Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma reggel megtankoltam. 7,07l lett az átlagfogyasztás. De ez többnyire országút. És lassan mentem. És csak 185-ös gumi van rajta. Remélem nyáron kevesebb lesz, mert ez nem kevés.

Hm. Hát ez ilyen.

Szerintem meg télen ez abszolút elfogadható!(Én még nyáron is elégedett lennék vele :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg télen ez abszolút elfogadható!(Én még nyáron is elégedett lennék vele :lol: )

Igen, de 1.4-es. Az ősök 1.4-es ugyanilyen gépe 195-ös gumikkal 6,5-6,7 literrel jár. És én direkt 80-al mentem. Persze nem ez a létkérdés, csak papírra írva rosszul néz ki. De tudom nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de 1.4-es. Az ősök 1.4-es ugyanilyen gépe 195-ös gumikkal 6,5-6,7 literrel jár. És én direkt 80-al mentem. Persze nem ez a létkérdés, csak papírra írva rosszul néz ki. De tudom nem vészes.

Nem a gumi méretéből adódott ekkora (0.57-0.47 L/100km) különbség.

Link to comment
Megosztás:

De hát pont ez az, hogy az enyém keskenyebb is ráadásul. Tehát elméletileg kevesebbet kellett volna fogyasztania. Na mindegy.

Ezért mondom, hogy semmi köze hozzá. Keresd az azonosságokat és különbségeket: felhasznált anyagok, cserék, karbantartás ideje, átlagos használat körülményei.

Link to comment
Megosztás:

Vauxhall-Z163,Opel-163,vagy fordítva. :D

Tehát akkor a 163-as kód az mindenképen egy színt jelent csak?

Mert a kékesszürke Z163-as kódú astrámhoz rendeltem lackstiftet. És 163-as kód van rajta. A minta szerint meg tök szürke.

Tapasztalatod esetleg, vagy valakinek? Vagy rákenésnél kiderül majd? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor a 163-as kód az mindenképen egy színt jelent csak?

Mert a kékesszürke Z163-as kódú astrámhoz rendeltem lackstiftet. És 163-as kód van rajta. A minta szerint meg tök szürke.

Tapasztalatod esetleg, vagy valakinek? Vagy rákenésnél kiderül majd? :lol:

Próbáld meg,egy nem annyira feltűnő helyen,és kiderül a dolog!

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor a 163-as kód az mindenképen egy színt jelent csak?

Mert a kékesszürke Z163-as kódú astrámhoz rendeltem lackstiftet. És 163-as kód van rajta. A minta szerint meg tök szürke.

Tapasztalatod esetleg, vagy valakinek? Vagy rákenésnél kiderül majd? :lol:

A színkódban a Z betű jelentése "Zweischichtlackierung", azaz kétrétegű lakkozás. Ezzel asszem meg is van a válasz a kérdésedre: a szín ugyanaz, csak két réteg lakk van rajta.

Link to comment
Megosztás:

A színkódban a Z betű jelentése "Zweischichtlackierung", azaz kétrétegű lakkozás. Ezzel asszem meg is van a válasz a kérdésedre: a szín ugyanaz, csak két réteg lakk van rajta.

Hú köszönöm szépen! Ez durva, opel szalonban nem tudták megmondani sem azt hogy mit jelent a Z és azt sem, hogy miért lett kétrétegű a fényezésem. Pedig hát rajta van a kaszni tábláján, hogy Z163.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.