Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

lesz ilyen nálunk is. miss streettuning 2011 naptárfotózás. fészbúkon ilyen eseményként van fent. nov. 19-én. ;)

ránézek akkor facen. bár az ilyen magyar dolgok nem mindíg sikerülnek a legjobban. persze van pozitív is: pl a carstyling show nagyon színvonalas évről-évre. (csak mielőtt leszolnátok engem) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt tudja valaki hogy a bónusz besorolás a kötelezőnél hogy változik mostanában?

Arra gondolok, hogy régebben az ember évekig volt egy biztosítónál. Időnként pedig küldték a levelet, hogy gratulálunk mostantól jobb bónusz jár.

Mostanában meg ugye évente vált az ember és mindig a meglévő bónusz besorolást kell beírni.

Fog így változni vagy mindig egy helyben maradok ha váltok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt tudja valaki hogy a bónusz besorolás a kötelezőnél hogy változik mostanában?

Arra gondolok, hogy régebben az ember évekig volt egy biztosítónál. Időnként pedig küldték a levelet, hogy gratulálunk mostantól jobb bónusz jár.

Mostanában meg ugye évente vált az ember és mindig a meglévő bónusz besorolást kell beírni.

Fog így változni vagy mindig egy helyben maradok ha váltok?

Ha váltasz akkor sem veszik el, ha kármentes az éved, akkor egyet előre lép....

Nektek mennyi a biztosítás, s hová léptek? Nekem a Postára jó jön ki (14e Ft), de oda érdemes menni??? Allianzra nekem 19e Ft ami a jelenlegi biztosítóm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elromlott a jobb oldali hangszóróm az első ajtóban (Astra G).Szeretném ha valaki leírná ,hogy kell leszedni az ajtókárpitot.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Igaz angol, de vannak benne képek, amik alapján végig lehet menni

http://www.astraownersnetwork.co.uk/archiv...php/t-8707.html

vagy itt egy pdf

http://www.astraownersclub.com/documents/t...l/door-card.pdf

Link to comment
Megosztás:

Csáá!

Én múlthéten levettem a 2 első kereket, egy kis karbantartás után vissza, majd normálisan,de nem megtépve meghúztam. A hátsók meg tavasz óta nem lettek levéve. A mai napi helyzetjelentés: téli papucsok kerültek fel a gépre: mindegyik kereket keresztkulccsal alig tudtam levenni, mondtam is cifra dolgokat!

És hogy ne legyen ilyen legközelebb, megint normálisan húztam meg őket. Erre ma kerékcsere után 1!!! órával kaptam 2 db 2 éves frankó télieket, így előre kapta a gép őket. De már 1 óra és 3km után is alig tudtam lelazítani az általam nemrég meghúzott csavarokat. Most akkor vagy én vagyok ennyire béna, vagy nagyon meghúztam- de lazábbra nem merem húzni és mégsem tépem meg, mint néha látni, hogy ráállnak a kulcsra is az eszementek...

2.kérdés: eddig minden váltáskor elvittem gumishoz a kerekeket, hogy mégiscsak felrakás előtt legyenek megforgatva a gépen-de azt mondják, nem szükséges, így innentől kezdve én is csak akkor viszem, ha kell. ;)

Én is úgy jártam, hogy tavasszal én raktam föl a nyári kerekeket és most levételnél a hátsókat simán lelazítottam, de az elsőknél a 2 kerék mind a 8 csavarja úgy jött ki, hogy ugrálni kellett a kulcson, pedig elvileg mindet kb. egyformán húztam, igaz nem nyomatékkulcsal. Most nem is téptem meg annyira.

Centíroztatni én se szoktam minden cserekor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

most vettem egy G astrat 1.6 8V 2000-évjárat és fordulatszám nélküli óra volt benne

ma vettem bele egy ford. mérőset beleraktam de a fordulatszám nem megy

minden más műkösdik de az nem!

Mi lehet a hiba? A jeladó hol van?

( egy corsam volt és abba csak kicseréltem és működött, azt gondoltam ez is így lesz)

Mit nézzek át rajta?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

most vettem egy G astrat 1.6 8V 2000-évjárat és fordulatszám nélküli óra volt benne

ma vettem bele egy ford. mérőset beleraktam de a fordulatszám nem megy

minden más műkösdik de az nem!

Mi lehet a hiba? A jeladó hol van?

( egy corsam volt és abba csak kicseréltem és működött, azt gondoltam ez is így lesz)

Mit nézzek át rajta?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Nem volt benne fordulatszám mérő? Azt meg hogyan lehetséges??? Honnan származik, kocsi adatai??

Link to comment
Megosztás:

nem volt benne mert valójában egy opel astra g van, ami 2 szem TGK.

magyarországi az autó!

(az előzö kocsim egy Ople combo 1997-es volt és abban sem volt ford mérő,

kicseréltem és egyből működött így gondoltam itt is fog!)

Szerintem a gyárba egyformán csinálják csak az óra más,

lehet a jeladó nem jó de azt sem tudom hol van!

Link to comment
Megosztás:

Fordulatszám mérő jele, az ECU-ból jön ki, ha be van kábelezve.

igen tudom

csak bekevertem az elektromos óra jelvételezési helyére..

közben már nézem én is az ecu 55 lábárólról kapja a jelet az X2 csati keresztül ami a 60 lábról megy tovább

ami kék/fekete kábel ;)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy én nézek rosszat, (X16SZR) ?!

engine control unit (ECU) (motor szabályozó egység)

Ha jót nézek, akkor az GN (grün) A8-tól, végig zöld.

én x16szr-nél barna kéket látok ecu-ról 29es láb

az óra csatijánál meg 8as

de az jó amit Te írsz mert órától visszavezet az is ecuba fút be, 8as láb

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segitséget de ez nekem egy kicsit magas.Én amit tudtam volna esetleg a jeladót kicseréltem volna Ha tudnám melyik az.Megkerestem a neten egy olyan oldalt ami megmutatta hogy néz ki és kerestem a motoron de nem találtam olyat.Hiába kezdő vagyok.Ha valaki nagyon egyszerűen leirja holnap első dolgom lessz megnézni.előre köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segitséget de ez nekem egy kicsit magas.Én amit tudtam volna esetleg a jeladót kicseréltem volna Ha tudnám melyik az.Megkerestem a neten egy olyan oldalt ami megmutatta hogy néz ki és kerestem a motoron de nem találtam olyat.Hiába kezdő vagyok.Ha valaki nagyon egyszerűen leirja holnap első dolgom lessz megnézni.előre köszönöm a segitséget.

én arra gondolok hogy más lehet az óra ,mint ami bele kell

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.