Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem, teljesen OFF. Nem tudja vki, hogy a használt kocsi hirdetésekben miért takarják el annyian a rendszámot?

Hogy megnehezítsék a kocsi leinformálását? Vagy vissza lehet élni vele, ha vki látja a rendszámomat a neten?

??? Köszi :D

Én is úgy szoktam hirdetni, hogy ne látszódjon.

Ha érdekel megnézed, felírod a rendszámot, s leinformálod. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem, teljesen OFF. Nem tudja vki, hogy a használt kocsi hirdetésekben miért takarják el annyian a rendszámot?

Hogy megnehezítsék a kocsi leinformálását? Vagy vissza lehet élni vele, ha vki látja a rendszámomat a neten?

??? Köszi :icon4:

Valószínűleg ez lehet az oka, de a kérdés akkor is érdekes, tekintve hogy ugye a TV-ben is kitakarják a rendszámokat (pl. Híradó riportja közben a háttérben elhaladó autó), viszont ha kimész az utcára akkor meg mindet láthatod szabad szemmel, bármiféle takarás nélkül. :D

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg ez lehet az oka, de a kérdés akkor is érdekes, tekintve hogy ugye a TV-ben is kitakarják a rendszámokat (pl. Híradó riportja közben a háttérben elhaladó autó), viszont ha kimész az utcára akkor meg mindet láthatod szabad szemmel, bármiféle takarás nélkül. :D

:icon4: A TV-ben a rendszámokat nem kell kitakarni mindig. A háttérben elhaladó autók rendszáma maradhat. Általában csak akkor kell, amikor az autó valamilyen szabálysértésben, bűncselekményben érintett, balesetet szenvedett, illetve ha a tulajdonosa kéri a kitakarást. Ha nem kéri akkor maradnak a rendszámok ilyen esetekben. Néha csak simán balhé kerülés végett takarjuk ki. Egyébként közterületen senki nem tagadhatja meg hogy felvegyék. Nem egyszerű ez. Attól is függ, hogy hányan vannak a képen. Ha három vagy annál több személy akkor hiába szól, benne lesz a tv-ben! :icon4:

Ja, néha pedig a rendőrök szokták kérni, hogy a más területről jött rendőrautók rendszáma legyen takarva..., de hogy ez is miért....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, már vagy egy hete olvasgatok vissza, de csak most szántam el magam arra hogy írjak is :D Tetszik a közösségetek amit kialakítottatok. Nekem 2006os dízel astrám van, családi autó, de az utóbbi időben szinte csak én használom. Vigyázok rá mint a szemem fényére, költök is apránként rá mindig. Na, szóval szeretem hogy mindig tanul tőletek új dolgot az ember, remélem jövőben is így lesz, meg hátha énis tudok segíteni. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem igazándiból olyan Kresz kérdés?Például fő út vonalon közlekedve megelőzök egy autóst akkor amikor vissza térek elé kell-e index vagy sem vagy csak akkor nem kell ha álló járművet kerülök ki?Mert az okatom válasza az volt még régebben hogy úgyse közlekedhetsz a szemközti sávban ezért nem kell a vissza index.Előre is kösz a segítséget csak már nyomaszt egy jó ideje ez a kérdés és pontosan mások sem tudták rá a helyes választ. :D

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem igazándiból olyan Kresz kérdés?Például fő út vonalon közlekedve megelőzök egy autóst akkor amikor vissza térek elé kell-e index vagy sem vagy csak akkor nem kell ha álló járművet kerülök ki?Mert az okatom válasza az volt még régebben hogy úgyse közlekedhetsz a szemközti sávban ezért nem kell a vissza index.Előre is kösz a segítséget csak már nyomaszt egy jó ideje ez a kérdés és pontosan mások sem tudták rá a helyes választ. :D

Amikor én tanultam, akkor a szabály az volt, hogy nem kellett visszafelé indexelni. Viszont ha kocsisort előz az ember, és nem ér a végére, akkor nyílván kell indexelni, hogy tudják hova akarok bepofátlankodni.

Továbbá a szabály még úgy is szól, hogy ott is indexelni kanyarodáskor ahol nem kéne, az nem szabálytalan.

Én mindig indexelek visszafelé is, még akkor is ha csak egy autót előzök.

És kötelezővé is tenném. Sőt azt sem értem, körforgóban miért nem kell befelé indexelni, mikor több kijárat mellett elmegyek, és csak az utolsónál kifelé. Sokkal használhatóbb lenne, persze senki nem idexelne, ezért sok lenne a baleset. Magyarországon nincs még közlekedési kultúra....

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem igazándiból olyan Kresz kérdés?Például fő út vonalon közlekedve megelőzök egy autóst akkor amikor vissza térek elé kell-e index vagy sem vagy csak akkor nem kell ha álló járművet kerülök ki?Mert az okatom válasza az volt még régebben hogy úgyse közlekedhetsz a szemközti sávban ezért nem kell a vissza index.Előre is kösz a segítséget csak már nyomaszt egy jó ideje ez a kérdés és pontosan mások sem tudták rá a helyes választ. :D

Én úgy tanultam még hogy igen. Ha kikerülsz, ha előzöl, oda-vissza index. Persze nem túl életszerű :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem igazándiból olyan Kresz kérdés?Például fő út vonalon közlekedve megelőzök egy autóst akkor amikor vissza térek elé kell-e index vagy sem vagy csak akkor nem kell ha álló járművet kerülök ki?Mert az okatom válasza az volt még régebben hogy úgyse közlekedhetsz a szemközti sávban ezért nem kell a vissza index.Előre is kösz a segítséget csak már nyomaszt egy jó ideje ez a kérdés és pontosan mások sem tudták rá a helyes választ. :D

hy

ezt találtam az elözéstöl::

Előzés:

Feltételei:

1.

2.

3.

4.

5.

Szembejöv zavarása nélkül ? el zési úthossz x 2 szabadon belátszik

A mögöttünk lév nem kezdett el zésünkbe

Az el zend nem jelez balra

Megfelel oldaltávolság (1m, ill. 50cm)

Visszatérés, az el zend zavarása nélkül ? ha látom a középs

tükörben

?v=15-20km/h

Megkezdettnek min sül ? ha az el zött irány változtatása már zavaró

Irány jelzés szükséges, ha irányváltoztatással jár. Visszatéréskor is jelezni kell.

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem kell folyamatosan m ködnie.

Jobbról kell: villamost, balra kanyarodót

Jobbról is: figyelmeztet jelzéseit használót

Az el zést végrehajtót szükség esetén segíteni kell. (gyorsítanunk nem szabad)

El zni tilos:

1. gyalogátkel és el tte (elhaladni sem!!!)

2. villamost mh. el tt, ha az úttestre/r l szállnak

3. be nem látható útkanyarulat, bukkanó

4. vasúti átjáróban és közvetlen el tte

5. az útkeresztez désben és el tte

6. a megkülönböztet jelzéseit használókat

7. el zni tilos tábla után

El zni tilos KIVÉVE:

3. egyirányú út

3. van záróvonal, akkor az érintése nélkül

4.5. egynyomút gépjárm vel

5. az útker. forgalmát rend r vagy lámpa irányítja és nem jár a bal oldal

igénybevételével

5. f úton, vagy ?ker. alárendelt úttal? tábla után

5. körforgalmú úton

5. csak jobbról szabad

-

úttest közepén haladó villamost

El zni tilos ? folytatni sem szabad

Megkülönböztet jelzéseit használót el zni tilos, kikerülni pedig csak óvatosan

szabad.

?

?

15.

Kikerülés

Megáll, a villamos végének vonalában, és útját majd csak a villamos

elindulása után folytatja. ? Kikerülni tilos!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, már vagy egy hete olvasgatok vissza, de csak most szántam el magam arra hogy írjak is :D Tetszik a közösségetek amit kialakítottatok. Nekem 2006os dízel astrám van, családi autó, de az utóbbi időben szinte csak én használom. Vigyázok rá mint a szemem fényére, költök is apránként rá mindig. Na, szóval szeretem hogy mindig tanul tőletek új dolgot az ember, remélem jövőben is így lesz, meg hátha énis tudok segíteni. :icon4:

Helló,üdv a fedélzeten! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Az utastérvilágítás izzói canbus foglalatúak? Van rá valami szabály vagy törvény, hogy milyen színűre lehet cserélni őket?

44cm-es szoffita izzó van benne, dehogy can-busos. Olyanra cseréled amilyenre csak akarod!

Nekem piros ledes szoffita-foglalatos van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem, teljesen OFF. Nem tudja vki, hogy a használt kocsi hirdetésekben miért takarják el annyian a rendszámot?

Hogy megnehezítsék a kocsi leinformálását? Vagy vissza lehet élni vele, ha vki látja a rendszámomat a neten?

??? Köszi :D

Látom közben a totalcaron megválaszolták:"ugyanolyan típusra, színre gyártanak belőle másodpéldányt. Enyhe esetben gyorshajtás, autópályadíj fizetése ellen.

Másodsorban sokkal keményebb dolgok esetén vagy azért,hogy ne találd meg az autó tulaját és ezáltal ne tudd a kereskedőt kihagyni az üzletből,ez főleg bizományos autóra vonatkozik ."

Link to comment
Megosztás:

44cm-es szoffita izzó van benne, dehogy can-busos. Olyanra cseréled amilyenre csak akarod!

Nekem piros ledes szoffita-foglalatos van benne.

Az enyém nem szofita foglalatos tuti, 4 kis izzó van benne. Csak nem vettem ki ezér kérdés hogy olyan mint a helyzetjelző vagy bajonettes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tök off leszek, de néha nekem is ér, ez meg az erről-arról ugye...

A kölköm leejtette a telóm, én meg meguntam, hogy mindig dédelgetnem kell a nokiám, óvni mindentől, úgyhogy egy 10-esért vettem egy Samsung B2100-ast, amit lehet ütni-vágni... Szinte mindegy nekem mit tud, csak ütésálló legyen. Mivel telenoros, én meg tmobilos vagyok, függetleníteni szeretném. Ha tudtok vmi ötletet erre, kérlek, privit írjatok, nehogy rámkoppintsanak itt, ha meg ilyeneket nem lehet kérdezni, nyugodtan töröljék a modik, vagy szóljanak és törlöm ezt a hsz-emet, csak utána szeretek érdeklődni dolgoknak és ugye mi itt adunk egymás szavára, stb... Köszi. Olvastam valami Turbo-simről is, de egyelőre olvasok tovább...

Na jó, hogy ne legyek tök off: Horvátország, klíma néha, 2 felnőtt, 2 gyerek, csomagtartó tele, autópálya 120-130 5,1 l/100 km átlag eddig. Mivel még itt vagyunk, ez csak félút, de ígérem, ha hazaérünk, km-pontos adatokat írok. Sajnos a hűtővizem továbbra is szökik valahol, 1000 km-enként 1-2 deci, olaj nem fogy, nem is hígul...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.