Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

de azért én nem nézem jó szemmel annyira ezt az agyon elektronizált autóipart...

persze van jó és rossz oldala is

Van neki sok jó oldala is azért. Persze ha valami nem ésszerűen van megcsinálva,

mert ugye akad sok ilyesmi, akkor tényleg elég idegesítő is tud lenni. És persze az

is elég idegesítő, hogy akik általában a szervízben ezeket az új rendszereket

"szervizelik", azok általában egy kicsit sem értenek hozzá. Opelnél sem jellemző

a túlságosan hozzáértő és motivált szervízszemélyzet, saját tapasztalat szerint. :wub:

Link to comment
Megosztás:

Akkor én adnék neked egy lukas hűtőt a tiédért cserébe... B) :wub:

Felejtsd el.... habár.... ha belegondolok... nem rossz üzlet..... akkor egy lyukkal beljebb volnék... :lol: :P

....Opelnél sem jellemző

a túlságosan hozzáértő és motivált szervízszemélyzet, saját tapasztalat szerint. :P

Tényleg, mi a pálya az ECU fogyasztásjel engedélyezéssel kapcsolatban? Sikerült kideríteni valamit?

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon lehet leszedni az adatokat, mert az adagolónak külön van vezérlője, és azt mi nem abba nem tudunk beleturni.

egy bosch os adagolóst kéne megkérdezni, hogy melyik szálra kő rákötnötök, hogy megjöjjön a várt eredmény....

A gyári BC az ECU-tól kapja a fogyasztásmérés jelet. Egy fekete/barna vezetéken. Szal nincs

összefüggésben az adagolóval. De Hic gépében erről a pinről nem jön adat, és a kérdés az lenne,

hogy ezt lehet-e külön engedélyezni, hogy ott megjelenjen a gyári BC-nek szánt fogyasztásadat?

Link to comment
Megosztás:

A gyári BC az ECU-tól kapja a fogyasztásmérés jelet. Egy fekete/barna vezetéken. Szal nincs

összefüggésben az adagolóval. De Hic gépében erről a pinről nem jön adat, és a kérdés az lenne,

hogy ezt lehet-e külön engedélyezni, hogy ott megjelenjen a gyári BC-nek szánt fogyasztásadat?

megyek, kérdezem....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

van egy apró,ám bosszantó "hibája" az astrámnak. csikorog a fékem. bizonyos fékerőnél csak.

új korában,ha nem mostam ki a fékport 1-2 hét után,akkor picit nyiszogott. aztán ez az intervallum csökkent folyamatosan. szerintem a betétem gyorsabban kopik az átlagnál,igen sok fékpor keletkezik,pár nap után is,mind a két tárcsánál.

most úgy veszem észre,a fék melegedésétől kezdődően ad ki hangot,de ez csak feltételezés.

kérdésem az,hogy lehet-e ezzel kezdeni valamit? ha esetleg ez vmi fékhiba,pl betét,akkor azt garanciában kicserélik-e? :lol:

Link to comment
Megosztás:

van egy apró,ám bosszantó "hibája" az astrámnak. csikorog a fékem. bizonyos fékerőnél csak.

új korában,ha nem mostam ki a fékport 1-2 hét után,akkor picit nyiszogott. aztán ez az intervallum csökkent folyamatosan. szerintem a betétem gyorsabban kopik az átlagnál,igen sok fékpor keletkezik,pár nap után is,mind a két tárcsánál.

most úgy veszem észre,a fék melegedésétől kezdődően ad ki hangot,de ez csak feltételezés.

kérdésem az,hogy lehet-e ezzel kezdeni valamit? ha esetleg ez vmi fékhiba,pl betét,akkor azt garanciában kicserélik-e? :lol:

Lehet egy nagyobb fékezés következtében kicsit "üvegesedett" (vagy hogy is mondják ezt) a fékpofák felülete. Nekem volt vmi ilyesmi az előző Astrámnál. Egy idő után megszűnt, mert valószínűleg lekopott ez a réteg. Nem tudom, nálad ez e a helyzet. Egy picit nekem is nyikorog alacsony sebességnél enyhe fékezéskor. Ez sztem normális. Az meg, hogy sok a fékpor, az OK, a gyári betétek ilyen puhák. Nekem volt utángyártott keményebb betétem, na az nem porzott, de rossz is volt a fékhatás vele, meg nyikorgott mint állat... Ne kívánd! Inkább legyen fékporos, mint szar... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért a jó keményebb betétekről nem éppen ez mondható el. :lol:

A gyári grafitos betét puha, ami hajlamos a túlmelegedésre és az "üvegesedésre".

Vannak azonban jó fémporos betétek, amiknek másfélszer akkora a súrlódási együtthatójuk,

és ráadásul kevésbé hajlamosak a túlmelegedésre, ill. ha meg is történik, szinte egyáltalán

nem mutatkozik az "üvegesedés". Ilyen pl. a Ferodo Premier betét is, ami talán olcsóbb is

a gyárinál. :lol:

Igaz, egy hátrányuk van: főleg párás időben lehet kis hangjuk is. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet egy nagyobb fékezés következtében kicsit "üvegesedett" (vagy hogy is mondják ezt) a fékpofák felülete. Nekem volt vmi ilyesmi az előző Astrámnál. Egy idő után megszűnt, mert valószínűleg lekopott ez a réteg. Nem tudom, nálad ez e a helyzet. Egy picit nekem is nyikorog alacsony sebességnél enyhe fékezéskor. Ez sztem normális. Az meg, hogy sok a fékpor, az OK, a gyári betétek ilyen puhák. Nekem volt utángyártott keményebb betétem, na az nem porzott, de rossz is volt a fékhatás vele, meg nyikorgott mint állat... Ne kívánd! Inkább legyen fékporos, mint szar... :lol:

igen,erre gondoltam én is,csak azért találom furcsának,mert ahogy írtam,korábban sokkal több idő kellett,hogy hangja legyen,most meg nem.

a fékporos dolog pedig nem zavar,inkább puha legyen a betét,mint kemény. legalábbis nekem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért a jó keményebb betétekről nem éppen ez mondható el. :lol:

A gyári grafitos betét puha, ami hajlamos a túlmelegedésre és az "üvegesedésre".

Vannak azonban jó fémporos betétek, amiknek másfélszer akkora a súrlódási együtthatójuk,

és ráadásul kevésbé hajlamosak a túlmelegedésre, ill. ha meg is történik, szinte egyáltalán

nem mutatkozik az "üvegesedés". Ilyen pl. a Ferodo Premier betét is, ami talán olcsóbb is

a gyárinál. :lol:

Igaz, egy hátrányuk van: főleg párás időben lehet kis hangjuk is. :D

Még nem próbáltam ferrodót, de lehet majd egyszer kipróbálom. Normál városi / országúti használatra sztem megfelel a gyári is, ami semmilyen időben nem nyikorog számottevően (legalábbis ideális esetben), nem feltétlen szükséges lecserélni őket. Az előző autómnál 2.5 év alatt egyszer jött elő ez az üvegesedés hang tán, akkor is valószínű azért, mert 150-ről 0-ra fékeztem egy nagyon nagyot. Persze ha gyakorik az extrém körülmények, vagy vmiért szűnni nem akaróan furcsán nyikorog a gyári betét, vagy esetleg már esedékes a csere, lehet hogy érdemes váltani ilyen prémium betétre, amit opel16v is mond...

Link to comment
Megosztás:

ja, normál körülményekre jó a gyári is teljesen. De ha valaki sportosabban közlekedik, illetve

hegyes-dombos vidéken lakik, annak ajánlanám a ferodo premier készletet (és ha tárcsa csere

is érett, akkor abból meg brembo alapszériást, az sem drágább a gyárinál).

Link to comment
Megosztás:

A fék az szerintem gyenge láncszem az Astráknál! Nem vagyok vele megelégedve! Szerintem gyengébb anyám Nissan Almerájánál, apám WV Borájánál meg sokkal gyenbébb!! :lol: Mikor rárakattam a vonóhorgot, sokat kellett állíttatni rajta, hogy a műszakin átmenjen, pedig csak pár hónapos volt a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

A fék az szerintem gyenge láncszem az Astráknál! Nem vagyok vele megelégedve! Szerintem gyengébb anyám Nissan Almerájánál, apám WV Borájánál meg sokkal gyenbébb!! :lol: Mikor rárakattam a vonóhorgot, sokat kellett állíttatni rajta, hogy a műszakin átmenjen, pedig csak pár hónapos volt a kocsi.

hm,nekem teljesen megfelel,nagyon jól adagolható,és erős.

sok fékezés után sem tapasztaltam még a fékhatás elnyúlását.

mondjuk sok terhet nem szállítok,1-2 emberrel van használva az autó :D

az,hogy más márkákhoz képest milyennek ÉRZŐDIK,mert nem feltétlenül jobb,hiába annak érződik,betudható talán annak,hogy a fent említett típusok hátul is tárcsafékkel szereltek (legalábbis a Bora az tuti). és négy tárcsa azért másabb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.