Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az a röhej, hogy én így túl a negyedik X-en még mindig igyekszem úgy rendezni dolgaimat, hogy meg tudjam nézni ezeket a filmeket. Aztán oda sündörög a két gyerek (17 és 10 éves) és rácsodálkoznak, hogy mennyire jó filmek. Igaz közben mindentel kell magyarázni ahhoz, hogy értsék és helyén kezeljék a dolgokat (pl: hétfői adásszünet).

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén asszem szembesültem egy problémával. A helyzet, hogy akárhányszor új bal oldali ablaktörlőt kap a kicsike, valeo bosch tokmindegy, 1 hétig szépen töröl, utána csíkol. A jobb oldalon egy éves a törlő, és szépen töröl. Tehát arra gondoltam, hogy az üvegem a huplis. A szélvédőmről annyit kell tudni, hogy pilkington, de a GM logo nincs benne.

Találkoztatok már ilyennel? Lassan közlekedésbiztonsági probléma, úgyhogy ha igen, akkor sokat fogok kavicsbánya közelébe járni, hátha kitörik.

Link to comment
Megosztás:

Majdnem nagyon drága lett egy április közepi autópálya használatom. Csak egy betű lett elütve (O helyett U), így "csak" 1000,-Ft-ba kerül 15.300,-Ft helyett.

Hogyhogy? Ha elütik a rendszámot, nincs teljes bünti? Ez az 1000 Ft kezelési díj, vagy micsoda? Egy betűig toleránsak esetleg?

Link to comment
Megosztás:

És ez csak mostanra derült ki? Akkor ők sem kapkodnak az értesítésekkel. Naívan azt gondoltam, hogy max pár héten belül kiderül, ha az ember jogosulatlanul ment a pályán.

Majdnem nagyon drága lett egy április közepi autópálya használatom. Csak egy betű lett elütve (O helyett U), így "csak" 1000,-Ft-ba kerül 15.300,-Ft helyett.
Link to comment
Megosztás:

Hogyhogy? Ha elütik a rendszámot, nincs teljes bünti? Ez az 1000 Ft kezelési díj, vagy micsoda? Egy betűig toleránsak esetleg?

"Helytelen rendszám esetén, két karakter eltérésig ügyfélszolgálati irodáinkban lehetőség nyílik korrekciós ügyintézésre (ennek helyszínen fizetendő költsége 1000 Ft), ..."

Nem kell megijedni, nem csak személyes ügyintézésre van mód!

Az eset április 11-én történt és június 28-án jött a felszólítás. Kapkodással vádolni nem lehet őket, de az is igaz, hogy az igazolószelvényt 1 évig kell megőrizni. :D

Link to comment
Megosztás:

"Helytelen rendszám esetén, két karakter eltérésig ügyfélszolgálati irodáinkban lehetőség nyílik korrekciós ügyintézésre (ennek helyszínen fizetendő költsége 1000 Ft), ..."

Nem kell megijedni, nem csak személyes ügyintézésre van mód!

Az eset április 11-én történt és június 28-án jött a felszólítás. Kapkodással vádolni nem lehet őket, de az is igaz, hogy az igazolószelvényt 1 évig kell megőrizni. :D

Na, akkor ezt is jó tudni, bár én mindig alaposan megnézem a rendszámot, mióta erről-arról hallottam ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a hibakódokat (sárga motorjelző) hogyan lehet kitörölni műszer és márkaszervíz nélkül? Áramtalanítás után is megmaradt... Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Akkor még fennáll a hiba,ha jól tévedek! ^_^

A hiba nem áll fenn, mert már benzin is van benne :D amúgy a hidegindításon kívül az égvilágon semmi különbséget nem érzek az üzemanyagok között (az árukat viszont igen!). Szóval csak műszerrel vagy anélkül is törölhető?

Link to comment
Megosztás:

A hiba nem áll fenn, mert már benzin is van benne :D amúgy a hidegindításon kívül az égvilágon semmi különbséget nem érzek az üzemanyagok között (az árukat viszont igen!). Szóval csak műszerrel vagy anélkül is törölhető?

De bizony fennáll.

Ha már a hibajelenség ami a sárga lámpát okozza megszűnt, akkor a lámpa kialszik, legfeljebb tárolt hibakódként megmarad a motorvezérlő memóriájában, ahonnan csak géppel lehet törölni tudtommal, de a lámpa nem világíthat. Ha neked mégis, akkor az a hiba bizony még él, ki kéne olvasni hogy pontosan kiderüljön mi is okozza.

Link to comment
Megosztás:

De bizony fennáll.

Ha már a hibajelenség ami a sárga lámpát okozza megszűnt, akkor a lámpa kialszik, legfeljebb tárolt hibakódként megmarad a motorvezérlő memóriájában, ahonnan csak géppel lehet törölni tudtommal, de a lámpa nem világíthat. Ha neked mégis, akkor az a hiba bizony még él, ki kéne olvasni hogy pontosan kiderüljön mi is okozza.

Na megyek kivillogtatom, bár sejtem, hogy a 0170 lesz megint...

Link to comment
Megosztás:

Meg.

Viszont én nem típusonként néztem, hanem a kereséshez írtam be azt az alkatrésszámot amit a cartárs megadott, és nézd mi lett az eredmény:

Akkor most nem egyféle EPC-t használunk?

(Habár a Coupé hátsó fékbetétcseréjénél megtanultam hogy korántsem szentírás az amit az EPC ír, szóval akár még az is lehet hogy egyáltalán nem is jó ez az önindító a Corsához, semmilyen motorhoz se... :D )

Rossz sort nézel ^_^

Eggyel alatta.

Link to comment
Megosztás:

Kerepesi úton engem is lefotóztak. 80-al mentem, mert úgy tudtam ott 70-es tábla van végig. Régen volt is, csak azóta leszedték őket, tehát 50 a max :D 1 hónapja volt, gyüjtöm a pénzt, értesítés még nem jött

A templom környékén szoktak állni.

Én mindig lesem őket ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.