Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Lenne néhány kérdésem:

1. Miért van az, hogy menet közben a kijelzők és óra fényereje váltakozik, elhalványodik, erősebb lesz, de csak akkor, ha jár a motor.

2. Mi kerepelhet az utasülés felől a motortérben, ami gázadásra elhallgat, de halk ciripelő, kerepelő hangot hallat.

3. a benzinszint visszajelző tegnap furcsa dolgot csinált: már éppen kezdett világítani, leállítottam a motort, és mikor mindultam tovább, már totál üreset mutatott a mutató (villogott a jel is), aztán újabb indításra visszaállt az előző állásába. Ezt kétszer eljátszotta.

Link to comment
Megosztás:

Lenne néhány kérdésem:

1. Miért van az, hogy menet közben a kijelzők és óra fényereje váltakozik, elhalványodik, erősebb lesz, de csak akkor, ha jár a motor.

2. Mi kerepelhet az utasülés felől a motortérben, ami gázadásra elhallgat, de halk ciripelő, kerepelő hangot hallat.

3. a benzinszint visszajelző tegnap furcsa dolgot csinált: már éppen kezdett világítani, leállítottam a motort, és mikor mindultam tovább, már totál üreset mutatott a mutató (villogott a jel is), aztán újabb indításra visszaállt az előző állásába. Ezt kétszer eljátszotta.

Generátor, fesszabályzó?

Ezek szerint megvan még a gép és nem vettél H astra dieselt?

Szegény! Még ünnepkor is kocsit szerelsz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Generátor, fesszabályzó?

Ezek szerint megvan még a gép és nem vettél H astra dieselt?

Szegény! Még ünnepkor is kocsit szerelsz? :lol:

Valszeg ezért is akarja eladni! :)

H astra düzelt nem vennék,nem sok jót hallottam a H astrákról a helyi kereskedés egyik szerelőjétől.Lehangoló micsoda hibák jönnek elő rajtuk. :)

Inkább valami G carvan düzel lenne jó Editéknek,de nagyon megkell nézni mit is vesz meg az ember.

Link to comment
Megosztás:

....Ezt nézzétek mit szereztem :)....

Viktor mesélte : "fúúúúúúúú, kell, vedd meg azonnal " :lol:

Jól néz ki.

....Az új Multi Jet 1 nagy rakás....

Mondjuk Balázska már 30000km felett jár a gtc-vel és nem nagyon hallotam panaszkodni reá, pedig általában boxolja is :)

Mondjuk 100000 km múlva kiváncsi vagyok mi lesz a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Allítólag az Opel-nél is rájöttek erre a bakira... :)

Nemsokára páá az 1.9-es Olasz agregátoknak, helyettük ismét ISUZU lesz. 2.0-es 150 pacival... :)

Az 1.3 -assal még nem tudni mi lesz, de az új 1.7 -es lesz szerintem helyette , 100 és 120 pacival... :)

Ha jól vagyok informálva...de lehet hogy nem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Voltam mjetróba és megnéztem a dickie féle V8 coupe.t és végül nem vettem meg.

Sajna csak zöldbe meg narancsba van. Nem tudok belőle cabriót csinyázni, mert csak két ülés van benne meg elég puritán a belseje és ha levágom a tetejét bénán fog kinézni.

Van még egy ezresért is v8 coupe, de annak egyáltalán nincs belseje. Előre hárta menős is van ezeröté. Az is beltér nélküli sajna. Még alszom rá párat, hogy megveszem e valamelyiket. Lehet hogy a tizes inkább egy opc lökösbe fog bele játszani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lenne néhány kérdésem:

1. Miért van az, hogy menet közben a kijelzők és óra fényereje váltakozik, elhalványodik, erősebb lesz, de csak akkor, ha jár a motor.

ez egy bizonyos fokig normális, ugyanis alapjáraton alacsonyabb a töltés, és ha hozzáérsz a kormányhoz, akkor beindul a szervomotor, mert az asztra g ben elektromos, és ilyenkor még alacsonyab lesz az áram a rendszerben, és ez a müszerek halványodásához vezet. ez például parkolóbe ki-és beálláskor is normális.

2. Mi kerepelhet az utasülés felől a motortérben, ami gázadásra elhallgat, de halk ciripelő, kerepelő hangot hallat.

A benzingőz szelep. szerepe, a tankban lévő nyomás kiegyenlitése, normálison tartása.

ez általában meleg motornál szokott előfordulni. a légszürő tetejéhez van rögzitve.

3. a benzinszint visszajelző tegnap furcsa dolgot csinált: már éppen kezdett világítani, leállítottam a motort, és mikor mindultam tovább, már totál üreset mutatott a mutató (villogott a jel is), aztán újabb indításra visszaállt az előző állásába. Ezt kétszer eljátszotta.

ez is normélis. az enyém is igy müködiik. jelzi hogy vészesen alacsdony a benya.

az enyém azt szokta játszani, hogy már ég aztán egy ujraindittásnál negyedig van. aztán 5 perc mulva megint ég...

H astra düzelt nem vennék,nem sok jót hallottam a H astrákról a helyi kereskedés egyik szerelőjétől.Lehangoló micsoda hibák jönnek elő rajtuk. :lol:

csodálkoznál, ha elgondolkoznál azon, hogy eladtak mennyi mennyi sok autót, és milyen nagyon kevés darab hibásodik meg...

nem olyan rosszak. hozzánk járnak olyan cégautók, amibe 150.000 km van, és nem sok baja vAN.

jó, igaz volt ami meghibásodott, cserélgetünk például rendszeresen befecskendezőket, tömitéseket, de semmi extra nagy hibája nincs...

én se vagyok oda érte, de köpködni nem tudok rá. nem annyira szar az 1.9 D.

például mi még motort nem is javitottunk....

elektronikát viszont annál többet, de melyik uj fejlesztésü autó/motornak nincsnenk elektromos hibái???

Link to comment
Megosztás:

Szia Edit!

Hm... úgy látom, hogy a kérdéseid jó részét Ákos megválaszolta, az első 2-höz többet én sem tudok fűzni. Max annyit, hogy az a bizonyos "benzingőz szelep" nekem is kerepel/ketyeg időnként.

3. a benzinszint visszajelző tegnap furcsa dolgot csinált: már éppen kezdett világítani, leállítottam a motort, és mikor mindultam tovább, már totál üreset mutatott a mutató (villogott a jel is), aztán újabb indításra visszaállt az előző állásába. Ezt kétszer eljátszotta.

az enyém azt szokta játszani, hogy már ég aztán egy ujraindittásnál negyedig van. aztán 5 perc mulva megint ég...
A 3.

Én úgy gondolom / úgy tapasztaltam, hogy az Astrának dinamikusan változik a benzin szint jelzője.

Saját tapasztalatom szerint a használt függvényében állapítja meg a computer, hogy mikor kell "felgyújtani" a tankjelző lámpát.

pl. volt, hogy keményen nyomtam a gázt (siettem városban) és felgyulladt, amikor még nem is vártam. Aztán megálltam és (néhány óra múlva) lényegesen nyugodtabb tempoban folytattam az utam... és akkor kialudt a lámpa.

Ha autópályán megyek, folyamatosan, akkor akár még 80-100km is lehet a tankban, amikor kigyullad a lámpa. Városban úgy 50-55 km-es "reichweite" esetében gyullad ki. (az alapján amit a BC ír ki hatótávolságnak).

Szóval nem a tényleges üzemanyag mennyiséget jelzi ki, hanem a használathoz mérten "dinamikus" kijelzést biztosít. :lol:

---- H Astra ----

egyébként épp ma olvastam, hogy kijött egy "face-lift" a H Astra-khoz.

4 új motorral forgalmazzák majd. 2 féle 1,7-es dízel és 2 féle 1,6-os benyás.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszokat! A kerregés mellé tegnap nagyon erős suhogó hang is társul, mint mikor jár valami nagyon hangos venitllátor, és ez is a kerregő hang forrása felől jön, egyáltalán sose hallottam még ezt a hangot, néha abbahagyja, úgyhogy holnap megy a szervízbe.... :)

Nem igaz, hogy mindig van valami problem.... :) Pedig nagyon szeret(nénk)em a kocsit! A 3 hét alatt, míg a kereskedésben áltt, nagyon hiányzott.

De talán a párásodás megszűnt! csak nagyon-nagyon ki kellett szellőztetni. Most már 4 emberrel se kell bekapocsolni a klímát, mert a sima venti leszedi a szélvédőről és oldalról. :lol:

Valóüszínűleg sokat állt a kocsi, mielőtt eladták nekünk .

Még gondolkodunk, mi legyen, mert 2 elemet újra kell fényezni, ha nálunk marad mégis. Ezeket javították két éve (kb), de nem szépen, és túrja le a rozsda a javított helyeken. Még szerencse, hogy a hátsó ajtó elemcserés volt. De ez se lesz 2 fillér, meghát új lámpák kellenek, mer ezeket nem lehet állítani (magasságukat), mert le vannak törve a fülek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszokat! A kerregés mellé tegnap nagyon erős suhogó hang is társul, mint mikor jár valami nagyon hangos venitllátor, és ez is a kerregő hang forrása felől jön, egyáltalán sose hallottam még ezt a hangot, néha abbahagyja, úgyhogy holnap megy a szervízbe.... :)

Nem igaz, hogy mindig van valami problem.... :) Pedig nagyon szeret(nénk)em a kocsit! A 3 hét alatt, míg a kereskedésben áltt, nagyon hiányzott.

De talán a párásodás megszűnt! csak nagyon-nagyon ki kellett szellőztetni. Most már 4 emberrel se kell bekapocsolni a klímát, mert a sima venti leszedi a szélvédőről és oldalról. :lol:

Valóüszínűleg sokat állt a kocsi, mielőtt eladták nekünk .

Még gondolkodunk, mi legyen, mert 2 elemet újra kell fényezni, ha nálunk marad mégis. Ezeket javították két éve (kb), de nem szépen, és túrja le a rozsda a javított helyeken. Még szerencse, hogy a hátsó ajtó elemcserés volt. De ez se lesz 2 fillér, meghát új lámpák kellenek, mer ezeket nem lehet állítani (magasságukat), mert le vannak törve a fülek.

Szerintem kalkuláljatok, de véleményem szerint a megtartás lesz a válasz, mert amennyibe már van és lesz a fényezések után, akkor már nem érdemes lecserélni. :)

Lámpák helyére meg már jöhet is az angel eyes! :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, igen, a szemeket tutira cserézni kell. :lol:

A fogyasztással pedig nem vagyok elégedett, de ahogy Uhuhu is mondta, egy új autóval megint végig kell csinálni a kicserélni-ezt-azt-a-biztonság-kedvéért nevű cécót.

Pedig már beleéltem magam, hogy kerregő-kormológépem lesz! (diesel)

A nagy tanuság ebből. hogy óriási zsákbamacsek az autóvásárlás. Az a gyanum, hogy ennyi javítás-cserélés után is tartogat a kisszivem valamit nekünk..... Pedig ezt a nőtől vettük, mint a Corsát, de ez sem garancia.

(mennyibe van egy angyalszempár??) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, igen, a szemeket tutira cserézni kell. :lol:

A fogyasztással pedig nem vagyok elégedett, de ahogy Uhuhu is mondta, egy új autóval megint végig kell csinálni a kicserélni-ezt-azt-a-biztonság-kedvéért nevű cécót.

Pedig már beleéltem magam, hogy kerregő-kormológépem lesz! (diesel)

A nagy tanuság ebből. hogy óriási zsákbamacsek az autóvásárlás. Az a gyanum, hogy ennyi javítás-cserélés után is tartogat a kisszivem valamit nekünk..... Pedig ezt a nőtől vettük, mint a Corsát, de ez sem garancia.

(mennyibe van egy angyalszempár??) :) :)

A cstyling szerint 54.900áfával a pár. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.