Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

épp ez a fura,hogy ugyanúgy használtam,mint azelőtt :unsure:

Azért ne mondd, hogy tankoltál bele 300-ér 100-as benyát, és nem próbálgattad mit megy vele!? :blink:

Ez meg elég egy kis átlagfogyi növekedéshez. Más okát ne keresd, mert ezzel a benyával nem fog

többet fogyasztani az autó, sőt, tényleg azonos használat mellett még kevesebbet is. ;)

(egyébként az oktánszám csalóka, ezzel sem fog jobban menni mint a 98-assal (ami sajna eltűnik

a hazai piacról ;) ), mert az előgyújtás a gyári értékekkel nem tud utánamenni)

Link to comment
Megosztás:

Még egy oka lehet egyébként: nem korrekt a mérés, vagyis mondjuk telitank és telitank között is

lehet pár literes eltérés. Vagyis jópár decit a fogyiszámítás is tévedhet esetedben. Vegyél BC-t, és

máris kapsz korrekt fogyasztási adatokat. :unsure:

Jah, és még egy: a hőmérséklet. Javaslom tankolj utána most 95-öst, és nézd meg abból mennyit

fogyaszt a mostani átlaghőmérsékletű napokon hasonló használat mellett.

Link to comment
Megosztás:

A mai dálutánom is úgy indult mint bármelyik amikor Pestre megyek a zenekarral próbálni. Meló után az autót elővettem a garázsból, elindultam. A helyi közértbe még bementem venni ezt-azt. Kijöttem, bepakoltam a csomagtartóba. Ekkor jutott eszembe, hogy valamit elfelejtettem. Visszamentem , pótoltam a hiányt. Ismét a csomagtartóba tettem. Csomagtartót lecsuktam, elindultam az első ajtó felé. A baj ekkor kezdődött. Láttam amint egy piros audi vészesen közelítve tolat felém a sötétben. Kiáltottam, intettem....CSATTTTT. Már az astrámnak is tolatott. Anyáztam is rendesen. Szerencsére az autóm könnyebben sérült mint az én lelkivilágom. De nagyon bosszús vagyok!( a nyár elején fényezett és felszerelt coupe lököst ismét vihetem fényzeni mert festékhiányos lett itt-ott, a szintén akkor beszerelt angel eyes-om alsó tartója is eltörhetett mivel beremeg a lámpatest, valamint a lökhárító mintegy 1 cm-el áll ki a kerékívből. :angry:de ezek csak a látható dolgok.... ) Ezután természetesen papírtöltögetés, késésben, idegesen indulás következett.

De a próba azért jól sikerült. A mai egyetlen "örömteli" pillanat az volt amikor a szentendrei úton hazafelé jövet megpillantottam az új corsát. Először a városi forgatagban...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos te vigyázhatsz a kocsidra, más meg magasról sz@rik rá!

Itt legalább papírt kaptál: nekem az Erzsébet-híd alatt tolatták le 1 éve a gépet-->még a hűtőt is cserélni kellett, persze papírt vagy névjegykártyát nem hagyott a rohadékja!! Így mehettem Cascoztatni: nekem 50 rongyba a biztosítónak meg 300 ezer ftjába került...

Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem az egas miatt lehet.

Én ahányat vezettem ilyet, mindegyik késlekedik gázadásra.

Tényleg, ezen a késleltetett gázpedálon nem lehet valahogy segíteni?

Régi jó kis bowdenes gépek..

A mai dálutánom is úgy indult mint bármelyik amikor Pestre megyek a zenekarral próbálni. Meló után az autót elővettem a garázsból, elindultam. A helyi közértbe még bementem venni ezt-azt. Kijöttem, bepakoltam a csomagtartóba. Ekkor jutott eszembe, hogy valamit elfelejtettem. Visszamentem , pótoltam a hiányt. Ismét a csomagtartóba tettem. Csomagtartót lecsuktam, elindultam az első ajtó felé. A baj ekkor kezdődött. Láttam amint egy piros audi vészesen közelítve tolat felém a sötétben. Kiáltottam, intettem....CSATTTTT. Már az astrámnak is tolatott. Anyáztam is rendesen. Szerencsére az autóm könnyebben sérült mint az én lelkivilágom. De nagyon bosszús vagyok!( a nyár elején fényezett és felszerelt coupe lököst ismét vihetem fényzeni mert festékhiányos lett itt-ott, a szintén akkor beszerelt angel eyes-om alsó tartója is eltörhetett mivel beremeg a lámpatest, valamint a lökhárító mintegy 1 cm-el áll ki a kerékívből. :angry:de ezek csak a látható dolgok.... ) Ezután természetesen papírtöltögetés, késésben, idegesen indulás következett.

De a próba azért jól sikerült. A mai egyetlen "örömteli" pillanat az volt amikor a szentendrei úton hazafelé jövet megpillantottam az új corsát. Először a városi forgatagban...

Részvétem!

Az enyémre meg nemrég úgy nyitották rá egy kisbusz ajtaját a METRO parkolóban, hogy benne ültünk. Sajnos sokat nem is tudtam volna tenni, mert egy csapat kisebbségi ült a kocsiban.. Szal azonkívül, hogy ma x elnézést kérnek, semmivel nem lettem volna előbbre, max ha kötekedésnek veszik, akkor meg még tán más is sérül.. Így inkább hagytam a picsba, szerencsére nem vészes, de ezt a vékony fényzést azért megkarcolta, de elég dühös lettem, szal a gázpedálon éltem ki a mérgem..

Link to comment
Megosztás:

Régi jó kis bowdenes gépek..

Érdekes, én vezettem már bowdenes G Astrát, de annyira nem tűnt fel, hogy gyorsabban reagálna a gázra...

Én is azt hittem, az elektromos gázpedál késik ennyire, valószínű igaz is hogy késik, de annyit nem biztos, mint amennyit érez az ember. Továbbmegyek: a bowdenesnek kicsit más volt a reakciója hirtelen gázadásra, vicces, de mintha nem "ugrott" volna annyira. Bár ez valószínű függ az autó aktuális állapotától is, meg eleve más érzés is a bowdenes pedál mozgatása (a közvetlen mechanikai kapcsolat miatt), amit picit szokni kell...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, én vezettem már bowdenes G Astrát, de annyira nem tűnt fel, hogy gyorsabban reagálna a gázra...

Én is azt hittem, az elektromos gázpedál késik ennyire, valószínű igaz is hogy késik, de annyit nem biztos, mint amennyit érez az ember. Továbbmegyek: a bowdenesnek kicsit más volt a reakciója hirtelen gázadásra, vicces, de mintha nem "ugrott" volna annyira. Bár ez valószínű függ az autó aktuális állapotától is, meg eleve más érzés is a bowdenes pedál mozgatása (a közvetlen mechanikai kapcsolat miatt), amit picit szokni kell...

szerintem a mai modern motoroknál nem igazán a gázpedál típusa határozza meg a reakciót,hanem az elektronika :unsure:

niylván egy régi,bovdenes,kevésbé elektronikus vezérlésű vas sokkal jobban reagál gázra,és ugrik is mellé,mint egy mai modern,millióféleképpen szabályzott és fojtott motor :blink:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, én vezettem már bowdenes G Astrát, de annyira nem tűnt fel, hogy gyorsabban reagálna a gázra...

Én is azt hittem, az elektromos gázpedál késik ennyire, valószínű igaz is hogy késik, de annyit nem biztos, mint amennyit érez az ember. Továbbmegyek: a bowdenesnek kicsit más volt a reakciója hirtelen gázadásra, vicces, de mintha nem "ugrott" volna annyira. Bár ez valószínű függ az autó aktuális állapotától is, meg eleve más érzés is a bowdenes pedál mozgatása (a közvetlen mechanikai kapcsolat miatt), amit picit szokni kell...

Ja, nem konkrétan bowdenes Astrára gondoltam, azt még nem vezettem, hanem az előző OFF: Polo ON: autóm biztos, hogy sokkal jobban ugrott. :unsure: Ott ha lenyomtam a gázpedált, akkor megindult rendesen egyszerre. Ennél még üresben is érezni, hogy van késleltetés. De valszeg más az egész konstrukció.. Szóval csak érdeklődök.. Az is igaz, hogy ez nagyátlagban fél literrel kevesebbel beéri..

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem konkrétan bowdenes Astrára gondoltam, azt még nem vezettem, hanem az előző OFF: Polo ON: autóm biztos, hogy sokkal jobban ugrott. :unsure: Ott ha lenyomtam a gázpedált, akkor megindult rendesen egyszerre. Ennél még üresben is érezni, hogy van késleltetés. De valszeg más az egész konstrukció.. Szóval csak érdeklődök.. Az is igaz, hogy ez nagyátlagban fél literrel kevesebbel beéri..

Én annó vezettem Fabiát ugyanolyan 100 LE-s 1.4-el, mint amilyen a te Polód volt, de az még jobban késett...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes: én annó vezettem Fabiát ugyanolyan 100 LE-s 1.4-el, mint amilyen a te Polód volt, de az még jobban késett...

ÁÁ, a Fábiában szerintem már a 3. generáció volt abból a motorból (sztem elektronikus gázpedállal). Én is vezettem azt is, de az tényleg késett. Persze az is lehet, hogy az idő megszépíti az emlékeket, vagy egyszerűen csak ennek az elektronikája be volt állva a digitális vezetéshez. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

ÁÁ, a Fábiában szerintem már a 3. generáció volt abból a motorból (sztem elektronikus gázpedállal). Én is vezettem azt is, de az tényleg késett. Persze az is lehet, hogy az idő megszépíti az emlékeket, vagy egyszerűen csak ennek az elektronikája be volt állva a digitális vezetéshez. :unsure:

Ja igen, a tied nagyon első szériás 100 lovas 1.4-es volt. Természetesen a Fabia az már új generációs volt, euro 4-es, elektronikus gázpedállal.

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem konkrétan bowdenes Astrára gondoltam, azt még nem vezettem, hanem az előző OFF: Polo ON: autóm biztos, hogy sokkal jobban ugrott. :unsure: Ott ha lenyomtam a gázpedált, akkor megindult rendesen egyszerre. Ennél még üresben is érezni, hogy van késleltetés. De valszeg más az egész konstrukció.. Szóval csak érdeklődök.. Az is igaz, hogy ez nagyátlagban fél literrel kevesebbel beéri..

A késés leginkább az ECU-től függ, és nagyon sokat segít a környezetvédelmi normák betartásában.

Link to comment
Megosztás:

A tegnapi storynak nincs még vége, Ma utánaérdeklődtem, az audi a Posta biztosítójánál van ami nehezítheti az ügyintézésemet (nem sok szervízzel van szerződésük, ráadásul hosszadalmas az ügyintézés...) Felhívtam ma a fickót - mondván az egyszerűbb és gyorsabb javítás érdekében -, hogy mi lenne ha kihagynánk a biztosítót , kifizetné azt a kb 30-40 ezer forintot amiből helyrehozhatnám az astrát. Erre egyből nekem esett, hogy le le akarom nyúlni, nem is biztos hogy ő volt a hibás (ami elég meglepő hiszen tegnap kb 4x-is elismerte és mivel az én autóm állt és én mellette tartózkodtam....) és kár hogy nem hívott tegnap rendőrt. Na erre aztán végképp bepipultam. Egyébként gondolkodtam azon is, hogy simán elviszem az autót , megcsináltatom és ennyi. (nekem megért volna ennyi pénzt hogy mielőbb rendben legyen.) De ezek után már csakazért is kifizettetem a biztosítójával.

Kedves klubtársak: tanulság: a helyszínen rá kell íratni vele hogy elismeri azt hogy ő hibázott...

Remélem mielőbb rendben lesz az autóm .

Link to comment
Megosztás:

Naja. De legalább gyorsult még 140-től is.

Tényleg, hogy van a géped? Sikerült már a motorját összehozni jóra?

Vicces, hogy pont most kérdezed ezt. Az autó rendben van, úgy tűnik nem eszi az olajat/vizet, nem füstöl, nem kopog, de mintha nagyobb tempónál (140+) nem menne olyan jól, mint régen. De lehet, csak beképzelem. Városi közlekedléskor, kb 4000-es fordulatig kifejezetten erősnek érzem, de autópályán olyan fura... gyengusznak tűnt vasárnap mikor próbáltam az M3-on. De amúgy elégedett vagyok... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Kedves klubtársak: tanulság: a helyszínen rá kell íratni vele hogy elismeri azt hogy ő hibázott...

Hát ez alap - ha nem ismerte el aláírásával is a kitöltött betétlapon hogy ő a felelős a balesetért, akkor még sok gondod lesz a biztosítóval.

Sajnos vannak ilyen szemétládák, akik később már másképp emlékeznek... még a végén kiderül, hogy te hagytad szándékosan rossz helyen az autót, és ő ártatlan bárányka. Alap: álló dolgoknak (parkoló autó, villanyoszlop stb.) nem megyünk neki - itt nem lehet vita, ki a felelős. Tanút kellett volna hívni vazze.... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.