Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

De, amit kiszedtem a következő szám van:0258005291 .

nekem se kellet több ...akkor mibe való mert ebbe nem :z16xep,z16xe,z14xe.

F@sza...

Pedig bele való...

Általad beírt cikkszámra Google-ban rákeresve ezt találtam:

121406-20101112-CzLKTV.jpg

Ebből látszik hogy ez a Bosch-szám a zölddel bekeretezett Opel cikkszámnak felel meg, ez utóbbit EPC-be beírva pedig ez fogadott:

121407-20101112-0OEb2o.jpg

Szóval mégiscsak jó ez ebbe az autóba is, esetleg az alvázszámtartomány szerint egy másik évjáraté eredetileg, azért néz ki máshogy :excl:

Link to comment
Megosztás:

Pedig bele való...

Általad beírt cikkszámra Google-ban rákeresve ezt találtam:

[im]http://pics.coldline.hu/pics/121406-20101112-CzLKTV.jpg

Ebből látszik hogy ez a Bosch-szám a zölddel bekeretezett Opel cikkszámnak felel meg, ez utóbbit EPC-be beírva pedig ez fogadott:

[mg]http://pics.coldline.hu/pics/121407-20101112-0OEb2o.jpg

Szóval mégiscsak jó ez ebbe az autóba is, esetleg az alvázszámtartomány szerint egy másik évjáraté eredetileg, azért néz ki máshogy :excl:

Nézd meg a dobozt, azon 499 a cikkszám vége. Ráadásul neki XEP-je van. Szóval nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Már régóta olvasgatom ezt a fórumot és most úgy döntöttem regisztrálok.

Egy 2002-es Astra G 1.2 hajcsára vagyok :excl: Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Ami kérdésem lenne a géppel kapcsolatban: normális dolog az, hogy 115.000km-nél még nem volt fékbetét csere? Minden évben viszem átvizsgálásra, de már kezdem azt hinni, hogy rá se néznek a fékre. Igaz megállni megáll és a tárcsáknak ránézésre semmi baja.

Ja, és még a gyári akksi van benne már a 9. évét húzza, és pöccre indul :(

Másik kérdés: az 5 ajtós változat csomagtartó-teleszkópjával kompatibilis az Astra G Caravan csomagtartó-teleszkópja?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Már régóta olvasgatom ezt a fórumot és most úgy döntöttem regisztrálok.

Egy 2002-es Astra G 1.2 hajcsára vagyok :excl: Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Ami kérdésem lenne a géppel kapcsolatban: normális dolog az, hogy 115.000km-nél még nem volt fékbetét csere? Minden évben viszem átvizsgálásra, de már kezdem azt hinni, hogy rá se néznek a fékre. Igaz megállni megáll és a tárcsáknak ránézésre semmi baja.

Ja, és még a gyári akksi van benne már a 9. évét húzza, és pöccre indul :(

Másik kérdés: az 5 ajtós változat csomagtartó-teleszkópjával kompatibilis az Astra G Caravan csomagtartó-teleszkópja?

Köszi előre is.

A fék állapotáról sokat nem mond a megtett km. Nem mindegy, hogy városban használod, vagy felmész BP-n pályára és csak Győrnél a kihajtónál, fékezel, ott is csak kicsit, mert már az M19-estől gurulsz.

Ha elkopnak akkor azt észre fogod venni, mert fém a fémen surlódva csúnya hangot ad ki.

Link to comment
Megosztás:

Pedig bele való...

Általad beírt cikkszámra Google-ban rákeresve ezt találtam:

Ebből látszik hogy ez a Bosch-szám a zölddel bekeretezett Opel cikkszámnak felel meg, ez utóbbit EPC-be beírva pedig ez fogadott:

Szóval mégiscsak jó ez ebbe az autóba is, esetleg az alvázszámtartomány szerint egy másik évjáraté eredetileg, azért néz ki máshogy :excl:

De nekem Z14XEP van :lol:

Abba nem jó.

Gyári katalógus száma 0855405 na most ez van benne.

Ami benne volt ,a régi 0855390 na az nem az enyémbe való.

Tehát,jót adtak,jó van benne,és nem belevaló volt benne.

Mert az enyény z14xep :( ,és nem z16xep,z16xe,z14xe

Link to comment
Megosztás:

Fóliások figyelem!

A rend őreit új műszerrel látták el. Mérik az ablaküveg fényáteresztő képességét az első üléseknél. (új M0-on kiszedtek a sorból)

Igen, hallottam hírét a kütyünek. Kiszedtek és mit csináltak? Leszedették + új műszakira kötelezés + bünti? Vagy hogy volt? (Nekem is fóliás, de csak B oszloptól hátrafelé, azt gondolom nem nézik, ha van műbiz.)

Link to comment
Megosztás:

Igen, hallottam hírét a kütyünek. Kiszedtek és mit csináltak? Leszedették + új műszakira kötelezés + bünti? Vagy hogy volt? (Nekem is fóliás, de csak B oszloptól hátrafelé, azt gondolom nem nézik, ha van műbiz.)

Mondta, hogy nem szabályos.... mutatam a papírt, de mondta, hogy 70%... Honnan tudom, hogy mennyi? Előszedte a kütyüt és megmérte 23% :(

1. elveszi a forgalmit és müszakira küld

2. most megszüntetem a szabálysértést ( de a leállósávban nem szerencsés ezért 3000 Ft helyszíni birság csekken és otthon szedjem le. Ebben kieggyeztünk )

Ezek után biztos nem megyek mégegyszer lassan (100) a külső sávban... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szeretnék nagyobb watt számú izzókat első világításnak. Az lenne a kérdésem mekkora a legnagyobb teljesítményű izzó amit még bir az elektromos rendszer anélkül, hogy az aksinak vagy a fesz szabályzónak valami baja esne??

én nem javaslom hogy nagyobb teljesítményűt rakjál bele....mert valami megbosszulja.(szerintem csak 55w-os van)

vannak ezek az emelt fényerejű osram ,hella,philips vagy akármi olyat rakjál bele....

vagy ezek is magas teljesítményűek ??

Link to comment
Megosztás:

én nem javaslom hogy nagyobb teljesítményűt rakjál bele....mert valami megbosszulja.

vannak ezek az emelt fényerejű osram ,hella,philips vagy akármi olyat rakjál bele....

vagy ezek is magas teljesítményűek ??

Magyarországon a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szabályozza a fényszórók watt értékét is:

III. Rész

A JÁRMŰRE SZERELT, IZZÓSZÁLAS VAGY HALOGÉN LÁMPÁKAT ALKALMAZÓ, TOMPÍTOTT ÉS/VAGY TÁVOLSÁGI FÉNYT KIBOCSÁTÓ LÁMPÁK (FÉNYSZÓRÓK) ALKATRÉSZ-TÍPUSJÓVÁHAGYÁSÁRA VONATKOZÓ KÖVETELMÉNYEK

2. FÉNYSZÓRÓK

2.3. A többi jármű fényszórói

(lásd a III-D Részt - a HS1-től különböző típusú halogénlámpákkal felszerelt fényszórók)

2.3.1. egy egyizzószálú lámpával 55 W (H1 kategória)

2.3.2. egy egyizzószálú lámpával 55 W (H2 kategória)

2.3.3. egy egyizzószálú lámpával 55 W (H3 kategória)

2.3.4. egy egyizzószálú lámpával 60 W (HB3 kategória)

2.3.5. egy egyizzószálú lámpával 51 W (HB4 kategória)

2.3.6. egy egyizzószálú lámpával 55 W (H7 kategória)

2.3.7. egy kétizzószálú lámpával 55/60 W (H4 kategória)

Ettől lehet, de nem "illik" eltérni :excl:

Link to comment
Megosztás:

én nem javaslom hogy nagyobb teljesítményűt rakjál bele....mert valami megbosszulja.(szerintem csak 55w-os van)

vannak ezek az emelt fényerejű osram ,hella,philips vagy akármi olyat rakjál bele....

vagy ezek is magas teljesítményűek ??

Köszi a tippet. Majd nézek akkor a felsoroltak között valamit. Akkor a lényeg hogy a watt az gyári legyen tehátt 55w.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.