Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ezért kell netezőbe járni:)Ott hogyan tudják meg ki az elkövető?Az én véleményem még mindig az,hogy amíg nem jön postán hivatalos levél aláírva,lepecsételve és nem tértivevénnyel jön addig nem kell vele foglalkozni.Én csináltam olyan email címet is amit sosem nézek.Regisztráció miatt csináltam csak,ha most oda kapnék egy ilyen levelet,pont soha nem tudnám meg.Amúgy nekem is megvan pendrive-on ez a könyv.Ezt is valaki letöltötte valamikor valahonnan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben nem életszerű, hogy a Nagyúr nem olvassa az e-mailjeit. A honlapra tett fel Kapcsolat menüt... Két és fél hónap alatt több mint 5000 látogatója is volt. Ha tértivevényes volt az email, a kiadó tudomást szerzett a mail megnyitásáról. Persze ezektől függetlenül ez nem hivatalos megkeresés, de akkor is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A Nagyúr azt írta, hogy a nevére jött a levél, szóval már megvan nekik...

Nem ismerem az ide vonatkozó passzusokat, de szerintem az nem úgy van, hogy a szolgáltató mondjuk a NAV megkeresésére se ad ki adatot. Szerintem köteles.

A nevére, viszont azt nem a szolgáltató adta ki. A NAV a levélben még csak főmumusként van megemlítve, tehát az nem kérhette ki. (Mellesleg csak én nem értem, egyáltalán ebben az ügyben hogy jön képbe a NAV?) Egy könyvkiadó jogi képviselőjét meg tutira megmosolyognak ha ilyen adatot kér. Nekem is átverés gyanús inkább az egész.

Link to comment
Megosztás:

A nevére, viszont azt nem a szolgáltató adta ki. A NAV a levélben még csak főmumusként van megemlítve, tehát az nem kérhette ki. (Mellesleg csak én nem értem, egyáltalán ebben az ügyben hogy jön képbe a NAV?) Egy könyvkiadó jogi képviselőjét meg tutira megmosolyognak ha ilyen adatot kér. Nekem is átverés gyanús inkább az egész.

A NAV Bűnügyi Főigazgatóságán speciális Információ-technológiai Osztály végzi a nyomozást a szerzői jogot sértő, online elkövetett bűncselekmények esetében...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes levél...

Magam szintén azokkal értek egyet akik szerint ez ha nem is átverés, de semmiképp nem számít hivatalos megkeresésnek. Ha nevet tudnak, akkor már a címet is kideríthették volna (főleg ha a NAV végzi a nyomozást, náluk meg kell hogy legyen a címed), és úgy meg miért nem tértivevényes levéllel adták fel, amiről bizonyítani tudják hogy átvetted? Tényleg, ha netán tértivevényes levél érkezne a Marótitól az elkövetkező napokban-hetekben, akkor nehogy átvedd! Azt kell mondani a postásnak hogy a címzett nem lakik itt és kész (nem nincs itthon, hanem nem lakik itt). Jelenlegi lakcíme pedig ismeretlen, így nem tudja kézbesíteni (meg fogják próbálni párszor azért), és már bukott is a mutatvány.

Aztán érdekes dolgok vannak még a levélben, pl:

"Kiadónk a saját termékei, illetve a legtöbb magyar és idegen nyelvű autós-motoros javítási- és szervizkönyv kiadóinak meghatalmazott képviselője."

Konkrétan? Mi az hogy legtöbb? Melyik? A Haynes Publishing-nak is? Valami bizonyíték? És ha én is partnere vagyok annak a kiadónak és nekem megengedte?

Vagy:

"...a jogsértő tartalmak és minden más releváns információ dokumentálásra került..."

Hogyan? Elmentették a weboldalt? Manapság szinte bármelyik 12 éves gyerek tud csinálni egy weboldalt elég könnyedén, miért kéne nekem azt gondolni hogy ami náluk megvan elmentve az hiteles másolata annak ami szerintük a kifogásolható weboldal volt? (és akkor én miért ne perelhetném be őket azzal hogy nemcsak hogy megsértették a saját szerzői jogaimat és lemásolták a weboldalamat az engedélyem nélkül, de még meg is próbálnak befeketíteni azzal hogy a másolatukon illegális tartalmat helyeztek el...)

Valamint kicsit böngészgettem a Maróti weboldalát is, van ott egy menüpont hogy "Autotechnika - copyright". Ebben a menüpontban az Autotechnika c. újságból vannak oldalak beszkennelve mindennemű forrás és jogtulajdonos megjelölése nélkül (az hogy odaírják, "copyright", szvsz nem elég...). Megnéztem az Autotechnika weboldalát, ők nem írják hogy bármilyen partneri kapcsolatban lennének a Marótival, így hát nem lehet hogy ők maguk is éppen azt követik el amivel téged vádolnak?

Azonkívül azt mondják: "A szerzők, a Kiadó és partnerei a fent megnevezett szellemi alkotás(ok) digitalizálásra, másolására, terjesztésére, lehívásra hozzáférhetővé tételére engedélyt nem adtak." Ez rendben van, de ezt nem kéne bizonyítani is? Nem te digitalizáltad, nem is másoltad, se nem terjesztetted, és még csak hozzáférhetővé sem tetted, mert a link már előtte is megvolt (hozzáférhető volt), te csak kiraktad az oldaladra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tekintettel arra, hogy Önt első esetben értük jogsértésen és nem célunk a jogsértők azonnali kriminalizálása, így kárenyhítési igényünket:

150.000 Ft, azaz egyszázötvenezer forint összegben állapítom meg.

2013.02.14-én a jogsértő tartalmak és minden más releváns információ dokumentálásra került, melyek elegendőek a büntető és polgári perek megindításához. A kárenyhítés mértéke a saját, illetve kezelésünkbe tartozó szellemi alkotásaink terjesztéséhez szükséges mindenkori legalacsonyabb licencdíj összegéhez igazodik, mivel a hozzáférés közelebbről meg nem határozható számú felhasználó számára volt biztosított az Ön által nyilvánosságra hozott link(ek), illetve más terjesztői magatartás(ok) segítségével.

Elsődlegesen nem célunk a peres eljárás, hajlandóak vagyunk a peren kívüli megegyezésre.

A fenti összeget kérem, hogy 8 munkanapon belül a következő számlaszámra szíveskedjen megfizetni:

Érdekes eljárás. Ők eldöntötték hogy 150.000 és kész. Ez a peren kívüli megegyezés. Mivel az oldal üzemeltetéséből nem származott bizonyítható anyagi hasznod nem hiszem hogy lenne bíró ki elítélne egy könyv miatt. Ha az oldalon lévő email címen tudtak értesíteni az még nagyon messze van tőled hogy megtaláljanak. Ftp szerver tulajokat akik milliókat kaszáltak csak nagyon hosszadalmas nyomozási szakasz után tudták lebuktatni. Nem hinném hogy egy könyv miatt bárki komolyan venné. Ez egy próbálkozás . Ha 10 ből egy bejön hetente nekik már jó. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kaptam egy emailt!

"

Tárgy: felszólítás

Budapest, 2013.02.14.

Ügyiratszám:MK194/2013

Ügyintéző: Gyömbér Béla

....................

150.000 Ft, azaz egyszázötvenezer forint összegben állapítom meg.

2013.02.14-én a jogsértő tartalmak és minden más releváns információ dokumentálásra került, melyek elegendőek a büntető és polgári perek megindításához. A kárenyhítés mértéke a saját, illetve kezelésünkbe tartozó szellemi alkotásaink terjesztéséhez szükséges mindenkori legalacsonyabb licencdíj összegéhez igazodik, mivel a hozzáférés közelebbről meg nem határozható számú felhasználó számára volt biztosított az Ön által nyilvánosságra hozott link(ek), illetve más terjesztői magatartás(ok) segítségével.

Elsődlegesen nem célunk a peres eljárás, hajlandóak vagyunk a peren kívüli megegyezésre.

A fenti összeget kérem, hogy 8 munkanapon belül a következő számlaszámra szíveskedjen megfizetni:

Nekem is elég gyanús ez a levél!

Egy hivatalos levél ami már azzal fenyeget hogy konkrét bírság, megfizetése, időn belül, amit ők találtak ki, és olyan határidővel, ami nem is teljesíthető.....

Ha jól olvastam tegenap küldték a levelet, a dátum meg már feb.14-i, most 24 van! Adnak 2 napot a behajtásra???? Há hogyan??

A másik megy hogy most akkor ki is ez a cég aki ezt a levelet küldte? Maga a "Maróti Könyvkereskedés és Könyvkiadó Kft." vagy most ezt a vámhivatal? vagy egy magán ügyvezető??

Mintha valahogy hiányozna, onnan a levél tetejéről egy két dolog!

Mondjuk az hogy van Ügyiratszám, az már nem túl jó! akkor ez a levél valahol nyilván van tartva...

Ma délután megnézetem egy hivatalos ügyekben jártas személlyel ezt a levelet, kiváncsi vagyok mit mond rá! (nem ügyvéd, csak hogy mennyire hivatalos ez a levél az érdekel engem)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes levél...

Tényleg, ha netán tértivevényes levél érkezne a Marótitól az elkövetkező napokban-hetekben, akkor nehogy átvedd! Azt kell mondani a postásnak hogy a címzett nem lakik itt és kész (nem nincs itthon, hanem nem lakik itt). Jelenlegi lakcíme pedig ismeretlen, így nem tudja kézbesíteni (meg fogják próbálni párszor azért), és már bukott is a mutatvány.

Tényleg érdekes ügy és nagyon bepróbálkozás-szagú az egész. Szerintem próbálkoznak pár helyen folyamatosan, aztán valahol vagy bejön nekik, vagy nem.

Sajnos a tértivevényesnél asszem már az a szabály, hogy 2 vagy 3 próbálkozás után KÉZBESÍTETTNEK TEKINTIK a levelet, függetlenül attól, hogy átvetted-e vagy sem. Ezt onnan vélem tudni, hogy a munkatársam évekig lógott a BKV-n, sokszor el is kapták, jött mindig levél, sose vette át, de aztán jogásszal konzultálva kapta az infót, hogy van ez a szabály. Aztán valahogy megállapodott a BKV-val.

Én is konzultálnék jogásszal, mit ajánl, mi a jobb módszer, nem átvenni/reagálni, vagy esetleg felhívni ezt az amúgy meseszerű-nevű Gyömbér urat, és megmondani neki, hogy amíg nem érkezik hivatalos felszólítás, addig le lehet kopni....

Az unokatesóm ügyvéd, bár ingatlanokkal foglalkozik, elküldtem neki a levelet, megnézzük, mit válaszol, szerintem segít, ha tud :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez egy nagy átverés.Szerintem.Egy hivatal nem küld emailt.Ajánlott levelet küld amit a postás kézbesít,és aláírásoddal igazolod az átvételét.

Egyetértek. De nem a mi farkunkal verdesik a csalánt, erre azért tekintettel kell lenni. Első lépésben egy ezzel foglalkozó szakjogász véleményét kellene meghallgatni. Vagy adott esetben (ha torrentezel), megkeresni egy torrentes admin-t, biztosan sokkal jártasabbak a témában, mint mi. Ezen a 2 úton el lehet indulni. De egy email az csak egy email ....

Link to comment
Megosztás:

Nekem már eleve az sántít, ha jól tévedek az adott tartalom nem is DarthVödör weboldalán volt fent, hanem egy másik fájlmegosztó oldalon. Nem vagyok jogász, de tudomásom szerint linkelni meg bármit lehet, attól még a felelősség azé marad, akinek a szerverén a tartalom van. Egy csomó film és egyéb letöltős oldal működik olyan formában, hogy egy fórumba linkelgetik a máshová feltöltött anyagokat és élik világukat, nem tudják lekapcsolni. A torrentoldalak is ugyan ezzel szoktak védekezni, hogy náluk semmilyen tartalom nincs, csak linkeket osztanak meg. Azoknál is a seedserverekre szokott lecsapni a hatóság, ahol valóban tartalom is található, nem magára a webszerverre, különben nem is lenne nehéz dolguk, mert egy weblap tulajdonosát nem olyan nehéz megtalálni. Szóval kicsit nekem is beijesztgetés szagú a dolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hivatalos levél formája a következő: Ügyiratszám, ügyintéző neve, dátum, aláírás, valamint lehetőleg logós papír.

A hivatalos ügyiratot ebben az esetben tértivevényesen, jogásztól kell kapnod, melyben megemlítik a további szankciókat és lehetőségeket is. Nálad ez nem így történt, tehát ez egy gyenge próbálkozás. Annál inkább is gyanús, mert az ügyvédi költségeket annak kell megelőlegezni, aki akar valamit, de koránt sem biztos, hogy bizonyíthatóan Rád tudja verni a törvénysértést. Ezt támasztja alá, hogy te nem valós tartalmat tettél elérhetővé pl: beszkenneltél egy oldalt a könyvből, hanem hozzáférhető helynek adtad meg a linkjét, és ebben az esetben az a felelős, aki az eredeti anyagot hozzáférhetővé tette. Mindenesetre vedd le a linket, hogy tovább ne szórakozzanak. Majd elül a vihar, mert mint látható, nem hivatalos formában jött a megkeresés. Az e-mail csak akkor hivatalos, ha engedélyezted az ő hivatali elektronikus aláírásukat SSL névjegy segítségével. Ez pedig gondolom, nem történt meg. Tehát irreleváns az egész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

pfff

ennek nem lesz jó vége :(

szervezzünk gyűjtést a nagyúrnak ! én tudom támogatni 5e ft-al ..

és tanuljunk ez esetből hogy nem linkengetünk be mindenféle illegális dolgokat ,és nem is beszélünk róla.... hagy ne soroljam fel...

Ha szükség van rá én is támogatom, sok kicsi sokra mehet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

pfff

ennek nem lesz jó vége :(

szervezzünk gyűjtést a nagyúrnak ! én tudom támogatni 5e ft-al ..

és tanuljunk ez esetből hogy nem linkengetünk be mindenféle illegális dolgokat ,és nem is beszélünk róla.... hagy ne soroljam fel...

Ha valóban lesz ebből valami ügy, én is benne vagyok a "Sok kicsi sokra megy" Projektbe !

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

tény hogy amíg nincs papír alapú felszólítás addig nem kell foglalkozni vele...

másrészt ... szerintem a nagyúr az aki igen sokat tett le itt az asztalra ... INGYEN !!!

ott segítünk ahol tudunk :)

szerintem ;)

Nagyúr költségébe én is szívesen beszállok ha arra kerül a sor. Viszont Gyömbér urat meg pont nem szívesen pénzelném. Várnék még azzal a "megegyezéssel".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egyetértek a többiekkel (ahogy már korábban is írtam), ez így szvsz csak egy gyenge próbálkozás. Először is mi az hogy fenyegetnek benne mindenféle következményekkel (hogy jönnek ők ahhoz), másrészt meg miféle hozzáállás az hogy őket kár érte (mivel? milyen? meg mennyi? számszerűsítve, kicsit konkrétabban?), és saját hatáskörben nemcsak hogy megállapítják a kártérítés mértékét (ezt nem valami hatóságnak kéne tennie helyettük?), de fel is szólítanak hogy fizesd be egy adott számlaszámra.

Ilyen alapon én is közölhetném velük hogy engem kár ért a fenyegetőző levelük következtében (a hangnem miatt az olvasása hetekkel rövidítette meg az életemet - igaz bizonyítani ne tudom, de ők sem hogy őket mennyi kár érte, így hát éppolyan általános mint amire ők hivatkoztak), ezért kártérítést követelek, amit saját hatáskörben mondjuk negyedmillió forintban állapítok meg, és ezt mindjárt be is lehet fizetni az alábbi számlaszámra de izibe' ám! <- Na ez milyen? Valahogy pont ennyi realitást érzek az ő levelükben is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.