Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hát meg kell hagyni, kreatívak a srácok, nem csak a levegőbefúvás mértékét növelték meg pöttyet (ők nem sz@roznak hajszárítóval meg procihűtő ventillátorokkal, hanem mindjárt avarfújót vetettek be), de még meg is fejelték az egészet egy kis nitróval... Általánosságban az avarfújótól úgy 10LE-vel, nitroval együtt meg 40-nel növekedett a teljesítmény, viszont nem kínáltak megoldást az installáció meglehetősen kényes problémájára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!astra g tulajdonos lettem nem régiben,1.7 dti 16V (Y17DT) gázolaj folyàs van az adagolonál,olvastam a fórumokban hogy tvc szelep romlik el,ezt hol tudom legjobb áron megrendelni?

segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Astrások!

Levente vagyok Kecskemét mellől.

Szeretett A Vectrámat szeretném lecserélni egy G Astra Caravan-ra.

C16NZ-t X16SZR-re :)

Több, mint 300 eKm-t vezettem a Vectrát, alig volt vele problémám, ezért ragaszkodom a bevált, 8 szelepes OPEL motorhoz.

Megkértem egy helyi arcot, hogy hozzon be nekem egy jó állapotú verdát Németből.

Hozott is egy Astrát, 160-e van benne. (óra szerint)

2000-ben helyezték üzembe.

A kormány felső íve fényesre van kopva.

Szerintetek hány km-nél kopik le a rücsi a kormányról?

200e? 400??

Tudnátok feltenni esetleg pár képet 2-300 e Km-t megtett kormányról?

Szépen felvettem az autószerelős ruhám, és aláfeküdtem a kocsinak.

Vállas a féktárcsa. Ennek, ha jól lestem le, 24 mm a gyári értéke, 21 a minimum.

Ti hány km után dobtátok le az első féktácsát?

Köszönöm:

Levente

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Astrások!

Levente vagyok Kecskemét mellől.

Szeretett A Vectrámat szeretném lecserélni egy G Astra Caravan-ra.

C16NZ-t X16SZR-re :)

Több, mint 300 eKm-t vezettem a Vectrát, alig volt vele problémám, ezért ragaszkodom a bevált, 8 szelepes OPEL motorhoz.

Megkértem egy helyi arcot, hogy hozzon be nekem egy jó állapotú verdát Németből.

Hozott is egy Astrát, 160-e van benne. (óra szerint)

2000-ben helyezték üzembe.

A kormány felső íve fényesre van kopva.

Szerintetek hány km-nél kopik le a rücsi a kormányról?

200e? 400??

Tudnátok feltenni esetleg pár képet 2-300 e Km-t megtett kormányról?

Szépen felvettem az autószerelős ruhám, és aláfeküdtem a kocsinak.

Vállas a féktárcsa. Ennek, ha jól lestem le, 24 mm a gyári értéke, 21 a minimum.

Ti hány km után dobtátok le az első féktácsát?

Köszönöm:

Levente

Én is a szeretett A vectrámat cseréltem le G astra caravánra.Csak én a C20NE-t Z16XE-re.Nekem 120 ezer van benne,de bal felül már fényes a kormány.A többi helyen még rücskös. Városban használva tekergetve gondolom hamarabb lekopik,mintha valaki pályán használja és megy egyenesen 500 km-t:)

Link to comment
Megosztás:

ez eléggé sok mindentől függ ...

olyan 80ekm-150ekm között valahol :) ...

Ez alapján lehet valós a 160 ekm.

Hogy a picsba tudta áttolni a KPM műszakin a srán, nem is értem.....

Honnan lehetne kideríteni még a valós futásteljesítményt? Le van tárolva még valahol az órán kívül?

Link to comment
Megosztás:

Én is a szeretett A vectrámat cseréltem le G astra caravánra.Csak én a C20NE-t Z16XE-re.Nekem 120 ezer van benne,de bal felül már fényes a kormány.A többi helyen még rücskös. Városban használva tekergetve gondolom hamarabb lekopik,mintha valaki pályán használja és megy egyenesen 500 km-t:)

Ehh, ennek egy tükör fényes felül, a két küllő közt nincs egy ricni sem :(

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy nem éppen autóhoz való kérdésem. Vásároltam a lakásba SMD ledes E14-es foglalatú izzókat. Mindenhol jól működik csak a lépcső feljáróban nem. Halványan parázslik ha le van kapcsolva a lámpa. Váltókapcsoló van beépítve, hogy lentről és fentről is lehessen kapcsolni. Az izzók rendben vannak mert máshol kipróbáltam és ott nem pislákolt. Merre keressem a hibát?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy nem éppen autóhoz való kérdésem. Vásároltam a lakásba SMD ledes E14-es foglalatú izzókat. Mindenhol jól működik csak a lépcső feljáróban nem. Halványan parázslik ha le van kapcsolva a lámpa. Váltókapcsoló van beépítve, hogy lentről és fentről is lehessen kapcsolni. Az izzók rendben vannak mert máshol kipróbáltam és ott nem pislákolt. Merre keressem a hibát?

Köszönöm a segítséget!

Szia Zoli!

A kapcsolók véletlenül nem ezek a helyzetjelzős félék? Ha igen az okozhatja ezt a problémát, mivel nálunk is volt 2 kapcsolós lámpába smds "izzó" és az nem parázslott.

Link to comment
Megosztás:

Honnan lehetne kideríteni még a valós futásteljesítményt? Le van tárolva még valahol az órán kívül?

Szerencsével és kapcsolatokkal esetleg.

Vázszám alapján ha szerencséd van ki lehet deríteni az eredeti német rendszámot, abból meg kapcsolatokkal a németországi szervizt ahol eredetileg szervizelték, és ha megint szerencséd van (illetve nincs) akkor ott elmondják hogy az utolsó szervizen másfél éve járt náluk az autó, és akkor volt benne mondjuk 380e km. Ettől ugyan nem leszel boldog, de legalább kiderítetted amit akartál. Biztos hogy még mindig tudni akarod? :D

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy nem éppen autóhoz való kérdésem. Vásároltam a lakásba SMD ledes E14-es foglalatú izzókat. Mindenhol jól működik csak a lépcső feljáróban nem. Halványan parázslik ha le van kapcsolva a lámpa. Váltókapcsoló van beépítve, hogy lentről és fentről is lehessen kapcsolni. Az izzók rendben vannak mert máshol kipróbáltam és ott nem pislákolt. Merre keressem a hibát?

Köszönöm a segítséget!

A váltókapcsolónál a 3. szál miatt olyan nagy az induktív áthatás, hogy a kis fogyasztású LED-es izzók enyhén parázslanak. Ezzel együtt kell élni. Úgy viselkedik, mint egy fázisceruzában lévő glimm lámpa. Ha egy fázisceruzát bekötsz a LED helyére, az is piroslani fog, az induktivitás nagy mértéke miatt.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy nem éppen autóhoz való kérdésem. Vásároltam a lakásba SMD ledes E14-es foglalatú izzókat. Mindenhol jól működik csak a lépcső feljáróban nem. Halványan parázslik ha le van kapcsolva a lámpa. Váltókapcsoló van beépítve, hogy lentről és fentről is lehessen kapcsolni. Az izzók rendben vannak mert máshol kipróbáltam és ott nem pislákolt. Merre keressem a hibát?

Köszönöm a segítséget!

Szia Zoli!

A kapcsolók véletlenül nem ezek a helyzetjelzős félék? Ha igen az okozhatja ezt a problémát, mivel nálunk is volt 2 kapcsolós lámpába smds "izzó" és az nem parázslott.

Nem vagyok villany szerelő de úgy tudom a váltó kapcsolós ( alias alternatív) áramkört 2 féle képpen lehet bekötni. Lehet hogy nálad a másik megoldással van vezetékelve mint Hegyi kartársnál.

Link to comment
Megosztás:

A váltókapcsolónál a 3. szál miatt olyan nagy az induktív áthatás, hogy a kis fogyasztású LED-es izzók enyhén parázslanak. Ezzel együtt kell élni. Úgy viselkedik, mint egy fázisceruzában lévő glimm lámpa. Ha egy fázisceruzát bekötsz a LED helyére, az is piroslani fog, az induktivitás nagy mértéke miatt.

Köszönöm a kimerítő választ!

Valami hasonlóra gondoltam én is, de nem tudtam ilyen szépen és pontosan megfogalmazni! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Gyári kipuffot valaki belelt már ki? Lehet belőle valami normális hangot kihozni? Nem magamra szertném a hangjával felhívni a figyelmet csak kicsit jobb hangot szeretnék neki. Hátsó dobon van egy kis hegeszteni való mert kifuj a végcsőnél, azért gondoltam ha már úgyis bütykölve lesz és tudtok valami nyalámságot, akkor kipróbálom jómagam is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Gyári kipuffot valaki belelt már ki? Lehet belőle valami normális hangot kihozni? Nem magamra szertném a hangjával felhívni a figyelmet csak kicsit jobb hangot szeretnék neki. Hátsó dobon van egy kis hegeszteni való mert kifuj a végcsőnél, azért gondoltam ha már úgyis bütykölve lesz és tudtok valami nyalámságot, akkor kipróbálom jómagam is.

kinyitód

kibelezed teljesen , és raksz bele egy átmenő perforált csövet ,és keményre kitömöd kőzetgyapottal

majd lezárod :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.