Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Nemrég vettünk a párommal egy g astra kombit. Szeretnék hozzá egy szervizkönyvet és valahol itt a fórumon olvastam, hogy vki megtalálta a nyomdát ahol nyomtatták anno. Felhívtam őket de felsoroltak motorkódokat mert csak azokhoz a típusokhoz jó ami fel van benne tüntetve. A miénk pont nem volt a felsorolásban (z16xe). :huh: Megemlítette, hogy ők nyomták az így csináld című könyvet is. Örültem, mert ilyet is szeretnék hozzá, de ebben a könyvben sem találta a motorkódunkat. :unsure: Mivel említettem neki hogy az opel fórumon találtam meg az elérhetőségüket, ezért azt tanácsolta kérdezzem meg itt a fórumon hogy jó-e a mi autónkhoz a két könyv. Az így csináld könyvet tudomása szerint más cég nem nyomta, így nem értem miért nem lenne jó a miénkhez.

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni, hátha ti tudjátok a választ mert szeretnék hozzá szervizkönyvet, és így csináld könyvet is. Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Nemrég vettünk a párommal egy g astra kombit. Szeretnék hozzá egy szervizkönyvet és valahol itt a fórumon olvastam, hogy vki megtalálta a nyomdát ahol nyomtatták anno. Felhívtam őket de felsoroltak motorkódokat mert csak azokhoz a típusokhoz jó ami fel van benne tüntetve. A miénk pont nem volt a felsorolásban (z16xe). :huh: Megemlítette, hogy ők nyomták az így csináld című könyvet is. örültem, mert ilyet is szeretnék hozzá, de ebben a könyvben sem találta a motorkódunkat. :unsure: Mivel említettem neki hogy az opel fórumon találtam meg az elérhetőségüket, ezért azt tanácsolta kérdezzem meg itt a fórumon hogy jó-e a mi autónkhoz a két könyv. Az így csináld könyvet tudomása szerint más cég nem nyomta, így nem értem miért nem lenne jó a miénkhez.

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni, hátha ti tudjátok a választ mert szeretnék hozzá szervizkönyvet, és így csináld könyvet is. Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

A Marótinál kellene körülnézned, ott sanszos hogy találsz valamit, de csak idegen nyelven.

A magyar nyelvű "így csináld..." könyvvel az a baj hogy az eredeti német "So wird's gemacht..." egy korai kiadása alapján készült (1998-2000-ig), ezért még csak az X-es motorkódok vannak benne, és ugyanez a helyzet a Haynes-féle angol nyelvűvel is. Itt viszont megtalálod a német nyelvű szerelési könyv egy későbbi kiadását, ebben már valószínűleg benne lesz az a motorkód amit keresel, ahogy ha minden igaz akkor ebben is.

Link to comment
Megosztás:

A Marótinál kellene körülnézned, ott sanszos hogy találsz valamit, de csak idegen nyelven.

A magyar nyelvű "így csináld..." könyvvel az a baj hogy az eredeti német "So wird's gemacht..." egy korai kiadása alapján készült (1998-2000-ig), ezért még csak az X-es motorkódok vannak benne, és ugyanez a helyzet a Haynes-féle angol nyelvűvel is. Itt viszont megtalálod a német nyelvű szerelési könyv egy későbbi kiadását, ebben már valószínűleg benne lesz az a motorkód amit keresel, ahogy ha minden igaz akkor ebben is.

A Haynes-bol a H Astrasat kell venni, abban vannak benne a Z-s motorok. Az én Z14XEP -et is abban találtam meg.

http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Opel-Astra-Petrol-2004-2008-New-Haynes-Manual-/251000303710?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%252BC%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D250899529597%26ps%3D63%26clkid%3D6531671698291288328#ht_1661wt_932

A többi szerelésire meg jó a hogyan csináld, amit akár le is tölthetsz.

Link to comment
Megosztás:

Kollegámra emlékeztet aki a délután elhozott új céges autót törte össze még aznap éjszaka, bár abban addigra már volt 500km.

Rögtön 5(!) vaddisznót fogott vele (beleszállt az úton átkelő konda kellős közepébe 100-as tempóval), és bár ott légzsák nem működött el, azért szépen összetört az is.

Még akkor éjjel vissza lett vontatva a márkaszerviz udvarára, ahol a szerelők másnap nyitáskor tágra nyílt szemmel csodálkoztak hogy az előző nap átadott vadonatúj autó ismét ott van, ezúttal már összetörve.

Link to comment
Megosztás:

snapback.pngIdézés: tgabika76 - Dátum: 2012 február 23 - 07:23

A Marótinál kellene körülnézned, ott sanszos hogy találsz valamit, de csak idegen nyelven.

A magyar nyelvű "így csináld..." könyvvel az a baj hogy az eredeti német "So wird's gemacht..." egy korai kiadása alapján készült (1998-2000-ig), ezért még csak az X-es motorkódok vannak benne, és ugyanez a helyzet a Haynes-féle angol nyelvűvel is. Itt viszont megtalálod a német nyelvű szerelési könyv egy későbbi kiadását, ebben már valószínűleg benne lesz az a motorkód amit keresel, ahogy ha minden igaz akkor ebben is.

A Haynes-bol a H Astrasat kell venni, abban vannak benne a Z-s motorok. Az én Z14XEP -et is abban találtam meg.

http://www.ebay.co.u...8#ht_1661wt_932

A többi szerelésire meg jó a hogyan csináld, amit akár le is tölthetsz.

Kedves Barna és tgabika 76 köszönöm az útbaigazítást! Még az nem világos, hogy miért baj hogy az én motorkódomat nem tartalmazza a szervizkönyv? Elvileg csak különböző dolgok(pl olaj) cseréjét és km állást lehet beleírni nem? Az így csináld könyvben pedig ha nem a motorvezérlő rész érdekel a többi dolog stimmel? Vagy lehet még vmi amiben különböznek a különböző motorkódú autók?

Link to comment
Megosztás:

Még az nem világos, hogy miért baj hogy az én motorkódomat nem tartalmazza a szervizkönyv? Elvileg csak különböző dolgok(pl olaj) cseréjét és km állást lehet beleírni nem? Az így csináld könyvben pedig ha nem a motorvezérlő rész érdekel a többi dolog stimmel? Vagy lehet még vmi amiben különböznek a különböző motorkódú autók?

Alapvetően az összes motorral/erőátvitellel kapcsolatos szerelési munkádat megnehezíti (hengerfejtömítés-csere, kuplungszerkezet cseréje, stb) ha az adott motorkód nem szerepel a könyvben ami alapján dolgozol. Persze ha ilyeneket nem végzel otthon, akkor ez annyira nem nagy baj. A könyv többi része ami a karosszériáról, a futóműről, vagy az elektromos rendszerről szól, az használható számodra is.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Barna és tgabika 76 köszönöm az útbaigazítást! Még az nem világos, hogy miért baj hogy az én motorkódomat nem tartalmazza a szervizkönyv? Elvileg csak különböző dolgok(pl olaj) cseréjét és km állást lehet beleírni nem? Az így csináld könyvben pedig ha nem a motorvezérlő rész érdekel a többi dolog stimmel? Vagy lehet még vmi amiben különböznek a különböző motorkódú autók?

Az X-es motorkódú motorokon más lehet bizonyos alkatrészek (pl. vezérműszíj, gyertya stb.) csereperiódusa, mint a Z-seken, amit szintén tartalmaz a szervizkönyv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.