Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Lipi ,Elek :mi meg bánatunkban szalonnát sütöttünk haverokkal.

Ez is jó volt,sör-bor,pálinka ...ilyesmi azért Gyulán,veletek jobb lett volna... :D

Mi is azt tettük tegnap.Egész napos italozás,szalonnasütés...most meg dobálom az AGR hibákat feszt... :)

Beszéltük is,hogy jó lett volna ha jössz...,na de majd a nyáron összehozzuk!! B)

Link to comment
Megosztás:

Nem irigyellek!!!

Én is használtam már a sofőrszolgálatot,de akkor én voltam az utas+a család.

Esküvő után volt ám utbaigazitás.. Szegény srác a felét nem értette annak,amit mondtam B)

Úgy látom, ti jobban jártatok, mint én.

Sofőrséget vállaltam a hétvégére. Egész este részegeket fufaroztam.

Hajnal háromkor négyszer fordultam a szomszéd faluból.

Nem kívánom senkinek.

Link to comment
Megosztás:

egy pár gyulai kép :D :)

y06i20_tn.jpg

Hozzátok csak piros autó állhat be? :(

Úgy látom, ti jobban jártatok, mint én.

Sofőrséget vállaltam a hétvégére. Egész este részegeket fuvaroztam.

Hajnal háromkor négyszer fordultam a szomszéd faluból.

Nem kívánom senkinek.

Legalább honorálták a fuvarozást? B)

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni ugyanis van egy problémám.

Opel Astra G 1.6-om van 2007-es.

kb. 3 hete egyszer csak elment a kormányszervóm, de egy-két kanyar után visszajött.

(azóta van hogy elmegyek 10km-t és OK aztán elmegy, de visszajön)

Felhívtam egyik ismerősöm aki Opel szervízben dolgozik, hogy mi lehet a baj.

Kivittem, átnézték (én is jelen voltam, tuti hogy megnézték) kb. 0,5dl szervóolajat öntött bele, de sehol egy olajfolyás, minden jónak tűnt. A vezérlőcsatlakozó a motortéri biztosítékok mellet is OK, a biztik is jók még az utastérben is.

Nem tudták megmondani, hogy mi lehet a baja. Azt említették, hogy akkumulátor gondja lehet, DE raktunk bele egy 3 hónapos akksit és azzal is produkálja a hibát.

Arra rájöttem, hogyha elmegy a szervórásegítésem akkor megállhat a motor, ugyanis nincs feszültségcsökkenésem mint amikor megy a szervó és tekerem a kormányt. (van nálam egy szivargyújtóba dugható fesz. mérő).

Ha valaki tapasztalt már ilyent, vagy van valami ötlete azt ossza meg velem.

Előre is köszönöm: Nagy G.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni ugyanis van egy problémám.

Opel Astra G 1.6-om van 2007-es.

kb. 3 hete egyszer csak elment a kormányszervóm, de egy-két kanyar után visszajött.

(azóta van hogy elmegyek 10km-t és OK aztán elmegy, de visszajön)

Felhívtam egyik ismerősöm aki Opel szervízben dolgozik, hogy mi lehet a baj.

Kivittem, átnézték (én is jelen voltam, tuti hogy megnézték) kb. 0,5dl szervóolajat öntött bele, de sehol egy olajfolyás, minden jónak tűnt. A vezérlőcsatlakozó a motortéri biztosítékok mellet is OK, a biztik is jók még az utastérben is.

Nem tudták megmondani, hogy mi lehet a baja. Azt említették, hogy akkumulátor gondja lehet, DE raktunk bele egy 3 hónapos akksit és azzal is produkálja a hibát.

Arra rájöttem, hogyha elmegy a szervórásegítésem akkor megállhat a motor, ugyanis nincs feszültségcsökkenésem mint amikor megy a szervó és tekerem a kormányt. (van nálam egy szivargyújtóba dugható fesz. mérő).

Ha valaki tapasztalt már ilyent, vagy van valami ötlete azt ossza meg velem.

Előre is köszönöm: Nagy G.

Rossz irányba keresgéltek!

A kormányszervó akkumulátorról nem, csak a generátor termelte elektromossággal műxik. Az ismerősnek ill. az Opel "szerviz"-nek már rég feltűnhetett volna, hogy rásegítés gyújtáson nincs, csak járó motornál, tehát aksi kiesett! Mellesleg az aksi állapotát egy ipari tanulónak is illik tudnia kimérni. B) Legközelebb nézze meg a pótkereket, hátha az tehet róla! :D

Szóval a generátortól kell elindulni a hibakeresésben, mint ahogy azt már Elek is írta.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni ugyanis van egy problémám.

Opel Astra G 1.6-om van 2007-es.

kb. 3 hete egyszer csak elment a kormányszervóm, de egy-két kanyar után visszajött.

(azóta van hogy elmegyek 10km-t és OK aztán elmegy, de visszajön)

Felhívtam egyik ismerősöm aki Opel szervízben dolgozik, hogy mi lehet a baj.

Kivittem, átnézték (én is jelen voltam, tuti hogy megnézték) kb. 0,5dl szervóolajat öntött bele, de sehol egy olajfolyás, minden jónak tűnt. A vezérlőcsatlakozó a motortéri biztosítékok mellet is OK, a biztik is jók még az utastérben is.

Nem tudták megmondani, hogy mi lehet a baja. Azt említették, hogy akkumulátor gondja lehet, DE raktunk bele egy 3 hónapos akksit és azzal is produkálja a hibát.

Arra rájöttem, hogyha elmegy a szervórásegítésem akkor megállhat a motor, ugyanis nincs feszültségcsökkenésem mint amikor megy a szervó és tekerem a kormányt. (van nálam egy szivargyújtóba dugható fesz. mérő).

Ha valaki tapasztalt már ilyent, vagy van valami ötlete azt ossza meg velem.

Előre is köszönöm: Nagy G.

Nekem is rémlik valami, hogy a szervo közvetlen a generátorról kap tápot. Mikor a fesszabályzó elkezd szarakodni, először a szervo száll el. Meg alapjáraton megtekered a kormányt, és leáll a verda. De nekem is csak emlékfoszlány, itt olvastam valahol. Hátha itt van még az illetékes, és ő pontos felvilágosítást tud adni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai nap egyetemre menet rossz helyen tettem le az autót, nem vettem észre, hogy mozgáskorlátozott helyre állok. Sajnos nem volt felfestve, csak tábla jelezte, én meg örültem annak, hogy hosszas keringőzés után találtam parkolóhelyet. Mivel csak a helyeket figyeltem, nem vettem észre a táblát. A suli végeztével azt láttam, hogy nincs meg a kocsi. Elvitték, 26500Ft-ért érte mehetek a Budaörsi reptér mellett tárolják! A dolog a VIII. kerületben történt, fogalmam nem volt hogy juthatok ki oda, szóval rendesen megszívtam. Amikor kifizettem, megláttam, hogy megnyertem még 1 csekket. Szabálysértésért +20000Ft. 46500Ft egy ilyenért? Az agyam eldobom. Állítólag a közterület felügyelő dönti el, hogy el kell-e szállítani és emellé, hogy ad-e büntetést. Hát részem van mindkettőben, nem látok az idegtől. Egy ilyenért 46500? Még mindig nem tudom felfogni... B)

Link to comment
Megosztás:

Május 1-től igen drága a büntetés!

?

Automata traffipaxokat szereltek az alábbiakban felsorolt helyeken lévő közlekedési jelzőlámpákba Budapest területén.

Az alábbi lista tuti,mivel a felszerelő cégtől jött :

-a Róbert Károly krt-on a Róbert Károly krt.és a Reitter Ferenc utca sarok után következő első lámpasor

-Ferenc krt.-Üllői út sarok

-Rákóczi tér,József krt.(Nyugati felé)

-Attila utca - Alagút sarok

-Hegyalja út - Jagelló út sarok

-Fehérvári úti piacnál

-Budafoki út

-Mártírok útja - Bimbó utca sarok

-Moszkva tér

-Kőbányai út (Egészségháznál)

-Kőbányai út - Könyves Kálmán krt.

-Szentendrei út felüljáró + minden lámpasor a csillaghegyi elágazásig

-Flórián tértől a Tímár utca irányában három lámpasor

-Szamuley utca - Petőfi híd felhajtónál

Az automata traffipax lényege, hogy a piros lámpánál lefotózza a tilos jelzésen áthaladó járművet, zöld jelzésnél pedig a kereszteződésen (mért szakaszon) az áthaladási sebességet.

A sebességmérő műszer három fotót készít és rögzít a kereszteződésben.

Mindenki aki arra jár vezessen nagyon figyelmesen, mert a büntetések igen magasak lesznek.

Ezek a fix gépek. Most +próbálom küldeni megyékre lebontva, remélem átlátható lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.