Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Váltózár beszerelésével kapcsolatban van javaslatotok? A Kalocsai Opelnál 60 ezret mondtak rá. (Defend Lock) Ez nagyon sok sztem.

Valami hasznosabb, vagy elégséges de olcsóbb megoldás létezik amit javasoltok?

Szia!

Ennyi pénzért jobb (hatékonyabb) megoldást is találsz szerintem! Itt olvasshatsz bővebben: http://forum.index.hu/Article/showArticle?...mp;go=106507789

Vagy gyüjtögetsz még és egy komplett egyedi rendszert szereltetsz be.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ennyi pénzért jobb (hatékonyabb) megoldást is találsz szerintem! Itt olvasshatsz bővebben: http://forum.index.hu/Article/showArticle?...mp;go=106507789

Vagy gyüjtögetsz még és egy komplett egyedi rendszert szereltetsz be.

Üdv.

Köszi! Az olvasottak alapján a váltózár önmagában nem sokra elég... :-S Kell kiegészítő rendszer. Eddig ahol érdeklődtem műhelyben és sokalltam az árat, elmondták, hogy általában új autókba szoktak ilyeneket beépíteni....

Hát nem tudom. A 8 éves Astramat nem úgy értékelik mint amit meg kellene védeni. Értem én de azért rosszul esett. Nekem ez az új autó.

Böngészek tovább hasznos eszközökért, mert valami kell, hogy nyugodtabban aludjak.

Találtam egy szervizt, állítólag 45-ért berakják a DefendLock-ot. Első lépésnek jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Az olvasottak alapján a váltózár önmagában nem sokra elég... :-S Kell kiegészítő rendszer. Eddig ahol érdeklődtem műhelyben és sokalltam az árat, elmondták, hogy általában új autókba szoktak ilyeneket beépíteni....

Hát nem tudom. A 8 éves Astramat nem úgy értékelik mint amit meg kellene védeni. Értem én de azért rosszul esett. Nekem ez az új autó.

Böngészek tovább hasznos eszközökért, mert valami kell, hogy nyugodtabban aludjak.

Találtam egy szervizt, állítólag 45-ért berakják a DefendLock-ot. Első lépésnek jó lesz.

Motortérzárat tegyél mellé.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Az olvasottak alapján a váltózár önmagában nem sokra elég... :-S Kell kiegészítő rendszer. Eddig ahol érdeklődtem műhelyben és sokalltam az árat, elmondták, hogy általában új autókba szoktak ilyeneket beépíteni....

Hát nem tudom. A 8 éves Astramat nem úgy értékelik mint amit meg kellene védeni. Értem én de azért rosszul esett. Nekem ez az új autó.

Böngészek tovább hasznos eszközökért, mert valami kell, hogy nyugodtabban aludjak.

Találtam egy szervizt, állítólag 45-ért berakják a DefendLock-ot. Első lépésnek jó lesz.

Szerény véleményem szerint az UV gravírozás és a rejtett kapcsoló többet ér. A kettő együtt még mindig olcsóbban kijön és kevésbé fogják piszkálni a kocsidat, mint egy váltózárral.

http://www.permanentmark.hu/pmcar.html

http://www.duett.hu/immobiliser.php alul "Indításgátlás"

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Az olvasottak alapján a váltózár önmagában nem sokra elég... :-S Kell kiegészítő rendszer. Eddig ahol érdeklődtem műhelyben és sokalltam az árat, elmondták, hogy általában új autókba szoktak ilyeneket beépíteni....

Hát nem tudom. A 8 éves Astramat nem úgy értékelik mint amit meg kellene védeni. Értem én de azért rosszul esett. Nekem ez az új autó.

Böngészek tovább hasznos eszközökért, mert valami kell, hogy nyugodtabban aludjak.

Találtam egy szervizt, állítólag 45-ért berakják a DefendLock-ot. Első lépésnek jó lesz.

De kevés, mert, ha kinyitják a motorháztetőt akkor hozzáférnek és kiiktatják.

Ennyiért inkább mást. Motortérzár+valami(kapcsoló, imo stb). Szerintem.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

De kevés, mert, ha kinyitják a motorháztetőt akkor hozzáférnek és kiiktatják.

Ennyiért inkább mást. Motortérzár+valami(kapcsoló, imo stb). Szerintem.

Üdv.

Nekem vann benne egy ilyen mikrokapcsoló és nagyon szeretem. Arra jó, hogyha egyszer megállok valahol, ott ne vigyék el. Igazából a ház előtt mondjuk 3-szor megfigyelnek, hova nyúlok indításkor és már vinni tudják. De sztem nem fognak velem tökölni, mivel egy héten 2x megyek autóval dolgozni, de mindig más napon, szóval megszívja, aki engem figyel. Eddig minden autómban volt, kb 5E-ért rakták bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem vann benne egy ilyen mikrokapcsoló és nagyon szeretem. Arra jó, hogyha egyszer megállok valahol, ott ne vigyék el. Igazából a ház előtt mondjuk 3-szor megfigyelnek, hova nyúlok indításkor és már vinni tudják. De sztem nem fognak velem tökölni, mivel egy héten 2x megyek autóval dolgozni, de mindig más napon, szóval megszívja, aki engem figyel. Eddig minden autómban volt, kb 5E-ért rakták bele.

Aki belerakta az is tudja hol van. Fő a paranoia. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem vann benne egy ilyen mikrokapcsoló és nagyon szeretem. Arra jó, hogyha egyszer megállok valahol, ott ne vigyék el. Igazából a ház előtt mondjuk 3-szor megfigyelnek, hova nyúlok indításkor és már vinni tudják. De sztem nem fognak velem tökölni, mivel egy héten 2x megyek autóval dolgozni, de mindig más napon, szóval megszívja, aki engem figyel. Eddig minden autómban volt, kb 5E-ért rakták bele.

Ez az 5ezres még lehet érdekelne is, van róla valahol bővebb info?

A fenti duett-es linken levő rejtett kapcsolót 15ért árulják, nem látom még mi a különbség a kettő között.

Link to comment
Megosztás:

Ez az 5ezres még lehet érdekelne is, van róla valahol bővebb info?

A fenti duett-es linken levő rejtett kapcsolót 15ért árulják, nem látom még mi a különbség a kettő között.

Aki beszerelte, nem tudja hol lakom (persze rendszám alapján... Na jó, ez már nem érdekelt)

A szerelőmben megbízom, régóta járok oda.

Kb valami ilyesmit szerelt be:

http://www.akciosbolt.hu/product.php?bid=15

csak az enyémet ő maga buherálta relékből.

Azért jó az enyém, mert úgy oldotta meg, hogy ha berakok egy biztit a megfelelő helyre, akkor kiiktatom a rendszert, tehát nem tudják, hogy benn van (lustaságból még nem használtam)

Küldök PÜ-t

Link to comment
Megosztás:

Ez az 5ezres még lehet érdekelne is, van róla valahol bővebb info?

A fenti duett-es linken levő rejtett kapcsolót 15ért árulják, nem látom még mi a különbség a kettő között.

Ne tévesszük össze a tatu-val. Ott minden indításkor meg kell nyomni a mikrokapcsolót vagy hozzá kell érni egy bizonyos ponthoz, különben nem indul a kocsi. A Duett-nél rendes kapcsoló kerül bekötésre. Ha te lekapcsolod, akkor nem kap áramot az AC vagy az indítómotor, ha felkapcsolod, akkor meg igen. Ez azt jelenti, hogy nehezebb kifigyelni, mert nem minden indításnál csinálod. Én pl csak akkor ha olyan a környék, vagy éjszakára hagyom közterületen a kocsit. Ha van ismerősöd, aki ért a villamos részhez, valószínű megcsinálja egy ötösért. Vagy vidéken. BP-n sztem nem találsz ilyen helyet. Az enyém annyira jól sikerült, hogy az asszony sem találja meg sokszor, pedig tudja hol van :)

Link to comment
Megosztás:

Én pl csak akkor ha olyan a környék, vagy éjszakára hagyom közterületen a kocsit. Ha van ismerősöd, aki ért a villamos részhez, valószínű megcsinálja egy ötösért. Vagy vidéken. BP-n sztem nem találsz ilyen helyet. Az enyém annyira jól sikerült, hogy az asszony sem találja meg sokszor, pedig tudja hol van :)

Köszönöm a sok ötletet. Feltétlen keresek valami megoldást!

Link to comment
Megosztás:

Erős biciklizárat a pedálokra, meg a kormányra... Csak benéz a rabló és ennyit mond: "na BA##D MEG, ez beteg" és továbbáll:)!!

Ha mégis feltöri a kocsit, bomba az ülés alá, ha azonnal nem üti a kódot, vagy nem vágja a drótot (piros, kék??) ott dögöljön meg az a szemétláda!!!!

Szerintem ennyi:) :)

Köszönöm a sok ötletet. Feltétlen keresek valami megoldást!
Link to comment
Megosztás:

Erős biciklizárat a pedálokra, meg a kormányra... Csak benéz a rabló és ennyit mond: "na BA##D MEG, ez beteg" és továbbáll:)!!

Ha mégis feltöri a kocsit, bomba az ülés alá, ha azonnal nem üti a kódot, vagy nem vágja a drótot (piros, kék??) ott dögöljön meg az a szemétláda!!!!

Szerintem ennyi:) :)

Én egy gyorsan ható altatógáz beinjektálásán gondolkodtam régen, néma telefonos riasztással... Aztán, mikor bekábult a delikvens, "kinevelni" belőle ezt a rossz szokást. :D

Link to comment
Megosztás:

Erős biciklizárat a pedálokra, meg a kormányra... Csak benéz a rabló és ennyit mond: "na BA##D MEG, ez beteg" és továbbáll:)!!

Ha mégis feltöri a kocsit, bomba az ülés alá, ha azonnal nem üti a kódot, vagy nem vágja a drótot (piros, kék??) ott dögöljön meg az a szemétláda!!!!

Szerintem ennyi:) :)

ÁRAMOT A MOTORHÁZTETŐ-NYITÓ KARBA !!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Persze nem indulatokat akartam gerjeszteni:), De felénk volt egy banda, akik relatíve olcsóbb, (Thalia, Suzukik, Dacia, Daewoo) ezeket lopkodták, kiszerelték belőle a szükséges alkatrészeket, az autó maradék részét pedig belökték a bányatóba (felénk elég sok van)...

A tulajdonosok pont az a réteg, aki gyűjtöget, örül, hogy vehet végre egy korszerű autót több évi munka után, hogy a családnak ne a trabiban, meg a marutiban kelljen nyomorogni, beülhessenek a szép új autóba, hogy aztán 1 hét használat után, ellopják...

Link to comment
Megosztás:

Persze nem indulatokat akartam gerjeszteni:), De felénk volt egy banda, akik relatíve olcsóbb, (Thalia, Suzukik, Dacia, Daewoo) ezeket lopkodták, kiszerelték belőle a szükséges alkatrészeket, az autó maradék részét pedig belökték a bányatóba (felénk elég sok van)...

A tulajdonosok pont az a réteg, aki gyűjtöget, örül, hogy vehet végre egy korszerű autót több évi munka után, hogy a családnak ne a trabiban, meg a marutiban kelljen nyomorogni, beülhessenek a szép új autóba, hogy aztán 1 hét használat után, ellopják...

Részemről nem kellett gerjesztened... :) Simán megérdemelnék bármelyiket. Pont.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.