Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Na gondoltam itt is lejelentkezem. Szerencsésen hazaértünk 2145 km megtétele után. HOBi nagyon jól vizsgázott, bár hazafelé volt egy kis gond, de az sajnos az én hülyeségem miatt...picit túlmelegedett.

Imádom ezt a kocsit! :P

Hobi? :wub: B) Dezsőkének bemutatod majd egyszer? :P

Link to comment
Megosztás:

hogy tud egy Astra túlmelegedni???

:P

pontosan nem ez volt a baja.felvillant a check engine lámpa menet közben...ööö többórás nagysebességű autópályázás közben,után.elvittem hibakódkiolvasásra,és a két lambdaszonda érték között nagy volt a különbség.az oka pedig az,hogy az előző tulaj kicsit "megokosította" a katalizátort,így magasabb az emisszió,és a 2. lambdaszondának bele kellett szólnia a vezérlésbe.

de egyébként magától kialudt még az út során a visszajelző.

bocs nyuszi,hogy én írtam le :wub:

Link to comment
Megosztás:

És biztos hogy nem csak az egyik lambda kezd nyugdíjba menni? :wub:

a katalizátorból ki van ütve egy darab,hogy könnyebben suhanjon kifelé a kipufogógáz - gondolom én,ill az előző tulaj :P

a szervizes srác azt magyarázta,hogy normál esetben az első lambdaszonda értékei a mérvadóak,a második értéke,szintén normáls esetben nem nagyon változik.

és itt egy olyan helyzet merült fel,amikor a második szonda értékei nagy mértékben ingadoztak.

nyilván a nagy fordulat,és terhelés miatt változtak az értétékek,és szólt közbe a 2. szonda

egy új katalizátor mindent megoldana,de hát 280-300e ft körülre mondták,szóval ezt a megoldást elvetettük :P

amikor nyuszi felhívott,hogy világít a lámpa,én a melegedésre gondoltam mivel pár éve tapasztaltam hasonlót,igaz más autóval,hogy tempózás közben kigyulladt,és hibakódkiolvasáskor az derült ki,hogy vmi kábel,vagy szenzor,már nem emlékszem pontosan,nagyon felmelegedett.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak az furcsa, hogy eddig jó volt a "módosított" katalizátorral, most meg nem.

Persze lehet hogy a katalizátor kapacitása romlott annyira, hogy már a 2. lambda értékei

átcsúsztak a határon.

év elején volt zöldkártyázni,akkor mondta a szerelő,hogy nem teljesen jó.

meg gondolom városi mászkáláskor másabb,mint pályán órákon át 160al tépni...

arra gondoltam,hogy ha felmerül esetleg még a hiba,bontott,de nem szétbuherált katalizátorral érdemes foglalkozni? mert gondolom az hogy így van használva,nem túl egészséges.

vagy járjunk az én Astrámmal,és nem lesz gond? :wub:

Link to comment
Megosztás:

a Z-s motorokba nem lehet módositgatni a katalizátort.

olyan nincs, hogy kiütig egy picit, hogy jobb legyxen. ez hülyeség.

űmert ha megsérül a kati, akkor azonnal sztétesik a hő hatására....

ugyhogy ez nemigaz szerintem.....

állítólag a közepe van kiütve,amekkora a kipuffrendszer átmérője.

látni nem láttam,hogy valóban ilyen-e

Link to comment
Megosztás:

Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy nézett bele a szervizes. :wub:

Ha ki van így ütve a közepe, akkor nem csoda hogy jelez a szonda, hiszen akkor semmi

hatása nincs a katinak a kipufogógázra.

vmi kipufogó tömítést cseréltek,s utána mondta a szerelő

de ennyire alaposan ne engem kérdezzetek,mert a nyuszié az autó :P

Link to comment
Megosztás:

vmi kipufogó tömítést cseréltek,s utána mondta a szerelő

de ennyire alaposan ne engem kérdezzetek,mert a nyuszié az autó :wub:

Nekem már esett szét kat. egy autómban, na az kemény, tuti észreveszed. Telefújja kerámiatörmelékkel a kipufogórendszert, amitől frankón olyan lesz az autó hangja 2000 felett, mintha kavicsot ráznál konzervdobozban. (egy napig rázogattam a hátsó dobot, mire nagyjából kijött az összes) Szerintem ha kiütnék a kat közepét, akkor előbb utóbb elrepedezik a hőhatástól és leválnak belőle darabok, ami hasonlót eredményezne, szóval ez elég furcsa. Egyébként bárhogyan is sérül a katalizátor kerámiateste, azt mindenképpen cserélni kell, de szerintem jó a bontott is. (én is azt vettem anno, ráadásul nem is típusazonost, de semmi gond nem volt utána se a lambdával, se a zöldkártyánál)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.