Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Számomra nem hülye a kérdés, engem is nagyon érdekelne.

Majdnem 2000 km-t mentem a héten pályán, legalább 10 méréssel találkoztam.

És hát szeretem kihasználni a lehetőségeket. Remélem nem szól a főnök, hogy csekket kaptunk...

Helyszíni bírságot csak akkor alkalmaznak, ha a szabályszegés után kiemelnek a forgalomból. A helyszíni bírság az elkövetés helyszínén történő pénzbírság kiszabását jelenti, melyet csekken kell leróni. Minden más fizetési kísérlet/mód vesztegetésnek, vesztegetés kísérletének minősül.

Ha szól a főnököd, akkor az már közig. bírság, azaz alsó hangon 30.000Ft.

Az más kérdés, hogy ritkán alkalmazzák a helyszínit, mert ha pl. 50km/h-nál 67km/h-ra van a háromlábú állítva, akkor "kevesebb élőerő ráfordításával" - ezt vezető beosztású rendőrtiszt mondta a tv-ben - többet kaszálnak, mint a sok kis összegű büntivel. És így munka közben jókat alhatnak a hátsó ülésen közpénzen - na, ezt meg bárki láthatja

Link to comment
Megosztás:

Helyszíni bírságot csak akkor alkalmaznak, ha a szabályszegés után kiemelnek a forgalomból. A helyszíni bírság az elkövetés helyszínén történő pénzbírság kiszabását jelenti, melyet csekken kell leróni. Minden más fizetési kísérlet/mód vesztegetésnek, vesztegetés kísérletének minősül.

Ha szól a főnököd, akkor az már közig. bírság, azaz alsó hangon 30.000Ft.

Az más kérdés, hogy ritkán alkalmazzák a helyszínit, mert ha pl. 50km/h-nál 67km/h-ra van a háromlábú állítva, akkor "kevesebb élőerő ráfordításával" - ezt vezető beosztású rendőrtiszt mondta a tv-ben - többet kaszálnak, mint a sok kis összegű büntivel. És így munka közben jókat alhatnak a hátsó ülésen közpénzen - na, ezt meg bárki láthatja

Tehát pályán 150-ért akkor nem valószínű, hogy bírságolnak B) Ráadásul az autó órája még siet is.

Link to comment
Megosztás:

Helyszíni bírságot csak akkor alkalmaznak, ha a szabályszegés után kiemelnek a forgalomból. A helyszíni bírság az elkövetés helyszínén történő pénzbírság kiszabását jelenti, melyet csekken kell leróni. Minden más fizetési kísérlet/mód vesztegetésnek, vesztegetés kísérletének minősül.

Ha szól a főnököd, akkor az már közig. bírság, azaz alsó hangon 30.000Ft.

Az más kérdés, hogy ritkán alkalmazzák a helyszínit, mert ha pl. 50km/h-nál 67km/h-ra van a háromlábú állítva, akkor "kevesebb élőerő ráfordításával" - ezt vezető beosztású rendőrtiszt mondta a tv-ben - többet kaszálnak, mint a sok kis összegű büntivel. És így munka közben jókat alhatnak a hátsó ülésen közpénzen - na, ezt meg bárki láthatja

Valójában jogilag van lehetőség arra is, hogy helyszíni bírságot a szabályszegő személyes jelenléte nélkül is kiszabjanak, tehát utólag, megállítás nélkül is lehet ilyet kapni.

Úgy tudom én is, hogy ennek ellenére a közig. bírság alsó határára lövik az apparátot. Mondjuk az életszerűtlen is lenne, hogy mondjuk 53-nál, meg 93-nál már kapnánk a csekket, bár pénzbeszedésnek biztos jó lenne... Pár milliárd azért így is befolyik (hová is?) a többek között életszerűtlen helyeken történő mérésekből (pl. "kintfelejtett táblák"). B)

Link to comment
Megosztás:

Valójában jogilag van lehetőség arra is, hogy helyszíni bírságot a szabályszegő személyes jelenléte nélkül is kiszabjanak, tehát utólag, megállítás nélkül is lehet ilyet kapni.

Úgy tudom én is, hogy ennek ellenére a közig. bírság alsó határára lövik az apparátot. Mondjuk az életszerűtlen is lenne, hogy mondjuk 53-nál, meg 93-nál már kapnánk a csekket, bár pénzbeszedésnek biztos jó lenne... Pár milliárd azért így is befolyik (hová is?) a többek között életszerűtlen helyeken történő mérésekből (pl. "kintfelejtett táblák"). B)

10/2000. (II. 23.) BM rendelet 4. § (1)

Ha valakit érdekel/érint itt van teljes egészében.

Link to comment
Megosztás:

Ákos!

Múltkor telefonon beszéltünk, majd megyek hozzád május közepén műszakira.

Nekem már mondtad ezt a felnis dolgot, úgyhogy télivel gurulok, vagy viszem őket.

DE!!!

Mondtad, hogy 4-5 fotó készül a kocsiról, azért kell a gyári.

Na most nekem még van egy hegesztett kipuffogó végem, ami láthatóan nem gyári, azzal is bajok lesznek?

nem nem, mert az nem átalakitás... a vég, de ha kipufogó az elméletileg baj. De azzal senki sem szokott foglalkozni.....

Link to comment
Megosztás:

Ákos!

TÜV papír jó?

Mert égen-földön nem találtam magyar nyelvű papirost a felnimhez, gyanítom hogy ha Magyarországon nem forgalmazták, akkor nincs is.

Ebbe a válaszban nem vagyok biztos:

ugy tudom nem. a magyar hatóság mindenki felett áll, és a németet nem veszi figyelemben. ( lásd metrókocsi, a viláon mindenhol használják ezeket, a magyarnak nem jó B) :D )

amugy amikor a tomason volt az autómon, és a fólia miatt elvették a forgalmimat, akkor megkérdeztem az embert aki "segitett" levizsgáztatni az NKH nál, és az első mondata az volt, hogy fólia, és könnyüfémfelni ne legyen az autón, mert fényképezik. akkor mondtam hogy van tanusitványom a tomasontól, de német nyelvü. válasz: lemezfelnivel hozd... értettem belőle...

én ezt az autóban tartottam, és egyetlen egyszer kérdezék meg hogy ez a nagy felni jó az autóra? én mondtam hogy igen és van papirom is róla. de nem kérték....

Link to comment
Megosztás:

Már rég hallottunk Kumabushi cartársról, most meg azt kell látnom, hogy töröltette magát a fórumról!? B)

Ákos! Te csak ügyintéztél vagy van valami publikus infód a dolog hátteréről?

nincs sok infóm, valaki kötözködött vele a kezelési könyv miatt - hogy ki fogalmam sincs...

és hogy eladja az opelt, oszt ennyi.

és kérte a törlését.

Link to comment
Megosztás:

Sorry ha hülye kérdés: helyszíni bírságot ugyanúgy megkaphatod postán is utólag, a nevével ellentétben?

Pl pályán nemigen szoktak a felüljáró tetején ülve félreállítani... akkor ott eleve a közig.határra (153) van kalibrálva a mérő?

nem - nem

Az helyszini bírság. éérrtteedd?? B)

egy autópályán akkor kaphatsz helyszini birságot, ha kivezetnek egy parkolóba, és ott kapsz egy csekket ajándékba....

Link to comment
Megosztás:

nem - nem

Az helyszini bírság. éérrtteedd?? B)

egy autópályán akkor kaphatsz helyszini birságot, ha kivezetnek egy parkolóba, és ott kapsz egy csekket ajándékba....

Nono!

134km/h-ért valószínűleg nem fognak megállítani, de ha nagyon büntetni akarnak:

4. § (1) A gépjárművezető távollétében kiszabott helyszíni bírság esetén az üzemben tartó címét a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény rendelkezéseinek megfelelően kell megállapítani, és a csekkszelvényt - a befizetés elmulasztásának jogkövetkezményét tartalmazó tájékoztatással - a gépjármű üzembentartó címére kell megküldeni

Link to comment
Megosztás:

Nono!

134km/h-ért valószínűleg nem fognak megállítani, de ha nagyon büntetni akarnak:

4. § (1) A gépjárművezető távollétében kiszabott helyszíni bírság esetén az üzemben tartó címét a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény rendelkezéseinek megfelelően kell megállapítani, és a csekkszelvényt - a befizetés elmulasztásának jogkövetkezményét tartalmazó tájékoztatással - a gépjármű üzembentartó címére kell megküldeni

hopppp, ezt nem tudtam. akkor szorri ....

Link to comment
Megosztás:

mi mi mi...

akkor nem jó gyári alu felni..???

Látom fáradt vagy! Segítek! B)

nem kamu.

csak gyári felni, vagy csak autóra szóló műbizonylattal lehet vizsgáztatni az autót.

mi sem vizsgáztatjuk le a könnyüfémfelnis autókat, csak ha van papirja a felniről.

ilyenkor: téli gumi + lemezfelni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.