Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, tempomat problémával kapcsolatban. 3 éve vettem egy 99" G astraát, 1.6 16 V, X16XEL. Ma vettem észre, hogy a tempomat nem akar működni, nem kapcsol be. Eddig rendszeresen használtam, minden gond nélkül. Most semilyen körülmények között nem akar bekapcsolni. Van vkinek ötlete, hol kezdjem a hibakeresést?

Köszi előre mindenkinek

Mérni kellene a tempomat csatlakozón. Húzd le a csatlakozót, a léptetőmotorról.

A: fekete/piros +12V gyújtás (indexkapcsoló O gomb) nyomva 0V

B: fekete/sárga 0 (indexkapcsoló R gomb) nyomva +12V

C: fekete/barna 0 (indexkapcsoló I gomb) nyomva +12V

D: fekete/kék +12V gyújtás (kuplung) nyomva 0V

E: barna test (31)

F: fekete +12V gyújtás

G: fekete/sárga 0 (fék) nyomva +12V

H: barna/fehér DIAGnosztika.

J: üres

K: kék/piros WEG sebességjel.

Nagyon köszönöm a gyors választ! Ennyire viszont nem értek hozzá, meg mérőműszerem sincs :( . A felsorolás elején mit jelölnek a betűk? Esetleg nincs fotód hozzá véleltlenül? Ha esetleg nan valakinek valami konkrét ötlete, hogy mi lehet a gond, megköszönöm. Vagy ha valaki hobbiból ránézne Bp.-n.

Minden jót nektek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom ez nem az adok-veszek topik, de először itt szeretnék meghirdetni 2 db. kormoran snow pro téligumit 185/65 R15 méretben, újonan vettem 1 telet futott.

Érdeklődni pü.- ben. Kérésre tudok képet küldeni villanylevélben. Ára megegyezés szerint.

Üdv.: Hegyi!

Link to comment
Megosztás:

Na, szevasztok!

Rég jártam már errefelé, mindenkivel minden rendben?

Látom, Elek beújított valami űrszerkérbe, gratula :)

Időközben átléptem a gépemmel a 200 ezer km-t. Jön-megy, nagyobb gond nélkül, bár mostanában bakkecskés a kuplungom. A tárcsában kb. 40 ezer van, a szerkezetben meg a 200e+. Rá kéne nézni még a rossz idők előtt.

Link to comment
Megosztás:

Na, szevasztok!

Rég jártam már errefelé, mindenkivel minden rendben?

Látom, Elek beújított valami űrszerkérbe, gratula :)

Időközben átléptem a gépemmel a 200 ezer km-t. Jön-megy, nagyobb gond nélkül, bár mostanában bakkecskés a kuplungom. A tárcsában kb. 40 ezer van, a szerkezetben meg a 200e+. Rá kéne nézni még a rossz idők előtt.

az űrszekér :D

miért nem lett egybe cserélve???

Link to comment
Megosztás:

az űrszekér :D

miért nem lett egybe cserélve???

A motorgenerálkor elég csípős volt már a cehhem, meg akkor még jónak tűnt a szerkezet. Viszont jó minőségű Sachs tárcsa került bele. Vagy ez ennyit bír? Esetleg a szerkezet halódhat? Nem vagyok egy racsingolós user...

Link to comment
Megosztás:

Na, szevasztok!

Rég jártam már errefelé, mindenkivel minden rendben?

Látom, Elek beújított valami űrszerkérbe, gratula :)

Időközben átléptem a gépemmel a 200 ezer km-t. Jön-megy, nagyobb gond nélkül, bár mostanában bakkecskés a kuplungom. A tárcsában kb. 40 ezer van, a szerkezetben meg a 200e+. Rá kéne nézni még a rossz idők előtt.

Szia!

Leszámítva, hogy "hullanak" a gázos motorok... :icon7:

(Elek sejtett, vagy tudott valamit <_< )

Link to comment
Megosztás:

korai kelés :D :D

4kor kelek

4.30kor melózok

18ig

mert én így szeretem :)

19.30 alvás :)

Hétalvó... hogy a francba lehet ennyit aludni?

Én ugyan sztem mindenkinél később kelek (d.u. 2), de csak 5-6 órát alszom egy nap. Ahogy az ábra mutatja, még most is ébren vagyok, úgyhogy a 6 óra alvásom már nem lesz meg kettőig... nem mintha bárhova sietnem kéne, de ha annyit aludnék mint te akkor semmire nem lenne időm és télen nem is látnám a napot.

Link to comment
Megosztás:

Hétalvó... hogy a francba lehet ennyit aludni?

Én ugyan sztem mindenkinél később kelek (d.u. 2), de csak 5-6 órát alszom egy nap. Ahogy az ábra mutatja, még most is ébren vagyok, úgyhogy a 6 óra alvásom már nem lesz meg kettőig... nem mintha bárhova sietnem kéne, de ha annyit aludnék mint te akkor semmire nem lenne időm és télen nem is látnám a napot.

muszáj :(

másképpen nem bírom ki :)

így nincs is időm semmire ,csak hétvégén ... ha nem melózok :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.