Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma voltam műszakin. Gondoltam egyet ha már szabin vagyok megcsináltatom. Találtam egy szervizt akik műszakiztatnak. Átnézik az autót és ha nincs semmi baja akkor sikeres. Ha találnak valamit akkor kap az ügyfél két hetet, hogy vagy náluk vagy bárhol megcsináltassa az autót, így nem bukja a vizsgadíjat. 2015 november 17-ig van műszakija. Ha 29 napon belül jár le a műszaki akkor az előző műszaki dátumát veszik figyelembe!

Utólagos hátsó tárcsafékkel vizsgázott, teljesen rendben volt. Én nem szóltam a fékről, Ők nem vették észre.

Viszont kék környezetvédelmi plakettet kaptam! (Z14XE 2003-as)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma voltam műszakin. Gondoltam egyet ha már szabin vagyok megcsináltatom. Találtam egy szervizt akik műszakiztatnak. Átnézik az autót és ha nincs semmi baja akkor sikeres. Ha találnak valamit akkor kap az ügyfél két hetet, hogy vagy náluk vagy bárhol megcsináltassa az autót, így nem bukja a vizsgadíjat. 2015 november 17-ig van műszakija. Ha 29 napon belül jár le a műszaki akkor az előző műszaki dátumát veszik figyelembe!

Utólagos hátsó tárcsafékkel vizsgázott, teljesen rendben volt. Én nem szóltam a fékről, Ők nem vették észre.

Viszont kék környezetvédelmi plakettet kaptam! (Z14XE 2003-as)

Én is pont így csináltam. A különbség a zöld plakett és '15. november 14-i lejárat. Viszont azt vettem észre, hogy "októberiként" ragasztották fel a plakettet.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam műszakin. Gondoltam egyet ha már szabin vagyok megcsináltatom. Találtam egy szervizt akik műszakiztatnak. Átnézik az autót és ha nincs semmi baja akkor sikeres. Ha találnak valamit akkor kap az ügyfél két hetet, hogy vagy náluk vagy bárhol megcsináltassa az autót, így nem bukja a vizsgadíjat. 2015 november 17-ig van műszakija. Ha 29 napon belül jár le a műszaki akkor az előző műszaki dátumát veszik figyelembe!

Utólagos hátsó tárcsafékkel vizsgázott, teljesen rendben volt. Én nem szóltam a fékről, Ők nem vették észre.

Viszont kék környezetvédelmi plakettet kaptam! (Z14XE 2003-as)

Ha nem a KPM-hez viszed, akkor ez így van, én így tudtam....

Link to comment
Megosztás:

A kesztyűtartó alatt zörög valalmi menet közben,ha alulról megnyomom elhallgat a zörgés.Valaki tapasztalt már ilyet?

Nekem konkrétan a kesztyűtartó zörög, ha kinyitom, és kézzel megnyomom elhallgat. Szivaccsal körbe ragasztottam a rögzítő csavaroknál (mivel ott szoktam kézzel némítani a rezgést), de nem használt. Amúgy bárhol megnyomom kézzel a házát, elhallgat (amint elengedem folytatja).

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt imy!!!!

Még 2008-ban irtad:

Elküldve: 2008 szeptember 24 - 14:29

Van egy kis gondom, de kezdem az elejéről (Astra G 2007/12)

A kesztyűtartóban mindig zörgött valami egy pár hete, asszonyal mindig pakoltattam, de a zörgés nem szünt meg, azt hittem nem tud rendet tenni. :D Ma mindent kiszedtem belőle, de zörög, ajtaját kinyitom abbahagyta. Vajon gariban cserélik? Kicsit idegesítő, hogy még nincs egy éves, de zörög....

Született valami megoldás rá???

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt imy!!!!

Még 2008-ban irtad:

Elküldve: 2008 szeptember 24 - 14:29

Van egy kis gondom, de kezdem az elejéről (Astra G 2007/12)

A kesztyűtartóban mindig zörgött valami egy pár hete, asszonyal mindig pakoltattam, de a zörgés nem szünt meg, azt hittem nem tud rendet tenni. :D Ma mindent kiszedtem belőle, de zörög, ajtaját kinyitom abbahagyta. Vajon gariban cserélik? Kicsit idegesítő, hogy még nincs egy éves, de zörög....

Született valami megoldás rá???

Már nem tudom, hogy mi volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kis Off

Ismeritek? Valaki esetleg járt már ott?

Ha egyszer sikerül szeretnék eljutni erre a szigetre :icon1:

Én ismerem, legalábbis videóról, meg pár éve motorozom én is. Vagyis most úgy néz ki egy kicsi kimarad, mivel eladtam..

Sziasztok,

tudnátok mondani valami tömítő anyagot amivel bekenhetem off motorom kuplung oldali deklijét? Nem ártana ha hőnek és olajnak ellenállna. Valami fekete trutymóval volt eddig bekenve ami bevált, csak épp a nevét nem tudom.

Köszi.

FBS-sel kend be (sziloplaszthoz hasonló anyag, én már használtam, bevált. http://www.antennawebshop.hu/images/fbs_h.jpg)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy G kombi astrám, amibe kicseréltem a gyári rádiót egy pioneerre, minden szépen sikerült is, hanem azt, hogy tudnám esetleg rákötni, hogy úgy mint a gyári rádiónál középre az információs kijelzőre továbbra is kiírja az rádióállomás adatait.

Válaszokat előre is köszi!

Üdv.: balibatyi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy G kombi astrám, amibe kicseréltem a gyári rádiót egy pioneerre, minden szépen sikerült is, hanem azt, hogy tudnám esetleg rákötni, hogy úgy mint a gyári rádiónál középre az információs kijelzőre továbbra is kiírja az rádióállomás adatait.

Válaszokat előre is köszi!

Üdv.: balibatyi

Rossz hírem van, tudomásom szerint sehogy. Max annyit lehet némi ügyeskedéssel elérni, hogy a dátum kijelzés ne tűnjön el ha bekapcsolod a fejegységet.... Az adatokat a fejegységről fogod tudni a későbbiekben leolvasni, a TID ebben nem tud partner lenni.

Remélhetőleg akad valaki nálam hozzáértőbb aki az általam leírtakat megtudja erősíteni vagy megtudja cáfolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Rossz hírem van, tudomásom szerint sehogy. Max annyit lehet némi ügyeskedéssel elérni, hogy a dátum kijelzés ne tűnjön el ha bekapcsolod a fejegységet.... Az adatokat a fejegységről fogod tudni a későbbiekben leolvasni, a TID ebben nem tud partner lenni.

Remélhetőleg akad valaki nálam hozzáértőbb aki az általam leírtakat megtudja erősíteni vagy megtudja cáfolni.

...illetve van néhány rádiótípus (jellemzően a felső kategóriás Kenwood és VDO fejegységek) amik tudják kezelni az Opel gyári kijelzőjét, de a többinél sajnos tényleg az a helyzet amit Janó írt.

Link to comment
Megosztás:

Ma este vettem észre, hogy motor indításánál, illetve leállításnál is felvillan a belső keringetés lámpája egy pillanatra a középkonzol alján. Csak eddig nem tűnt fel, hogy kacsint egyet induláskor és leállításkor, vagy más is tapasztalt már ilyet?

Szia!

Én ugyan csak leállításnál vettem észre,hogy felvillan a belső keringetés lámpája,de nagyon halványan,sőt evvel egy időben még a műszerfalon az olajnyomás pilácsa is felvillan,de az is csak nagyon halványan.

Nem tudom mitől lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.