Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hétvégén sikerült legyalulnom egy sóderbucka tetejét a katalizátorral (ha jól vettem ki) a szoborparknál... :) Első ránézésre semmi baja, de majd még alá kell néznem aknából is. Sajna teljesen észrevétlenül lapult mögöttem ahogy (szerencsére lassan) tolattam be egy ignis mellé...

Remélem nem lett komolyabb baja alul szegény kicsikének!

Link to comment
Megosztás:

azzal ugyan nem. mert ha a leért, akkor neked összetört az autód.

ugyanis nem alul van, hanem a motor elött van.....

Akkor kipufogó dob vagy vmi ez. Az autó aljának közepe táján van (nem a nagy hátsó, közvetlen a kipufogóvég előtt)... Remélem így már érthető. Én egyébként azt hittem, abban van a katalizátor.... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Akkor kipufogó dob vagy vmi ez. Az autó aljának közepe táján van (nem a nagy hátsó, közvetlen a kipufogóvég előtt)... Remélem így már érthető. Én egyébként azt hittem, abban van a katalizátor.... :oops:

Az a középdob, nem? A kati azért van elől nálatok hogy gyorsabban melegedjen.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az, én sem tom mi lehet vele, amúgy "megy mint a golyó" de ez a váltó dolog nem tom mi lehet vele. Annyira biztos nem gáz, mert padre már egy ideje mondja hogy elviszi szervízbe, de még mindig nem vitte el. Remélem előbb v. utóbb csak elviszi. Szerintem mindenképp megérné.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén sikerült legyalulnom egy sóderbucka tetejét a katalizátorral (ha jól vettem ki) a szoborparknál... :) Első ránézésre semmi baja, de majd még alá kell néznem aknából is. Sajna teljesen észrevétlenül lapult mögöttem ahogy (szerencsére lassan) tolattam be egy ignis mellé...

Remélem nem lett komolyabb baja alul szegény kicsikének!

Na ma megnéztem alulról az autót. Semmi komoly, csak néhány enyhe karcolás, horzsolásszerű nyom a tank alján, nem is nagyon ért el a középdobig a bucka. Kicsit megrángattam a kipufogót, stabilan tart. Úgyhogy asszem megnyugodtam...

Tavaszköszöntőm hatására ma felraktam a nyári gumikat is. Csak nem lesznek már sokáig mínusz fokok... Ebben a 20 fokban meg a téli gumikat nem akartam nyúzni, pedig nekem jobban tetszenek a télijeim (Kl Krisalp)... Vhogy nem annyira pattog az autó velük, meg akármilyen fura is, de nem hangosabbak a nyárinál, sőt... Ezek a Firestone gyári nyári gumik annyira nem jönnek be nekem. De most ez van.

Ja igen, ha már leszedtem a kerekeket, fékeket is tisztítottam... A dobokban szokás szerint megint összegyűlt egy jó adag fékpor. De most tisztán csillognak :roll:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis élménybeszámoló:

Ma voltam kinn Hungaroringen az Ignisklub-osokkal egy junior rallye rendezvény keretein belül. A rallyeval nem is inkább foglalkoznék, annál inkább az Ignisklub által szervezett programokról:

Először is, elmondanám, hogy jó kis társaság ez az Ignisklubos banda is! Nagyon barátságosak. Csomóan bemutatkoztak nekem, nem néztek ki, hogy Opellel jöttem és MOTE sapi volt rajtam :wink:. Szóval jó srácok. Hoztak két új Swiftet tesztelésre: egy fehér 5 ajtós automata váltóst és egy piros 5 ajtós GS felszereltségű (full extra) manuál váltóst. Ezenkívül az egyik srác (ha jól emlékszem flammx) hozott még 3 új Fordot is szintén teszt célokra (nem tudom honnan szerezte őket): egy új 1.6 tdci Focus-t, egy 1.6 tdci Fiestát illetve egy 2 literes ST Fiestát gyönyörű metálkékben. A tesztautók közül szinte mindet kipróbáltam, csak a fehér automata Swiftet nem.

Tapasztalatok:

Focus 1.6 tdci: Szép ótó. Nekem eleinte nem tetszett a csapott hátulja, de kezdem megszokni. Jól össze van rakva, dolgozó lány jó a váltója (rövid úton, könnyen, pontosan kapcsol). Méretileg picit nagyobbra számítottam belül... de lehet, hogy csak érzéki csalódás volt, és tényleg nagyobb, mint a G Astra :wink:. Menettulajdonságok: alacsony fordulaton semmi, aztán hirtelen megugrik (ami nekem újdonság volt, mivel soha nem vezettem még dízelt). De ahogy az megugrik! :wink: Útfekvést, futóművet annyira nem tudtam tesztelni, de állítólag az elődtől örökölten nagyon jó, nekem sem nagyon volt panaszom rá :roll:

Fiesta 1.6 tdci: felkészítettek, hogy ez még jobban megy majd, mint a Focus, de én vhogy nem vettem észre, sőt a Focusban picit harapósabbnak éreztem elvileg ugyanazt a mocit. Hasonlóan jó váltó, stb stb... Én inkább a Focust választanám...

Fiesta 2.0 ST: Na ez brutál! Legalábbis nekem az. Még sose vezettem ilyen erős autót. Harap (legalább annyira, mint a dízel) és azonnal, késleltetés nélkül és persze mondanom sem kell tovább pörög (asszem 6500-ig, de lehet, még tovább is), mint a dízel :wink: És a hangja! Vmi sport kipuff volt rajta, és nagyon dögös hangja volt! Annyira azért nem rallyztam vele, de azért 1-es 2-es padlókat próbálgattam... 3-ba csak egyszer váltottam, ezt talán elmond mindent (pörgős vadállat)... nagyon megy! :twisted:

Swift 1.5 GS: Először is felkészítettek rá, hogy nagyon fent fog a kuplungja. Tényleg fent fogott... :wink: Volt aki lefulladt vele, volt aki pörgette. Én az utóbbiak táborába tartoztam :wink:. Picit fura volt, de meg lehet szokni. A hely benne elég kevés, amikor visszaültem utána az Astrába, azt hittem, vmi nagy limuzinba szálltam :roll:. Egy nagy kört mentem vele Mogyoródon. Tapasztalatok: a kuplung nagyon picit talán keményebb, mint a G Astráé, viszont a fék illetve a gáz is puhábbak, könnyebben nyomhatók és úgy éreztem rövidebb úton járnak, mint nálam. A váltó rövid úton, pontosan kapcsolható (hasonlóan a Foucushoz), de kicsit nehezebben jár, mint a Fordokban. De azért jó kis váltó ez. A futóművét kényelmesnek találtam, nem pattog, kanyarban nem éreztem, hogy nagyon billent volna, bár nem kanyarodtam vele nagyokat. Motorja nagyon halk, egyenletesen jár, magas fordulaton (4000) is talán halkabb, mint az Astra, bár ebben már nem vagyok 100%-ig biztos. Az 1, 2, 3 fokozatok áttételei kb egyeznek az Astrával, a 4-es illetve az 5-ös viszont hosszabbak. Jól megy, bár bevallom picit többre számítottam: annyival azért nem megy jobban az 1.4 Astránál, mint amennyire tippeltem. Jól össze van rakva, és nagyon masszív, biztonságos autó benyomását kelti: 8 légzsák volt benne! Jó kis autó ez. Szerintem :roll: Csak nekem kicsit pici... :wink:

Csináltam pár képet is, bár pont a piros swiftet elfelejtettem lekapni (csak a műszerfala van meg). Talán majd holnap felrakom a képeket vhova...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.