Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem sajnos.. Esélyünk sem volt, 3000 cm3 Renault Laguna ellen. A skoda octávia 1.9 tdi-vel sem sikerült egyébként ugyanezt az autót megfogni az kb. 190 km/h ment viszont a laguna simán a 240 et ütötte.

Felétek nincsenek RS Octáviák ST Mondeók??

Nálunk van rendőr TT is! :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy EURO II., mint az enyém. Nem is értem... :D

Huh. Az már durva. Az Opel Magyarországtól kérhetnél típus bizonyítványt, amivel igazolhatnád hogy az III-as. Akkor következő műszakin átírnák. Gondolom.

Itt is azt mondta az ember, igaz visszafelé. Hogy a raktárról árult autókat nagyobb besorolással lehet csak eladni, és első műszakin visszaminősítik őket.

Van valakinek EURO IV-es Z14XE-je?

Link to comment
Megosztás:

Felétek nincsenek RS Octáviák ST Mondeók??

Nálunk van rendőr TT is! :D

Nálunk nincs sem mondeo sem pedig RS octávia. Az RS az autó pályásoknak van. Az már gép:) Azzal már a 240-es tempó sem gond! Tudom győrbe van Audi TT asszem az az egy van az országban:)

Link to comment
Megosztás:

Huh. Az már durva. Az Opel Magyarországtól kérhetnél típus bizonyítványt, amivel igazolhatnád hogy az III-as. Akkor következő műszakin átírnák. Gondolom.

Itt is azt mondta az ember, igaz visszafelé. Hogy a raktárról árult autókat nagyobb besorolással lehet csak eladni, és első műszakin visszaminősítik őket.

Van valakinek EURO IV-es Z14XE-je?

Ezt az EURO II.-t is most 10 évesen sikerült kibrusztolni, eddig sima 2-es, EURO nélküliként volt besorolva új kora óta, mint valami szakadt Lada... :D

Mondjuk a hülye magyar hatóságok hülye besorolásától én még nyugodtan alszom, csak ez (is) egy vicc. Most is azért léptem, mert mostanában pedzegetik a szmogriadós témát, aztán a rossz matrica miatt a végén kitiltanának a városokból, oszt' racsingolhatnék a pusztába' az I-es Golfokkal, meg kétütemű Varnyúkkal karöltve...

Különben az is érdekes, hogy egy közhiteles iratot kiadó hatóságot 10 év, több megjárt műszaki vizsga után nekem kell felkérni, hogy itt valami nem jó. Aztán kiderül, hogy egy kis 10 milliós országban ugyanaz a motorszám-évjárat más besorolást takar, a Nap állása, az ügyintéző hangulata, vagy a nemzetközi békatalp-piac állásától függően... Az önkormányzati nyilvántartásokra meg még ennyi szót is kár pazarolni.

Link to comment
Megosztás:

Huh. Az már durva. Az Opel Magyarországtól kérhetnél típus bizonyítványt, amivel igazolhatnád hogy az III-as. Akkor következő műszakin átírnák. Gondolom.

Itt is azt mondta az ember, igaz visszafelé. Hogy a raktárról árult autókat nagyobb besorolással lehet csak eladni, és első műszakin visszaminősítik őket.

Van valakinek EURO IV-es Z14XE-je?

Biztos nincs! Astra G szériában csak az 1.7CDTI/Z17DTL volt EuroIV-es besorolású.

Link to comment
Megosztás:

Biztos nincs! Astra G szériában csak az 1.7CDTI/Z17DTL volt EuroIV-es besorolású.

?? :D

Elvileg szinte az összes Z-vel kezdődő motorkódú Opelnek Euro IV-es besorolásúnak kellene lennie, elenyésző számú kivétel van csak, mint pl. az én Z18XE-m, de itt az okát is tudom: nekem nincs EGR-em gyárilag, ezért csak Euro III-as besorolású az autóm. Szóval sztem amelyik Z-s motorkódú és van EGR is, annak Euro IV-nek kell lennie, ha nem akkor valamit elírtak a forgalmiban.

Link to comment
Megosztás:

?? :D

Elvileg szinte az összes Z-vel kezdődő motorkódú Opelnek Euro IV-es besorolásúnak kellene lennie, elenyésző számú kivétel van csak, mint pl. az én Z18XE-m, de itt az okát is tudom: nekem nincs EGR-em gyárilag, ezért csak Euro III-as besorolású az autóm. Szóval sztem amelyik Z-s motorkódú és van EGR is, annak Euro IV-nek kell lennie, ha nem akkor valamit elírtak a forgalmiban.

Az még hagyján, de nem szórványos, ráadásul nem is konzekvens az elírás, pedig naivan én azt gondolnám, hogy a hatóságoknak egy adatbázisból kéne dolgozniuk.

Különben anno, mikor az enyémet megvettem, még valami Opel-brossúrában is kb. az szerepelt, hogy "Ön már az új, EURO-IV normát teljesítő motorral szerelt gépkocsit vásárolt".

Amikor még a súlyadó számításánál figyelembe vették a környezetvédelmi besorolást, akkor buktam az ügyön. Itt, a fórumon felmerült többször is ez a dolog, de bennem fel sem merült, hogy új kora óta fals adatokat hurcolok a forgalmiban. Lehet, a személyim is meg kellene nézni, egyáltalán én vagyok benne? :lol:

Link to comment
Megosztás:

?? :D

Elvileg szinte az összes Z-vel kezdődő motorkódú Opelnek Euro IV-es besorolásúnak kellene lennie, elenyésző számú kivétel van csak, mint pl. az én Z18XE-m, de itt az okát is tudom: nekem nincs EGR-em gyárilag, ezért csak Euro III-as besorolású az autóm. Szóval sztem amelyik Z-s motorkódú és van EGR is, annak Euro IV-nek kell lennie, ha nem akkor valamit elírtak a forgalmiban.

nem nem... 2003 ig vagy 2004 ig bár tudtak az euro 4 et az opel motorok, de csak euro 3 asok voltak....

Link to comment
Megosztás:

Az még hagyján, de nem szórványos, ráadásul nem is konzekvens az elírás, pedig naivan én azt gondolnám, hogy a hatóságoknak egy adatbázisból kéne dolgozniuk.

Különben anno, mikor az enyémet megvettem, még valami Opel-brossúrában is kb. az szerepelt, hogy "Ön már az új, EURO-IV normát teljesítő motorral szerelt gépkocsit vásárolt".

Amikor még a súlyadó számításánál figyelembe vették a környezetvédelmi besorolást, akkor buktam az ügyön. Itt, a fórumon felmerült többször is ez a dolog, de bennem fel sem merült, hogy új kora óta fals adatokat hurcolok a forgalmiban. Lehet, a személyim is meg kellene nézni, egyáltalán én vagyok benne? :D

figyi:

"Ön már az új, EURO-IV normát teljesítő motorral szerelt gépkocsit vásárolt".

nem azt írták, hogy euro 4 es besorolású motorral szerelt autót vettél...

:lol:

Link to comment
Megosztás:

figyi:

"Ön már az új, EURO-IV normát teljesítő motorral szerelt gépkocsit vásárolt".

nem azt írták, hogy euro 4 es besorolású motorral szerelt autót vettél...

:D

Persze, csókoltatom az összes marketingest. :lol:

Erre a doksira kíváncsi lennék, esetleg ha publikus, dobd már fel légyszi, mert EURO II aztán végképp nem lehet, amiben most vagyok (Z14XE).

Link to comment
Megosztás:

Persze, csókoltatom az összes marketingest. :D

Erre a doksira kíváncsi lennék, esetleg ha publikus, dobd már fel légyszi, mert EURO II aztán végképp nem lehet, amiben most vagyok (Z14XE).

nem, az euro 3.

a vizsgabiztos egy adatlap kiállitásával át tud minősíteni euro 3 ra.

ha most vizsgáztattad az autót, akkor a genyó amiért nem minősített át, mi például mindenkit megkérdezünk, hogy átírjuk, és akkor okmányiroda, vagy ne.

Link to comment
Megosztás:

nem, az euro 3.

a vizsgabiztos egy adatlap kiállitásával át tud minősíteni euro 3 ra.

ha most vizsgáztattad az autót, akkor a genyó amiért nem minősített át, mi például mindenkit megkérdezünk, hogy átírjuk, és akkor okmányiroda, vagy ne.

Várjál, ez az átminősítés egy hónapja megtörtént, addig a 02-ben voltam, most sikerült megugrani a 04-et (EURO II). Mondtam, hogy elvileg EURO IV, de EURO III-at biztosan hoz ez a motor, erre azt mondták, hogy az kizárt, ez csak EURO II, punktum. Tovább már nem emberkedtem, így is, úgy is kék plakett, csak az elv...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.