Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

még a corsa-ba ...

én is így indultam neki... és láss csodát működik :)

Én egy kicsit fázom az ilyesmitől... :icon1: A gyűrűknél nem okozhat megragadást? Vagy bárhol eltömődést? Kérdezem úgy, h sejtésem sincs a gépészetről... :blush:

Ez nem olyan cucc, mint az olajszivárgás-csökkentők? Besűríti a motorolajat, kicsit felpuhítja a szimmeringeket, tömítéseket, és ennyi?

Link to comment
Megosztás:

Én egy kicsit fázom az ilyesmitől... :icon1: A gyűrűknél nem okozhat megragadást? Vagy bárhol eltömődést? Kérdezem úgy, h sejtésem sincs a gépészetről... :blush:

nálam nem volt probléma ilyennel :) a kompresszióm megnőtt ,kevesebb lett a fogyim

ennyi vettem észre ,és meglepően jól ment :)

az ismeretségemben belekerült : rönyó 1.5dci,skoda 1.4mpi ,seat cordoba , fastra x16xel, toyota 2.2 dcat, toyota 1.8 vvti

mindenkinek pozitív tapasztalata van :)

Link to comment
Megosztás:

nálam nem volt probléma ilyennel :) a kompresszióm megnőtt ,kevesebb lett a fogyim

ennyi vettem észre ,és meglepően jól ment :)

az ismeretségemben belekerült : rönyó 1.5dci,skoda 1.4mpi ,seat cordoba , fastra x16xel, toyota 2.2 dcat, toyota 1.8 vvti

mindenkinek pozitív tapasztalata van :)

De gondolom sokszázezer km-es kocsikba?

Link to comment
Megosztás:

'90-ben Slick 50-el kezeltem az éppen bejáratott, 10 000 km-t futott Trabi Combimat. Nekem akkor úgy tűnt, hogy csendesebb lett, kevesebbet nemigen evett (6-7l/100km vegyes), gyorsabb sem lett (120-nál nem ment többet). Egy kis placebo hatás biztos érvényesült, több nem hiszem. Viszont a TC-n szívesen olvasnék egy pancsertesztet erről a termékről. Mondjuk teljesítménymérés, rugalmassági adatok, gyorsulási adatok, fogyasztási adatok.

Link to comment
Megosztás:

nálam nem volt probléma ilyennel :) a kompresszióm megnőtt ,kevesebb lett a fogyim

ennyi vettem észre ,és meglepően jól ment :)

az ismeretségemben belekerült : rönyó 1.5dci,skoda 1.4mpi ,seat cordoba , fastra x16xel, toyota 2.2 dcat, toyota 1.8 vvti

mindenkinek pozitív tapasztalata van :)

Link to comment
Megosztás:

nálam nem volt probléma ilyennel :) a kompresszióm megnőtt ,kevesebb lett a fogyim

ennyi vettem észre ,és meglepően jól ment :)

az ismeretségemben belekerült : rönyó 1.5dci,skoda 1.4mpi ,seat cordoba , fastra x16xel, toyota 2.2 dcat, toyota 1.8 vvti

mindenkinek pozitív tapasztalata van :)

Legalább 15-20 éve volt egy hasonló anyag, melyet FX-1 néven forgalmaztak. A megrendelés előtt volt egy termékbemutató, melyen hitelesen bizonyították a szer hatékonyságát. Egy erőmérővel felszerelt szerkezettel demonstrálták, hogy sima olajkenéssel már néhány Nm erővel meg lehetett állítani a görgős szerkezetet (beégett csapágyhoz toltak egy forgót, melyet villanymotor hajtott, és az áramkörbe árammérő műszer volt kötve), majd bekenték FX-1-el a csapágyakat és ismét elindították a szerkezetet. Láss csodát: az erőmérőn a mutató már körbefordult, és a csapágyak még nem álltak be, valamint az áramerősség sem emelkedett annyira meg, tehát látható volt a teszt sikeressége. Vettem is belőle, és betettem az akkor még 4 ütemű Wartburgomba. Kb. 1000 km után teljesen lecsendesedett, alig volt hangja a motornak és kevesebbet is fogyasztott. Tehát működik a dolog. Akkor azt mondták, hogy a surlódó felületen 1-2 molekula üvegkemény réteg alakul ki, és amiatt csökken a surlódás. Ezzel meg lehet növelni a jó minőségű olajak csereciklusát, ami nem elhanyagolható pl. egy tanknál, ahol 20-30 literrel kell számolni. Egyébként azt mondták, hogy az USA-ban hadiipar használja a nagy olajigényű szerkezeteihez. Érdekesség még az is, hogy 0 km-es motorba is be lehet tölteni, mert annak sem árt, csak használ.

Link to comment
Megosztás:

nem

van külön coupe ködlámpa

és nem is az opc lámpája (az kör alakú)

Ráadásul elég szívás bele szerezni mert tudtommal nincs utángyártott csak gyári, és más típusé sem passzol hozzá. (Zafira A ködlámpa is csak nagyon hasonló, de nem olyan)

Amúgy jó drága így javítottan, pláne hogy még a vonószemtakaró is hiányzik belőle, ami megint 4-5000Ft gyárilag (abból is kétféle van - évjáratfüggő, és nem passzol a sima G Astráé, mert az négyszög alakú).

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul elég szívás bele szerezni mert tudtommal nincs utángyártott csak gyári, és más típusé sem passzol hozzá. (Zafira A ködlámpa is csak nagyon hasonló, de nem olyan)

Amúgy jó drága így javítottan, pláne hogy még a vonószemtakaró is hiányzik belőle, ami megint 4-5000Ft gyárilag (abból is kétféle van - évjáratfüggő, és nem passzol a sima G Astráé, mert az négyszög alakú).

jaja :)

néztem az árát :)

1 kerül annyiba mint a simából kettő

Link to comment
Megosztás:

akkor még egy pozitív vélemény az ilyesmi készítményekről :)

valaki itt a fórumon használt szintén xado váltóba való gélt....

szintén jó véleménnyel volt róla :)

én is úgy voltam vele ,hogy nem hittem benne.... aztán mégis csak meggyőzött :)

Én még nem rakom bele a kocsiba, még nincs gondja... Vagy érdemes megelőzni? :)

Link to comment
Megosztás:

Én még nem rakom bele a kocsiba, még nincs gondja... Vagy érdemes megelőzni? :)

:)

passz

én a corsa-nál úgy voltam vele hogy motor cserés lett volna , tehát kipróbáltam

nem azért kellet volna motor cserélni mert annyira rossz volt :) ,csak nagyobbat akartam bele :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.