Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

az mit jelent hogy paráztál??! a dob az biztos dob rajta de többet is eszik.

Sok a KPM és hát ha vki volt vágva a katalizátorom akkor a CO-m nem valami jó! És a büntit L kerülendő lett a kata!

Nem tudom sajnálom, hogy ez a vélemény nekem van dobom és nagyon +vagyok elégedve! Szóban mondhat bárki bármit, én nekem van jobban megy, férfinemiszervább is ugyhogy nekem ez a lényeg :( :lol: :lol:

Szerintem :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom sajnálom, hogy ez a vélemény nekem van dobom és nagyon +vagyok elégedve! Szóban mondhat bárki bármit, én nekem van jobban megy, férfinemiszervább is ugyhogy nekem ez a lényeg :( :lol: :lol:

Szerintem :wink:

Ez így is van!!! Nekem is lesz én is örülni fogok neki. :lol:

(Csak az eddigi 13mp helyett nem 10,5 alatt lesz százon, de gondolom Neked sem javult ennyit. Pedig ha a magnum 20%-ot írt, akkor kb. ennyit kellett volna javulnia.)

Link to comment
Megosztás:

hali. kérdésem az lenne hogy a 2003 as 1.2 astrában ki akarom szedni a katalizátort, kérdezném vki csinált e ilyet és nem e volt gond a lambdaszondávol(hanem jól írtam bocsi). köszi. tegnap vettem úgyhogy lassan felrakom :( a képeket

Z12XE motorból nem lehet kiszedni a katalizátort....

mert nem megy a moitor nélküle.

amugy megy 75 lóerős motortól mekkora teljesitmény növekedést akarsz elérni??? 76 lóerős legyen? :shock:

Link to comment
Megosztás:

hát ha nem lehet, nem szedem ki :( amúgy a teljestménynövelésröl csak annyit hogy szeretném kihozni belőle a maxot ebböl a vadállatból :lol: akkor marad a sportdob. aztán ennyi lesz a motor tuningból...(esetleg sportlégszürő ha van értelme).

Link to comment
Megosztás:

Hát a magnumtunigról eddig csak rosszat hallottam, de elég megnézni az oldalukat enyhén parasztvakítós, hozzá nem értős a dolog. Persze szerintem. :roll:

Szevasztok OpelFUNok!

Tom jól beszél. A Magnum nevű sufnituning-műhelyt minden értelmes embertársamnak ajánlom... JÓ MESSZIRE ELKERÜLNI!!! Az a sok dilettáns ökörség, amit ott teljesítménynövelésről, meg "sportosítás"-ról összehordanak... Egy haverom kipufogót rakatott fel velük, egy 5cm-es csődarabon 1mást érték a hegesztések... Járt vele 1 rövid ideig, de 3x vitte vissza, mert folyton szétment. Meg az általuk gyártott "sportlégszűrő"!!! Ajjjjjajjjj!!!!! Csak rá kell nézni! Épeszű ember ilyen szarokat nem rak nemhogy többmilliós, de játékautóba sem!!! És hozzá az a fellengzős, nagyképű stílus! Meg a "szakembereik"!Áááá...

De, ki hogy gondolja.

Itt vagyok újra :lol: :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

hát ha nem lehet, nem szedem ki :( amúgy a teljestménynövelésröl csak annyit hogy szeretném kihozni belőle a maxot ebböl a vadállatból :lol: akkor marad a sportdob. aztán ennyi lesz a motor tuningból...(esetleg sportlégszürő ha van értelme).

egy sportdobbal meg sportlégszűrővel ekkora mociból sztem növekedést nem hozol ki

tipp: nagy marék szívgyógyszer meg pohár viz bekészít, lexmaul, irmscher, steinmetz, mantzel cégek árlista átnéz, összeszámol....gyógyszer kapkodva bevesz...ha életbenmarad morgás, hogy olcsóbb lett volna egy gtc turbot venni :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy sportdobbal meg sportlégszűrővel ekkora mociból sztem növekedést nem hozol ki

tipp: nagy marék szívgyógyszer meg pohár viz bekészít, lexmaul, irmscher, steinmetz, mantzel cégek árlista átnéz, összeszámol....gyógyszer kapkodva bevesz...ha életbenmarad morgás, hogy olcsóbb lett volna egy gtc turbot venni :( :lol:

De így meg azért benne van a dologban hogy az 1.2es cucc veri a széria 1.8akat... :wink: Én is valami hasonlót szerettem volna 1.4gyel.

Mondjuk az is benne van a pakliban hogy ezután közuti forgalomban nem vehet részt. És nem is tudna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De így meg azért benne van a dologban hogy az 1.2es cucc veri a széria 1.8akat... :wink: Én is valami hasonlót szerettem volna 1.4gyel.

Mondjuk az is benne van a pakliban hogy ezután közuti forgalomban nem vehet részt. És nem is tudna. :(

áhh és mimarad?? :? elveri az 1.8akat....hurrá...köben ráköltöttél még 1-2 autó árát és olyan lesz mint egy alapból nagyon hisztis nő a nehéz napokon...ha a legkissebb dolog sem ugy van ahogy ő szeretné akkor lőttek mindennek :?

sztem a g asztrán sokat lehetne pl könnyíteni

Link to comment
Megosztás:

áhh és mimarad?? :? elveri az 1.8akat....hurrá...köben ráköltöttél még 1-2 autó árát és olyan lesz mint egy alapból nagyon hisztis nő a nehéz napokon...ha a legkissebb dolog sem ugy van ahogy ő szeretné akkor lőttek mindennek :?

Ez van! :( :lol:

Én már letettem róla. C20LET rulez... :twisted: :twisted:

Olcsó és van értelme. 300k és garantált 110paci. :wink:

Link to comment
Megosztás:

A sport kipuf rendszer csak akkor ér valamit, ha a leömlőt is cseréled. Tapasztalat! Másrészt meg hangolni kell az átmérőt a ccm-hez.

Vezérműtengelynél, ha nincs vezérmű kerék fokolás a tengelyhez, akkor nem igazán ér semmit.

A csippről meg ne is beszéljünk.

Valamennyi csipp tuning programja (halottam), fokolt tengelyes eleve.

Tehát jobb vele együtt azt is beszereltetni.

Ezek nélkül mindegyik olyan, mint halottnak a beöntés.

Psychologiailag hat. Költöttél rá, beleraktad és "érzed", hogy jobb. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ez van! :( :lol:

Én már letettem róla. C20LET rulez... :twisted: :twisted:

Olcsó és van értelme. 300k és garantált 110paci. :wink:

Persze ennek az árnak semmi köze a valósághoz, hülye vagyok, sorry... :oops: :oops: :oops:

Sajna jóvál drágább egy LET.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok srácok.

Tudna valaki segíteni nekem? Most a karok venni alufelnit a Kombi G Astrámra.

16-osat szeretnék. Eddig 15-ös volt rajt, nem lesz nagy rá a 16-os? Ja és rá lehet rakni a 205-ös gumit? :?:

Szeretném egy kicsit a motorját is megizmosítani. 1.6 16v-s. Van valakinek vlami ötlete ezzel kapcsolatban? De olyan ami a motort nem barmolja szét. (a chiptunningon kívül) előre is köszi. :(

Link to comment
Megosztás:

Itt egy progi hozzá, ezzel tudsz számolni váltóméreteket...

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

Lehet pl 195/55 16 ha nem akarsz nagyon pereset,

vagy 205/55/16 esetén 1.6%-ot fog távedni az órád, ami amúgy is csal, szóval ez talán lényegtelen...

215/50 16 pont ugyanez a méret, csak ehhez kell a felninek is hogy legyen szélessége... :wink:

De ehhez nem ártana tudni a felnik szélességét...

Egy 6 coll szélesre mégsem tehetsz 215-ös gumit, és fordítva sem...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok srácok.

Tudna valaki segíteni nekem? Most a karok venni alufelnit a Kombi G Astrámra.

16-osat szeretnék. Eddig 15-ös volt rajt, nem lesz nagy rá a 16-os? Ja és rá lehet rakni a 205-ös gumit? :?:

Hi, Szaby!

Nekem tavaly a 16-os (7,5" széles) felnin 205/50 volt fent. Ez 612mm átmérőjű. A gyári 185/65 15 átmérője 621mm. Szal, nekem picit alacsonyabb volt (9mm, azaz 4.5mm/oldal, tehát elenyésző), és erre rá van ültetve a járgány. Nekem így zsír volt. A 215/50 16-ról nincs fogalmam átmérőileg, nem találtam a táblázatban, elképzelhető, h nagyon ritka méret, ezért valószínűleg horror az ára. Ezt is ajánlom figyelmedbe:

http://totalcar.index.hu/gumidoktor/valtom...eret_55_30.html

Nna, ebben nem találtam a 215/50-et. Attól függetlenül más cégek mérettáblázatában szerepelhet. A lényeg, h kb. +/- 10-12mm, jó, max 15mm eltérés a gyári mérettől simán elfogad6ó (átmérőben, nem oldalanként!!! :( ). Vannak olyan G Astrák, amelyek 195/60-nal szerelve jönnek ki (ClassicII - 615mm átmérő). A téli gumijaim pl. ilyenek. A km-óra-eltéréstől ne parázz, ilyen minimális átmérő-különbségeknél nincs jelentősége. Csak maradj a fenti tűrésen belül.

Támpont még, h a nagyobb motorral szerelt G Astrák (Coupe, OPC) 205/55 16-tal jönnek ki (632mm átmérő), asszem 7 v 7.5" szélességű felnin. (Nagy motor, erősebb futómű, fékek=nagyobb súly, ezért a nagyobb átmérő).

Sok sikert a választáshoz!

Peace

Link to comment
Megosztás:

JA és még azt is ha valaki tudja hogy mekkora perrel legyen a gumi. ha a 15-ös felnin 185/65-volt? 16os felnihez mekkora kell 205/ ??? ugy hogy ne nagyon legyen nagyobb a kerék az előzőnél. Nem akarom hogy a kocsi magassága változzon.

A 205/50-16 -1,6%-al kisebb, a 205/55-16 +1,7%-al nagyobb méretű. Tehát a kisebb kerékkel fölfele csal az órád, a nagyobbal lefele.

Link to comment
Megosztás:

a coupe 205/50 R16 al jön ki és a gyári felni 6"széles a turbos pedig 215/40 R17 és a felni 7" széles. :wink:

Sorry!!! Végülis, Neked van coupéd... :shock: :lol: :idea:

Nekem is 215/40 17... :lol: :lol: De a turbó seholsenincsen... :lol: :(

Nadeezvan :lol:

Peace&Love, Fejek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.