Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az, az. Én kerekítettem. Gondoltam fél cenit ide-vagy oda.... Néztem most az utcán másik Classicot, azon is a 28-as volt.....

Beszarás.....

Azért ez még a hátsó ajtó kapcsolóknál is durvább....

Még jó hogy kormányt adtak az autóhoz...

Tudtommal rövid, 28 cm-es van pl. a Coupe-n is (tgabika majd kijavít, ha nem). Mikor a hosszú gyárim tövénél elmorzsolódott a gumi, rövidebbre cseréltem én is. Nekem jobban tetszik így, nem troli ez, vagy CB-antenna... :D A hosszúhoz képest nem vettem észre, hogy gyengébb lenne vele a vétel. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal rövid, 28 cm-es van pl. a Coupe-n is (tgabika majd kijavít, ha nem). Mikor a hosszú gyárim tövénél elmorzsolódott a gumi, rövidebbre cseréltem én is. Nekem jobban tetszik így, nem troli ez, vagy CB-antenna... :icon4: A hosszúhoz képest nem vettem észre, hogy gyengébb lenne vele a vétel. ;)

Falun ám küzdünk még a petőfi rádióért is! :icon4:

Rövid antennával használhatatlan nálunk a rádió. Tök halott. Automata keresésben egy csatornát sem talál a gyári rádió. Hosszúval meg 10-15-öt legalább. Városon biztos más a helyzet.

Nekem így jó, csak a villám ne találjon meg!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Falun ám küzdünk még a petőfi rádióért is! :icon4:

Rövid antennával használhatatlan nálunk a rádió. Tök halott. Automata keresésben egy csatornát sem talál a gyári rádió. Hosszúval meg 10-15-öt legalább. Városon biztos más a helyzet.

Nekem így jó, csak a villám ne találjon meg!!! :icon4:

Á, az egész ország egy nagy falu... :D Szerintem valami jelerősítő esetleg segíthetne.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal rövid, 28 cm-es van pl. a Coupe-n is (tgabika majd kijavít, ha nem). Mikor a hosszú gyárim tövénél elmorzsolódott a gumi, rövidebbre cseréltem én is. Nekem jobban tetszik így, nem troli ez, vagy CB-antenna... :D A hosszúhoz képest nem vettem észre, hogy gyengébb lenne vele a vétel. :icon4:

Nekem a nyest kostolta meg, benne vannak a foga nyomai :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok nem ide tartózó téma de jól jönne egy kis segítség!Vettem egy LED monitort Samsungot és azt szeretném kérdezni hogy hogy kell a dvd elinditani benne mert csak azt írja ki hogy check kabel signal meg a menüben valami ap va között lehet választani?Help! :D

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal rövid, 28 cm-es van pl. a Coupe-n is (tgabika majd kijavít, ha nem).

Az a helyzet hogy fogalmam sincs, mert én a gyárit (bármekkora is volt) hosszúnak találtam, és lecseréltem egy 12 centis darabra.

Városhatáron kívül sztem ezzel sem fogok semmit, de nem is igen szoktam rádiót hallgatni az autóban.

Ha megtalálom még valahol a gyári antennámat akkor lemérem.

Link to comment
Megosztás:

Nahát ezt olvastam:

Mivel külföldi forgalomba helyezés esetén nem kell tejelni a regisztrációért, egy összehasonlítható tudású Citroën C3-asnak kint közel egymillióval magasabb a listaára, mint az itthoni elérhető legalacsonyabb akciós ár, amiből levonhatjuk a regadót. A Swiftet szintén egy millióval drágábban kínálják a például németeknél, a Fiestánál kb. 1,1 millió a differencia, mint ahogy a Polónál is. Az Opelnél annyira más autókat árulnak itthon, hogy nem lehet közvetlenül párba állítani őket, de itt is azonos nagyságrendű szakadék tátong az általános nyugat-európai és a magyar ár között.

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/07...zmeny_neked_is/

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem ázik be. :icon4:

Tényleg rozsdás, de hogy azért állna el... Valamit akkor kitalálok, de odaragasztani nem akarom....kissé csúnya. :icon4: Meg a rozsda.... :D

kb 10e ft az a kis alkatrész, amikor cserélik az ablakot akkor szokták azt is.

nekem is rozsdás alig tudtam levenni először, aztán most olyan 2-3 hetente leveszem, hogy kitisztítsam. mivel nekem nem ázik be ezért nem foglalkozom vele.

Link to comment
Megosztás:

kb 10e ft az a kis alkatrész, amikor cserélik az ablakot akkor szokták azt is.

nekem is rozsdás alig tudtam levenni először, aztán most olyan 2-3 hetente leveszem, hogy kitisztítsam. mivel nekem nem ázik be ezért nem foglalkozom vele.

Mit tisztitasz 2-3 hetente?

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok nem ide tartózó téma de jól jönne egy kis segítség!Vettem egy LED monitort Samsungot és azt szeretném kérdezni hogy hogy kell a dvd elinditani benne mert csak azt írja ki hogy check kabel signal meg a menüben valami ap va között lehet választani?Help! :D

A check kabel signal azt jelenti, hogy ellenőrizze a kábel jelet. Indítsd el a dvd-t és olyat keress a tv-n, hogy av. Ezt a távkapcsolón is lehet állítani. Ezt állítgatva be kell jönni a dvd jelnek. Lehet scart kábel kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Az Antennás témához:

Épp most mértem le egy Corsa C antennáját. 40,5 cm, tehát megegyezik a G Astráéval. Tehát akkor a Classic antenna eredete továbbra is kérdéses.

Egy pénzügyi szakember azt mondta nekem, hogy egy autóból kihagyni valamit az spórolás, de átállítani a gyártósort rövidebb antennára, az nem érné meg.

Szóval ezek szerint tuti volt máshoz is a 28cm-es verzió. :D Jól van, most már leszállok a témáról!

Link to comment
Megosztás:

Tgabika76,

Olvastam a chiptuning-os hozzászólásodat a másik topicban, és az érdekelne, hogy hol programozták fel neked, és mennyibe fájt az egész kirándulás.

A tiéd, ha jól emlékszem 98-as benyával hozza a leírt értékeket.A fordulatszám maximum emelkedett tőle, vagy maradt a cirka 6400 rpm.

Az autó rugalmasságán érezhető-e a normál használatnál pl.klíma használatakor, vagy telepakolt autónál.

Előre is köszi

Üdv.Dom

Link to comment
Megosztás:

Az Antennás témához:

Épp most mértem le egy Corsa C antennáját. 40,5 cm, tehát megegyezik a G Astráéval. Tehát akkor a Classic antenna eredete továbbra is kérdéses.

Egy pénzügyi szakember azt mondta nekem, hogy egy autóból kihagyni valamit az spórolás, de átállítani a gyártósort rövidebb antennára, az nem érné meg.

Szóval ezek szerint tuti volt máshoz is a 28cm-es verzió. :D Jól van, most már leszállok a témáról!

Alaposan felkavarta a lelkivilágodat ez a hosszúság dolog. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Tgabika76,

Olvastam a chiptuning-os hozzászólásodat a másik topicban, és az érdekelne, hogy hol programozták fel neked, és mennyibe fájt az egész kirándulás.

A tiéd, ha jól emlékszem 98-as benyával hozza a leírt értékeket.A fordulatszám maximum emelkedett tőle, vagy maradt a cirka 6400 rpm.

Az autó rugalmasságán érezhető-e a normál használatnál pl.klíma használatakor, vagy telepakolt autónál.

Előre is köszi

Üdv.Dom

Nekem itt Veszprémben programozták fel (ha érdekel tudok telefonszámot adni az elkövetőhöz), hozzávetőlegesen 200€-ba került a művelet, és általánosságban érzek tőle rugalmasságnövekedést, így ahogy te mondtad nem tudom, mert még sosem pakoltam tele az autómat. A fordulatszám maximum a leírás szerint emelkedett 7200-re, de ezt sem tudom megerősíteni, még sosem forgattam odáig a motort. Ha nem vársz csodákat tőle akkor beválhat, én elégedett vagyok vele. A Z14XEP-hez elvileg 100LE-t ígérnek plusz 15Nm nyomatéknövekedést.

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt Veszprémben programozták fel (ha érdekel tudok telefonszámot adni az elkövetőhöz), hozzávetőlegesen 200€-ba került a művelet, és általánosságban érzek tőle rugalmasságnövekedést, így ahogy te mondtad nem tudom, mert még sosem pakoltam tele az autómat. A fordulatszám maximum a leírás szerint emelkedett 7200-re, de ezt sem tudom megerősíteni, még sosem forgattam odáig a motort. Ha nem vársz csodákat tőle akkor beválhat, én elégedett vagyok vele. A Z14XEP-hez elvileg 100LE-t ígérnek plusz 15Nm nyomatéknövekedést.

Kösz az infót

Néztem az adatokat én is, és azért akarnám megcsináltatni, hogy klímázáskor visszahozzon a konyhára egy kicsit.

Ha mégis belevágok, ami függ a FŐNÖK-től is, akkor élnék a felajánlással.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

és ez működhet gázüzemnél is??

fogyasztásban van e különbség?

Hogy ez konkrétan működik-e gázüzemnél is, azt nem tudom (illetve működni működik, csak nemtom így is hozza-e az ígért adatokat), de úgy rémlik mintha lenne nekik (bár lehet még csak fejlesztés alatt) direkt LPG-re írt programjuk is.

Fogyasztásban nekem megáll 8literben (illetve hajszállal alatta) az 1.8, nem tudom ez jelent-e valamit (már nem emlékszem korábban, még chip előtt mennyit evett). De mivel benyából a drágábbik kell bele innentől, ezért szvsz akinek a spórolás a célja, az inkább ne csináltassa meg. Mondjuk én azt gondolom hogy az is elég szép eredmény, ha lesz egy 90 helyett 100 lóerős autód, ami semmivel nem fog többet fogyasztani mint 90LE-s korában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.