Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

üdv mindenki. a téma népszerűsége miatt írok ebbe a témába, mert lenne némi problámám, és jó lenne néhány jótanács vagy hozzászólás, segítségképp.

a szitu a következő. van egy astra g 1.4 16v sedanom. a következő gázzal. ugy 3 hete éjszaka mikor hazaértem észrevettem hogy némileg csattog a motor. nívópálca ki, olaj nuku. ugy 7 deci rátölt és nivó félig. csattogás tovább fennáll. eleinte csak meleg motornál kezdett csattogni, hidegen semmi. hidrotőke tisztítás olajcsere. probléma: idióta szerelő "mert ő jonak találta" castrol 15w40s olajat rakott bele, amiről ugy tudom nem tesz tul jot a motornak. dna nyujtani, vagy csak valami jó ötlettel tud előállni azt nagyon megköszönném mert lövésem nincs hogyan tovább, és hova vigyem a kocsit.

előre is kössz.

Ez megint olyan dolog,hogy hallani kellene a csattogást honnan merről jön!Szerintem egy jó szerelő

már a hangból megmondja,hogy az hidrotőke vagy szelep vagy mi másnak a hangja!

Én azt nem értem,hogy mi az a :következő gázzal,amit írtál?

A 15 W 40 olaj az durva nagyon,micsoda szerelők vannak!

Milyen motorkódú az autód,X vagy Z?

Merre laksz?

Helyesírás,kisbetű-nagybetű? ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez megint olyan dolog,hogy hallani kellene a csattogást honnan merről jön!Szerintem egy jó szerelő

már a hangból megmondja,hogy az hidrotőke vagy szelep vagy mi másnak a hangja!

Én azt nem értem,hogy mi az a :következő gázzal,amit írtál?

A 15 W 40 olaj az durva nagyon,micsoda szerelők vannak!

Milyen motorkódú az autód,X vagy Z?

Merre laksz?

Helyesírás,kisbetű-nagybetű? ;)

Szerintem arra gondolt, hogy a következő hibával.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Kinéztem egy Opel Astra G 1.6. 16 V típusú gépkocsit, mely a következő jelzést is tartalmazza: GCC CDX. Hülyére kerestem a neten, hogy ez milyen specifikációt takar, de nem találtam rá. Meg tudná valaki mondani hogy mit jelent? üdv. Csabi

a G - Astra G

a CC 5 ajtós

a CDX az a felszereltség, asszem 2000 ig ez volt a legmagasabb felszereltség....

Link to comment
Megosztás:

jön a telefon hogy nem valószinű hoyg hidrotőke mert olyan mintha az injektortól szólna a csattogó hang.

arra figyeljetek oda ,mert a gáz injektornak eléggé csattogó hangja van..

legalábbis nálam igen,mert nekem a fojtószelepházra van rögzítve és az még plusz erősíti a hangot..

ha kikapcsolom a gázrendszert megszűnik a csattogás

Link to comment
Megosztás:

Ez megint olyan dolog,hogy hallani kellene a csattogást honnan merről jön!Szerintem egy jó szerelő

már a hangból megmondja,hogy az hidrotőke vagy szelep vagy mi másnak a hangja!

Én azt nem értem,hogy mi az a :következő gázzal,amit írtál?

A 15 W 40 olaj az durva nagyon,micsoda szerelők vannak!

Milyen motorkódú az autód,X vagy Z?

Merre laksz?

Bocs. azt csak elírtam. a mondat igy akart kinézni hogy következő a gáz.

z14xe-s a kocsi

szombathely mellett

Link to comment
Megosztás:

arra figyeljetek oda ,mert a gáz injektornak eléggé csattogó hangja van..

legalábbis nálam igen,mert nekem a fojtószelepházra van rögzítve és az még plusz erősíti a hangot..

ha kikapcsolom a gázrendszert megszűnik a csattogás

Rendben.

bocs a hozzá nem értésemért, de mit értesz a "ha kikapcsolod a gázrendszert" alatt???

és valami jó mód hogy akár én is ki tudjam ezt deríteni??

Link to comment
Megosztás:

Rendben.

bocs a hozzá nem értésemért, de mit értesz a "ha kikapcsolod a gázrendszert" alatt???

és valami jó mód hogy akár én is ki tudjam ezt deríteni??

ha jól értem akkor lpg-s az autód ..

ha igen ,akkor ugye alap esetben automata a rendszer,de választhatsz csak benzin üzemet is a gomb megnyomásával ....

ha a benzin rész megy akkor nem működnek a gáz injektorok ,azaz nem csattog ..legalábbis nálam

Link to comment
Megosztás:

ha jól értem akkor lpg-s az autód ..

ha igen ,akkor ugye alap esetben automata a rendszer,de választhatsz csak benzin üzemet is a gomb megnyomásával ....

ha a benzin rész megy akkor nem működnek a gáz injektorok ,azaz nem csattog ..legalábbis nálam

nem lpg-s azaz nem vegyes üzemű a kocsi. sima benzines.

Link to comment
Megosztás:

Bocs. azt csak elírtam. a mondat igy akart kinézni hogy következő a gáz.

z14xe-s a kocsi

szombathely mellett

És akkor most milyen olaj van benne? Még mindig 15w40?

T Elek!

Pihennyé még egy kicsit,megártott a munka... :lol:

nem gázos az autója, hanem rossz :lol:

;) ;) :lol:

Na ezen most szétröhögtem az agyam!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hótálcán gondolkodok. Elég lenne nekem előre is csak 2 db. Általában csak 4-es szettben árulják 8-10 ezer körül.

Van valakinek tapasztalata? Fontos lenne a jó illeszkedés, téli nyári használtra alkalmasság.

Nekem nincs gyári szőnyeg az autóban, csak utólag vettem 1 gumi szettet. Az meg elcsúszik, alá megy a kosz, sár.

A kárpitit is mindig takarítani kell. Ezt szeretném megoldani nagyjából végleges formában.

Ilyet találtam: http://legterelo.hu/3078-rezaw-opel-astra-...ca%29-ht_200505

Van valakinek jó ötlete a témában?

Link to comment
Megosztás:

ha jól értem akkor lpg-s az autód ..

ha igen ,akkor ugye alap esetben automata a rendszer,de választhatsz csak benzin üzemet is a gomb megnyomásával ....

ha a benzin rész megy akkor nem működnek a gáz injektorok ,azaz nem csattog ..legalábbis nálam

Ugye,hogy a következő gáz téged is megtévesztett! ;) Én csak simán nem értettem a mondatot,te meg egyből

a gázinjektort hámoztad ki belőle!

T Elek!

Pihennyé még egy kicsit,megártott a munka... :lol:

nem gázos az autója, hanem rossz :lol:

Túlságba viszi már Elek a gázfóbiát! :lol:

Sziasztok! Hótálcán gondolkodok.

Ezt most így elképzeltem magam előtt,hogy állsz egy hótálcán és gondolkodsz erősen! :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenki. a téma népszerűsége miatt írok ebbe a témába, mert lenne némi problámám, és jó lenne néhány jótanács vagy hozzászólás, segítségképp.

a szitu a következő. van egy astra g 1.4 16v sedanom. a következő gázzal. ugy 3 hete éjszaka mikor hazaértem észrevettem hogy némileg csattog a motor. nívópálca ki, olaj nuku. ugy 7 deci rátölt és nivó félig. csattogás tovább fennáll. eleinte csak meleg motornál kezdett csattogni, hidegen semmi. hidrotőke tisztítás olajcsere. probléma: idióta szerelő "mert ő jonak találta" castrol 15w40s olajat rakott bele, amiről ugy tudom nem tesz tul jot a motornak. ez mennyire igaz fogalmam sincs. sajnos nem értek hozzá. mind1. csattogás továbbra is fennáll. szerelő megvizsgál, mondja tuti hidrotőke csere. ok. még egy szerelővel megnézettem. kicsit komolyabb az előzőnél. első hallásra ő is hidrotőke cserét javasol, annak ellenére hogy elmondása szerint a hidrotőke leginkább hidegen csattog, és nem ugy mint nálam, hogy hidegen semmi és meleg motornál előjön a csattogás. kocsi otthagy kivizsgálásra. jön a telefon hogy nem valószinű hoyg hidrotőke mert olyan mintha az injektortól szólna a csattogó hang. itt teljesen kizárta a hidrotőkét. utánna jött az elektronikai szaki aki semmit nem talált. igy mégiscsak maradt a hidrotőke, de a szerelő garanciát nem vállal rá mert nem 100%. na mind1. kicseréltettem vele mind a 16db-t. tegnap lett kész a kocsi, és semmi pozitív változás, inkább negatív mert mostmár hidegen is csattog a motor. a szerelő elmondása szerint még a dugattyúk lehetnek. de nem igazán értem az egészet, mert eddig hidegen nem csattogott a motor. esetleg nem tud valaki valami okosat mondani ezzel kapcsolatban. most készülök hogy márkaszervízbe viszem a kocsit ott hátha találnak valamit. a probléma hogy semmi elektronikai visszajelzés nincs az egészről. amiből az ember azt gondolja hogy csak a motor lehet az. de én abszolut nem értek hozzá. ha valaki találkozott már hasonlóval vagy bármi segítséget tudna nyujtani, vagy csak valami jó ötlettel tud előállni azt nagyon megköszönném mert lövésem nincs hogyan tovább, és hova vigyem a kocsit.

előre is kössz.

Családban van egy off B Veki 2000-es motorral. A történet ugyanez. Olajcsere, hidrotőke csere, semmi.Az öntvény kipuff. leömlő volt elrepedve. Teljesen hidrotőke hangja volt. Csak cserével orvosolható, hegesztés nem segít, mert a hőt nem bírja. Próba, cseresznye.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Kinéztem egy Opel Astra G 1.6. 16 V típusú gépkocsit, mely a következő jelzést is tartalmazza: GCC CDX. Hülyére kerestem a neten, hogy ez milyen specifikációt takar, de nem találtam rá. Meg tudná valaki mondani hogy mit jelent? üdv. Csabi

Szia!

Véletlenül nekem is ilyen a verda.

Találhatsz benne:

-elektromos tükörállítás és fűtés,

-távirányítós központizár,

-klíma,

-első elektromos ablakok,

-ülésmagasság állítás a vezetői oldalon,

-2db lufi,

-színre fújt lökhárítók,

-első ködlámpák

Azt hiszem ennyi...

Remélem segítettem.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Véletlenül nekem is ilyen a verda.

Találhatsz benne:

-elektromos tükörállítás és fűtés,

-távirányítós központizár,

-klíma,

-első elektromos ablakok,

-ülésmagasság állítás a vezetői oldalon,

-2db lufi,

-színre fújt lökhárítók,

-első ködlámpák

Azt hiszem ennyi...

Remélem segítettem.

Üdv

Úgy néz ki ez a megjelölés nem takarja a felszereltségi szintet, mert az enyém is ilyen, az évjárat is ugyan az mint a tiéd, viszont nincs benne klíma, de van helyette gyári tetőablakom, és mindkét első ülés magasságállítós, ahogy a kormány is állítható. A többi stimmel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most vettem észre a nagy szerelések közben hogy a biztosítéktáblámon össze vissza vannak az értékek dugdosva! ;)

Pirosban sárga, zöldben piros és így tovább.....

thumb-C40E_4EBF0273.jpg

A kezelési könyvemben pedig egy másik fajta, nagy biztosítékos rajz van. Így nem tudom mi minek a biztosítékja. Mielött eredeti értékeket dugok mindennek a helyére szeretném tudni mik is azok!

Tud valaki segíteni rajzzal, vagy leírással?

Link to comment
Megosztás:

Családban van egy off B Veki 2000-es motorral. A történet ugyanez. Olajcsere, hidrotőke csere, semmi.Az öntvény kipuff. leömlő volt elrepedve. Teljesen hidrotőke hangja volt. Csak cserével orvosolható, hegesztés nem segít, mert a hőt nem bírja. Próba, cseresznye.

Na asszem egy próbát megér. Bízom benne hogy talán ez lehet a megoldás.

Előre is kössszzz. Kedden próbálom meg is nézetni.

Jelenleg egy választásom van, hogy az összes hasonló ötleten végigzongorázom, és hátha beüt, mi a gáz.

Tudod kicsit gázos a szitu, mert ez a hidrotőke csere olajcserével, beleszaladt egy 90be, és a festő is vár egy fujt lökössel ami ugy 30.

Tudod ezt ugy fogom fel hogy legalább kiküszöböltem hogy a hidrotőkéket a közeljövőben esetleg cserélnem kelljen.Idd az ideális lehetőség hogy baszzon el az ember egy vagyont.

De kössz, remélem minél hamarabb meglesz mi a gáz.

És a vectránál is eleinte csak meleg motornál csinálta???

Mert nekem eleinte hidegen nem lehetett észlelni, helyesebben mondva én nem érzékeltem, csak akkor amikor már bemelegedett a motor.

Link to comment
Megosztás:

Na asszem egy próbát megér. Bízom benne hogy talán ez lehet a megoldás.

Előre is kössszzz. Kedden próbálom meg is nézetni.

Jelenleg egy választásom van, hogy az összes hasonló ötleten végigzongorázom, és hátha beüt, mi a gáz.

Tudod kicsit gázos a szitu, mert ez a hidrotőke csere olajcserével, beleszaladt egy 90be, és a festő is vár egy fujt lökössel ami ugy 30.

Tudod ezt ugy fogom fel hogy legalább kiküszöböltem hogy a hidrotőkéket a közeljövőben esetleg cserélnem kelljen.Idd az ideális lehetőség hogy baszzon el az ember egy vagyont.

De kössz, remélem minél hamarabb meglesz mi a gáz.

És a vectránál is eleinte csak meleg motornál csinálta???

Mert nekem eleinte hidegen nem lehetett észlelni, helyesebben mondva én nem érzékeltem, csak akkor amikor már bemelegedett a motor.

fúúúúú de gáz vagyok :lol: :lol:

igen simán azt hittem hogy lpg-s a szekér :lol:

most ébredtem :lol:,eleget pihentem már ?? :lol:

Tegnap megint sikerült meghajolni :lol:,ez a pálinka+sör kombináció mindig megkészít :lol:

állítólag nem voltam botrányos ;)

Mondjuk nem csoda,hogy gázosnak hitted egyből! :lol: Főleg pálinkás-sör után! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.