Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Akkor ha szmogriadót rendelnek el, mi mehetünk a zöld matricás gépünkkel?

Persze.

A fentebbi osztályba sorolás alapján csak a katalizátor nélküli, illetve az Euro I-es szabályozott katalizátoros autók (Opelnél C-vel kezdődő motorkóddal, G Astrák között nincs ilyen), tehát jellemzően '95 előtti, azaz minimum 16 éves autók közlekedése van korlátozva, bár este 10 után azok is mehetnek. Érdekes viszont hogy a BKV buszok meg akármikor, hiába füstölnek úgy mint egy gyárkémény...

Amúgy a szabály megszegése esetén a maximális büntetés 100.000Ft is lehet, ma már állítólag büntettek is...

Link to comment
Megosztás:

Persze.

A fentebbi osztályba sorolás alapján csak a katalizátor nélküli, illetve az Euro I-es szabályozott katalizátoros autók (Opelnél C-vel kezdődő motorkóddal, G Astrák között nincs ilyen), tehát jellemzően '95 előtti, azaz minimum 16 éves autók közlekedése van korlátozva, bár este 10 után azok is mehetnek. Érdekes viszont hogy a BKV buszok meg akármikor, hiába füstölnek úgy mint egy gyárkémény...

Amúgy a szabály megszegése esetén a maximális büntetés 100.000Ft is lehet, ma már állítólag büntettek is...

Közben rájöttek, hogy csak holnaptól érvényes a tiltás, úgyhogy szabadon gurulhatnak ma még a piros-fekete plakettesek is...

Link to comment
Megosztás:

ma egész nap egy Zafira B Z18XER rel kocsikáztam... elég jó autó, tök jól megy, ég és föld a Zafira A hoz képest, a Z16XE meg egy szemétszar ehhez képest....

Ez bizony kemény kritika. Amikor vetted, biztos nem efféle gondolatok jártak a fejedben. Egyszer réges-rég unokaöcsém kiszólt a kocsi ablakán egy villamosmegállóban csókolózó párnak: lesz még ebből k.... anyád is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez bizony kemény kritika. Amikor vetted, biztos nem efféle gondolatok jártak a fejedben. Egyszer réges-rég unokaöcsém kiszólt a kocsi ablakán egy villamosmegállóban csókolózó párnak: lesz még ebből k.... anyád is. ;)

az az igazság, hogy nagyon szeretnék tudatlan lenni. annál jobb dolog nincs, ha fogalmad sincs semmiről.

Nézd meg az Imy -t,, mióta fórumozik tiszta ideg minden miatt. ékszij, veztengely, vizpumpa, hütés, fogyasztás. a fórum elötti életében boldog volt az Astrájával.... most nemaz.

Én ezért szeretek vásárolni olyan dolgot amiheznem értek... ott nem azon izgulok, hogy mikor megy tönkre, mikor hagy ott az ut szélén....

Amikor vettem a Zafira A-t, akkor én nem szerettem egy kicsit se, nem tudatos vásárlás volt, hanem üzleti alapon vettem.

De megszerettem. a Z16XE motorral nem tudtam megbarátkozni egy kicsitse. az nagyon gyenge volt....

Maga az autó elött le a kalappal, mert a funkciói kihasználhatatlanok annyi van belőle. a csomagtartója bődületesen nagy, kényelmes, a h. ülés elött a lábtér mint egy limuzinba, sose tudod megrugdosni az elötted ülőt ;)

ezt az autómat rettenetesen sajnálom hogy eladtam. nem kellett volna.....

A Zafira B csak ideiglenesen van nálam, ma elmegyek vele egy 500 km es útra, kipróbálom....

Ez látszik hogy az A továbbfejlesztett változata, jobb mint az elődje. a motorja meg 1000x jobb mint a zafira A 1.6 osa.

A Vectránál ugyanez a helyzet, tudom mikor mi megy tönkre, és nem szeretem. Főképp hogy a Honda Civic ami 1 kategóriával kisebb autó leiskolázza az opel nagy luxusautóját. a Honda mindenben jobb. kényelemben, fogyasztásban, gyorsaságban.... cserébe nem értek hozzá, nem tudom mekor adja meg magát ergo szeretem :lol:

Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy nagyon szeretnék tudatlan lenni. annál jobb dolog nincs, ha fogalmad sincs semmiről.

...

A Vectránál ugyanez a helyzet, tudom mikor mi megy tönkre, és nem szeretem. Főképp hogy a Honda Civic ami 1 kategóriával kisebb autó leiskolázza az opel nagy luxusautóját. a Honda mindenben jobb. kényelemben, fogyasztásban, gyorsaságban.... cserébe nem értek hozzá, nem tudom mekor adja meg magát ergo szeretem :lol:

Ez jó volt... ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy nagyon szeretnék tudatlan lenni. annál jobb dolog nincs, ha fogalmad sincs semmiről.

Én ezért szeretek vásárolni olyan dolgot amiheznem értek... ott nem azon izgulok, hogy mikor megy tönkre, mikor hagy ott az ut szélén....

Ez nagy igazság! ;)

Pláne mióta ennyire elterjedt a net, az akkurátus ember hajlamos még egy cipőfűző specifikációjának, meg sok teljesen mellékes dolognak is utánanézni, közben meg elfelejtünk élni...

Egy időben pl. egy bőrkiütésnek, vagy orrfolyásnak is a neten néztem utána, aztán mindig eljutottam valami rákig..., közben három nap múlva kutya bajom se volt... Nem érdemes mindig mindent forszírozni, erőltetve megismerni.

Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy nagyon szeretnék tudatlan lenni. annál jobb dolog nincs, ha fogalmad sincs semmiről.

Nézd meg az Imy -t,, mióta fórumozik tiszta ideg minden miatt. ékszij, veztengely, vizpumpa, hütés, fogyasztás. a fórum elötti életében boldog volt az Astrájával.... most nemaz.

Én ezért szeretek vásárolni olyan dolgot amiheznem értek... ott nem azon izgulok, hogy mikor megy tönkre, mikor hagy ott az ut szélén....

Nem vagyok tiszta ideg. Csak tudni szeretném, hogy mire kell számítani. ;)

Link to comment
Megosztás:

" az az igazság, hogy nagyon szeretnék tudatlan lenni. annál jobb dolog nincs, ha fogalmad sincs semmiről."

Na, így viszem 16.-án vizsgáztatni az autót. Majd tartok beszámolót róla. Ha lesz miről...

Link to comment
Megosztás:

Persze.

A fentebbi osztályba sorolás alapján csak a katalizátor nélküli, illetve az Euro I-es szabályozott katalizátoros autók (Opelnél C-vel kezdődő motorkóddal, G Astrák között nincs ilyen), tehát jellemzően '95 előtti, azaz minimum 16 éves autók közlekedése van korlátozva, bár este 10 után azok is mehetnek. Érdekes viszont hogy a BKV buszok meg akármikor, hiába füstölnek úgy mint egy gyárkémény...

Amúgy a szabály megszegése esetén a maximális büntetés 100.000Ft is lehet, ma már állítólag büntettek is...

Sziasztok!

Elég furcsa a magyar vizsgarendszer,hiszen egy '98.11 havi ,X16XEL motorkódos G Astrára is piros plakettet nyomnak, amikor ez a szinű plakett tudtommal a '96 elött gyártott autókra való...

Ti mit tudtok erről a motorkódról? Milyen szinű plakett kellene rá?Jártamban-keltemben nézem a G astrákat és 1-2 kivételével mindnek zöld van.

Mit kellene tennem hogy más plakettet kapjak?

Köszi az építő ötleteket.

Üdv

Stingray

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég furcsa a magyar vizsgarendszer,hiszen egy '98.11 havi ,X16XEL motorkódos G Astrára is piros plakettet nyomnak, amikor ez a szinű plakett tudtommal a '96 elött gyártott autókra való...

Ti mit tudtok erről a motorkódról? Milyen szinű plakett kellene rá?Jártamban-keltemben nézem a G astrákat és 1-2 kivételével mindnek zöld van.

Mit kellene tennem hogy más plakettet kapjak?

Köszi az építő ötleteket.

Üdv

Stingray

Szia,

Forgalmid alapján kapod a matricát. Nézd meg a V.9 pont alatt milyen szám szerepel, majd a #29999 hozzászólás alapján az arra járó matricát.

A forgalmiban lehet rossz bejegyzés, erről is sokat beszéltünk talán egy fél éve, saját költségen tudod javíttatni, ha el van írva.

Link to comment
Megosztás:

Okésos,oda 2. van írva.

Na az a nem jó.

Ott négyesnek kellene lennie...

Én a helyedben úgy indulnék el hogy megpróbálnék az Opeltől (Opel Magyarország, a vezérképviselettől valami márkaképviseleten keresztül) egy igazolást kérni arról hogy az X16XEL egy Euro II-es motor, és ha ez megvan akkor befáradnék vele az okmányirodára, ahol (mivel ők tévedtek) addig ütném az asztalt amíg nem javítják ki ingyen illetve a saját költségükön.

Link to comment
Megosztás:

Na az a nem jó.

Ott négyesnek kellene lennie...

Én a helyedben úgy indulnék el hogy megpróbálnék az Opeltől (Opel Magyarország, a vezérképviselettől valami márkaképviseleten keresztül) egy igazolást kérni arról hogy az X16XEL egy Euro II-es motor, és ha ez megvan akkor befáradnék vele az okmányirodára, ahol (mivel ők tévedtek) addig ütném az asztalt amíg nem javítják ki ingyen illetve a saját költségükön.

Okés,akkor jóra gondoltam,mert valahogy én is így képzeltem a dolgot...

Hétfőn megyek Schiller bácsihoz oszt adjon valami papírost a gépsárkányhoz.

Majd megírom mi történt.

Köszi az 5-letet.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Okés,akkor jóra gondoltam,mert valahogy én is így képzeltem a dolgot...

Hétfőn megyek Schiller bácsihoz oszt adjon valami papírost a gépsárkányhoz.

Majd megírom mi történt.

Köszi az 5-letet.

Üdv

Vectra fórumon pont most beszélték át ;) Műszaki alkalmával kérhető az adatlap, majd okmányirodában módosítják. Lehet Opel-éknél is kiadják, ha kéred ;)

Környezetvédelmi besorolás módosítása

Link to comment
Megosztás:

Okés,akkor jóra gondoltam,mert valahogy én is így képzeltem a dolgot...

Hétfőn megyek Schiller bácsihoz oszt adjon valami papírost a gépsárkányhoz.

Majd megírom mi történt.

Köszi az 5-letet.

Üdv

Sógoromnak volt ugyanígy elírva a besorolás, okmányirodában simán kijavították a műszaki után. Az enyém is X16XEL a forgalmiban 4 a besorolás, és kék matricám van.

Link to comment
Megosztás:

Sógoromnak volt ugyanígy elírva a besorolás, okmányirodában simán kijavították a műszaki után. Az enyém is X16XEL a forgalmiban 4 a besorolás, és kék matricám van.

Jó neked...

Remélem nekem is nemsokára az lesz.

A műszakim még messze van (jövőre szeptemberben) de a mostai riogatás után lehet hogy jobban teszem ha átrakatom a plakettet akár saját költségen is,mert különben meg lennék lőve,ha nem használhatnám bármikor a verdát.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Jó neked...

Remélem nekem is nemsokára az lesz.

A műszakim még messze van (jövőre szeptemberben) de a mostai riogatás után lehet hogy jobban teszem ha átrakatom a plakettet akár saját költségen is,mert különben meg lennék lőve,ha nem használhatnám bármikor a verdát.

Köszi

Én is hozzászólok! Sógorom volt Szuzukiján műszaki alkalmával szóltak hogy rossz a besorolás, és ingyen kapta kapta az új forgalmit. Csak egy okmányirodai útjába került.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.