Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szép napot!

Örömmel és büszkeséggel jelentem be a T. Nagyérdemű Fórumozó Közönségnek, h a tegnapi napon, Szerelmem, Soundra :D , átvette hőn áhított jogosítványát, s ezt a helyzetet szemfülesen - velem együtt - kihasználva, a Trafó-beli jóhosszúéselfárasztó koncertünk után, annak rendje és módja szerint HAZASZÁLLÍTMÁNYOZOTT... :blink:

Hallodlátod, TELO?! B)

Gondolom, mindenkit módfelett érdekel... :lol:

De én boldog vagyok és ezt megosztom Véletek! :)

Peace

Hallomlátom B) Én is gratulálok! Gondoltam ám, hogy ez lesz. :) Soundra is nagyon lobogtatta a friss jogsiját, meg rajtad is látszott, hogy már nem fogod bírni a hazautat... :o B)

Link to comment
Megosztás:

Ma voltunk egykis hójáráson dobogókőn és megsültünk a cabrióban olyan meleget csinál.

Kipróbáltuk a téligumákat hogy mit tudnak. Kafák a winterstar gumik! Pedig fent -5 fok volt és fagyott volt minden és egyszer sem csúsztunk meg.

havastáj

oto hátulja

oto eleje

Szép hely ez a Dobogókő. Én is jártam arra párszor... Ismerős a parkoló is. :blink:

Milyen felnik ezek a képeken?

Link to comment
Megosztás:

Hallomlátom :lol: Én is gratulálok! Gondoltam ám, hogy ez lesz. :blink: Soundra is nagyon lobogtatta a friss jogsiját, meg rajtad is látszott, hogy már nem fogod bírni a hazautat... :) :)

Szeva Telo!

Ya, elég gyorsan punnyadtam le az éjjel. Ennél gázosabb már csak a reggael volt...

Kedveském pedig szépen, biztonságosan hazaterelgette a Rastát...

Ahogyan Apa kocsit hajt...

Link to comment
Megosztás:

Kedveském pedig szépen, biztonságosan hazaterelgette a Rastát...

Most Soundra küldi a Rastának... :blink: :)

(a köv. dalt Rastalos küldi Soundrának...)

Mindegy, szar poén volt... :)

A német adta, akitől vettem az autót bonusként a téli gumikkal együtt. Vadi újak voltak.

Egész jól néznek ki... 15-ösek?

Link to comment
Megosztás:

Most Soundra küldi a Rastának... :lol: B)

(a köv. dalt Rastalos küldi Soundrának...)

Mindegy, szar poén volt... B)

Jóreggaelt, Mindenki&Telo!

Értem a poént... nem olyan rossz...

1x2x el kéne jönnöd velünk 1-1 buszos tour-ra... mikor a Szaby hajnal 5 körül, RedBulltól neméppenaléltan tolja a f@szságait a pihenni vágyó nekünk... 2-300 km-en keresztül... és már kínodban röhögsz, miután többször célzást tettél neki arról, h jöhetne gyalog is... :blink: :) :D Nna, ekkor tanulnál 1-2 poént...

De ez tetszett. Meg van véve... :o

Amúgy, mindenki életben van, falvértezve reggaeli havas élményekkel?

Jómagam némi laza garázsfalhajtó-hólapátolás&orkánszerű szélben kavargó hó után a Váci útra balra kikanyarodva mindjárt lestukkoltam a szemközti járdát úgy 2-vel... B) Visszatolattam, majd folytattam utamat... :) Majd a Dózsa György úti lámpánál sikerült kiszállnom és lecsekkolni az elejét, nem szakadt-e le. Nem... De addig aggódtam... B)

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Jóreggaelt, Mindenki&Telo!

Értem a poént... nem olyan rossz...

1x2x el kéne jönnöd velünk 1-1 buszos tour-ra... mikor a Szaby hajnal 5 körül, RedBulltól neméppenaléltan tolja a f@szságait a pihenni vágyó nekünk... 2-300 km-en keresztül... és már kínodban röhögsz, miután többször célzást tettél neki arról, h jöhetne gyalog is... :) Nna, ekkor tanulnál 1-2 poént...

De ez tetszett. Meg van véve... :D

Köszke :blink: Egy ilyen turnébusz jó móka lehet. De egy szerbusz is... B) Átvegyem Szaby szerepét? :o

Amúgy, mindenki életben van, falvértezve reggaeli havas élményekkel?

Jómagam némi laza garázsfalhajtó-hólapátolás&orkánszerű szélben kavargó hó után a Váci útra balra kikanyarodva mindjárt lestukkoltam a szemközti járdát úgy 2-vel... Visszatolattam, majd folytattam utamat... :lol: Majd a Dózsa György úti lámpánál sikerült kiszállnom és lecsekkolni az elejét, nem szakadt-e le. Nem... De addig aggódtam...

Szép napot!

Én ma apukám nyári gumis Lanosát vezettem itt helyben Kőbányán... természetesen nagyon lassan és fokozottan óvatosan. Éreztem, hogy jobban csúszkál, mint a téli gumis Astra, de meglepő módon nem akadtam el vele a hóban és gond nélkül felmentem vele a Barátság park melletti emelkedőn, ahol egy kamion el is akadt. Persze ehhez szükség volt megfelelő vezetési technikára is... :) De azért hosszabb útra nem indulnék el télen a Lanossal. Apukám garázsba menet látott egy nagy luxusterepjárót keresztbefordulni az úton. Az ürge azt hitte, hogy ennek az ótónak nem számít a hó meg a jég, és ugyanolyan lendülettel veheti a kanyarokat mint száraz úton... Hát nem. Szerencsére nem ment neki semminek.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de kezdő autós lévén talán megengedett nekem ez a kérdés! S nem is ide illik, de talán belefér a csevejbe :blink: Gondolom a tapasztalt jelenség a fékbetét cseréjének előjele, csak szeretném ha megerősítenétek, illetve tanácsot adnátok, mire figyeljek a szerelőnél!Már amennyire ott tudok lenni!

Szóval 200km szakadó esőben történő autózás után, jobban mondva azóta a jobb hátsó kerék felől erős surlódás hangot hallok fékezéskor! ami pár km megtétele után elmúlik! Újabb induláskor kezdődik ismét! Mára már csikorog is, szóval innne gondolom tuti fékbetét csere!

Jövőhéten viszem szervízbe, gondolom addig lényegi károsodás nem történik, illetve azt kérdezném, mivel jár egy ilyen csere? Mit kell csréltetnem, bevizsgáltatnom, illetve kb milyen összeggel számoljak?Gondolom ez betét minőségtől függ, de milyen típusra bólintsak rá?

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de kezdő autós lévén talán megengedett nekem ez a kérdés! S nem is ide illik, de talán belefér a csevejbe :blink: Gondolom a tapasztalt jelenség a fékbetét cseréjének előjele, csak szeretném ha megerősítenétek, illetve tanácsot adnátok, mire figyeljek a szerelőnél!Már amennyire ott tudok lenni!

Szóval 200km szakadó esőben történő autózás után, jobban mondva azóta a jobb hátsó kerék felől erős surlódás hangot hallok fékezéskor! ami pár km megtétele után elmúlik! Újabb induláskor kezdődik ismét! Mára már csikorog is, szóval innne gondolom tuti fékbetét csere!

Jövőhéten viszem szervízbe, gondolom addig lényegi károsodás nem történik, illetve azt kérdezném, mivel jár egy ilyen csere? Mit kell csréltetnem, bevizsgáltatnom, illetve kb milyen összeggel számoljak?Gondolom ez betét minőségtől függ, de milyen típusra bólintsak rá?

Szerintem gyári opelt rakass bele, az sem olyan borsos árú, de legalább opel. Egyébként nagyon sokféle van. Tapasztalatból mondom, hogy én pl anno két garnitúra ugynolyan gyártmányút vettem anno, persze pár év különbséggel és másodikra borzalmas minőséget sikerült kifognom. Mondanomsem kell, nem opel volt, hanem utángyártott valami márka. Én ilyet tapasztaltam.

A legközelebbi opel kereskedőnél van mindíg alkatrész is és ott megveszed a betétet, majd egy maszek autószerelővel olcsón berakatod. Nemtom garis e az autód, mert akkor a márkaszervízben kellene.

Ja és nézesd meg elötte, biztos hogy a betét e a gond.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de kezdő autós lévén talán megengedett nekem ez a kérdés! S nem is ide illik, de talán belefér a csevejbe :blink: Gondolom a tapasztalt jelenség a fékbetét cseréjének előjele, csak szeretném ha megerősítenétek, illetve tanácsot adnátok, mire figyeljek a szerelőnél!Már amennyire ott tudok lenni!

Szóval 200km szakadó esőben történő autózás után, jobban mondva azóta a jobb hátsó kerék felől erős surlódás hangot hallok fékezéskor! ami pár km megtétele után elmúlik! Újabb induláskor kezdődik ismét! Mára már csikorog is, szóval innne gondolom tuti fékbetét csere!

Jövőhéten viszem szervízbe, gondolom addig lényegi károsodás nem történik, illetve azt kérdezném, mivel jár egy ilyen csere? Mit kell csréltetnem, bevizsgáltatnom, illetve kb milyen összeggel számoljak?Gondolom ez betét minőségtől függ, de milyen típusra bólintsak rá?

Ha esetleg el tudsz hozzánk gurulni, gyorsban lekapnám a kereket, meg a dobot, oszt megmondom mi van vele. Ha tényleg nagy a baj, akkor van itt kifejezett fékes cég, akik egyúttal fel is szabályozzák a dobot, meg új betétet raknak, meg még garit is vállalnak rá ( VOJTH KFT) biztos tudod hol van...melóba menet ott mész el mellettük!

Link to comment
Megosztás:

A legközelebbi opel kereskedőnél van mindíg alkatrész is és ott megveszed a betétet, majd egy maszek autószerelővel olcsón berakatod. Nemtom garis e az autód, mert akkor a márkaszervízben kellene.

Ja és nézesd meg elötte, biztos hogy a betét e a gond.

Köszi a tanácsot :blink: , mindenképpen megnézetem, hogy egyáltalán az-e baj!

Link to comment
Megosztás:

az opel féktárcsákat és fékdobokat nem illik/szasbad szabályozni.

ha kopott, vagy a felülete sérült akkor csere.

ugyanis nem marad elég falvastagsága a szabályzás után, és az elrepedhet, eltörhet, ütni fog utána...

Nem vitatom a dolgot, mert te szakavatott vagy e téren. De akkor minek vannak ilyen műhelyek? Meg miért engedik? Meg az így csináldban is megvan adva egy max. méret, amit nem szabad túllépni. Meg hát M.O.-on élünk, és hát ez az olcsóbb. Sajnos ez van. ha csak éppen kopott a dob, a betét meg koppig, akkor nem szabad csak egyszerűen a kopott fékpofát kicserélni, a dobot szabályozni kell a pofákhoz.

Majd úgyis megmondják nyuszinak, hogy mi van vele.

pl. most meg nem volt neki semmi tünete.

Link to comment
Megosztás:

Ákosnak igaza van!

Hűtött tárcsát nem szabad, de simát sem illik felszabályoztatni...

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet, csak nem jóóó...

...Szerintem nem ér annyit a dolog, hogy egy nagyobb fékezésnél eltörjön a tárcsa, vagy beálljon a dob, vagy bármi...de hát mindenki a maga sorsának a kovácsa...

...de jelen esetben jöhetnek szemben is...más élete meg már nem a sajátunk... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.