Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Legalább jól néz ki? Kép lesz majd? Gondolom az Njoy már elkelt...

Kép lesz, igen, van egy megszokott helyem itt Veszprémben ahol szoktam fotózni az autóimat, de mivel most elöl még index sincs, nem kockáztatnám meg hogy elautózzak odáig. Ha minden jól megy hétvégére megoldódik a probléma, és akkor ha az időjárás is engedi, csinálok képeket.

Másik lámpa még folyamatban.

Link to comment
Megosztás:

Huhh, én meg csak nem akarok kikeveredni a kálváriámból.

Vettem ugye másik fényszórót (evidens, azért árulom a korábbi nJoy-t), de ez projektoros és azon túl hogy fizikailag bemegy a helyére, semmi másban nem hasonlít a korábbi lámpámhoz.

Azt tudtam hogy a tompított a korábbi H7 helyett D2S izzó lesz, ezzel számoltam is. De ezen felül a távolsági fény izzója is HB3-ról H7-re változik, valamint az index is egy speciális HPV16W típusjelű izzót igényel. Szóval egyedül a helyzetjelzőt tudtam átrakni a régebbi lámpámból, de hogy teljes legyen az öröm, még az sem működik, mert míg a korábbi fényszórónál egyenként mentek az izzóra a csatlakozók, ennél egy közös csati van a lámpa hátulján, és a lámpatesten belül ágaznak el a vezetékek az összes izzóhoz. Azt már mondanom sem kell hogy ilyen csatlakozót külön nem lehet kapni csak komplett motortéri kábelköteggel együtt, úgyhogy szégyenszemre forrasztás lesz a vége, hiába nem szeretem ezt a megoldást... B)

De ezen felül is kell még egy-két dolog: ma voltam vásárolni az Opelnél, és 2db adapterkarikáért ami a D2S izzót rögzíti a lámpatestbe, valamint 2db fent említett speciális indexizzóért (semmilyen más autóban nincs ilyen, nem lehet beszerezni egyszerű autósboltban, csak márkaszervizben) fizettem 13e forintot. :)

Drága mulatság ez a projektoros lámpa... :D

Már hogy ne lehetne kapni ilyen csatit...rossz helyen kerested!

Link to comment
Megosztás:

Már hogy ne lehetne kapni ilyen csatit...rossz helyen kerested!

eBay-en találtam, 40€-ért a párat. Ennyit (10e Ft) nem akarnék adni egy darab műanyagért.

Annyit még sikerült kinyomoznom hogy az ajtóban a központi zárnál ugyanilyen csati van, úgyhogy talán van esély rá hogy bontóban találjak, már ha ott is hajlandóak nekem levágni a kábelkötegről.

Erre gondolsz te is amúgy?

205894-20110404-JTaVK5.jpg

205895-20110404-l97vt9.jpg

205896-20110404-0fXEPO.jpg

205897-20110404-O5amhz.jpg

Link to comment
Megosztás:

eBay-en találtam, 40€-ért a párat. Ennyit (10e Ft) nem akarnék adni egy darab műanyagért.

Annyit még sikerült kinyomoznom hogy az ajtóban a központi zárnál ugyanilyen csati van, úgyhogy talán van esély rá hogy bontóban találjak, már ha ott is hajlandóak nekem levágni a kábelkötegről.

Erre gondolsz te is amúgy?

Igen, erre gondoltam természetesen. Nálunk picit olcsóbban beszerezhető, és nem kell gányolni.

Link to comment
Megosztás:

eBay-en találtam, 40€-ért a párat. Ennyit (10e Ft) nem akarnék adni egy darab műanyagért.

Annyit még sikerült kinyomoznom hogy az ajtóban a központi zárnál ugyanilyen csati van, úgyhogy talán van esély rá hogy bontóban találjak, már ha ott is hajlandóak nekem levágni a kábelkötegről.

Erre gondolsz te is amúgy?

Ha az ajtóban lévő 10 pólusú, akkor jó lehet, de ebből a fajta csatiból létezik több verzió is, más pólusszámmal...

Link to comment
Megosztás:

És valószínű,hogy a síma izzóval,olyan lesz mint a gyertyafény...ezt xenonnal az igazi.tudom,mert már volt ilyen autóm,amiben projektoros lámpa volt.

Még mielőtt bárki is félreértené a fent elhangzottakat: xenont csak arra alkalmas lámpatestbe szerelünk és csak akkor, ha megvan minden egyéb cullang. Projektoros (vetítőlencsés) is van halogénre is, xenonra is.

Én irigylem apám Rönyó Thaliajából a projektoros halogén világítást (aztán semmi mást), pedig se Megalight, se Night Breaker.

Link to comment
Megosztás:

Huhh, én meg csak nem akarok kikeveredni a kálváriámból.

Vettem ugye másik fényszórót (evidens, azért árulom a korábbi nJoy-t), de ez projektoros és azon túl hogy fizikailag bemegy a helyére, semmi másban nem hasonlít a korábbi lámpámhoz.

Azt tudtam hogy a tompított a korábbi H7 helyett D2S izzó lesz, ezzel számoltam is. De ezen felül a távolsági fény izzója is HB3-ról H7-re változik, valamint az index is egy speciális HPV16W típusjelű izzót igényel. Szóval egyedül a helyzetjelzőt tudtam átrakni a régebbi lámpámból, de hogy teljes legyen az öröm, még az sem működik, mert míg a korábbi fényszórónál egyenként mentek az izzóra a csatlakozók, ennél egy közös csati van a lámpa hátulján, és a lámpatesten belül ágaznak el a vezetékek az összes izzóhoz. Azt már mondanom sem kell hogy ilyen csatlakozót külön nem lehet kapni csak komplett motortéri kábelköteggel együtt, úgyhogy szégyenszemre forrasztás lesz a vége, hiába nem szeretem ezt a megoldást... B)

De ezen felül is kell még egy-két dolog: ma voltam vásárolni az Opelnél, és 2db adapterkarikáért ami a D2S izzót rögzíti a lámpatestbe, valamint 2db fent említett speciális indexizzóért (semmilyen más autóban nincs ilyen, nem lehet beszerezni egyszerű autósboltban, csak márkaszervizben) fizettem 13e forintot. :)

Drága mulatság ez a projektoros lámpa... :D

206258-20110405-wWK33p.jpg

206259-20110405-2toPAg.jpg

és csak a speckós izzó került 2500 huf-ba darabonként. tudom, nem kell mondanod ugyanígy jártam én is. amúgy a corsa d-be is olyan csati van mint ami nekünk / neked kell.

megvetted a fényszórómosót is már?

Gery!

engem is érdekelne a megoldás, nekem is elmondanád, hogy honnan lehet még szerezni? előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, B Vectrában is ilyen csati van a gyári xenonos fényszórón, de ilyeneket valószínűleg nem fogok találni bontóban (mármint gyári xenonos B Vectrát illetve D Corsát), márkaszervizben ezek a csatik meg valószínűleg ugyanannyiba kerülnek mint ha G Astrához kértem volna őket, így maradt az a lehetőség hogy megnézem bontóban a gyári központi záras G-ket, abban is elvileg ilyen csati megy a centrálzárra az ajtóban. Ha nem jön be ez a vonal sem, akkor sajna egyenként kell forrasztanom a drótokat.

Fényszórómosó egy későbbi projekt lesz majd, igazából elirigyeltem az újabb autók olyanfajta rendszerét ami a víznyomásra bújik elő a lökhárítóból, ilyesmit akarnék belefaragni az Astrába. Ilyen VW szetteket elég gyakran találni használtan, de sajna még így is ~15-20e Ft-ba kerülnek... B)

Link to comment
Megosztás:

Tudom, B Vectrában is ilyen csati van a gyári xenonos fényszórón, de ilyeneket valószínűleg nem fogok találni bontóban (mármint gyári xenonos B Vectrát illetve D Corsát), márkaszervizben ezek a csatik meg valószínűleg ugyanannyiba kerülnek mint ha G Astrához kértem volna őket, így maradt az a lehetőség hogy megnézem bontóban a gyári központi záras G-ket, abban is elvileg ilyen csati megy a centrálzárra az ajtóban. Ha nem jön be ez a vonal sem, akkor sajna egyenként kell forrasztanom a drótokat.

Fényszórómosó egy későbbi projekt lesz majd, igazából elirigyeltem az újabb autók olyanfajta rendszerét ami a víznyomásra bújik elő a lökhárítóból, ilyesmit akarnék belefaragni az Astrába. Ilyen VW szetteket elég gyakran találni használtan, de sajna még így is ~15-20e Ft-ba kerülnek... B)

én is úgy forrasztottam össze, talán találok valahol cssatit reális áron.

nem olcsó használtan az a szett. mondjuk én simát néztem gyárit, az is 25-28e ft-be jön ki. plusz a fényezés. mert én meg színre akarom fujatni. jah és ráadásul azt néztem ami az opc-n van.

a rendőrök ellen meg lehet megpróbálkozok ezzel utólagos lámpaszintező sajnos jobb ötletem nincs. ha te kitaláltál valamit akkor, légyszi azért szólj. köszi

Link to comment
Megosztás:

én is úgy forrasztottam össze, talán találok valahol cssatit reális áron.

nem olcsó használtan az a szett. mondjuk én simát néztem gyárit, az is 25-28e ft-be jön ki. plusz a fényezés. mert én meg színre akarom fujatni. jah és ráadásul azt néztem ami az opc-n van.

a rendőrök ellen meg lehet megpróbálkozok ezzel utólagos lámpaszintező sajnos jobb ötletem nincs. ha te kitaláltál valamit akkor, légyszi azért szólj. köszi

Pont tegnap nézegettem én is a mosókat és az Audié szimpatikusabbnak tűnik, hogy nem mindig látszik. Épp arra törekszek, hogy ne teleaggassam az autót mindennel, hanem minél letisztultabban legyen szép. A gyári mosók pedig olyanok mint két szarv B)

A látszólagos lámpaszintezőre én is gondoltam ideiglenes megoldásként, bár amit belinkeltél arról láttam egy képet és nem túl komoly elektronikáról tanúskodik, ezért én sokallok 10 ezret :D Inkább itthon készítem el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.