Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

De amúgy no para, nem fog mindjárt szétesni az autó... :lol: Még ha gyári 10w40 is van benne (nekem pl most az van, és egész szépen jár vele, és végre már nem is eszi :lol:). A lényeg hogy időben (10-15 ezrenként) legyen cserélve olaj, hidegen ne pürgesd, és akkor olyan nagyon nagy baj sztem nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

De amúgy no para, nem fog mindjárt szétesni az autó... ;) Még ha gyári 10w40 is van benne (nekem pl most az van).

nem parázok,mert volt már olyan autóm amiben igencsak kalapált :lol: csak fura picit,új autótól. de mondom,egyáltalán nem vészes.

csak szeretném ha a kocsim sokáig tökéletesen szolgálna. csak amíg márkaszervízbe kell vinnem,ez nem rajtam múlik :lol:

Látom nem tanultál a motorgenerálból :D

ez kicsit övön aluli volt :D

Link to comment
Megosztás:

Látom nem tanultál a motorgenerálból :lol:

Az valszeg azért volt mert nem lett iodőben cserélve laj és addig is szét lett hajtva... Szal nem hinném hogy akár Metabonddal is lényegesen jobb lett volna a helyzet...

Őszintén szólva nem láttam még olyan embert, aki egy idő előtti motorgenerál után egy olyan olajat

tölt a felújított motorjába, amit nem igazán ajánlanak a rossz minősége miatt :lol:

Gyuláék töltötték bele, nem én...

Link to comment
Megosztás:

Az valszeg azért volt mert nem lett iodőben cserélve laj és addig is szét lett hajtva... Szal nem hinném hogy akár Metabonddal is lényegesen jobb lett volna a helyzet...

No igen, itt a márkaszervizek "hosszúolajcsereperiódusajánlásának" az eredménye...

De ha szar olajat használsz, ugyanarra az eredményre van nagy esélyed idővel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az valszeg azért volt mert nem lett iodőben cserélve laj és addig is szét lett hajtva... Szal nem hinném hogy akár Metabonddal is lényegesen jobb lett volna a helyzet...

én metabond olajadalékot használtam,előző autómnál,az első betöltésnél hallatszott,hogy halkabb járású lett a motor...utána nem vettem észre különbséget,külső jelek alapján legalábbis.

egyik cimborám autója (félve írom le a márkát: vw passat 1.6tdi), kb 300-350e kmel a motorjában igencsak fogyasztgatta az olajat,de olyan szinten,hogy néha csak akkor vette észre,hogy kevés benne,mikor az olajnyomás-visszajelző világított :lol: metabond adalékot kapott mindig. szerinte emiatt nem állt be soha.

szóval van benne valami,ez biztos,de új autóba én nem raknék. de lehet csak hülye vagyok :lol:

Link to comment
Megosztás:

No igen, itt a márkaszervizek "hosszúolajcsereperiódusajánlásának" az eredménye...

De ha szar olajat használsz, ugyanarra az eredményre van nagy esélyed idővel. :lol:

de nem értem az embereket,belegondolnak abba hogy 100e km alatt 3-szor azaz HÁROMSZOR cserélnek csak olajat a motorban??? :lol: persze ugyanúgy kitapossák a belét,mintha tízezrenként cserélnék az olajat...

utána meg panaszkodnak,hogy eszi...

gratulálok

Link to comment
Megosztás:

No igen, itt a márkaszervizek "hosszúolajcsereperiódusajánlásának" az eredménye...

De ha szar olajat használsz, ugyanarra az eredményre van nagy esélyed idővel. :lol:

Azért ha normális időközönként (10-15) van cserélve olaj, akkor gyárival sem kell motorgenerált csináltatni 110 ezernél. Azért sok Astra szaladgál gyári olajjal nagyobb futásteljesítménnyel. A 30 ezer valóban nagyon nagy periódus, de ez sztem tán még a Metabonddal sem ajánlható.

Link to comment
Megosztás:

én metabond olajadalékot használtam,előző autómnál,az első betöltésnél hallatszott,hogy halkabb járású lett a motor...utána nem vettem észre különbséget,külső jelek alapján legalábbis.

egyik cimborám autója (félve írom le a márkát: vw passat 1.6tdi), kb 300-350e kmel a motorjában igencsak fogyasztgatta az olajat,de olyan szinten,hogy néha csak akkor vette észre,hogy kevés benne,mikor az olajnyomás-visszajelző világított :lol: metabond adalékot kapott mindig. szerinte emiatt nem állt be soha.

szóval van benne valami,ez biztos,de új autóba én nem raknék. de lehet csak hülye vagyok :lol:

Te most keversz dolgokat. :D

1. a jó olajadalék nem fog segíteni az olajfogyasztáson egy szarrá kopott motoron. igaz "lélegeztetőgépnek"

jó még egy ideig, hogy ne álljon meg teljesen.

2. új motorokba is van külön adalék (M típusú), ami már a kezdetektől felületnemesítést hajt végre, így

lényegesen kitolható a motor élettartama.

Azért ha normális időközönként (10-15) van cserélve olaj, akkor gyárival sem kell motorgenerált csináltatni 110 ezernél. Azért sok Astra szaladgál gyári olajjal nagyobb futásteljesítménnyel. A 30 ezer valóban nagyon nagy periódus, de ez sztem tán még a Metabonddal sem ajánlható.

Igen, 10-15 az ajánlott csereperiódus, Metabond esetében is (mint minden olajnál).

Mint említettem, a hordós opel 10-40 nem rossz minőségű, arra nem szokott panasz lenni.

De a 4-5 literes kiszerelésben újrahasznosított szemét van, ami nem való motorba, és egyáltalán

nem estem túlzásba... pár olajcsere ezzel az olajjal, és mérhető a nagyobb kompresszióvesztés, ezt

lefogadom. :D

Link to comment
Megosztás:

Te most keversz dolgokat. :lol:

1. a jó olajadalék nem fog segíteni az olajfogyasztáson egy szarrá kopott motoron. igaz "lélegeztetőgépnek"

jó még egy ideig, hogy ne álljon meg teljesen.

2. új motorokba is van külön adalék (M típusú), ami már a kezdetektől felületnemesítést hajt végre, így

lényegesen kitolható a motor élettartama.

nem mondtam,hogy megjavult a motor,csak azt,hogy használható volt,öööö extrém igénybevétel esetén is :D

tudom,hogy van ilyen adalék,gyakran mondogatják nekem.de ha beleöntök ilyet egy zsír új motorba,akkor az nem változtat meg bizonyos paramétereket,amik esetleg eltérnek a mérnökök által számított értékektől?

lehet nincs ilyen,de sokan épp ezért nem ajánlgatják az adalékokat,hogy felborul az egyensúly a motorolajban (azok is tartalmaznak adalékokat)

többet futott motornál viszont teljes mértékben látom értelmét ennek.

de én most csak mint laikus beszélgetek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is időszerű lesz egy olajcsere. Két lehetőségem volna, Valvoline vagy Mobil, mindkettő 10W-40 kifejezetten turbódízel olaj. Szerintetek melyiket a kettő közül?

Akkómáinkább a mobilt ajánlom. Auchanban meg éppen akciós :lol: Bár a Valvo sem rossz.

És hogy hű legyek magamhoz, metabond speed, ugyanolyan teljesítményindexxel bír, mint

a fent említett dízel olajok, dízel motornál is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, 10-15 az ajánlott csereperiódus, Metabond esetében is (mint minden olajnál).

Mint említettem, a hordós opel 10-40 nem rossz minőségű, arra nem szokott panasz lenni.

De a 4-5 literes kiszerelésben újrahasznosított szemét van, ami nem való motorba, és egyáltalán

nem estem túlzásba... pár olajcsere ezzel az olajjal, és mérhető a nagyobb kompresszióvesztés, ezt

lefogadom. :lol:

Nekem az előzőben 3-szor volt cserélve még csak olaj a 30 ezer alatt, mindig gyárira (sztem volt benne egy ideig 10w40 is)... Kompresszióvesztés nem tom volt-e. Mindenesetre nem ment szarabbul az autó, mint új korában. Bár nem tudom, a kompersszióvesztéssel jár-e érezhető teljesítmény csökkenés, meg lehet, hogy 30 ezer még kevés ehhez... Mennyi idő után jönne ez elő egyébként?

Link to comment
Megosztás:

tudom,hogy van ilyen adalék,gyakran mondogatják nekem.de ha beleöntök ilyet egy zsír új motorba,akkor az nem változtat meg bizonyos paramétereket,amik esetleg eltérnek a mérnökök által számított értékektől?

lehet nincs ilyen,de sokan épp ezért nem ajánlgatják az adalékokat,hogy felborul az egyensúly a motorolajban (azok is tartalmaznak adalékokat)

Az olajok általában csak a saját stabilitásukat segítő adalékokat tartalmazzák (ilyen a metabond is).

A külön adalék pedig teljesen más anyagokat tartalmaz, polikeramikus nanorészecskéket, amik a fém

felületébe épülve kitöltik annak felületi "hiányait", így jobb lesz a súrlodási tényezője. Ezt hívja a

szakzsargon felületnemesítésnek. Ami észrevehető belőle, az egy kis fogyasztáscsökkenés, nyáron

kisebb hajlandóság a motor részéről a nagyobb melegedésre (pesti dugóban légkondival azért eléggé

felmászik esetenként a hűtővíz), és persze a motor élettartama nagyságrendileg nő (és nem csak a

kompresszióértékekre gondolok, hanem pl. a sokat emlegetett hidrotőke bajokra is).

Mennyi idő után jönne ez elő egyébként?

Ha folyamatosan kannás opel 10-40-et használsz, akkor adok neki 3-4 olajcserét, és utána garantálom

hogy megbánod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már olajozunk....

Nekem is időszerű lesz egy olajcsere. Két lehetőségem volna, Valvoline vagy Mobil, mindkettő 10W-40 kifejezetten turbódízel olaj. Szerintetek melyiket a kettő közül?

Mobil Synt S vagy a Mobil 1!! Nekem Synt S van benne-->meg vagyok vele elégedve, de legközelebb Mobil 1et rakok bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

mekkora hülyeségeket beszélsz bazzz...... hihetetlen.... :lol: :D

Mint említettem, állításom a kannás típusra vonatkozik, és azt fenn is tartom.

De ha gondolod, mutass példát, és tölts mindig olyat az autódba, és azt tartsd is meg

legalább 50000km-en át, aztán majd meglátjuk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mint említettem, állításom a kannás típusra vonatkozik, és azt fenn is tartom.

De ha gondolod, mutass példát, és tölts mindig olyat az autódba, és azt tartsd is meg

legalább 50000km-en át, aztán majd meglátjuk. :lol:

most már közel 10 éve járok opel olajjal minden autómban.

nem tartom meg 50.000 km ig, mert ezeknek a csereperiodusa rövidebb, de nem fogy, jól ken, nem érzem hiányát annak, hogy nem jobb van benne.........

felőlem mindenki olyt tölt az autójába, amit akar, de szerintem nem helytálló az amit mondasz.....

Link to comment
Megosztás:

És te a kannásból teszel, vagy hordóból van a szervízből? Mert nem ugyanaz...

Az állításom saját tapasztalatból ered, és ha visszanézed az f astra olajos topicot, nem kevesen

számoltak be elég rossz élményekről az opel kannás 10W40 használata esetében...

Csak egy idézet:

Szasztok :lol:

Sajnos a gyári olaj nekem sem jött be, mármint a mostani. A korábbival nem volt bajom, igaz sok tapasztalatom se,mivel össz. 2x raktam azt bele.

A mostani "GM oil" baromi hamar elkoszolódott és vészesen fogy a kocsimból. (mintha kötelező lenne)

Oil csere után 3000 km-nél tartok, (hol van még a 7000 km) és az olajam felkete mint a szurok és sűrű,mint a méz. Neem is beszélve arról, hogy úgy szerintem a kenése is üzemi hőfokon megszűnik létezni :D

Az én tapasztalatom még sok dologgal egészült ki, amit olvashatsz az említett topicban. Üzemi hőfokon

is többször előjött a hidrotőke hang, láthatóan szublimált az olaj, és az első úton megégett (pisis lett,

elvesztette a kenőképességét), pedig csak bejárattuk akkor az astrát, semmi keménykedés.

Tehát: szerintem szar az opel kannás 10W40 olaja, kb. két éve vagy kicsit több ideje (akkor váltottak

beszállítót). Aki nem tanul mástól, az használja csak ezt, hátha neki több szerencséje lesz vele :D

Én az említett próbánál nagyon hamar leengedtem az opel olajat az autóból, nem kínoztam vele tovább

a motort, és ha ma a kezembe nyomnának ingyen egy kannával belőle, inkább fűtenék vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mobil Synt S vagy a Mobil 1!! Nekem Synt S van benne-->meg vagyok vele elégedve, de legközelebb Mobil 1et rakok bele. :lol:

Ok, köszi, már ketten is a Mobil-t ajánlottátok, akkor jó lesz az nekem is. Egyébként a Synt-S-re gondótam... :D ócsóé van most a Metróba'.... (asszem 6500 az 5 liter, ha valaki tud olcsóbban, ne tartsa magában az infót.... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.