Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Astra 1.6 mondta régebben, hogy neki is csak 160-at megy az autó (1.6 twinport), pedig mikor megvette, újkorában ment vele 195-öt is. Kérdeztem nemrég tőle, hogy mi lett a megoldás, mert hogy most talán engem is érdekelne. Válasz: nem megy autópályán... :unsure: Szal még nem foglalkozott vele különösebben.

Link to comment
Megosztás:

A tegnapi storynak nincs még vége, Ma utánaérdeklődtem, az audi a Posta biztosítójánál van ami nehezítheti az ügyintézésemet (nem sok szervízzel van szerződésük, ráadásul hosszadalmas az ügyintézés...) Felhívtam ma a fickót - mondván az egyszerűbb és gyorsabb javítás érdekében -, hogy mi lenne ha kihagynánk a biztosítót , kifizetné azt a kb 30-40 ezer forintot amiből helyrehozhatnám az astrát. Erre egyből nekem esett, hogy le le akarom nyúlni, nem is biztos hogy ő volt a hibás (ami elég meglepő hiszen tegnap kb 4x-is elismerte és mivel az én autóm állt és én mellette tartózkodtam....) és kár hogy nem hívott tegnap rendőrt. Na erre aztán végképp bepipultam. Egyébként gondolkodtam azon is, hogy simán elviszem az autót , megcsináltatom és ennyi. (nekem megért volna ennyi pénzt hogy mielőbb rendben legyen.) De ezek után már csakazért is kifizettetem a biztosítójával.

Kedves klubtársak: tanulság: a helyszínen rá kell íratni vele hogy elismeri azt hogy ő hibázott...

Remélem mielőbb rendben lesz az autóm .

Itt azért szerencsére nincs sok lehetőség mellébeszélni. Álló autónál majdnem bármi lehet, akkor is a másik a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos vannak ilyen szemétládák, akik később már másképp emlékeznek... még a végén kiderül, hogy te hagytad szándékosan rossz helyen az autót, és ő ártatlan bárányka. Alap: álló dolgoknak (parkoló autó, villanyoszlop stb.) nem megyünk neki - itt nem lehet vita, ki a felelős. Tanút kellett volna hívni vazze.... :unsure:

Ha nincs tanú, akkor mi van? Azt akaord mondani, hogy akár állíthatja pl, hogy nem álló autónak ment neki?

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs tanú, akkor mi van? Azt akaord mondani, hogy akár állíthatja pl, hogy nem álló autónak ment neki?

Aki nincs ráírva a papírra, utólag már nem tanúskodhat, akármit is mondana, de így meg 1-1 ellen vannak, ha nagyon köti az ebet a karóhoz max. pereskedni lehet.... azért idáig ne fajuljon ez az ügy.

Link to comment
Megosztás:

Aki nincs ráírva a papírra, utólag már nem tanúskodhat, akármit is mondana, de így meg 1-1 ellen vannak, ha nagyon köti az ebet a karóhoz max. pereskedni lehet.... azért idáig ne fajuljon ez az ügy.

Azért gondolom az alapvető szitu rá van írva a papirra és azt azért elég komolyan szokták venni. Viszont az tény, hogyha ott lenne a "felelősségemet elismerem" mondat, akkor nem lenne semmi gond.

Link to comment
Megosztás:

Astra 1.6 mondta régebben, hogy neki is csak 160-at megy az autó (1.6 twinport), pedig mikor megvette, újkorában ment vele 195-öt is. Kérdeztem nemrég tőle, hogy mi lett a megoldás, mert hogy most talán engem is érdekelne. Válasz: nem megy autópályán... ;) Szal még nem foglalkozott vele különösebben.

:unsure:

Hát, elég érdekes. Hátha kikormolódik majd. :blink: Azért az is elég fura, hogy csak 160-at megy. Sztem használd egy darabig, aztán hátha javul.

Link to comment
Megosztás:

Azért gondolom az alapvető szitu rá van írva a papirra és azt azért elég komolyan szokták venni. Viszont az tény, hogyha ott lenne a "felelősségemet elismerem" mondat, akkor nem lenne semmi gond.

Na ez az egy mondat hiányzik róla. amúgy a körülmények elég jól le lettek írva és ugyebár azt aláírta. Nem azt a kis pénzt sajnálom hanem hogy ahogy kinéz elég sokára lesz megjavítva. De még azért optimista vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Hát, elég érdekes. Hátha kikormolódik majd. :unsure: Azért az is elég fura, hogy csak 160-at megy. Sztem használd egy darabig, aztán hátha javul.

Nem tudom, mennyit megy most az enyém, csak 155-ig gyorsultam vele (még kb 3500 km-nél járok a generál óta). Lehet, hogy ha tovább nyomtam volna gyorsult volna még, de addig olyan erőtlennek tűnt.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mennyit megy most az enyém, csak 155-ig gyorsultam vele (még kb 3500 km-nél járok a generál óta). Lehet, hogy ha tovább nyomtam volna gyorsult volna még, de addig olyan erőtlennek tűnt.

igaz az én motorom másabb,de az első olajcsere után sokat javult

mondjuk én addig sem panaszkodtam :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mennyit megy most az enyém, csak 155-ig gyorsultam vele (még kb 3500 km-nél járok a generál óta). Lehet, hogy ha tovább nyomtam volna gyorsult volna még, de addig olyan erőtlennek tűnt.

Kíméld is!

Majd kicsit bejáratódik, aztán nyomhatod.. Én még ki se próbáltam a végét. Egyszer (szigorúan No.-ban persze :unsure: ) felmozgattam 175-ötre, ment még volna, de asszonnyal voltam..

Link to comment
Megosztás:

Na ez az egy mondat hiányzik róla. amúgy a körülmények elég jól le lettek írva és ugyebár azt aláírta.

Ha egyszer már aláírtan elismert vmit, meg te is hasonlóan írtad le a körülményeket, akkor elég jó helyzetben vagy sztem. Az azért furán jönne ki, ha utólag módosítaná a véleményét a körülményekkel kapcsolatban, hiteltelen lenne, meg lehet, hogy nem is veszik figyelembe az ilyet, csak ami a papíron le van írva.

igaz az én motorom másabb,de az első olajcsere után sokat javult

mondjuk én addig sem panaszkodtam :unsure:

Az már megvolt nekem. Sőt ez már a második azóta (egy 1000 km-nél, egy 2200-nál). Te az első olajcseréig is nyomattad már? Mikor volt ez az olajcsere nálad?

Link to comment
Megosztás:

Az már megvolt nekem. Sőt ez már a második azóta (egy 1000 km-nél, egy 2200-nál). Te az első olajcseréig is nyomattad már? Mikor volt ez az olajcsere nálad?

2000km-ig nagyon-nagyon óvatosan használtam,3000 fordulatot alatt végig :unsure: (még gázt is leheletfinoman adtam)

utána kicsit bátrabban,de semmi komoly.ekkor kezdett besimulni az akkor még elég érces hangja.

olajcsere 8000km-nél volt,gyári GM 5w-30 olajjal.

na ezután azt vettem észre,hogy felül egyre kontúrosabban erősödik,és utazóban is magasabb tempót szeret.

fogyasztása 0 km kora óta 6-7 liter között mozog (50% város-50% országút),körülményektől függetlenül!

Link to comment
Megosztás:

az 2000km-ig nagyon-nagyon óvatosan használtam,3000 fordulatot alatt végig :unsure: (még gázt is leheletfinoman adtam)

utána kicsit bátrabban,de semmi komoly.ekkor kezdett besimulni az akkor még elég érces hangja.

olajcsere 8000km-nél volt,gyári GM 5w-30 olajjal.

na ezután azt vettem észre,hogy felül egyre kontúrosabban erősödik,és utazóban is magasabb tempót szeret.

fogyasztása 0 km kora óta 6-7 liter között mozog (50% város-50% országút),körülményektől függetlenül!

Profi!

Én 2500-ig max 3500-ös fordulat, aztán utána 5000 km-ig max 4500-as fordulat, 5000-nél olajcsere Castrolra, eddig max 5500-as fordulat, de lassan viszem megint. Meghálálja!

Link to comment
Megosztás:

Profi!

Én 2500-ig max 3500-ös fordulat, aztán utána 5000 km-ig max 4500-as fordulat, 5000-nél olajcsere Castrolra, eddig max 5500-as fordulat, de lassan viszem megint. Meghálálja!

nekem nagyon nyers volt a hangja újkorában,ezért még próbálkozni sem mertem 1-1 pillanat erejéig sem :blink:

én is 5000km-nél akartam először vinni,de nagyon sok dolgom volt akkoriban sajna :unsure:

mostmár bátran pörgetem,ha arra van szükség ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát ha gondolod ebben tudok segíteni. ;) ;)

ööööööööö :P nem erőltetném ;)

eddig egyszer szabályzott le,de akkor is úgy megilyedtem hirtelen,hogy jajjj szegény :lol: ,hogy azt se figyeltem mennyi a fordulat :blink: váratlan forgalmi helyzetek rlz :unsure:

egyébként nem tudom,mit ér az ilyen magas fordulat,gondolom nyomaték alulról konvergál a nullához :lol:

vagy csak a teljesítménytöbblet is ér mérhető különbséget?

Link to comment
Megosztás:

Persze. Meg az sem mindegy, hogy váltás után hova esik a fordulat. De szerintem az opel motoroknál úgy általában nem éri meg ennyire pörgetni.

nekem pl 2500tól 4000kb ugyanúgy húz,aztán afölött meg egy másik mókus is tekeri a kereket :unsure:

8000et meg videón mutatom neki,és attól még lelkesebbek :blink:

Link to comment
Megosztás:

Kedves klubtársak: tanulság: a helyszínen rá kell íratni vele hogy elismeri azt hogy ő hibázott...

Ez a minimum... ha ez nincs rajta, és okos az embered, meg megfelelő szinten bébi dzsúzzz is, akkor

keményen kib@szhat veled... Tudod, ebben az országban nincs olyan hogy magántulajdon védelme. :unsure:

A betétlapon rajta van, hogy csak "irányadó jellegű", vagy vmi ilyesmi. Szal nem számít sokat,

a baleset után a biztosítónál is ki kell tölteni egy lapot, azon kell elismernie a felelősségét az

embernek, és ha a betétlapon már aláírta, akkor már nem vonhatja vissza. Ha viszont nem, és

nincs rendőrségi jegyzőkönyv, akkor nem fog fizetni a biztosító, azt mondja, egyezzetek ki.

Link to comment
Megosztás:

Ez a minimum... ha ez nincs rajta, és okos az embered, meg megfelelő szinten bébi dzsúzzz is, akkor

keményen kib@szhat veled... Tudod, ebben az országban nincs olyan hogy magántulajdon védelme. :unsure:

A betétlapon rajta van, hogy csak "irányadó jellegű", vagy vmi ilyesmi. Szal nem számít sokat,

a baleset után a biztosítónál is ki kell tölteni egy lapot, azon kell elismernie a felelősségét az

embernek, és ha a betétlapon már aláírta, akkor már nem vonhatja vissza. Ha viszont nem, és

nincs rendőrségi jegyzőkönyv, akkor nem fog fizetni a biztosító, azt mondja, egyezzetek ki.

Ne vedd el a kedvemet!!!!!!Utólag már könnyen okos az ember. Nem azt a kb 30.000-ret sajnálom, hanem a sok időt és hercehurcát amíg kész lesz az autóm. Legszívesebben már levetettem volna a lököst és már a fényezőnél lenne. ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.