekem lett volna ilyen... :lol:

Link to comment
Megosztás:

valaki használ G Astrában xenont? én most akarok venni,de nem tudom megéri-e,más autókban fényévekkel :lol: jobban világított az utólagos szett,de gondolom ez függ a lámpától is.

szinte mindenki 6000-9000K vesz,én inkább a fehéret,a 4100 Kelvineset szeretem,a mostani izzóm is ilyen színhőmérsékletű,papíron,nagyon klassz.

vélemény? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.