Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Napszívtabordó Ezerkecske.

Úgy látom mi majdnem egy korosztály vagyunk!

Szintén ezerkettesen tanultam az MHSZ-nél csak ez fehér volt.

Akkor nekünk is ilyen volt otthon zöld színben .1987- ben vizsgáztam és autót vezetni IFA-n

tanultam ,mert apu olyannal járt A KTSZ-ben.

Link to comment
Megosztás:

25 éves vagyok, 2003-ban vizsgáztam. Nekem viszont hiányzott az autó, de 2008-ig nem volt...

Itt Szerbiában a Yugo volt akkoriban szinte az összes autósiskolában a tanulóautó. Kicsi, olcsón beszerezhető, olcsón és mindenhol kapható hozzá pótalkatrész, minden cserélhető rajta szinte pillanatok alatt, szóval ilyen célra szerintem ideális választás volt az autósiskolák részéről. Mondjuk amikor én jártam, akkor már nagyobb autósiskoláknál kezdtek megjelenni a Matiz, Fiesta, Fabia, Corsa, stb. tanulóautók, mostanában már csak elvétve látni Yugot, talán már csak azok vannak, amik még nem értek meg a cserére.

A nagyobb városokban még mindig sok a Yugo (vagyis Koral :) ) sztem, csak a drágább cégek taníttatnak jobb autókon, amikor a hugom csinálta a jogsiját kétszer annyiba került egy Corsán tanulni. Amúgy sztem is kifejezetten jó, hogy nem szervós csúcsautókon tanulnak egy 'vadabb' környezetben, azután jöhet bármi, csak jobb lesz :).

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb városokban még mindig sok a Yugo (vagyis Koral :) ) sztem, csak a drágább cégek taníttatnak jobb autókon, amikor a hugom csinálta a jogsiját kétszer annyiba került egy Corsán tanulni. Amúgy sztem is kifejezetten jó, hogy nem szervós csúcsautókon tanulnak egy 'vadabb' környezetben, azután jöhet bármi, csak jobb lesz :).

Te hol lax?

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb városokban még mindig sok a Yugo (vagyis Koral :) ) sztem, csak a drágább cégek taníttatnak jobb autókon, amikor a hugom csinálta a jogsiját kétszer annyiba került egy Corsán tanulni. Amúgy sztem is kifejezetten jó, hogy nem szervós csúcsautókon tanulnak egy 'vadabb' környezetben, azután jöhet bármi, csak jobb lesz :).

Nemtudom, öt évig voltam Újvidéken, de úgy rémlik, hogy elég kevés Yugo tanulóautót láttam. Bár így belegondolva, ismerős csaj is 2008 végén Yugon tanult, lehet, hogy a megszokás miatt nemis figyeltem fel rájuk.

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, öt évig voltam Újvidéken, de úgy rémlik, hogy elég kevés Yugo tanulóautót láttam. Bár így belegondolva, ismerős csaj is 2008 végén Yugon tanult, lehet, hogy a megszokás miatt nemis figyeltem fel rájuk.

Hát a megszokás lehet, igen. Amúgy az egy dolog, hogy Yugo, nade gázzal, két 120 kilós arccal a hátsó ülésen kézifékes indulást csinálni a poligonon... az művészet!

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, öt évig voltam Újvidéken, de úgy rémlik, hogy elég kevés Yugo tanulóautót láttam. Bár így belegondolva, ismerős csaj is 2008 végén Yugon tanult, lehet, hogy a megszokás miatt nemis figyeltem fel rájuk.

Szerintem ez olyan mint Szlovákiában a skoda....

Számomra furcsa ,hogy mennyi van.

Nekik meg itt a suzuki.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez olyan mint Szlovákiában a skoda....

Számomra furcsa ,hogy mennyi van.

Nekik meg itt a suzuki.

Igen, ilyesmi. Azzal, hogy a Yugo az itt teljes egészében hazai, nemis egy külföldi gyár itteni üzemének terméke. De egyébként a Skoda az számomra is furcsa volt Szlovákiában, hogy milyen sok van. Mintha Magyarországon Suzukiból sem lenne százalékosan annyi, mint Skodaból Szlovákiában.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom mi majdnem egy korosztály vagyunk!

Szintén ezerkettesen tanultam az MHSZ-nél csak ez fehér volt.

Akkor nekünk is ilyen volt otthon zöld színben .1987- ben vizsgáztam és autót vezetni IFA-n

tanultam ,mert apu olyannal járt A KTSZ-ben.

MHSZ-nél 1986-ban Ezerkecskével és Aviaval. 1 hónap intenzív elméleti képzés napi 8 órában (KRESZ, műszaki, eü., műhelygyakorlat). Munkahelyi kikérő (azaz éppen úgy járt a fizetés, mintha dolgoztunk volna). B+C jogsi 3600Ft-ért. Akkoriban 4200 Ft-ot kerestem havonta.

Link to comment
Megosztás:

MHSZ-nél 1986-ban Ezerkecskével és Aviaval. 1 hónap intenzív elméleti képzés napi 8 órában (KRESZ, műszaki, eü., műhelygyakorlat). Munkahelyi kikérő (azaz éppen úgy járt a fizetés, mintha dolgoztunk volna). B+C jogsi 3600Ft-ért. Akkoriban 4200 Ft-ot kerestem havonta.

Ugyanez, MHSZ-en keresztül, 1994-tél. 1200-es Zsiga + kormányváltós Avia. B+C mindennel együtt 36000 magyar forint.

Ja és műszaki nem kellett, mert az mg.gépszerelő szakmunkás bizonyítvány kiváltotta :)

Link to comment
Megosztás:

Barna Skoda 120L. Farmotor, eleje 70 felett libegett a rossz úton... :)

Első saját autóm: Trabant 601 TL SP. Extrák: 155/70 Michelin MXL, kadmiumsárga Nysa ködlámpa, Zaporozsec benzinkályha, jobb oldali tükör, sportkormány... :) Egy felújítás után kapott egy jó kis Neoluxos fényezést, meg Dinitrol alvázvédelmet. Királyság volt...

Nem is mondtam még, hogy nekünk is van egy Skoda 105L.

car_59744.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem is mondtam még, hogy nekünk is van egy Skoda 105L.

Szép, megkímélt darab.

Annó a Merkur-nál mi is ilyenre jegyeztünk elő, aztán X év után Favorit-ra íródott át a dolog..., aztán az egészet elmosta a rendszerváltás..., úgyhogy nem lett Skodánk.

Helyette egy 1300-as Zsigával (VAZ 21011) nyomtam sokáig. Egyébként úgy emlékszem, a Skoda az akkori viszonyok között jobban összerakott gép volt, mint a Zsiguli és jobban is fogyasztott (meg melegedett a mátrai szerpentinen... :) ).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.