Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Gázpedáltuning! :rolleyes: Ha ezt a Besenyő Pista bácsi meghallja,rögtön értekezik róla egy félórát! :P

Régen az ezerkettes Ladában is volt gázpedáltuning!

Kivágtam a pedál és a kárpit alá rakott fémlemezt ,ami kitartotta ,hogy ne lehessen

a padlóig nyomni a gázt.Így kb 5-tel többel ment a Lada! :lol: Félelmetes.

Erről ez a duma jut eszembe ebből a korszakból:

"nagyon nyomta neki, hűtőig küldte a gázpedált!"

:D

Link to comment
Megosztás:

Még jó, hogy átégett az a dugattyú. Anyám, mennyi nyűgje volt ennek a motornak anélkül is! :rolleyes:

Hány km volt benne? Mire- hogyan használtad?

163000 km van benne, és normál, kímélő használat, sajnos az egészségesnél több hideg várossal... Úgyhogy a bejáratás után városi 3.-kal, meg több fagyizással fogom futtatni. Egyébként a kiemelt részben eléggé lemondóan nyilatkozol. Szóval kuplungtárcsa rugófáradás ennyi idő után azért "elfogadható". Mondjuk, lehet, hogy sokat el lehetett volna még menni vele (a ferodol rétegen nem látszott a használat, csak alapjáraton adott egy kis cirmogó hangot a rugócsörgés), de ha a rugók eltörnek, az nagyobb galibát csinálhat, úgyhogy inkább preventív jelleggel ment a csere. Az olajszivárgásos téma meg szimering, annak az elfáradását nem nagyon lehet kiküszöbölni. A vezérlés, meg a vízpumpa szintén fogyó-kopó dolog, ráadásul néhány ezer km múlva amúgyis esedékes lett volna a csere, így a mostani szétborítással csak előrehozódott a dolog. Injektornál egyébként arra gyanakodott a szerelő, hogy valami gond lehetett a befecskendezéssel, azért is kokszosodott ennyire, de minden szempontból hibátlannak bizonyult a befecskendezés. Persze, én sem örülök ennek az egésznek, de egy kanyarban sok mindent el lehetett így intézni, ha már így jártam...

A konklúzió végülis a több tízezer km-es "nemehhezamotorhozpasszolóhasználat" lett..., amit - részben - saját hibámként is elfogadok... De ha nekem ilyenek a körülményeim (sok hideg, rövid út), költözzek más városba, és onnan járjak be hosszú úton munkába?... Persze, ezek után sokkal jobban fogok figyelni a pörgetősebb üzemre...

No, mindenesetre ma teljesítettem egy 360 km-es bejáratós etapot, úgyhogy uhuhu, most már tudom, hogy miről beszéltél. :lol: Sokan anyáztak, villogtak, hogy mit tötymörgök előttük, csak egy-két útszéli kurv@ örült meg nekem, hogy lassan közelítek feléjük... :D De üzlet nem lett... :P

Link to comment
Megosztás:

No, mindenesetre ma teljesítettem egy 360 km-es bejáratós etapot, úgyhogy uhuhu, most már tudom, hogy miről beszéltél. :D Sokan anyáztak, villogtak, hogy mit tötymörgök előttük, csak egy-két útszéli kurv@ örült meg nekem, hogy lassan közelítek feléjük... :rolleyes: De üzlet nem lett... :lol:

:D

birjad csak, kitartás!

már csak 1 nap szívás van hátra... :P

Link to comment
Megosztás:

Miért drágán szar?Nincs szükség rá?

Most ez úgy van, hogy ha 100%-ban nyomom neki E85-öt, akkor kell az átalakító, de ha 50-50%-ban etanol-benzin keveréket, akkor nem kell az átalakító??

Ez így van,de én az átalakítóról beszélek,az a túl drága.

Nézz körül a tuning topic E85 részén.Rájössz miről beszélek.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem igazán értem. :D

Hiába padlózom le az elektromos gázpedált az ECU úgyis mindig az optimális keverékhez szükséges üzemanyag mennyiséget adagolja. Ez az opt. mennyiség sok mérés eredményéből jön ki (pl. légtömegmérés, lambda-szonda jele, beszívott levegő hőmérséklet, stb.). De nem értem miért produkálna pusztán a gázpedálról tized, ezred másodpercekkel hamarabb beérkező jel "jelentős teljesítménynövekedés érzetet", ami "nem avatkozik be az autó elektronikai rendszerébe" és "biztonságtechnikai okokból kifolyólag csak felengedett gázpedálnál szabad váltani, hiszen szó szerint ... forgalomban veszélyes lehet".

Nekem ez a leírás azt sugallja, hogy legalább ilyen eredményt érhetek el "racing" és "tuning" feliratú és kopoltyút imitáló matricák megfelelő helyen és kellő mennyiségben elhelyezett alkalmazásával.

Megint elmondanám, hogy nem vagyok szakmabeli, de azt tudom, hogy "jelentős teljesítménynövekedés érzet" egy rendszer egyetlen tagjának módosításával csak pszichésen érhető el. Valódi, mérhető növekedést több elem összehangolt változtatása hoz, az pedig nem pártizenezres móka.

Osztom a nézeteidet !

Amúgy annak idején, mikor elkezdték az " e-gázas " rendszereket beszerelni, akkor ha jól emlékszem, pont az volt az indoklás, hogy nincs benne meg az a holtjáték, ami a korábbi mechanikus rendszereknél. ( pl. bowden nyúlás, csatlakozóelemek kopása, stb. ) Jóval direktebb módon tudjuk adagolni a gázt, mert az elektronoknál nincs holtjáték, a villanyvezeték nem nyúlik ki, stb.

Most jön ez a Tuti eszköz, ami nem avatkozik be az autó elektromos rendszereibe ! Ezen már nevetnem kell, mivel a fojtószelep is elektromos rendszer és ugye annak a működtetésébe avatkozik bele! :P :lol:

Ráadásul balesetveszélyesen, mert igen megindul az autó ! :rolleyes:

A másik dolog pedig a végén: díjat nyert a kiállításon, ebből következik, hogy kiváló! - már bocs, de ebből miért következne?

A Chevrolet Cruze ***** -os töréstesztet hajtott végre, megnyerte az Autobest Oscar díját, mégsem viszik, mint a cukrot, pedig ezekből az következne, hogy a kocsi kiváló! ( Amúgy az is... )

Szóval egy placebo hatásért 60-ezret kiadni..., inkább benzinre/ gázolajra költeném - miközben nyomnám a gyári gázpedálomat, az sem avatkozik be a kocsi egyéb elektromos rendszereibe... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez így van,de én az átalakítóról beszélek,az a túl drága.

Nézz körül a tuning topic E85 részén.Rájössz miről beszélek.

tudom, hogy az átalakítóról beszéltél.Arra gondoltam, hogy drágállod....

Azt nem értem, hogy miért?

Ha 100%-ban tankolsz etanolt, akkor sincs szükség rá???

Mert ha akkor kell és nélküle nem lehet teli tankolni etanollal, csak mindig fél tank, akkor szerintem egy idő után kifizetődő beszereltetni...

Na mindegy, majd holnap utánaolvasok, ha megtalálom :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem igazán értem. :rolleyes:

Hiába padlózom le az elektromos gázpedált az ECU úgyis mindig az optimális keverékhez szükséges üzemanyag mennyiséget adagolja. Ez az opt. mennyiség sok mérés eredményéből jön ki (pl. légtömegmérés, lambda-szonda jele, beszívott levegő hőmérséklet, stb.). De nem értem miért produkálna pusztán a gázpedálról tized, ezred másodpercekkel hamarabb beérkező jel "jelentős teljesítménynövekedés érzetet", ami "nem avatkozik be az autó elektronikai rendszerébe" és "biztonságtechnikai okokból kifolyólag csak felengedett gázpedálnál szabad váltani, hiszen szó szerint ... forgalomban veszélyes lehet".

Nekem ez a leírás azt sugallja, hogy legalább ilyen eredményt érhetek el "racing" és "tuning" feliratú és kopoltyút imitáló matricák megfelelő helyen és kellő mennyiségben elhelyezett alkalmazásával.

Megint elmondanám, hogy nem vagyok szakmabeli, de azt tudom, hogy "jelentős teljesítménynövekedés érzet" egy rendszer egyetlen tagjának módosításával csak pszichésen érhető el. Valódi, mérhető növekedést több elem összehangolt változtatása hoz, az pedig nem pártizenezres móka.

Nekem is vannak kétségeim (enyhén szólva), de a Coupé klubban van egy tag aki szereltetett ilyet az autójába, és azt mondja hogy érezhető a hatása, jóval agilisabb lett tőle az autó, közel annyira mint egy chippel. Szóval nemtom... Mondjuk ennyi pénzért akkor már fázis 1-et raknék az autómba, ha még nem volna. :P :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is vannak kétségeim (enyhén szólva), de a Coupé klubban van egy tag aki szereltetett ilyet az autójába, és azt mondja hogy érezhető a hatása, jóval agilisabb lett tőle az autó, közel annyira mint egy chippel. Szóval nemtom... Mondjuk ennyi pénzért akkor már fázis 1-et raknék az autómba, ha még nem volna. :P :D

Érezte volna akkor is, ha csak azt mondják, hogy szereltek be ilyen kütyüt! Placebo hatás! :rolleyes:

A chiptuning mérhető hatást hoz (minimum egy optimalizálást).

Link to comment
Megosztás:

Zachi mi is volt /lehetett a kiváltó ok? Valami olyasmi rémlik hogy a ,,fagyitól,, .

Próbáltam visszakeresni de nem sikerült megtalálni azokat a hsz.-okat amikor erről írtál. Már eléggé sokat mászkáltam csak városban, sok és rövid utakat teszek meg naponta. Ma vettem ki szabit, és (ahogy mondani szoktátok) elmegyünk fagyizni. 100km autópályán talán elegendő hogy picit tisztuljon. Jól gondolom? Remélem ahhoz ez kevés hogy kárt tegyen a koksz, ha esetleg van a dugómon. (azaz hogy a kocsim dugóján! :rolleyes: )

Szép jó estét!

Megvolt a ,,fagyizás,, . Szépen ment, tartottam a 4000-es fordulatot 3/4 órán keresztül. Most találtam meg azokat a hsz.-okat amiket pénteken kerestem. Persze hogy nem találtam mert rossz helyen kerestem. Na most már mindegy. Megtaláltam a válaszokat a kérdéseimre. :P

Ja még annyit hogy indulás után kb. 5 km-t mentem miután felmentem a pályára. Szép lassan gyorsítottam 130-ig , és néztem hogy esik az eső a hátsó szélvédőre. :lol: Legalábbis olyan volt ahogy a kipufogóban levő víz tódult kifelé, és a turbulencia az ablakra nyomta. Sosem láttam még ilyent.

Szóval lényeg hogy éljen a fagyi! :D

Link to comment
Megosztás:

Szép jó estét!

Megvolt a ,,fagyizás,, . Szépen ment, tartottam a 4000-es fordulatot 3/4 órán keresztül. Most találtam meg azokat a hsz.-okat amiket pénteken kerestem. Persze hogy nem találtam mert rossz helyen kerestem. Na most már mindegy. Megtaláltam a válaszokat a kérdéseimre. :D

Ja még annyit hogy indulás után kb. 5 km-t mentem miután felmentem a pályára. Szép lassan gyorsítottam 130-ig , és néztem hogy esik az eső a hátsó szélvédőre. :P Legalábbis olyan volt ahogy a kipufogóban levő víz tódult kifelé, és a turbulencia az ablakra nyomta. Sosem láttam még ilyent.

Szóval lényeg hogy éljen a fagyi! :rolleyes:

Mi tö...öm az a "fagyizás"? Az hogy néha kicsit megterelem, hogy a lerakódások eltünjenek??

Amúgy nekem autópályán az tetszik mikor megyek 130-al esőben vagy vízes úton és a az autó mögött egyfajta vízfal képződik.

Valami ilyesmi... :lol:

vizfal.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mi tö...öm az a "fagyizás"? Az hogy néha kicsit megterelem, hogy a lerakódások eltünjenek??

Amúgy nekem autópályán az tetszik mikor megyek 130-al esőben vagy vízes úton és a az autó mögött egyfajta vízfal képződik.

Valami ilyesmi... :rolleyes:

http://dl.dropbox.com/u/3099709/vizfal.jpg

Igen ,nagyjából.

Főtudorunk szerint:így.

idézet:uhuhu

motorkontrol villog? benzines?

vagy szorul egy szelep a hengerfejben, vagy nincs gyujtásod 1 hengerben, vagy szar a befecskendeződ....

de inkűább a szelepszorulásra szavazok.

fagyi , székesfehérvár - 5 ezres fordulaton..... jó lesz az...

Link to comment
Megosztás:

Mi tö...öm az a "fagyizás"? Az hogy néha kicsit megterelem, hogy a lerakódások eltünjenek??

Amúgy nekem autópályán az tetszik mikor megyek 130-al esőben vagy vízes úton és a az autó mögött egyfajta vízfal képződik.

Valami ilyesmi... :D

%7Boption%7D

És amikor az előtted haladónak képződik? :P

A fagyizást én sem értettem, aztán rájöttem hogy a kikormolás. Hogy miért fagyizás, még nem értem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

És amikor az előtted haladónak képződik? :D

A fagyizást én sem értettem, aztán rájöttem hogy a kikormolás. Hogy miért fagyizás, még nem értem. :rolleyes:

Hát csak, hogy menj el fagyizni Fehérvárra pályán, és akkor kikormolod. :P

(azért Fehérvár, mert uhuhu, kitől az ötlet származik, Budapesti, és onnan a Fehérvár egy ideális táv erre a célra)

Link to comment
Megosztás:

Hát csak, hogy menj el fagyizni Fehérvárra pályán, és akkor kikormolod. :D

(azért Fehérvár, mert uhuhu, kitől az ötlet származik, Budapesti, és onnan a Fehérvár egy ideális táv erre a célra)

hüü ma mennyit emlegettettek :P

hiányoznék, mi ha nem lennek ? :lol: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát csak, hogy menj el fagyizni Fehérvárra pályán, és akkor kikormolod. :rolleyes:

(azért Fehérvár, mert uhuhu, kitől az ötlet származik, Budapesti, és onnan a Fehérvár egy ideális táv erre a célra)

Kinek mennyi volt eddig az egy nap alatt levezetett legtöbb km???

Nekem:

Csongrád- Székesfehérvár= 180km

Székesfehérvár_ Abaújszántó= 300km

Abaújszántó-Székesfehérvár= 300km

Székesfehérvár- Kisláng= 38km

Összesen:818km egy nap alatt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.