Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Ki mit gondol, milyen időközönként esedékes cserélni a következőket: (km-ben)

Olajcsere

Benzinszűrő csere

Levegő szűrő csere

Pollenszűrő csere

Fékolajcsere

Fékbetét csere

Fék tárcsa csere

Vezérműszíj csere

meg esetleg amit kihagytam

Astra G 1.4 16V 99-es

meg nagyáltalánosságban minden autóra

én is tudom mikor kell, csak kíváncsivagyok más véleményére is.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki mit gondol, milyen időközönként esedékes cserélni a következőket: (km-ben)

Olajcsere

Benzinszűrő csere

Levegő szűrő csere

Pollenszűrő csere

Fékolajcsere

Fékbetét csere

Fék tárcsa csere

Vezérműszíj csere

meg esetleg amit kihagytam

Astra G 1.4 16V 99-es

meg nagyáltalánosságban minden autóra

én is tudom mikor kell, csak kíváncsivagyok más véleményére is.

Előre is köszönöm!

Sztem:

Olaj, pollen, lég évente (én 10-13 ezret megyek 1 évben)

A pollen-lég 1-2 ezres tétel évente megéri cserélni a használattól függetlenül

A vezérműre sokan sokfélét mondanak, én most a 100-120 ezret irányoztam elő...

fékbetét-pofa : azt a szerelőre bízom, szól, ha kopott, km-t nem tudok.

fékolaj: jó ritkán :lol: Ehhez forráspontot szoktak mérni, szerintem ha az rossz, akkor kell cserélni...

de majd jönnek oszt jól kijavítanak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki mit gondol, milyen időközönként esedékes cserélni a következőket: (km-ben)

Olajcsere

Benzinszűrő csere

Levegő szűrő csere

Pollenszűrő csere

Fékolajcsere

Fékbetét csere

Fék tárcsa csere

Vezérműszíj csere

meg esetleg amit kihagytam

Astra G 1.4 16V 99-es

meg nagyáltalánosságban minden autóra

én is tudom mikor kell, csak kíváncsivagyok más véleményére is.

Előre is köszönöm!

Olajcsere, vezérműszíj, benzinszűrő, fékolaj az alapvetően nem azon múlik, hogy ki mit gondol, hanem elő kell venne a kezelési útmutatót és megnézni. Levegőszűrőt meg lehet nézni, mennyire koszos, ha még nem koszos, nem lényeges cserélni. Pollenszűrőt problémás nézni, de azt évente érdemes kicserélni, mert gombák, baktériumok is meg tudnak rajta telepedni, azt meg nem jó befújni utána. Fékolajat mondjuk nem lényeges akkor cserélni, amikor elő van írva (és mellesleg nem kilóméterfüggő, hanem időfüggő), jó az sokkal tovább is, csak tudatában kell lenni, hogy ha erősen fékezünk egymás után sokszor, vagy pl. hegyről lefelé nem motorfékkel jövünk, amikor csak lehet, akkor felforrhat az olaj víztartalma és akkor legyengül a fék. De pl. városi használathoz vagy autópályázáshoz simán jó a 10 éves fékolaj is. Fékbetétet és féktárcsát egyenesen hülyeség idő vagy km alapján cserélni, van aki elfogyasztja 20000km alatt, van akinél még 150000-nél is a gyáriak vannak. Akkor kell cserélni, ha elkopott. Nem említetted, de pl. kuplungszett is ilyen, azt is akkor kell cserélni, ha elkopott. Mellesleg a féknek lesz hangja, ha elkopik a betét, van kopottságjelző rajta.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere, vezérműszíj, benzinszűrő, fékolaj az alapvetően nem azon múlik, hogy ki mit gondol, hanem elő kell venne a kezelési útmutatót és megnézni. Levegőszűrőt meg lehet nézni, mennyire koszos, ha még nem koszos, nem lényeges cserélni. Pollenszűrőt problémás nézni, de azt évente érdemes kicserélni, mert gombák, baktériumok is meg tudnak rajta telepedni, azt meg nem jó befújni utána. Fékolajat mondjuk nem lényeges akkor cserélni, amikor elő van írva (és mellesleg nem kilóméterfüggő, hanem időfüggő), jó az sokkal tovább is, csak tudatában kell lenni, hogy ha erősen fékezünk egymás után sokszor, vagy pl. hegyről lefelé nem motorfékkel jövünk, amikor csak lehet, akkor felforrhat az olaj víztartalma és akkor legyengül a fék. De pl. városi használathoz vagy autópályázáshoz simán jó a 10 éves fékolaj is. Fékbetétet és féktárcsát egyenesen hülyeség idő vagy km alapján cserélni, van aki elfogyasztja 20000km alatt, van akinél még 150000-nél is a gyáriak vannak. Akkor kell cserélni, ha elkopott. Nem említetted, de pl. kuplungszett is ilyen, azt is akkor kell cserélni, ha elkopott. Mellesleg a féknek lesz hangja, ha elkopik a betét, van kopottságjelző rajta.

Nekem ez a fékfolyadékos dolog is új volt, bár nem csoda, sok mindenhez nem értek még.

Épp most lenne aktuális a 2 éves fékfolyadék cseréje, de akkor nem sürgetem annyira.

Link to comment
Megosztás:

...iszok egy szódás szifonba töltött házi pálinkát két patronnal :lol:

Ha a házi páleszt lecserélnéd vodkára és egy kis szörpsűrítményre nyomnád rá a szódásszifonból, akkor már meg is lenne a "Fény" nevű agysejtpusztító, ami helyi nevezetesség erre mifelénk, csak még nem tudom büszke legyek-e rá. Azért vigyázni vele, fogyasztása átmeneti vakságot okoz!

Link to comment
Megosztás:

Ha a házi páleszt lecserélnéd vodkára és egy kis szörpsűrítményre nyomnád rá a szódásszifonból, akkor már meg is lenne a "Fény" nevű agysejtpusztító, ami helyi nevezetesség erre mifelénk, csak még nem tudom büszke legyek-e rá. Azért vigyázni vele, fogyasztása átmeneti vakságot okoz!

:lol: :lol:

Asszem én maradok inkább a sörnél és a bornál!

Link to comment
Megosztás:

Kaptam egy toyota auris-t cserébe.

Hát örökbe nem kéne.

Állítólag 97le ,de hol van?

én ugyanezt éreztem nemrég mikor céges bér-aurissal mentünk külföldre

autópályán nem volt sok esélyünk, és mivel gyilkoltuk hogy egyáltalán haladjunk nem sokszor váltott egy számjegyűre a fogyasztás mutatója :lol:

nemkéne nekem sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma végleg megállt az AC.

Elvitték doktorbácsihoz :lol:

Kaptam egy toyota auris-t cserébe.

Hát örökbe nem kéne.

Állítólag 97le ,de hol van?

Az enyém azért jobban igyekszik :lol:

Na de legalább nem kell buszozni. :(

nekem még nem sikerült megértenem, hogyha beviszel egy opelt az opel kereskedésbe, akkor az opel assistance miért nem opelt ad? Igaz ez OFF márkakereskedésre is. A múltkor a thália helyett Corolla Versót kapott vki feleségem cégénél, volt is nagy sírás-rívás, mikor kész lett a thalia és vissza kellett adni a Corlollat.

Link to comment
Megosztás:

nekem még nem sikerült megértenem, hogyha beviszel egy opelt az opel kereskedésbe, akkor az opel assistance miért nem opelt ad? Igaz ez OFF márkakereskedésre is. A múltkor a thália helyett Corolla Versót kapott vki feleségem cégénél, volt is nagy sírás-rívás, mikor kész lett a thalia és vissza kellett adni a Corlollat.

Sírt volna akkor, amikor Thaliát vett! :lol: Van a családban egy új és előtte volt egy régi típusú és van Corolla is, így hát tudom mit érez.

Link to comment
Megosztás:

Sírt volna akkor, amikor Thaliát vett! :( Van a családban egy új és előtte volt egy régi típusú és van Corolla is, így hát tudom mit érez.

céges a verda, nem csak a munkatárs. :lol: Kvázi nem tehetnek róla, hogy ezt tolták alájuk. Ráadásul kucsos autó, és senki nem akarja azt kapni, megy a harc mindig. Mondjuk havonta legalább 1X szervizben van, akkor meg mindenki a cserekocsit akarja tesztelni :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem még nem sikerült megértenem, hogyha beviszel egy opelt az opel kereskedésbe, akkor az opel assistance miért nem opelt ad? Igaz ez OFF márkakereskedésre is. A múltkor a thália helyett Corolla Versót kapott vki feleségem cégénél, volt is nagy sírás-rívás, mikor kész lett a thalia és vissza kellett adni a Corlollat.

A csere autót az autóklub biztosította. :lol:

Kész a szekér,újra király :lol:

Nagy-nagy köszönet Uhuhu-nak

Leadtam a toyota-t,szép meg jó,meg kényelmes,de hogy nem megy az tuti.

Az is konkrét hogy tele tankkal kellet vissza adnom mert úgy kaptam.

Szerintem nemvolt tele (kijelző szerint igen),112km mentem vele tegnap este és a leadás között és ma 16 litert tankoltam kattig.

Hát ez van.

Link to comment
Megosztás:

A csere autót az autóklub biztosította. :lol:

Kész a szekér,újra király :(

Nagy-nagy köszönet Uhuhu-nak

Leadtam a toyota-t,szép meg jó,meg kényelmes,de hogy nem megy az tuti.

Az is konkrét hogy tele tankkal kellet vissza adnom mert úgy kaptam.

Szerintem nemvolt tele (kijelző szerint igen),112km mentem vele tegnap este és a leadás között és ma 16 litert tankoltam kattig.

Hát ez van.

14,2 L-es fogyija lenne???? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelforum.hu felhasználó,

Elnézést kérünk levelünkért, melyet nem felesleges SPAM célból küldtük számodra.

Arra kérnénk, hogy az adóbevallás elkészítésekor fordíts 1 percet az SZJA adó 1% felajánlásra. Ez Neked semmibe sem kerül, de nagyon sokat segíthetsz vele! Egyesületünk NON PROFIT, ha nem is vagy tagunk, de így támogathatsz minket!

Köszönjük előre is törekvésed!

Hátáridő: 2010.május 20.

Támogassa adójából a Magyar Opel Tulajdonosok Egyesületét!

Adószám: 18564046-1-42

A személyi jövedelemadó törvény alapján idén is lehetőség van adónk kétszer 1%-ának felajánlására. Az első 1%-ot valamely közhasznú tevékenységet folytató alapítvány illetve társadalmi szervezet részére, és még egyszer 1%-ot valamely egyház részére lehet eljuttatni. Ehhez nem kell mást tenni, mint egy rendelkező nyilatkozatot kitölteni és azt a jövedelemadó-bevalláshoz mellékelni. Akinek adóját a munkahelye intézi, annak a munkahelyén kell leadnia rendelkező nyilatkozatát.

Ha valaki nem rendelkezik erről a 2x1 %-ról, úgy ez az összeg is az állami költségvetésbe kerül. Ez a támogatási forma a megelőző években a Parlament által évenként megszavazott költségvetési támogatást váltja ki, külön terhet nem jelent, kiadást nem ró a rendelkezőkre, hiszen az adó összegét amúgy is meg kell fizetnie. Csupán arról van szó: meghatározhatjuk ezen összeg sorsát.

Egyesületünk számára nagyon fontos ez a támogatás, amely hozzájárul ahhoz, hogy fedezni tudjuk egyesületünk mindennapi működését. A tavalyi évben 152.000Ft volt az amit így klubunk, a befizetett adó után megkaphatott. Ezúton is szeretnénk megköszönni, mert ez az összeg a klub zökkenőmentesebb működését biztosítja.

Ezért szeretettel kérjük egyesületünk tagjait és szimpatizánsait: SZJA-juk első 1%-át a Magyar Opel Tulajdonosok Egyesületének ajánlják fel. A rendelkező nyilatkozat kitöltése után azt egy borítékba kell tenni. A borítékon tüntesse fel nevét, lakcímét, adóazonosító jelét, zárja le és a lezárást azon keresztülmenő aláírásával hitelesítse. Ezután, ha önadózó, a beküldendő adóbevalláshoz mellékelje, ha munkahelye intézi, adja oda az ügyintézőnek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.