Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Már régóta motoszkált a fejemben a multik "saját termékes" áruit kik csinálják...

mert sok esetben csak a forgalmazó van rajta...

de rajta van valamilyen EU kód...

főleg tejtermékek és hús készítményeknél..

na én találtam egy táblázatot ..

nemtom miért van ez a nagy titkolózás..

bamul.freeblog.hu/files/EU_kódok_élelmiszerüzemek.xls

ezt bemásoljátok és mehet is :lol:

mert szerintem senkinek nem mindegy hogy egy gazdaságos termék kerül X-be és ugyan az a gyártótól saját csomagolásba X+10-20-30%....

Szia Elek. Ez nem teljesen így van. A sajátmárkás terméknél a multik határozzák meg az árat a gyártónak, hogy mennyiért hajlandóak megvenni. Erre a technológusoknak ki kell agyalni valami összetételt, ami belefér az árba, haszon is legyen rajta és valamennyire ehető is legyen. Pár éve a volt cégemnek olyan árat mondtak a multik egy termékre, hogy abból ehetőt már nem lehetett kihozni. Ez szezonális termék volt, amiből több száz tonnát gyártottunk volna. /személy szerint nem én/ Ha ugyanazt a fűszerkeveréket használják, mint a normál terméknél, akkor nem nagyon lehet megkülönböztetni a sajátmárkástól. Pedig ég és föld.

Link to comment
Megosztás:

Szia Elek. Ez nem teljesen így van. A sajátmárkás terméknél a multik határozzák meg az árat a gyártónak, hogy mennyiért hajlandóak megvenni. Erre a technológusoknak ki kell agyalni valami összetételt, ami belefér az árba, haszon is legyen rajta és valamennyire ehető is legyen. Pár éve a volt cégemnek olyan árat mondtak a multik egy termékre, hogy abból ehetőt már nem lehetett kihozni. Ez szezonális termék volt, amiből több száz tonnát gyártottunk volna. /személy szerint nem én/ Ha ugyanazt a fűszerkeveréket használják, mint a normál terméknél, akkor nem nagyon lehet megkülönböztetni a sajátmárkástól. Pedig ég és föld.

ebben is lehet igazság :lol:

Link to comment
Megosztás:

nincs huzat :lol:

orlean/elba kárpit variáció

de ...

most nézegetem a felszereltségét...

krómozott belső kilincs...

luxus kormány...

biztonsági öv érzékelő bal oldalt...

akkor ezeket kilopták :lol:,mert ebben nincs

Optima2 a tied is?

A krómozott belső kilincs az a színre fújt tükrökkel van, az valami díszcsomag volt. (nekem van)

Link to comment
Megosztás:

hello. érdeklődnek valaki mar futott bele olyan hibába, hogy astra g (x14e) motoron agr szelepet cseréltek, pár nap múlva újra előjött a rángatás, csekker hibajel. agr-t kiszedve nyitva volt a szelep és kis kemény "valami" darabkák voltak alatta. nem égett olajdarabok, hanem kis szétporladó valamik amikor kézzel morzsolgattuk. Kitakarítás után újra normálisan müködik most még. mi lehet? katalizátor menne szét? ha igen, ki lehet szűrni ezt?

üdv:hori

Link to comment
Megosztás:

hello. érdeklődnek valaki mar futott bele olyan hibába, hogy astra g (x14e) motoron agr szelepet cseréltek, pár nap múlva újra előjött a rángatás, csekker hibajel. agr-t kiszedve nyitva volt a szelep és kis kemény "valami" darabkák voltak alatta. nem égett olajdarabok, hanem kis szétporladó valamik amikor kézzel morzsolgattuk. Kitakarítás után újra normálisan müködik most még. mi lehet? katalizátor menne szét? ha igen, ki lehet szűrni ezt?

üdv:hori

Esetleg valami gyártás alatti morzsalék lehetett benne. A beszakadó katalizátor elvileg nem dolgozik visszafelé, az saját magát, vagy a kipufogó rendszert tömítheti el.

Link to comment
Megosztás:

Valóban jól mutat a mediterrán stílusú házsor, de legközelebb a piros kocsival állj ki a képből, úgy jobban fog látszódni. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődés szintjén:

Az ECU-ban futó aktuális programot le lehet menteni valamilyen szerkeszthető (ASCII) formában?

A rom tartalmát ki lehet olvasni és menteni is lehet. Azt nem tom hogy a teljes soft lementhető-e, de az tuti hogy ami a paramétereket tárolja azt tuti lehet. Haver hex be asszem már át tudta fordítani.

Link to comment
Megosztás:

A rom tartalmát ki lehet olvasni és menteni is lehet. Azt nem tom hogy a teljes soft lementhető-e, de az tuti hogy ami a paramétereket tárolja azt tuti lehet. Haver hex be asszem már át tudta fordítani.

Köszi. :lol:

Az AGR-figyelést akarom letiltani. Mondjuk megvan hozzá a komplett feltöltendő progi, csak most érdekelni kezdett, hogy hogyan is néz ki, hogyan is működik a vezérlés.

Link to comment
Megosztás:

nincs huzat :lol:

orlean/elba kárpit variáció

de ...

most nézegetem a felszereltségét...

krómozott belső kilincs...

luxus kormány...

biztonsági öv érzékelő bal oldalt...

akkor ezeket kilopták :lol:,mert ebben nincs

ne izgulj, multikormány a Classiccal megszünt, a papám se tudott belerendelni, biztonsági öv érzékelő meg sose volt az astra G ben.

max a krómkilincs, ami egy felszereltséghez lehetett rendelni. asszem csak felszereltséghez ( csomaghoz ) asszem ahoz amiben a szinrefujt tükör és a ködlámpa volt.

Link to comment
Megosztás:

ne izgulj, multikormány a Classiccal megszünt, a papám se tudott belerendelni, biztonsági öv érzékelő meg sose volt az astra G ben.

max a krómkilincs, ami egy felszereltséghez lehetett rendelni. asszem csak felszereltséghez ( csomaghoz ) asszem ahoz amiben a szinrefujt tükör és a ködlámpa volt.

nem izgulok...

de akkor epc mi a nemszervért hozza ???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos még fogalmam nincs, hogy hogyan működik ez az oldal... de remélem hamarosan rájövök...

Egy röpke kérdésem lenne:

Honnan tudok beszerezni megbízható opel astra g motrot? (száma: Z14XE- 66 kw)

Valós km-rel kellene és garanciális.

Köszönöm!

Szia! Bontót, guglit nem próbáltad még? Egy debreceni bontó számát meg tudom adni, rengeteg Opelt ill. Vauxhallt bontanak. Hetvenes, kétszázharminckilenc-kilencvenhétnyolcvanhat. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.