Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

valaki tudna nekem segíteni a köv. problémámban?

mivel lehet ragasztani a koptatót? vagy, hogy érdemes javítani?

reggel egy fekvőrendőrön végighúztam és a rögzítés alatt van egy kb 10cm-es szakadás. áltaában ferdén közelítem meg a hasonló "magas tárgyakat" de most fáradt voltam, nem figyeltem, jöttek mögöttem stb.

köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

valaki tudna nekem segíteni a köv. problémámban?

mivel lehet ragasztani a koptatót? vagy, hogy érdemes javítani?

reggel egy fekvőrendőrön végighúztam és a rögzítés alatt van egy kb 10cm-es szakadás. áltaában ferdén közelítem meg a hasonló "magas tárgyakat" de most fáradt voltam, nem figyeltem, jöttek mögöttem stb.

köszönöm a segítséget.

próbáld meg valamilyen két komponensű ragasztóval

Link to comment
Megosztás:

nem is láttam még ezt az Astra-t. Pedig voltam már pár tuningtalin.. persze lehet Ő nem nemzetközizik ;)

Szerintem ez német tuning autó és hölgy ! :lol: Úgyhogy biztos nemzetközizik.... ;)

Idézet a cikkből:Egy 23 éves brandenburgi fitnesz-oktató, Mandy Lange lett Miss Tuning 2011. A cím büszke birtokosaként, a német hölgy a napokban elkészíthette 2012-es naptárát.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez német tuning autó és hölgy ! ;) Úgyhogy biztos nemzetközizik.... ;)

Idézet a cikkből:Egy 23 éves brandenburgi fitnesz-oktató, Mandy Lange lett Miss Tuning 2011. A cím büszke birtokosaként, a német hölgy a napokban elkészíthette 2012-es naptárát.

igen tisztában vagyok vele. ezért a "nem nemzetközizik" értelmezésében: carstyling-on is elég sok külföldi (német, osztrák, lengyel, horvát) megjelenik, valamint az elúlt 2év tapasztalatából: bodensee-n is sok opeles is megjelenik-ott sem láttam.

valahogy a oschersleben-i videokon sem láttam stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látott már valaki közületek nyomatékkulccsal dolgozó szerelőt vagy gumist kerék felszerelésekor? :lol: A kezét kellene eltörni valamennyi légkulccsal megtépőnek. ;) Egy órámba telt ma lebontani az alufelniket kerékcserekor keresztkulccsal, mert az előző tulaj a gyári kulcsot elgörbítette. Szerintetek minden szezon kezdetekor centíroztatni kell, vagy csak ha üt a kerék? ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látott már valaki közületek nyomatékkulccsal dolgozó szerelőt vagy gumist kerék felszerelésekor? :lol: A kezét kellene eltörni valamennyi légkulccsal megtépőnek. ;) Egy órámba telt ma lebontani az alufelniket kerékcserekor keresztkulccsal, mert az előző tulaj a gyári kulcsot elgörbítette. Szerintetek minden szezon kezdetekor centíroztatni kell, vagy csak ha üt a kerék? ;)

Nem vagyok szerelő,de én 110Nm re húzom meg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látott már valaki közületek nyomatékkulccsal dolgozó szerelőt vagy gumist kerék felszerelésekor? :lol: A kezét kellene eltörni valamennyi légkulccsal megtépőnek. ;) Egy órámba telt ma lebontani az alufelniket kerékcserekor keresztkulccsal, mert az előző tulaj a gyári kulcsot elgörbítette. Szerintetek minden szezon kezdetekor centíroztatni kell, vagy csak ha üt a kerék? ;)

Ahova én hordom, ott mindig nyomatékkulccsal húzzák meg. És az opel szervizben is úgy rakják vissza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látott már valaki közületek nyomatékkulccsal dolgozó szerelőt vagy gumist kerék felszerelésekor? :lol: A kezét kellene eltörni valamennyi légkulccsal megtépőnek. ;) Egy órámba telt ma lebontani az alufelniket kerékcserekor keresztkulccsal, mert az előző tulaj a gyári kulcsot elgörbítette. Szerintetek minden szezon kezdetekor centíroztatni kell, vagy csak ha üt a kerék? ;)

Csáá!

Én múlthéten levettem a 2 első kereket, egy kis karbantartás után vissza, majd normálisan,de nem megtépve meghúztam. A hátsók meg tavasz óta nem lettek levéve. A mai napi helyzetjelentés: téli papucsok kerültek fel a gépre: mindegyik kereket keresztkulccsal alig tudtam levenni, mondtam is cifra dolgokat!

És hogy ne legyen ilyen legközelebb, megint normálisan húztam meg őket. Erre ma kerékcsere után 1!!! órával kaptam 2 db 2 éves frankó télieket, így előre kapta a gép őket. De már 1 óra és 3km után is alig tudtam lelazítani az általam nemrég meghúzott csavarokat. Most akkor vagy én vagyok ennyire béna, vagy nagyon meghúztam- de lazábbra nem merem húzni és mégsem tépem meg, mint néha látni, hogy ráállnak a kulcsra is az eszementek...

2.kérdés: eddig minden váltáskor elvittem gumishoz a kerekeket, hogy mégiscsak felrakás előtt legyenek megforgatva a gépen-de azt mondják, nem szükséges, így innentől kezdve én is csak akkor viszem, ha kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahova én hordom, ott mindig nyomatékkulccsal húzzák meg. És az opel szervizben is úgy rakják vissza.

Nálunk az opelszervízben nem használnak nyomaték kulcsot, vagyis ameddig amit az enyimen csináltak. Én otthon használok nyomaték kulcsot...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.